166
Pék szakma szépségei, rejtelmei.
  • jackoneill90
    #1
    Azért nyitottam mert véleményeteket akarom kikérni e szakma szépségeiről ártalmairól. Előny-hátrány? miért szeretitek-nemszeretitek ha ez a foglalkozásotok. Milyen egészségügyi követelményeknek kellett megfelelnetek. Milyen vizsgálatokon estetek át. És persze milyen pékkészítményeket szerettek mert arra is kíváncsi vagyok.
    Én erre jelentkeztem és nem tudom igazából mire is számítsak.
  • PrasCo
    #2
    Röviden erre.
  • jackoneill90
    #3
    nem rossz, nem rossz
  • Lacee86
    #4
    Én biztos nem lennék pék. Az a folyamatos korán kelés, a dög melegben kéne melózni nyáron a 40 fokban is, ááá... :/ Persze ha pékséget kéne vezetni, mint tulaj, az már más. Az jó biznisz, főleg ha jó helyen van az üzlet, jó az áru.
  • jackoneill90
    #5
    Korán keléssel nem lenne gond. sose alszok sokat és korán is kelek. Meleget ki lehet bírni valahogy.
  • szekrény
    #7
    gyakorlatilag 40 fok felett van télen nyáron, a saját izzadságodban és kovászban mogsz megrohadni , nincs megfizetve egy pék alkalmazott az tuti ....
  • Ironman2
    #8
    Van már ilyen topik

    Gyere át oda,mielött ezt bezárják,aztán ott folytatjuk.A legjobb kezekből.
  • Ironman2
    #9
    Ez egy nagy marhaság.Itt kezdődik a félrevezetés.
  • jackoneill90
    #10
    Netán pék lennél? Akor megyek a másik topikba.
  • jackoneill90
    #11
    Milyen egészségügyi vizsgálaton kell át esnem hogy alkalmas legyek apék foglalkozásra? Azt mondták tüdőszűrés biztos lesz. 5-én kell menjek ahova küldtek képzésre ,de nem tudom előtte vagy utána menjek el vizsgálatra.
  • Palinko
    #12
    hát nagy előnye hogy beleverheted más kenyerébe
  • jackoneill90
    #13
    :D és elküldöm neked. Az ilyenek akik ezt csinálják nagyon szemetek.
  • LeonSilver
    #14
    Én régen (még a 80-as évek elején, Körmend, Mónus Illés utca, ma már csak az épület van meg) két suli között lenyomtam 3 hónapot egy pékségben. Kézi vetésű kemencék voltak (2*2), csak a dagasztás ment géppel.
    Volt olyan, hogy szombat éjfélkör elkezdtünk dolgozni és délután 1-ig nyomtuk mint az állat. A ~13 óra alatt 98q (igen, 98 mázsa kézzel) kenyeret sütöttünk. Mindezt négyen. A belem kilógott a fülemen :D
    De így visszagondolva nem volt rossz. A frissen sült pékáru illata meg isteni! Na meg a friss, még meleg kenyér íze is. Mondjuk annyiban más volt mint a mostani, hogy nagyon odafigyeltek a minőségre. Az a kenyér kenyér volt, nem ilyen felfújt szar mint amiket most lehet kapni sok üzletben. Azt hiszem ha mi ilyen kenyereket sütöttünk volna, akkor az öreg Ketyera (ez volt a beceneve a"főfő" péknek) szilánkosra tördelte volna a kezünket.

    Szerintem jó szakma, semmivel sem rosszabb mint akármi más.
    Ráadásul enni mindig kell!
  • Ironman2
    #15
  • jackoneill90
    #16
    -Ráadásul enni mindig kell! -
    Egy ismerősöm mindig azt mondja :éhes ember mindig lesz. Emiatt is jelentkeztem erre. Volt már olyan kenyér itthon aminek a fele lyuk volt, na az nem érte meg az árát :( Egy kis potyakaja akadt mindig? Szeretem a hasamat :D Nehéz meggyúrni eg ykenyeret?
  • szekrény
    #17
    ennyi erővel mennyé sírásónak halott mindíg lesz és ott van jatt is , meg nem olyan unalmas mint a pékség mert a sínek menti testrészkereséstől a kopórsólengedésen át az özvegyb*szásig beletartozik minden ...
  • jackoneill90
    #18
    Én komolyan el akarom végezni a képzész és ezzel akarok majd foglalkozni. Mire figyeljek oda majd nagyon, hogy jó és ügyes legyek?
  • LeonSilver
    #19
    Nekünk annak idején azt mondták (a kenyérgyárban is meg a finomáruban is), hogy annyit eszel amennyit akarsz csak kivinni nem lehetett. Azt, hogy most mi a "divat" nem tudom de gyanítom most sem szólnak meg ha eszel egy kiflit vagy csigát. Mint mondtam a dagasztás gépel ment. A Ketyera néha gyúrt de abból mindig langallót (kenyérlángos) csináltunk, jól megfokhagymáztuk, vettünk tejfölt és zabáltunk :)

    Azért a frissen sült kenyérrel vigyázz! Nem tesz jót a gyomornak a még forró kenyér.
  • szekrény
    #20
    bánnyá csínnyán az adalékanyagokkal :D
  • Ironman2
    #21
    Na ba..meg!
    Sinek mentén keresik a sírásók a testrészeket? Az nem a halottkém dolga?
  • szekrény
    #22
    a halottkém az orvos nem csicska, amíg nincs meg az összes "cucc" lehet keresgélni több százméter hosszan a susnyásba , állítólag volt olyan hogy a rókát kellett kergetni mert elcuffantott valamit ...
  • Ironman2
    #23
  • Palinko
    #24
    arra nagyon vigyázz hogy ne kapja be a fejedet a dagasztó gép.
  • Ironman2
    #25
    Én már 22 éve üzöm a szakmát,de még gyürüsujj levágáson kívül,nem nagyon láttam sulyos balesetet.Csak azt az egyet,de az még a mai napig bennem maradt.Meg 1 sofőrt,aki meghalt a raktárban
  • Palinko
    #26
    mivel oldotta meg szerencsétlen
  • szekrény
    #27
    arra emléxem én is benne volt a híradóba, gyűrűs meg a kenyérben volt benne
  • Ironman2
    #28
    Elszoritották neki,amig kijött a mentő.Az ujját,meg kiszedték a zsemlegépből,benne volt a tésztában DDD
  • szekrény
    #29
    még jó hogy nem a vágóhídon történt a disznósatkeverőben ott a büdös életben telaltáátok volna meg :DDD
  • Ironman2
    #30
    Egész egér is volt már kenyérben.Multkor rajta volt itt a neten valahol.
  • Palinko
    #31
    jaja szóval ilyet se csinálj mert aztán még a tescoba se vesznek fel

  • Ironman2
    #32
    Ezek a pék szakma szépségei?
  • szekrény
    #33
  • Palinko
    #34
    ezek a rejtelmei :D
  • SzirmosSzisza
    #35
    Amúgy ezzel is a baj szerintem, hogy sokan inkább elmennek tescoba és vesznek occóért valami minőségtelen cuccot, minthogy elmenjenek rendes pékségbe
  • Ironman2
    #36
    Ez utólag lett belerakva,szóval fake.Az előbbin tényleg látszik hogy bele van sütve
  • jackoneill90
    #37
    Hullákkal abszolút nem fogok foglalkozni. Mert testközelből éreztem az egynapos felfúfódott hulla szagát és nem kellemes . Rosszabb ha légfrissítő is van fújva a helyiségbe. Azért egy pékségben gondolom hogy nem hullaszag van.
  • Palinko
    #38
    azér a raktárba nézz majd be :D
  • jackoneill90
    #39
    bocs. közben erősen kifagytam. Váá ujjlevágás, halott sofőr, halott nagymama nincs?
  • jackoneill90
    #40
    Csak azt nem értem ilyan nagy dögök hogy a fenébe esnek bele a tésztába?
  • szekrény
    #41
    mi vagy te , a sofőrök szakszervezeti tagja ? :DDD