14
Csillagászati teleszkópok
  • K Ace
    #1
    Csillagászati teleszkópokról mindent. Kinek milyen van, tapasztalatok, vélemények.
  • K Ace
    #2
    Néhány típus, ami kezdőknek javasolt:
    Celestron powerseeker 70eq

    skywatcher 70 900

  • [NST]Cifu
    #3
    Nekem Skywatcher-em van, de őszintén, nem gondolod hogy a Csillagászat topicba bőven beleférne a dolog, és ezért felesleges új topicot nyitni? Ott kicsit magasabb szinten is folyik néha elég érdekes vita. :)
  • K Ace
    #4
    Én egy alább linkelt Celestron powerseeker 70eq szeretnék venni. Teljesen kezdő teleszkópnak lenne. Most csak annyi a bibi, hogy panelbe lakunk, és a lakásunk csak kelet felé néz. Szóval nem tudom mennyire érdemes úgy belevágni, hogy csak kelet felé tudok nézelődni?
  • [NST]Cifu
    #5
    Először is:

    1.: Akkor miért nem nézegeted például a Csillagászat topicot, és kérdezed meg ott? Miért kell új topicot nyitni hozzá? :)
    2.: Városban nagy a fényszennyezettség, pláne egy panelben, felteszem tehát, hogy körbe-körbe tele van közvilágítással. Tehát csodát ne nagyon várj egy ilyen eszköztől. Ennél komolyabbat meg kár is venni, ha nem akarod kivinni a lakásból.
    3.: Ha van a környezetben valakinek egy jó binokulár távcsöve, akkor nézegesd a Holdat például. Kezdetnek az is gyönyörű, és rögtön meg is tapasztalhatsz pár hasznos dolgot (pl. a Föld forgását figyelembe venni, és a többi).
    4.: Ha érdeklődsz, nézz körül az amatőr csillagászokkal kapcsolatos találkozók körül, és látogass el például a Polaris csillagvizsgálóba.
  • whiskeyman
    #6
    nekem is skywatcher-em van
  • EnxTheOne
    #7
    Huh, nekem egy mikroszkop kéne. :D Biologus szeretnék majd lenni, szolval nem ártana othonra egy. :D
  • jhetedikj
    #8
    Én egy hadronütköztetőt szeretnék kérni a télapótól jövő pünkösdre.
  • plas
    #9
    Esetleg ide is elfert volna:
    Tavcsovek es optikak
    Kérdések és válaszok a távcsövekről, teleszkópokról
  • Ari18
    #10
  • Jenc
    #11
    Sziasztok!
    Tudom, h nem épp ebbe a topikba való, de megszeretném azért kérdezni, (hátha valaki azért ért hozzá) h ez a távcső Árban és 'tudásilag' jó-e?
    Azt még hadd kérdezzem meg, h szoktak-e hozzá adni tartó tokot?

    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • adeeeka
    #12
    Kedves forumosok!
    Mivel kezdö teleszkóp(Omegon Teleskop N 114/900 EQ-1: http://www.astroshop.de/omegon-teleskop-n-114-900-eq-1/p,11266) használó vagyok, ezért szeretném tanácsotokat kérni azzal kapcsolatban, hogy ha használom a stellarium nevű programot és szeretném megnézni valamelyik bolygót és csillagot, hogyan tudom a koordináta rendszer segítségével behatárolni hogy éppen hol is van. Valamint hogyan tudom értelmezni a teleszopomon lévö méröket?
    Elöre is köszönöm segítségeteket.:)
  • SewerRat
    #13
    Szia!

    Annyit tudok, hogy ha a mechanikádon lévő koordináták alapján akarsz beállni, akkor nem elég nagyjából pólusra állnod ( katt ide, ha még nem csináltál olyat ), és a tekerhető tengelyt (azt hiszem az a rektatengely) be kell állítani, amit én életemben nem állítottam még be, de majd egyszer kipróbálom:)

    Stelláriumban, ha nem tévedek nagyot ezt a két értéket figyeld:



    A RA a rektatengely (amelyik forgatható koordináta mérővel bír) a DA a deklinációs tengel, ha nem tévedek.

    Tényleg nem csináltam még ilyet, lehet baromságokat beszélek egyébként, de szerintem itt túl sok segítséget nem találsz:)

    Lesd meg ezt a honlapot, itt sok amatőr és hivatásos csillagászt találsz, de a fórum részbe (ha jól tudom regisztráció után) a megfelelő főtopicban felteheted kérdésed, ott egészen biztos tudnak és fognak neked segíteni:)
  • SewerRat
    #14
    Előző linket kiegészíteném ezzel, mert nem könnyű elsőre megtalálni a kérdések részt:)