531
HUAWEI IDEOS S7 SLIM tulajok topikja
  • Montanosz
    #1
    HUAWEI IDEOS S7 SLIM most az XXX szolgáltató jóvoltából 5000ezerért+havi 1000 bérleti jógú taggá válik a háztartásomban, ennek örömére e topik, illetve mindazoknak akik szintén beleszerettek))
    Havi 1100forintért kapunk melléje 1giga erejéig mobil netet is, szerencsére nincs túlhasználati díj csak lecsökkentik a sávszélt ha átlépjük a keretet. Mivel ugye a tablet pc előnyeit mobil nettel tudjuk igencsak kihasználni erre is bólintottam.

    Video a kicsomagolásról és beüzemelésről:



    ...egy nagyon jo ismertető a Mobilaréna jóvoltából:
    Huawei ideos s7 slim ismertető

    Külön érdekessége hogy egyedire szabták a menürendszert és kinézetet))
    Többet ha kézhez kapom))
    - már supernintendo emulátort beszereztem)))

  • VRSDM
    #2
    el-e tévedtél
  • Montanosz
    #3
    tényleg, fura a kereső nem dobta ki, majd átrakom oda ha tudom, bár mindenütt másutt a mobilfórumban vannak a tabletek azért csináltam ide))
  • Montanosz
    #4
    vannak klafa bőrtokok hozzá már:



    ...akár billentyűzettel is, amivel garantált a siker ha előkapjuk egy zsúfolt helyen))

  • Montanosz
    #5
    ....és fólia külön másfélezerért

  • Montanosz
    #6
    DJ Studio

  • Montanosz
    #7
    N64 emulátor))

  • Montanosz
    #8
    Snesoid a Super Nintendo emulator


  • carambola
    #9
    Sziasztok!


    Megleptem magam egy ilyen tablettel.
    Eddig nagyon elégedett vagyok vele.
    Bár a GPS-t még nem próbáltam ki, és állítólag ott vannak gondok...

    Jó lenne ha ez a fórum sok tagot számlálna, és meg lehetne osztani a tapasztalatokat, tanácsokat, kérdéseket.

    Nekem pld. a tok és a képernyővédő fólia hiányzik. Sajnos eddig itthon nem találtam ajánlatot, ha valaki tud ilyet kérem segítsen.

    Köszi előre is.
  • carambola
    #10
    Ja igen, a lenti fólia sajnos nem erre a gépre való, csak részben fedi a kijelzőt.
  • Montanosz
    #11
    szia, én is várom a héten hogy megjöjjön)

    a bőrtok az biztos jó, illetvee a tokmaster a vaterán árul textil meg mindenféle tokot, vagyis pontosabban táskát,ezért én valószínű a bőrtoknál maradok (szlovákiai cég)
  • Montanosz
    #12
    ha a bőrtok: 215x145x15
    akkor a Slim a maga 200*110*13 méretével gondolom belefér, még ha kissé szélesebb is a szokottnál
  • Montanosz
    #13
    Hát nem kell kapkodnom a tokot illetően, a szolgáltató csúszik még nem indultak meg a kiszállítások, két héten belül kezdődik, és rosz mobilnetet postáztak (gondolom többeknek is) ezért azt is vissza kell adni. Gondoltam is hogy ebből lesz valami mert ugye a slimbe lehet kártyát belerakni, közben meg egy pendrive-t postáztak ki, ami jelen esetben visszalépés lenne trendiség oltárán)) gondolom közben rájöttek hogy a tabletbe is lehet sim kártyát rakni igy felesleges a pendrive.
  • Montanosz
    #14
    na a mobil internet szerződés már megjött, telenoros leszen 1giga, és nem kell túlfizetni,tényleg csak leveszik 128-ra.
    Persze a hivatolos bikkfa nyelvezet némileg káromkodásra késztetett, amiért utolag elnézés))) de nem ugy irták ám hogy 1100forint a havi dija,hanem valami nyakatekert módon, nézem aszongya 2900forint /hó...persze egyből agyvérzést kaptam,csak utolag látszik hogy oda van irva hogy adsl kedvezmény 1800forint. nagy nehezen kiszámoltam hogy tényleg 1100huf-ot kell fizetnem)) Vajh miért nem lehet egyszerűen leirni...
    na more, jöjjön mán a huiawei)))
  • immposible
    #15
    ez hogy és hol 5000ft+havi ezres? mert én nézem t-nél a kinálatot és semmi ilyen csomagot nemtalálok...
  • Montanosz
    #16
    invitel 2év hűségszerződés (3000 körül van a 2megás korlátlan adsl), 5000 egyszeri huf+havi 990+1100 1giga telenor (ha túlléped nincs túlfizetés hanem sávszélcsökkentés)
  • Montanosz
    #17
    ja a mobilnet nem kötelező
  • immposible
    #18
    hogy jön a képbe az invitel? azt mondd hol kerül melyik szolgáltatónál maga a gép,voda t-mob,telenor? melyiknél?
  • Montanosz
    #19
    most irtam a kérdésedre, igy jön a képbe az invitel, ott annyi
  • Montanosz
    #20
    mivel kártyafüggetlen olyat teszel bele amilyet akarsz, a mobilnetet a telenor biztositja azt irtam is
  • Montanosz
    #21
    Huawei tablet pc akció
  • carambola
    #22
    Sziasztok!


    Vettem tokot, egy gyári Samsung Galaxy tab, zipzáras, nagyon patetnt.
    A védőfólia is megoldódott annyiban, hogy egy lengyel cég árulja itthon pont akkora a fólia, mint maga a kijelző keret nélkül. Addig míg lesz a teljes előlapot lefedő (van ilyen külhonban) addig ez is megteszi.
    Egyébként én T-mobnál vettem 0 Ft-ért!!!
    2 éves hűséggel és médiamánia csomaggal.
    Több csomag is van, és ettől függ az ára.
    A gép nagyon kellemes.
    Próbálok rátenni valami navigációt is, tegnap már fogott jelet a GPS.
    A Marketről pedig leszedtem a szükséges programokat.
    Az akku kicsit gyorsan merül. Még nem csináltam nyúzó tesztet, de 3 G-n internet nem hinném, hogy 3 óránál többet megy. Igaz ez nem annyira rossz, és az akku cserélhető, amit eddig csak nagyon kevés tabletnél láttam. Más kérdés, hogy nem lehet még külön aksit kapni.
    Sajnos a root hiányzik, de ez is megoldható, ha minden igaz. Jó lenne, mert érdemes lenne pld. ad block, Titanium backup, stb. feltenni.
  • Montanosz
    #23
    néhány kérdés:

    adj már lécci linket a tokhoz meg a fóliához

    - mi az a root? és mire jo?

    valahol olvastam ha 3g-t kikapcsolod akkor aksi tovább birja (mondjuk ha csak olvasni akarsz)
  • carambola
    #24
    Tokot és fóliát a Gigagtelnél vettem a Budafoki úton.
    http://www.gigatel.hu/modules.php?name=shop&menu=&tul=MSAMGALAXYTAB-P1010&cikk=24193
    http://www.gigatel.hu/modules.php?name=shop&menu=&tul=MSAMGALAXYTAB-P1010&cikk=21762

    Pongyolán megfogalmazva: a rootolás segít hozzáférni az alapértelmezésben rejtett rendszerfájlokhoz és szolgáltatásokhoz, kibővülnek a lehetőségek a használat során, kvázi rendszergazdai jogosultságot kapunk a telefonunk felett.

    Persze, ha repülőüzemben használod a készüléket nő az akkuidő, de a legtöbbet a kijelző fogyasztja, így ha az bekapcsolt állapotban van, akkor merül a kicsike, de ez minden ilyen készülékre igaz.
    Csak video nézésnél sem hinném, hogy tovább bírja, mint 2-3 óra.
  • Montanosz
    #25
    aha köszi a választ, ha rootolásban előrébb jutsz az mindenképp érdekelne

    én ezt a tokot néztem ki mert széthajható mint egy könyv))

    bőrtok
  • Montanosz
    #26
    A kijelző:

    "A Huawei az első aki nem az eddig megszokott kapacitív megoldást használja, hanem a Synaptics által kifejlesztett ‘ClearPad™ 7010 Single-Chip’ technológiát építette be az S7 Slim táblagépébe, jelenleg ez a legfejlettebb technológia, amely nagy pontosságot és válaszidőt garantál. Mindamellett, hogy kevesebbet fogyaszt, gyorsabb követést teszt lehetővé a 60Hz-es letapogatás miatt, továbbá egyszerre öt független ponton tud érzékelni. Aki többet szeretne tudni magáról a technológiáról az a gyártó honlapján megteheti.- www.tami.hu -"
    Clearpad

    Bővebben a Snapdragon Qualcomm QSD8650 prociról..www.tami.hu
  • Montanosz
    #27
    ma kezdi a futárszolgálat kiközvetíteni, és igen a mobilnetes simkártyának van hely,bele kell tenni
  • Montanosz
    #28
    utólagos engedelmeddel bemásolom ide is:

    Screen off - érdemes kitenni a kezdő képernyőre, és nem a ki-be kapcsolót nyúzni
    Opera mobil - bár a gyári is jó
    Fflashplayer 10.3-at is ráraktam és repülnek a flash oldalak
    Elixir - hasznos magyar app, sok a képernyőről is lehetséges beállítással
    GPS Test - fentebb írtam már
    Quick Settings - nevében, hogy mire jó
    MSN Messenger - Mercury Free
    Műsorújság
    Skype - tökéletesen működik, egyelőre video támogatás nélkül.
    Tuneln Radio - webes rádió, majdnem minden magyar is rajta van
    Business Calendar
    3 G Watchdog - adatforgalom számláló, egyelőre nincs jobb.
    Astro file manager - nagyon jó!
    Vital player - lejátszás közben állítható a fényerő, a hangerő, és a zoom !!!
    Bettery Solo widget - jó tudni mennyi az akku töltöttség %-ban
    Advanced Task killer - ez alap
    Facebook for Android
    Anysoft keyboard és a magyarítás hozzá

    ==T-MOBILE AJÁNLAT==
  • vamisten
    #29
    Csaó!

    Jó kis topik lesz ez, csak maradjunk is életben :)

    Az invitel jóvoltából hagytam magam rábeszélni a masinára (nem kellett annyit győzködni).

    És az elején egy érdekesség, nálatok is előfordul, hogy pattogó hangot ad ki időközönként a masina?
  • Montanosz
    #30
    igen meg zizeg))
  • MrMaster
    #31
    Az akksi hogy birja a gyakorlatban igy par nap tapasztalat utan?
    Ma megneztem egyet élőben (van ismerős a T-mobilenal es kiallitott meg nincs, de egyet szetkaptunk es bekapcsoltuk). Az első benyomásom az volt, hogy nem tul jo a kijelzője :((
  • Montanosz
    #32
    már hogy érted?
    itt lejjebb írtam is hogy a legmodernebb a kijelzője ami most a piacon van, nálam nagyon pöpec meg gyors, sőt már néha túl érzékeny is és túl gyors a könyveknél))

    én még csak olvasni használtam, minimumra levéve simán viszi a 100oldalt/nap, azaz egy komplett kisregényt el bir egyszerre))
  • Montanosz
    #33

    Electrum Drum Machine & Sampler for Android tablet

  • Montanosz
    #34
    My Piano

    Letöltés

  • MrMaster
    #35
    A kijelző technikaja modern, ezt alairom. Az erzekenysegevel sincs gond. Nekem a felbontasa nem tetszett. Ekkora felbontast 4" kijelzokon szoktak alkalmazni modernebb androidos telefonoknal. Az iPad kijelzoje sem nagyobb keppontszamu (bar nem szamoltam ki pontosan), mert az 1024-es, de 10", megis ennek a kepe meg annal is gyengebbnek tunt. :-(

    Meg nem tudom hogy mitévő legyek...
  • Montanosz
    #36
    aha értem, hát a 7" tableteknek ekkora a felbontása, pontosan nem tudom miben korlátozna mert weboldaltól kezdve könyvekig jo

    szerintem ár/teljesítmény kategoriában jobbat nem találsz
  • MrMaster
    #37
    "szerintem ár/teljesítmény kategoriában jobbat nem találsz"

    Ez biztos hogy így van!
  • carambola
    #38
    A felbontás valóban mád drágább gépeknél nagyobb néhány esetben, de amire sokan nem gondolnak, hogy a marketen található programokat alapvetően androidos okostelefonokra írják, így a 800x480 felbontásban készülnek.
    A Samsung Galaxy tulajok is sokszor kényszerülnek bűvészkedésre, hogy a marketről letöltött programjai kitöltsék a képernyőt, ehhez különféle átalakító programokat használnak, ami vagy működik, vagy nem.
    A videofilmek konvertálásánál sem mindegy hogy milyen felbontásban készül, hiszen a file mérete ettől függően többszöröse is lehet.
    Általában egy másfél órás film 800x480 felbontásban 5-600 Mb. Ugyanez 1026x600 ban 1 Gb fölött is lehet. A 7 " méret pedig nem rossz ehhez a 800x480-as felbontáshoz. Nem venni észre a pixeleket. Egy 10" már lehet, hogy rossz lenne, de nem panaszkodunk a PNA-kra (navigáció) sem, amiknek a felbontása 4.3 kijelzőn 480x272
  • Troyan
    #39
    Én a Spare parts nevű progit használom a Tab-on és amikkel eddig próbálkoztam azt kitette nagyban. Illetve az összes app-omat már feljavították táblákra, ahogy néztem. Például az anysoftkeyboard akkora gombokat kapott, hogy már lassan tíz ujjal is lehetne gépelni rajta. :D
  • Montanosz
    #40
    közvetlen letöltés:

    pandaapp
    androidmail
    slideme