645
  • Rotcsa
    #1
    Ha ez igaz, akkor egy kicsit mindenki olyan, mint a Magneto?
  • Frosty01
    #2
    csak kopasznak kell lenni hozzá és minden O.K.
  • sajtosnudli
    #3
    Magneto nem kopasz. Szerintem te X professzorra gondolsz
  • Wharyoo
    #4
    De még ha ö lenne a kopasz, akkor sem lennénk olyanok, lévén ö nem érzékeli a mágneses teret, hanem a fémeket tudja mágnesesen manipulálni :P
    Aki a mágneses teret érzékeli és konkrétan azt is használja, az Polaris lesz inkább ;)
  • moikboy
    #5
    Nyilván ha a fémeket tudja mágneses jelleggel befolyásolni, akkor valamilyen elektromágneses teret tud létrehozni. Az is világos a filmek alapján, hogy nagyobb méretű tárgyak mozgatásához jobban erőlködik, ami azt jelenti, hogy a létrehozott mágneses mező fluxussűrűsége arányos az erőlködésével. Ezekből viszont következik, hogy a saját mágneses mezejével kölcsönható külső erőterek hatását ugyanígy érzékelheti például a következő egyszerű módon: elkezd lebegtetni egy darab fémet egy adott pozícióban. Ha valamilyen külső forrás által keltett mágneses mezőbe kerül, akkor erősebb/gyengébb koncentrációt igényel a fémdarab megtartása, attól függően, hogy gyengíti, vagy erősíti az ő mágneses mezejét. Ezzel a mérési módszerrel Magneto meg tudja határozni a külső erőtér mágneses indukció vektorát, tehát képes a mágneses mező érzékelésére pusztán abból fakadóan, hogy kelteni is tud ilyen jellegű erőtereket.
  • Berber
    #6
    Ha ezek ennyire tudományosra vennék, el se készült volna a film.

    Amúgy mintha engem is tekerne az észak...
  • Wharyoo
    #7
    Szerintem kezded kicsit túllihagni a dolgot :P
  • moikboy
    #8
    Szerintem már eleve túl volt lihegve azzal, hogy nem is magneto a kopasz hanem professzor x stb. Én csak rátettem egy lapáttal :)
  • Wharyoo
    #9
    Valahol jogos, ha a fején van a sisak, akkor az ö feje is csillog :DD
  • kisemlős
    #10
    Na, vonulok délre! :-DDD
  • cateran
    #11
    Ugyan Magneto csak kepzeletbeli figura, de nem, nem a femeket tudja csak manipulalni...
    "Magneto is a mutant with the power to manipulate the Earth's electromagnetic fields to achieve a wide range of effects."
  • Wharyoo
    #12
    Hmm, jogos. Most hogy említed volt is példa rá (képregényben), mikor nem fémet birizgált, hanem Colossus sérülését próbálta helyrerakni, asszem gerinctájon. Ugyan Rasputyin elvtárs át volt változva, de csak kívül fém a fickó, belül nem...
  • endrev
    #13
    Biofeedback-kel kifejleszthető lenne, szerintem. Ahogy a járás is babakorban, vagy a látásélesség állítása.
  • Rotyoka
    #14
    Király mi leszünk mindannyian Mr. Manhattan !
  • M2 #15
    Alkohol hozzáadásával erősíthető a mágneses érzékelés, ilyenkor az alany igyekszik követni a föld mágneses terének változásait, járása szinkronban fluktuál.
  • gombabácsi
    #16
    Ez állat, mi leszünk a Pókember!
  • M2 #17
    Az előbbi miatt érdemes betartani azt a szabályt is, hogy:
    - tavasszal és nyáron lakásunktól délre fekvő kocsmában igyunk, hazafelé kihasználva az ösztönös északra költözési reflexet,
    - ősszel és télen fentiek miatt északi mulatóhely választása a célszerű.
  • Balumann
    #18
    XDDD
  • hangulati
    #19
    ezt nem kene elrohogni. szerintem ez egy nagyon, de nagyon fontos kerdes. egykethanegy, egykethanegy. egyszerubben: egyketto, egyketto. mindenki ugyanerre mukodik. szerintem hasonlo a magneshez. ha nem lenne magneses mezo erzekelesere alkalmas szervunk, vagy egyeb, a szervezetben elosztott berendezesunk, akkor nem lehetne lehetseges egy csomo dolog, ami tul koztudott ahhoz, hogy itt reszletezzuk. es akkor a biologiai ora kerdese... ezert is gondolom azt, hogy a polusvaltasok fontos dolgok.
  • Zolivok
    #20
    ian bácsi sosem volt kopasz amúgy professzo x és magneto közül én előbbi lennék .p
  • Hugo Chavez
    #21
    Most már csak azt kellene megnézni, hogy az emberszabású majmok rendelkeznek e a mágneses érzékelés tulajdonságával.

    Mert, ha nem, az újabb súlyos pofon az evolúció elméletének.
  • philcsy
    #22
    Nem arról van szó, hogy az emberek rendelkeznek mágneses térérzékelésének a tulajdonságával(, ezt csak Baker gondolja, de az ő kísérleteit nem tudták reprodukálni ...), hanem hogy rendelkeznek az ehhez szükséges egyik fehérjével. Meg azt is írják, hogy ezzel a fehérjével minden állat(?), tehát a majmok is rendelkeznek.
    Ha az ember értelmezi is az információt amit kap, akkor rájön, hogy a pofonokat mindig csak a krea kapja.
  • philcsy
    #23
    Egyébként én kreahívő vagyok. A legmeggyőzőbb bizonyíték a vakbél! Nagyon fontos és összetett rendszer, aminek a speciális funkciója a begyulladás és a hihetetlenül fájdalmas halál. Teljes mértékben elképzelhetetlen, hogy ez csak úgy véletlenül kifejlődjön. :)
  • philcsy
    #24
    Nem igazán értem, hogy mi köze van a biológiai órához a mágnesességnek.
  • Hugo Chavez
    #25
    Valóban kicsit pongyolán fogalmaztam.
    Tehát a kérdés úgy hangzik helyesen: a majmok is potenciális mágneses mező érzékelők e?
  • Hugo Chavez
    #26
    Ennek a tévhitednek csak az lehet az oka, hogy nem foglalkozol az újabb kutatások eredményeivel, meg annyira jó érv az evolúció elmélete mellett.

    A vakbél nem csökevényes szerv.
  • Hugo Chavez
    #27
    "Meg azt is írják, hogy ezzel a fehérjével minden állat(?), tehát a majmok is rendelkeznek."

    Ezt hol írják?
  • philcsy
    #28
    "az úgynevezett kriptokrómokat tanulmányozták, amikkel minden állat rendelkezik"

    Persze mondhatod, hogy ők speciálisan a hCRY2-t vizsgálták, de hasonló CRY2 található a többi emlősben.
  • philcsy
    #29
    Mint mondtam, az elsődleges feladata a begyulladás és a hihetetlenül fájdalmas halál. Ha nem így lenne, akkor máshogy tervezte volna a TERVEZŐ.

    Ugyanígy a fajok közötti hasonlóság is a TERVEZŐ műve. Nagyon fárasztó és értelmetlen lett volna mindet alapjaiban különbözőre teremteni, a TERVEZŐ pedig nem hülye! Csak annyit változtatott rajtuk amennyi szükséges. Ráadásul így még egy kis mókát is bele csempészet, hogy mi azt feltételezzük, hogy közöttük rokonság van. Pedig nem, ez mindennél világosabb.
  • Hugo Chavez
    #30
    Ezzel a logikával azt is mondhatnád, hogy az ember csontozatának szerepe a különösen fájdalmas törés.
  • philcsy
    #31
    Mert az is! Szerinted miért tervezte a TERVEZŐ a csontritkulást? Ahogyan a fogban is azért van ideg, hogy fájjon.
    Nem szeretem a hitetlenkedőket.
  • Hugo Chavez
    #32
    Tovább folytatva a logikádat, az építészek azért tervezik az épületeket törékeny anyagokból, mert azokat később hatékonyan lehet lerombolni robbanóanyagok által vagy egyéb módon.

    Eltaláltam?
  • Hugo Chavez
    #33
    Az előző neked ment.
  • csimmasz
    #34
    Én nagyon jól mulatok,végre valaki, aki játszi könnyedséggel eteti kézből, az egyik különösen veszélyes trollunkat!
  • philcsy
    #35
    Látom kapizsgálod a dolgok lényegét. Mindennek meg van az oka, csak úgy véletlenül nem történnek dolgok, erről szól a kreacionizmus!
  • Csaba42
    #36
    Azért van a szám, hogy pofázzak vele? Pedig enni is lehetne vele.
  • Csaba42
    #37
    Az nem a Black&White vallás neve? :P
  • philcsy
    #38
    Jó a géped :)
  • moikboy
    #39
  • Hugo Chavez
    #40
    Az evolúciós elmélet bukása nem jelenti automatikusan a kreacionizmus győzelmét.

    Hiába szeretnéd.