59
  • wildstorm
    #1
    Nagyon kíváncsi vagyok mikor megy ki a divatból az Android őrület és az Apple hisztéria...
  • G_ArchAngel #2
    Ha jon valami jobb.
    Csodak nincsenek, a gyengek elhullnak, mint a Nokia, SE, talan Blackberry es lehet 10 ev mulva az iOS es Android is.
  • Elemir
    #3
    nesze neked divat! Semmi más nem okozza a nokia csúszását, mint a sajtó! A divatot diktálják. Attól az még nem jobb... Ezeken a képernyő méreteken játszani, netezni csak félmegoldás és az is marad... Én egyik telefont sem fikázom, de az N8-amat csak dicsérni tudom. Kifejezetten sajnálom a symbi végét, mert számomra ez-az okostelefon. Nyilván az iphone után, de az meg nem ér annyit.
  • donceleger
    #4
    Akármennyire is megy ki egyesek szerint a Symbian a divatból, egyre inkább valószínű, hogy a következő telefonom egy Nokia N8 lesz. És még ha vált is a Nokia platformot, akkor is. Elég nagy a Symbian használók száma, nem hinném hogy egy csapásra elfelejtenék őket a Nokiánál!
  • maxy182
    #5
    Attól mert valami jobb, még egyáltalán nem biztos, h sikeresebb is lesz... A marketing manapság nagyobb úr, mint a józan ész!

    Elemir: Az iphone-t nem nevezném okostelefonnak. Egy teljesen zárt rendszer, annyit tehetsz meg, h programokat töltesz le rá. Mást nem... Az egy dolog, hogy okostelefonnak csúfolják.
  • Narxis
    #6
    #1 #3 #5

    Szeretem mikor megjelennek a Nokia fanboyok. Azért mert sok embernek tetszik egy rendszer vagy 2(ha már Android, iPhone vonalon maradunk) attól még nem lesz divat.

    #3-nak: félmegoldás? Miről beszélsz ember? Te magaddal cipelnél egy monitort? Vagy hogyan oldanád meg ezt a mobilitás-képernyő problémát? Abszolút jól lehet netezni ezeken az okostelefonokon, persze minél komolyabb a kijelző, pl. super amoled és minél nagyobb a felbontás annál jobb. Nyilván senki se kényszerít rá, hogy MMO-val vagy Bad Company 2-vel játsz androidon, engem is hidegen hagynak a komolyabb játékok okostelefonon, de nehéz elvitatni, hogy egyre nagyobb pénz van a mobilos játékokban.
  • Papichulo
    #7
    "Egy teljesen zárt rendszer, annyit tehetsz meg, h programokat töltesz le rá. Mást nem..."

    Ellentetben a Symbiannal, mely meg a tudorakot is gyogyitja, plusz megfeji a tehenet, ugye?
  • smv
    #8
    "Kifejezetten sajnálom a symbi végét, mert számomra ez-az okostelefon."


    Esküszöm hangosan felnevettem:D
  • smv
    #9
    "Elemir: Az iphone-t nem nevezném okostelefonnak. Egy teljesen zárt rendszer, annyit tehetsz meg, h programokat töltesz le rá."

    Mégis mit kell tudnia egy okostelefonnak szerinted?
  • maxy182
    #10
    Pl, ha úgy akarom, akkor személyre szabhatom. Megváltoztathatom a felhasználói felületet, ha akarok belenyúlok a rendszerbe...
  • SlickAdam
    #11
  • Papichulo
    #12
    "ha akarok belenyúlok a rendszerbe..."

    Csak nehogy tul melyre, mert magaval rant! :)

    Jol ertem, hogy itt arra gondolsz, hogy peldaul valami rendszerfilet kicserelsz? Mondjuk egy wi-fi drivert? Ezt egesz pontosan melyik telefon OS-nel lehet megtenni alapesetben?
  • FlDutchman
    #13
    Nokia n900-on például. A gyári MaemoOS-en kivül fut rajta gond nélkül a MeeGO, az Android is. (:
    Ha jobban értenék a Linux-hoz, akkor már a sajátomon is párhuzamosan fent lenne az Android is.
  • Papichulo
    #14
    iPhone 3G-n is fut az Android, akkor az most mar okostelefon lett?

    Raadasul az n900 sohasem telefonnak keszult. Internet tablet volt az a Nokia szerint. Ezek szerint neked egy notebook egy 3g stick-kel is okostelefonnak szamit? Nagyon osszekeveredtek itt a termekcsoportok...
  • FlDutchman
    #15
    "Nagyon osszekeveredtek itt a termekcsoportok.."
    Könnyen előfordulhat.
  • fergusonpapa
    #16
    mi az a nokia?
  • mujahedin
    #17
    mekkora lenne ha egy okostelefonra úgy lehetne bármilyen os-t telepíteni mint pc-re... mondjuk ott sem teljesen igaz ez hiszen a kész gépek 90%-nál kötelező vindóz van, de legalább le lehet törölni és mást rakni rá.
  • csimmasz
    #18
    A nokia gyártotta az első komoly telefont, manapság meg bóvlikat árul.
  • DjDano
    #19
    A sok ostoba degenerált vihogó barom elfelejti mennyit köszönhet az az iparág a Nokiának. A legtöbb szabadalom az ő nevükhöz kötődik. A többi gyártó mit tett le az asztalra? A Google Android sikerét lovagolták meg, mindössze annyit...

    Az is hatalmas hazugság hogy bóvlit gyártanak, nagyon jól össze vannak rakva a Nokiák, anyaghasználatban sokszor verik a konkurenciát, a dizájnban meg főleg. Szoftveres és hardveres részen van igazán gond, de nemsokára ez is a múlté lesz, ha nem a WP7 akkor a MeeGoo segítségével.
  • Ender Wiggin #20
    Nagy ügy, egy negyedévben első az Apple. Ha minden telót egybe számolunk, akkor meg magasan a Nokia vezet (arról nem is beszélve, hogy a kezdetektől mennyi iPhone-t adtak el, és mennyi Nokia terméket). Kíváncis lennék, hol lenne az Apple, ha kínálna olcsó butateló alternatívát is, mint a Nokia. Ugyan is nem fair az összevetés, hisz a Nokiapárti vevő könnyen lehet, hogy az olcsóbb terméket favorizálja. Míg az iPhone-os divatmajom torkán lenyomják a drága szart.
    Az oprendszer tekintetében még hátrább van az iOS.
  • Ender Wiggin #21
    Mi mást? :-D Én inkább úgy fogalmaztam volna, hogy igaz, hogy az Apple gépen MacOS van, de legalább lehet rá mást telepíteni...
  • fergusonpapa
    #22
    " Ha minden telót egybe számolunk, akkor meg magasan a Nokia vezet "

    apple kiadot 4 telot a nokia meg vagy 500at,okos vagy mondhatom.

    "Az oprendszer tekintetében még hátrább van az iOS."

    ezt érveld már nekm légyszives.

    nem vagyok apple fanatikus most is andoridos telom van,de ekkora egetverö baromságokat rég olvastam

  • fergusonpapa
    #23
    "A sok ostoba degenerált vihogó barom elfelejti mennyit köszönhet az az iparág a Nokiának. "

    3310es?? mondj márpárat légyszives,mert az iparágat tudtommal egy motorolla nevü cég inditotta és az alapokat letette.Nokia jókor volt johelyen,igen jó teloik voltak,de miota érintöképernyös telefonok trendjét éljük azota egy étkézláb telefont nem tudtak kiadni ami adná azt a felhasználói élményt mint egy bovli android telo is tud.Ilyen például a normálisa futo oprendszer(nem szagat nem bugos nem várat és nem fagy le) és normális alkalmazások.Én csak tudom volt 2 telom is reménykedve,de ezvan.Volt rá 2 évük jól ecseszték.

    "Az is hatalmas hazugság hogy bóvlit gyártanak, nagyon jól össze vannak rakva a Nokiák, anyaghasználatban sokszor verik a konkurenciát, a dizájnban meg főleg."

    izlések és pofonok,a most bejelentett egyik telefonra mondom h NA EZ IGEN Jól nézki!


    Mindenki örülne egy jó nokiának több okbol is,de a vezetöség csunyán lerombolta azt amit évtizedek alatt felépitettek,h sikerül e nekik??REMÉLEM.

    de jelenleg leáldozobban vannak,és ne legyünk már elvakultak fogadjuk el a tényt és ne beszéljünk badarságokat mert nem tudom sirjak e vagy nevessek!

  • M2 #24
    Nem divatból vesznek milliónyian iPhone-t, hanem mert az a jelenlegi legjobb készülék a jelenlegi legjobb rendszerrel.
    Amikor a Nokia tudta ezt, akkor abból vettek sokat.

    Átlag felhasználó meg nemhogy nem akar rendszerfájlokat lecserélgetni, de hallani sem akar róluk.
  • zpe
    #25
    "Nem divatból vesznek milliónyian iPhone-t, hanem mert az a jelenlegi legjobb készülék a jelenlegi legjobb rendszerrel."
    Erről csak annyit, hogy a MAEMO, a legjobb oprendszer, ami eddig valaha is készült mobilra, de a MeeGo se kutya.
    Az undroidot meg az ios-t mind2 megveri.
    A harver meg olyan dolog, hogy minden percben kihoznak egy néhány MHz-el följeb turbózott modellt. ÉS? Ősrobbanást nem fogsz számolni rajta, ha 1100 helyett 1400 MHz-s :) A Játékod meg szépen fut a 680 MHz-s más arhitektúrájú ARM procidon is .
    ENNYI
  • zpe
    #26
    Ja M2 !
    Nem kell egyből rendszerfájl cserélgetésre gondolni, elég ennyi is pl.:
    http://www.youtube.com/watch?v=4ECknUGXnlg&feature=related
  • jeti00
    #27
    az iPhone nagyon messze van a legjobb készüléktől de a szoftver tényleg jó. lehet nem a legerősebb vas van alatta, de erre legalább készült rengetek normális jó minőségű program.
    "Erről csak annyit, hogy a MAEMO, a legjobb oprendszer, ami eddig valaha is készült mobilra"
    heh? erről vlmi cikket linkelhetnél a kedvemért mert érdekelne :)
  • Callisto
    #28
    Mit tudtok verekedni ezen, perdig egyszerű a képlet:
    - Maemo, MeeGoo-t a konzervatív emberek használnak.
    - iPhone-t (iOS-t) a lusták és/vagy tudatlan sznobok
    - Androidodot pedig a hozzáértő okosok és/vagy geekek

    :)
  • M2 #29
    Tehát a "harver" szerinted csak prociból áll amit legjobban a MHz szám jellemez...
  • zpe
    #30
    Gratulálok, hogy rá tudtál pörögni egy betű kihagyására _____ remek, első díj ...
    Ha értelmezted volna a hozzászóláomat, talán feltűnt volna a "más" architektúra.
    PL. Régi P4 (x MHz) vs régi Athlon (x-től keveseb MHz) .
    Na mind1 , nyomjad csak...
  • Gerygrey
    #31
    "nagyon jól össze vannak rakva a Nokiák, anyaghasználatban sokszor verik a konkurenciát, a dizájnban meg főleg. Szoftveres és hardveres részen van igazán gond"

    Márpedig aki használni akarja a telefont, nem pedig nézegetni, annak az utóbbi sokkal fontosabb.

    "nemsokára ez is a múlté lesz, ha nem a WP7 akkor a MeeGoo segítségével."

    Vagy valami harmadikkal. Majd, egyszer, X hónap/negyedév/évtized múlva, esetleg, talán, de lehet, hogy mégse. Az Android viszont MOST kapható, ha nekem most lenne szükségem egy új telefonra, a Nokia kétes ígéreteivel nem sokra megyek.
  • MR007
    #32
    Hát igen manapság az ifos és az undroid térhódítását érjük semmi kétség. De majd jő a Symbian visszavág ebizód is hamarosan. Csak tudjuk kivárni.
  • hypno
    #33
    Az Apple gyárt egyszerre egyetlen típust, aminek egyetlen része sem a legjobb külön-külön, de együtt a legjobban működő cucc.

    Plusz ehhez az egyetlen márka egyetlen típusához többféle tok, meg egyéb kiegészítő van, mint az összes többihez együttvéve. (Aki nem hiszi, az menjen be mondjuk a Saturnba, vagy a MediaMarktba)

    A Nokiának már a típusait sem lehet megjegyezni.
  • laziga
    #34
    Winfos annyira nem hat meg de ez a n9 ez meego ez nagyon tetszik.
  • Darth Dave
    #35
    Kedves Nokia fanok:
    1) A Symbian soha nem jön vissza, mivel a Nokia hivatalosan bejelentette, hogy nem támogatja X időn belül
    2) Meego. A Nokia ezt a platformot sem támogatja már, nem lesz több Nokiás Meego telefon. Az Intel be is rágott, lehet, hogy majd ők fejlesztik tovább a platformot..

    Egy kis google soha nem árt, de elég elolvasni az sg.hu régebbi cikkeit a témában
  • M2 #36
    Nem pörögtem rá, csak idéztelek. És megint a processzorok b+!

    Értsd már meg, hogy nem procikat veszünk hanem telefont. Az iPhone-ban fogalmam sincs milyen proci ketyeg, jól futnak a progik és kész.
    De akkor nézzük mi is a hardver:

    - kijelző: jó felbontás, szép élénk színvisszaadás, ha kell erős fényerő (ezt természetesen automatikusan vegye le, sötétben ne süsse ki a szememet) és főként üveg legyen, rühellem a műanyag gagyikat amik behajlanak tapintáskor

    - készüléktest: szinte mindegy, de sokféle tokot lehessen kapni hozzá, ha kell ütés és vízállót, ha kell szép festett fémet

    - fényképező: mivel a mobil mindig kéznél van, lehessen vele vállalható fotókat és videókat készíteni

    - hang: adjon ki magából normális hangot, lehessen kapni hozzá jó minőségű füleseket, amikkel néha a telefont is tudom vezérelni (ne kelljen a zsebből előkotorni)

    - proci, 3D, gps, érzékelők: szépen fussanak rajta a programok, ahogy a készítő elképzelte (mert pontosan olyan hardveren tesztelte amit én is a kezemben tartok)
  • donceleger
    #37
    Bárki bármit is mond, azért a Nokia igen is meghatározó név a telefonok világában, és még ma is az. Szerencsére nem olyanokra kell alapozni, mint pl fergusonpapa, aki megkérdezte mi az a nokia?
    Mostanság elég sok forumot olvastam és nem egy helyet találtam és nem egy hozzászólót, aki pl iPhone 3GS-ről váltott Nokia N8-ra. És a véleményük ezzel kapcsolatban az, hogy iszonyatosan elmarad a Nokiától az iPhone! Már ami ezt a két készüléket illeti. Összehasonlítva tényleg elbújhat az iPhone.
    Amúgy meg érdekes, hogyha megjelenik egy iphone cikk, vagy egy nokia cikk, akkor az ellentábor azonnal az ellen telefonjait hozza példának. Ez vajon miért van? Csak nem egymásban látjuk a legnagyobb konkurenciát?
    mindenesetre én nem ezért döntöttem egy nokia N8 mellett, hanem azért, mert a kinézete, a tudása számomra pont megfelelő, sőt bőven kielégítő.
    Ennek a vitának semmi értelme. Korábban én is aktívan belevetettem magam, de felesleges. Másoknak az iPhone tetszikm hát használja! Nem rossz telefon az. Nekem az N8 tetszik, így ilyet fogok használni.
    Csak az bassza fel az agyamat, hogy én el tudom ismerni, hogy az iPhone nem egy rossz telefon, csak túlárazott, addig az ellen iszonyatosan lefikázza a nokiát, holott irigylése méltó a tudása, pl az N8-nak!

    A képen jobb oldalt az már egy N9! Gondolom Windows Phone 7-el jön majd, kíváncsi leszek a specifikációra, persze lehet találni már egy két infót róla, de egy átfogó info még hiányzik. Kicsit félek egyébként WP7-től, ilyen telefont még nem fogtam a kezemben, így véleményezni sem tudom, lehet ezért félek tőle.
  • donceleger
    #38
    Nálam egy telefon kb 1,5-2 év, hűséget ugyanis ezen időszakokban tudok hosszabbítani. Így az, hogy nem támogatja tovább, per pillanat szerintem senkit sem érdekel, ami programok most vannak azok jók lesznek még egy ideig. Amúgy meg minden fontos alkalmazás benne van a készülékben is.
    Én úgy olvastam más fórumokon, hogy jön majd egy Symbian 4 és állítólag frissíthető lesz Symbian 3 telefonokkal. Nem tudom, ez mennyire igaz, de remélem, mert akkor legalább nem kell új telefont venni, ha megjelenik az új os.
  • donceleger
    #39
    bocsi, most vettem észre, hogy az mind az N9-es!
  • MR007
    #40
    Ez így van, de azért ne felejtsd el hogy a symbian-t még most is fejlesztik keményen dolgoznak rajta nem kis eredménnyel, és ma megmondani mi lesz pár év múlva, illetve Stephen Elop vezérigazgatói széke hogyan alakul a közeljövőben hát.....
    Nagy valószínűséggel mondható, de még semmi sem biztos. Mint ahogy nincs semmi sem amire biztosat lehetne mondani.