55
Ukrajna , Beregszász , Ungvár PIAC!?
  • Lg Kp500
    #1
    Beregszászi vagy az ungvári piacon nagyobb a választék? Melyik olcsób?

    Melyiken van több márkás ruci?
  • 0ppika
    #2
    márkás ruci?
  • Lg Kp500
    #3
    RUHA! Én adidas cuccokat szeretnék vásárolni , de nem vagyok jártas oda kint ezért szeretnék segítséget!
  • berczely
    #4
    Hullazsák legyen a kocsidban!
  • hykao #5
    Ungvári piacon voltam télen, de egyáltalán nem tűntek olcsónak a ruhafélék! Főleg a kaja, pia, cigi és üzemanyagárakhoz képest.
  • Beagie
    #6
    Beregszászon olcsó.
    Puma utánzat cipőt vettem 2000 forintért.
    Főként benzinért érdemes menni, hogy telenyomod az autót, + egy 10literes kannát vihetsz.
    Érdemes venni pár darab cigit, de úgy hogy legyenek az autóba többet, úgy több cigit tudsz behozni, amit érdemes még venni, az a cukor, cukorkák, és üdítő italok.
    Ételeket, husokat nem érdemes venni.. :)
    Én a Beregszászit javaslom.
  • Beagie
    #7
    persze ezeket nem én hordom, hanem megrendelésre hozom haza.....
    Cigizni se cigizek.

    Eseménytől függően ilyenekbe járok:


    Rallyra meg DC-s cuccokba :)
  • hykao #8
    Piát kihagytad...azt is érdemes.
  • bakkerman
    #9
    így van,én nyiregyi vagyok,és családdal havonta járunk ki,cipő,farmer,melegitőket mindig onnan veszünk,na meg ugye élelmiszert. Mi Barabáson szoktunk átmenni,ott vagy nincs,vagy nagyon minimális a várakozási idő,Beregszász kb 30-35 perc onnan
  • MerlinW
    #10
    Beregszász +1
  • Gibor
    #11
    Mostanában te sem voltál, van hogy határnál lemérik az üzemanyagot és csak annyival jöhetsz vissza.
  • kemszi2
    #12
    papírok közé egy kis pénz és nem basztatnak :D mindig így működött:D
  • S8DJ
    #13
    Ungvár jobb
  • sapkafej
    #14
    és ez ki a picsát érdekel?
  • Lg Kp500
    #15
    Köszi a válaszokat , szerintem mindkét helyre elnézünk! De további véleményekre is kíváncsi vagyok! :))
  • Lg Kp500
    #16
    Valaki tudna összehasonlító árakat az itteni , hazai cuccokhoz képest írni?

    Csokiból melyiket érdemes venni ? Neve?
  • MerlinW
    #17
    Ott is változó, mint mindenhol. Csokiból pedig azt érdemes venni, amelyik ízlik és jó árban van. Mint mindenhol. Odamész, körülnézel, kóstolsz, mérlegelsz, vásárolsz. Mint mindenhol...
  • IXEMGabeo
    #18
    hoppá...Beregszászban jártam, 2009.12.29-e környékén 2 napig voltam ott egy csaj miatt, megmutatta a várost, zömmel magyarok lakják (nem a bunkófajták), van egy régi egyetem, amit a ruszkik szétbombáztak, van a főtér az ún. sétáló utca, van egy óriási templomuk is, van a Sárkány piachoz hasonló nagy ruhapiacuk, ott náluk január eleje fele van a Karácsony, a külvárosi részen már földutak vannak (télen iszonyú sár van ott) tele szép kertes házakkal minden.

    én azért bírtam sok jó emberrel találkoztam ott
  • IXEMGabeo
    #19
    azt elfelejtettem mondani, hogy Beregszászban minden bolt délután 16 körül bezár...szinte minden
  • hunbasser
    #20
    uhh,nagyon szeretem,szép emlékek fűznek ukrajnához,főleg munkácshoz,7 hónapig laktam ott egy külföldi kiküldetés miatt,nagyon megtetszett.azt megtudtam,hogy amit nem márkaboltban veszel az minden hamisítvány,munkácson egy áruházban vettem 3 ezer ft-ért adidas melegítőalsót meg ugyanennyiért nike-t is,ugyan a beregszászi piacon nem voltam,de akik jártak folyamatosan azok mindent szart vettek ott,légpuskát,ruhákat,egyik munkatársam 16 ezerért megvette azt a columbia kabátot ami itthon 50 felett van,persze nem kérdés hogy hamisítvány,de ő szentül hitte,hogy eredeti columbia. cipők is nagyon olcsók,2-3k-ért már nike utánzatokat veszel,de olyan hogy nem niek meg hogy fordítva van rajta a pipa,meg pipa áthúzva,hanem elég jó minőségű hamisítványokat (nyilván ez külsőre értendő,nem az anyagára és a megmunkáltságára). csokiból szinte bármilyet érdemes venni,én ukrajnában nem ettem rossz ízű,szappanos csokit,mind finom volt,édességekben nagyon ott vannak az ukránok.
  • hunbasser
    #21
    ha ungváron jár az ember,nem csak a piacra érdemes elnézni,hanem érdemes megnézni a várost is.sőt,ha valaki szeret utazgatni,nagyon ajánlom lemberget is,vagy ukrán nevén lvivet. majdnem 1 millió ember lakja a várost,van villamos,van meki,mintha nem is ukrajna lenne :) a belvárosa pedig iszonyat szép,nem véletlenül lett az unesco világörökség része.
  • Lg Kp500
    #22
    Köszönöm a válaszokat , sokat segítettek , És igen szét fogunk nézni a városokban is !:)
  • Lg Kp500
    #23
    De bárki írhat nyugodtan , szívesen elolvasom...
  • bakkerman
    #24
    igen,ungvár munkács kihagyhatatlan,na meg a gyönyörű kárpátok is :) én már jópárszor voltam eme két városban,rengeteg látnivaló van,kedves emberekkel(nem kell rögtön az ukrán maffiára gondolni...). Egyébként a ruhákra visszatérve,a melegitők nagy része nem hamisitvány,hanem török/olasz import árú,"technikailag" semmiben sem különbözik a nagy része a Magyarországon megvásárlohatótól. Beregszászi piacon adidas/nike/lacoste/converse cipőket nagyon jó áron adják,4-5-6 ezer forintokért,sokkal jobbak,és tartósabbak az itthon kapható kínai piacos vackoknál. Élelmiszerről annyit,hogy a söreik nagyon finomak,picit erősebbek,meg keserúbbek(átlagban 5.5-6 fokosak),de megéri,jó árban vannak,és nagyon elterjedt náluk a literes,pet palackos sör,átszámítva 220-240-ért. Kenyér,pékárúk is nagyon megérik,persze azt azért nem hoz be az ember annyit,mert megszárad,satöbbi...Csokikból óriási választk van,péládul a beregszászi piacon,1 kiló töltött "bonbont" lazán megvehet az ember 2 milka táblás áráért! Aki a keleti régióban(Borsod/Hajdú/Szabolcs) lakik,nézzen ki bátran,akár vásárolni,akár kirándulni.
  • bakkerman
    #25
    a Vereckei hágó pedig csodaszép,aki járt már ott biztos tapasztalta az az érzést,ami ott eltölti az embert,hogy "igen,ez is az én hazám",én már kétszer is jártam ott,és maradandó élményt ad,az ember ott elgondolkodik azon,hogy egykoron az a meseszép táj is hazánk része volt,és ott jöttek be az őseink a kárpát medencébe.
  • Lg Kp500
    #26
    Melyik napokon vagy NAGY piac , mikor érdemes menni?
  • bakkerman
    #27
    hétköznap bármikor,de inkább délelőtt
  • Lg Kp500
    #28
    rendben , köszi
  • sabbath
    #29
    Üdv. Azért említsétek meg azt is LGnek, hogy az ukrán rendőrök mennyire "szeretik" a magyar turistákat, meg pl azt is, hogy hivatalosan a hamisítvány ruhákat nem lehet áthozni a határon.
  • MerlinW
    #30
    Urban legend. Nekem legalábbis sosem volt problémám velük, pedig jártam arra párszor. Barátoktól sem hallottam ilyet.
  • hunbasser
    #31
    az mondjuk tény hogy ha látják hogy magyar rendszámod van,hajlamosak minden szarért megbüntetni,bármiért.úgyhogy tényleg tip topnak kell lennie az autónak meg semmi szabálytalanságot nem szabad elkövetni főleg főutakon (általában városok előtt tivornyáznak).
  • MerlinW
    #32
    Erre szoktuk mondani, ha nem keresed a bajt, ő sem talál meg:)
  • sabbath
    #33
    Nekem volt olyan régebben velük, hogy igazoltatás során megkértek, száljak ki a kocsiból, majd 2en állították, hogy az öv nem volt becsatolva, mikor mondtam, hogy bizony be volt, kérték, hogy bizonyítsam be. Vége az lett, hogy bent landoltam a Beregszászi rendőrőrsön... De van még jó pár ilyen story.
  • Attila8805
    #34
    Ott nem él az a szabály hogy egymásnak nem tanúskodhatnak a rendőrök?
  • sabbath
    #35
    Ott az a szabály, hogy Neked fizetned kell mindenért, ez szent és sérthetetlen. Amíg fizetsz minden nap, bármit megtehetsz, barátod minden vámos, katona, rendőr stb. De ha 1X is megpróbálnád megtenni, hogy nem adsz a jövedelmedből nekik is, szarul végzed. Vmikor régen mondta nekem kint 1 vámos, hogy tőle atombombát is vihetek, csak ha én keresek vele, akkor ő is szeretne. 1X-2X eljátszhatod, hogy átmész és nem fizetsz 1 fillért sem a határon a közegeknek, de utána az lesz a vége, hogy órákig fogsz csücsülni oldalra kirakva, mert véletlenül "elfeljtkeztek" rólad, vagy a kinti rendőr ha meglátja rajtad, hogy "túrista" vagy, aki ritkán jár kint (vagy sosem volt) úgy megbüntet, hogy rámegy fél havi fizetésed. Ezeket tapasztalatból mondom, bár elég kezdő vagyok még én is, csak 8 éve járok ki minden nap...
  • Attila8805
    #36
    Kezdő XD

    Aha.
    Akkor tudsz hozni mindent?
  • sabbath
    #37
    Mire gondolsz?
  • Lg Kp500
    #38
    Beregszász vagy Munkács? Érvek , ellenérvek?
  • sabbath
    #39
    Attól függ sztem, mit szeretnél venni. Beregszász közelebb van (pontosan nem tudom mennyivel de kb 50-60 kmre van még tőle Munkács), Munkácson nagyon színvonalas szintes, fedett piac van, hatalmas plazma TVken mennek a reklámok, de szerintem marha drága, a ruhaneműk nálunk olcsóbbak, ott 1X voltam akkor a házunkba vettük meg a függönyöket, szinte senki nem beszél magyarul. Beregszász a határtól pár km, tele gagyi cuccokkal (de van, amit meg éri hozni)olcsón, mindenki magyarul beszél, közvetlen mellette a rendőrség, nagyon oda kell figyelni a parkolásra
  • hunbasser
    #40
    beregszásztól 30 km munkács