173
Spiral Knights (STEAM-en játszható ingyenes MMORPG Hack n Slash)
  • Fpocok
    #1
    Online játszható fantasy szerepjáték a Sega és a Three Rings jóvoltából.

    Gameplay+Commentary:


    Amennyit eddig láttam belőle: Rövid tutorial után van egy főváros, ahol lehet AHzni, tradelni, kraftolni, gyakorolni a játékmechanikát: csapdák, bombák stb...
    Van mindenféle tündi bündi ellenfél: vérmókus, zselé, szellemcicák, meg van ilyen lila valami, ami egy rendes görgős irodaszékkel támad
    Az insták random generálódnak és egyre nehezednek (vannak bossok is). Több TIER insta is van, amiket fejlettebb felszereléssel lehet elérni.
    Játszható egyedül is, de igazából coopban sokkal jobb. Akár ketten vagy négyen, barátokkal vagy idegenekkel... nekem nagyon tetszik eddig, nagy móka.
    Ha szereted az ilyen játékokat, akkor mindenképpen érdemes kipróbálni. Mellesleg nem olyan egyszerű később, mint amilyennek látszik a videókon.
  • Zsolek123
    #2
    Régebben öcsémmel sokat játszottunk vele, még a Steam-es korszaka elött.
    Lehet, hogy meggondolom magam és újra elkezdem... Ami a legfontosabb az, hogy egyedül neki se szabad állni, kell valaki akit ismersz játékon belül, és vele tudsz menni játszani.
  • SzirmosSzisza
    #3
    Lehet már az elején is együtt nyomni ?
    Kell a sapi :|
  • FZoleee
    #4
    1 óra alatt megvan az a sapi, nyomd egyedül :D
  • Fpocok
    #5
    Elején van rövid gyakorló pálya... utána már lehet. Kb 5 perc
  • lolSL
    #6
    ellenfelek HP-ját lehet látni valahol? csak ütögetek de nem érzem mekkora hatása van
  • Fpocok
    #7
    Szerintem nem... de a sebzést azt látod... egy idő után rájössz mibe mennyit kell ütni.
  • Zsolek123
    #8
    Csak a tréninget nem tudod, minden mást már lehet többen
  • BladeW
    #9
    Jó kis játék, és egész jól el lehet lenni ingyenesen is vele. Én most tier2-ben vitézkedek.
  • Fpocok
    #10
    Töttöggyön má fel az enerdzsim, játszani akarok! :D
  • Optimus Prime
    #11
    Én először a TF2 sisak miatt próbáltam ki. Szórakoztató bugyuta játék. A harcrendszere, ami minden visz. xD
    Azok a lila kockák engem Energon kockákra emlékeztetnek, de az ugató mókusok se semmik.
  • Fpocok
    #12
    Én is belejöttem most. Bár a tier 4es cuccokhoz nagyon sok energy kell... venni nem fogok, az biztos.
  • Danyi95
    #13
    Én is a sisak miatt kezdtem el! Ott tartok hogy ilyen kockákat kéne gyűjteni és eladni vagy mi... :D Onnan még mit kéne csinálni ahoz hogy meglegyen a sisak? Kb mennyi idő még?
  • Optimus Prime
    #14
    Ha a feltétel ugyanaz, akkor egy bizonyos szintet kell elérni. Egy terminált, már nem emlékszem melyik szint, csak nyomultam co-opba, végül meglett.
  • Majesty
    #15
    Sziasztok!

    Ma keztem el a játékot szerintem nagyon jo.De hogy lehet energiát szerezni?
  • MerlinW
    #16
    veszel pénzért (igaziért), vagy vársz egy napot.
  • Fpocok
    #17
    Lehet venni crown-ért is.
  • Majesty
    #18
    Köszönöm a választ
  • Majesty
    #19
    Még egy kérdés mikor vagy hogy lehet majd több energyt tárolni?
  • KBB
    #20
    Sziasztok!

    Magyar klán van vagy alakulgat esetleg?

    Majesty: Crystal Energy-be tudsz tárolni "végtelen" mennyiségű energiát. Azt pedig vagy Crown-ért (pénz) tudsz venni ingame vagy pedig IRL pénzért.
  • tototto
    #21
    szombatig 0 energia a liftezés ha még valaki jár erre fele egyáltalán, jó régen volt az utolsó komment :)
  • Fpocok
    #22
    Én már jó ideje nem tolom... de ez jó hír.
  • Optimus Prime
    #23
    Jó hír, farmolhatok crownt és talán eljutok... nem, nincs Tier-3as belépőm.
  • FishNoRba
    #24
    Üdv!

    Régebben én is elvittem Tier 2 végégig, (3-4 csillagos cuccokkal) de valamiért abbahagytam. Most kezdtem el újra, s meglepett a sok változtatás. Kinek, hogy jön be az új küldetéses rendszer, valamint ki, hol tart benne?
  • tototto
    #25
    most kezdtem ezt a küldetés részt a napokban, ma csináltam a 4-2es szinteket
  • FishNoRba
    #26
    Én is ráfeküdtem, és jelenleg a 8-2 nél szenvedek. Szerencsére, itt található a Hall of Heroes is, amelyben az árusok szinte az összes 5 csillagos cuccokat árulják.

    Ehhez lenne egy kérdésem is. Milyen 5 csillagos kardokat javasoltok?
  • tototto
    #27
    passzolom még nincs egy 5csillagos cuccom se :D
    viszont ha már ott tartasz megtudod mondani milyen küldik vannak 4-2 felett kb, hány szintesek, csak mert CE-t nem akarok rájuk pazarolni csak a napi 100 energiát amit ad játék azt fordítanám rá, most 1-2 szintet kell egyenlőre menni egy küldetéshez, néha 3, ez hogy fog változni?
    illetve 3-4 csillagos cuccokkal egyedül melyik missionig lehet eljutni?
    8-2t gondolom egyedül már reménytelen :)
  • FishNoRba
    #28
    Nos, a küldetések nem állnak több részből. Eddig maximum 4 szintessel találkoztam, de ezek az esetek is csak 1-1 boss előtt valósulnak meg.

    8-2 utolsó küldetése a Hall of Heroes, amely teljesítéséhez, 5 csillagos cuccok kellenek. 6-2 nél is található egy Hall of Heroes, amihez 4 csillagos cuccok szükségesek. Az azt megelőző, tehát 3 csillagos Hall of Heroes pedig az 5-2 "küldetéscsomagban" kap helyet.

    Nos, az SK-t, mindig egyedül játszottam, letiltva mindenkit. Na persze, néha pár barátommal vállvetve álltunk neki a liftezésnek. A küldetéseket is egyedül kezdtem el, de már beláttam, hogy ez így nem mindig kivitelezhető, így sokszor bevárok idegeneket az előszobában. Akár +1 ember is hatalmas előnyt jelent, hisz fel tudjátok éleszteni egymást. Persze, kevesebb crowns üti a markotokat, de valamit valamiért...
  • FishNoRba
    #29
    Nos, ez idő alatt, sikerült beszereznem a játék egyetlen kiegészítőjét,az Operation Crimson Hammert, potom 2 kulcs + 1 refinded metálért, és a harmadik részét, sikerült is megcsinálnom, igaz csak segítséggel.

    Ajánlom mindenkinek a kiegészítőt, hisz nem csak, hogy 3 remek kampányt tartalmaz, de teljesítésével, hozzájuthatunk a játék talán legjobb fegyveréhez, a Warmaster Rocket Hammerhez, és egy elég jó bombához. A fegyver kérdés, így nálam le is zárult egy időre :)

    + Sikerült megcsinálnom az utolsó Hall of Heroes-t, szóval jelenleg a 9-1 -ben vezeklek.
  • tototto
    #30
    kitől szerezted, annyit nekem is megérne :)
  • FishNoRba
    #31
    Jó kérdés, a nevére már nem emlékszem. Raktam fel hirdetéseket a tf2outpostra, és a tf2tp -re, és jelentkezett.
  • tototto
    #32
    na közben én is beszereztem DLCt :D
    de most itt rendesen elakadtam mission-ökben, ez a rohadt két robot mindig kicsinál, kicsit szerencsejátéknak érzem..

  • tototto
    #33
    közben megcsináltam, 0 halállal :)
    ellenben azt nem tudjátok, hogy ezeket a trinkleteket hogy lehet használni mert missionökért adott párat de nem tudom hogy lehet használni?
  • FishNoRba
    #34
    A trinkletek helyei, alapjáraton, ugyan úgy le vannak zárva, mint a 3. és a 4. fegyverek helyei. Ahhoz, hogy tudjál rakni oda trinkletet, venned kell helyet nekik, megfelelő időre.
  • tototto
    #35
    Na én itt elakadtam, ezt egyedül nem tudom megcsinálni, kellenének jobb fegyverek meg páncél, hogy sebez egy kardal 200-300at, én a 4csillagos fegyóimmal örülök ha 70-80at tudok sebezni. Rákellene gyúrni valami erősebb fegyókra most egyenlőre egy hunting blade-el és egy master blasterrel játszom, mit ajánlsz ami a szellemek és gremlinek ellen hatásos? Shadow , piercing, elemental, normal, ezek mit takarnak, melyik tulajdonság melyik ellenség típus ellen a legjobb?

  • FishNoRba
    #36
    Senki nem mondta, hogy egyedül kell játszani :)

    A sebzés sok dologtól függhet. Jelen esetben, ahogy látom, egy 5 csillagos Barbarous Thorn Blade -t használ a játékos, amely piercing -ben sebez kritikusat, amit a sárga színnel kiírt sebzés mutat.

    Azt, hogy a felsorolt fajták (Shadow , piercing, elemental, normal) pontosan milyen lényeket takarnak, arról itt egy nagyon jó táblázat.

    Nos, a kardok terén, nagyon sokat dob a latba, hogy Te milyen fegyvereket használsz előszeretettel. Gyorsakat, nagy böszméket vagy a kettő közöttit? Ezt, Te fogod tudni kitapasztalni, de az sincs kizárva, hogy mind a 2 fajtából vigyél. Nyilván, ez a kifizetődő.

    Az én arzenálom is még kialakulóban van, de jelenleg, ezeket használom, megfelelően cserélgetve őket:

    1.Warmaster Rocket Hammer


    Látható, hogy milyen nagy az elemental értéke. Ennek 2 oldala is van. Az általad említett szellemek, élőhalottak ellen, nincs jobb nála, ám más fajta lényeknél, sokszor hosszadalmas folyamat.

    2.Divine Avenger


    Nagy kedvencemmé a feltöltött ütése teszi, hisz ilyenkor 3 kard söpör végig, nagyjából egy irányba. Ez nagyon hasznossá teszi, hisz elérhetővé teszi, hogy az ellenfél megközelítése nélkül, sebezzük azt jelentősen, ráadásképpen, normál sebzése is igen nagy.

    3.Furious Flamberge


    Rendkívül gyors, és erős fegyver, ráadásképp tűz bónuszt ad, ami még hasznosabbá teszi.

    4.Leviathan Blade


    Az első 5 csillagos kardom. Különösen nem tűnik ki a semmivel, hisz a feltöltött ütése, semmilyen bónuszt nem ad. Viszont, maga az ütés, bónusz nélkül is hasznos, hisz 360° os ütésre képes, ahogyan rajta kívül csak az FoV. Ez rendkívül hasznos, hisz nagy közben lehet vele sebezni. Azonban a bónusz tényleg hiányzik, így ha nem vagy szerelmese a fegyvernek, ne ezt vedd.

    Amit érdemes megemlítenem még, az a Glacius-Combuser-Voltedge-Acheron páros, amik csak annyiban különböznek, hogy más féle bónuszt adnak. Töltött ütésük, egy robbanásmezőt hoz létre előttük, így sok ellenfelet sebezve.

    Ezen kardok mindegyikét tapasztalatomból kifolyólag is ajánlani tudom.
  • tototto
    #37
    köszi a kimerítő írást, vettem egy Scary Skelly Maskot meg Armort, ezeket akarom majd felfejleszteni szellemek ellen elég jó mert magas a shadow védelme, illetve ha végig sikerülne vinni DLCt akkor a Warmaster Rocket Hammert használnám
    visszatérve azért játszom egyedül mert nem vagyok semmi guildban, nincsenek ismerőseim akik játszanának játékkal :)
    ilyen ingyenes liftezést csak pénzért lehet venni, bent játékban energiáért nem találok sehol
    ehhez amit használsz divine avengerhez kell ugye a sealed sword kard, de ahhoz nincs recept, csak tokenért lehet kapni? és ha igen azt a jellys tokent nem lehet valahol venni csak úgy tudok szerezni ha kinyírom a nagy rózsaszín kocsonyát? :)
  • FishNoRba
    #38
    Én se vagyok guildban, pedig nem egy meghívót kapok.

    Tokeneket nem lehet venni, mindegyiket csak játék közben lehet beszerezni. A Jelly king legyőzéséért ez esetben a jelly gem tokenhez juthatunk hozzá. Ezekért a tokenekért kapható cuccok, csakis tokenekért kaphatóak. Ez nekem is aktuális, ugyanis én most az Ice Queen Mail sett -re hajtok:


    Szerencsére, a küldetések között, az 5-2 es küldetéssorozat utolsó küldetésében, igen rövid, 3 szintes mission keretein belül lehet még pépesebbé dagonyázni a zselékirályt, miközben mind pénzre, mind az Avenger fejlesztéséhez szükséges heat -re is szert teszek.
  • tototto
    #39
    Tényleg ha mondjuk a többi dolgot már nem akarom (tudom) fejleszteni mert maxon van, és mondjuk csak egy kardot , akkor ha olyan cuccokat teszek be amik nem kapnak a heatet, az egyetlen fejlődő eszközöm (kard) gyorsabban fejlődik tehát megkapja a többi helyett is a heatet vagy ez nem játszik közre és ugyanannyi heatet kap mintha mellette az összes cuccom fejlődne?

    tudom kicsit érthetetlen, de remélem azért érted hova akarok kilyukadni :D
  • FishNoRba
    #40
    Igen, értem :)

    A heat szétoszlik. Tehát ha egyszerre több dolog is fejlődik, a heat szétoszlik, így nyilván kevesebb jut egy cuccra. Szóval igen, ha csak egy cuccod veszi fel a heatet, akkor az jóval gyorsabban fejlődik.