92
  • hdo
    #1
    "Egy nagyon híres űrtudós a Naprendszer kiégett salakjának nevezte, pedig erről szó sincs"


    Nagyon helyes hozzáállás! Attól még hogy valaki híres, még nem jelenti azt, hogy mindig igaza van!
  • Zoli007
    #2
    Mi is voltunk ott asszonnyal hétvégén, egész jó program volt
  • Hugo Chavez
    #3
    "... nagyon hasonló a Holdhoz, ahol már ember is járt" - magyarázta a New York Times-nak Solomon."

    Miért kell ennyire nyomni ezt a mantrát?

    Sokan hiszik, de nem elegen?
  • hdo
    #4
    1:
    http://www.funtrivia.com/askft/Question63422.html

    2:
    http://www.lpi.usra.edu/lunar/missions/apollo/apollo_11/experiments/lrr/


    Első még lehet mese, de - NASA-t ismerve - nehezen tudnám elképzelni, hogy a tükröket csak úgy dobták le.
  • Hugo Chavez
    #5
    Ennyire kicsi lenne a képzelőerőd?
  • hdo
    #6
    A képzelőerőmmel semmi gond, ellenben a NASA technikai tudásával 40 évre visszatekintve!
  • MR007
    #7
    "A mélyedéseknek nincs peremük, mint a becsapódási krátereknek, amiből a tudósok arra következtetnek, hogy valamilyen instabil anyag vájhatta ki, ami gyorsan elpárolgott a becsapódást követően."
    Vagyis akkor lehet vmi mozgó jármű is, mint egy ufó? A mágneses mező plusz forróság.......
    Persze lehet vmi belülről jövő vulkánkitörés is ahogy forr(t) az egész bolygó. Még mielőtt megsült ilyen alakra a sütőben.
  • bvalek2
    #8
    Eugene Cernan a Apolló 17-es misszió során a holdautót vezeti, amit a mi Pavlics Ferencünk tervezett, a kerékre alkalmazott megoldását szabadalmaztatta is:



    Ugyanez a kép nagy felbontással (én háttérképet csináltam belőle)
  • johnsmitheger
    #9
    "A Merkúr nem a Hold" - na neeeee
  • Doktor Kotász
    #10
    Úgy bírom, hogy amikor a két szupernagyhatalom között verseny folyt, akkor egy világbirodalom, a Szovjetunió nem tudta leleplezni a nagy csalást, de a fotelból okoskodó rcskabajnokok megmondják a frankót, hogy nem is volt Holdra szállás.

    Elmebeteg faszfejek vagytok az elsőtől az utolsóig (a holdprogram összeesküvéshívóire gondolok, természetesen nem a fórumozók többségére).

    Ostoba faszok...
  • Cef
    #11
    Én már erre is hallottam verziót. Amiért az amcsik nem leplezték le, hogy Gagarin űrutazása kamu volt ezért a ruszkik se, hogy a holdraszállás kamu volt. Azért van képzelőerejük az elméletgyártóknak az biztos :)
  • JMáté
    #12
    Szerintem nézzük meg kik irányítják Amerikát. Most nézzük meg Oroszországot. Mekkora az orruk ezeknek az embereknek? Na ezért fogtak össze ellenünk, hogy nekünk rossz legyen. Remélem Hugo Chaveznek sikerül felnyitnia lényeglátó hozzászólásaival az emberek szemét, és végre ezt az összeesküvést is leleplezhetjük.
  • bvalek2
    #13
    Ezt a hülyeséget nem gondolhatod komolyan.
  • Doktor Kotász
    #14
    Hugo Csávót ironizálta.
  • bvalek2
    #15
    Jó, megnyugodtam :)

    Mentségemre legyen mondva, talán ismered az aranyszabályt a kreacionista elméletekről: bármennyire banális butaságokkal próbálod parodizálni őket, mindvégig összetéveszthető marad az írásod a valódi kreacionista elméletekkel.

    Ezt lehet általánosítani a többi irányzatra is. Azért nem vettem észre hogy JMáté ironizál, mert pl. Arrakistor írt már ennél bődületesebb marhaságokat is, pedig ő komolyan gondolta...
  • egynyári üröm
    #16
    durva azért hogy a rasszizmus a Merkúr kapcsán is előkerül. nagyon expertül elkapták egyesek a lényeget :D
  • Molnibalage
    #17
    Amen.
  • Hugo Chavez
    #18
    Az is hülye, aki azt hiszi a ruszkiknak kellett volna leleplezniük, HA a holdraszállás kamu volt.

    A két nagyhatalom szembenállása csak a pórnépnek kitalált színi előadás volt.
    Ti meg még mindig elhiszitek?
    Ugyanaz a banda volt hatalmon mindkét országban.
    Nem tűnt fel, hogy egymást soha nem bántották? Mindig csak mások háborúit szponzorálták. Egyik egyik oldalt a másik meg a másikat. (Afganisztán, Vietnám, stb.

    Mellesleg minden ökör olvassa el újra a 3-as hozzászólásomat.
    Egy szóval sem mondtam, hogy nem volt holdraszállás.
  • Bronx South
    #19
    Az emberek nagy többsége a hivatalos médiából informálódik, és hogyha valaki találkozik a hivatalos médiát esetleg megcáfoló nem hivatalos infóval, hírrel, persze jön az ellenreakció meg a hitetlenség, jaaj ugyanmár. Az a helyzet hogy a dolgok úgy néznek ki mint egy nagy érem, aminek az egyik oldala adott, a másik oldala meg rejtve van, tehát meg kell fordítani az érmét, ami energiát és utánanézést igényel. Az hogy az érem melyik oldala igaz, azt ki kell deríteni, viszont az emberek ugyancsak nagy többségének se ideje, se ereje nincsen ilyesmire és elfogadják azt, ami van. Ez nagy probléma. Ezt most teljesen általánosan írom, nincs köze a Holdra szálláshoz, viszont még rengetegen azt hiszik, hogy egy könnyű példával éljek, pl. WTC katasztrófája. Az emberek nagy többsége még mindig azt hiszi hogy terrortámadás volt, és csak azok akik ott voltak a katasztrófa helyszínén, és akik utánanéztek a dolgoknak hisznek mást. Az emberek nagy többsége még mindig azt hiszi amit lead a média, lásd. a sok tukó amerikai utcára vonul Bin Laden "állítólagos halál"hírére, azt a felvételeket meg a képeket a kormány nem mutatja meg, mert most ők úgy döntöttek hogy nem mutatják meg ? :D Fasza ! Visszatérve 2001 -hez, pedig elég egy kis alap fizikai ismeret akár, hogy a felvételeket visszanézve mást szűrjön le az ember mint ami van, de hát a médiának sajnos nagyobb ereje van. Persze lesznek akik a hozzászólásomat úgy reagálják majd le, ahogy a kis mondandóm elején leírtam, mondhatnám hogy nincs vele gond, pedig nagy gond, én viszont megkérdőjelezem a hivatalos média hihetőségét, és várom az érveket hogy miért kéne higgyek a hivatalos médiának.
  • Bronx South
    #20
    Amúgy az "összeesküvés elmélet gyárosok"nál vannak nagyobb képzelőerővel rendelkező emberek is, ráadásul még a befolyásuk is nagyobb. Ha ők elképzelik hogy te most a töküket fogod nyalni, akkor azt fogod nyalni, sőt még ellenkezni se fogsz. Jó világ mi ?

    Amúgy a hitetlenkedésre is lenne egy példám, méghozzá egy jó haverom.
    Mikor meséltem neki még régebben a bankrendszerről, és hogy micsoda egy szemét kizsákmányoló sakkjátszma, a haverom válasza mi volt ?? Jaaj ! Ugyanmár ! Biztos nem hallott ilyenről a hírekben, vagy mást. Az érdekesség kedvéért most valami pénzügyi szakon tanul fősulin, és számomra is meglepő volt, pont ezekről tanul, meg a mocskos görbeorrú kipás majmokról, akik ennek a sakkjátszmának kirakták a köveket. Mostmár változtak a dolgok a haverom fejében, csak azt nem értem hogy idáig mit hitt ?? Az információk eredetének a megbízhatósága fontos, de azért mert valamit leadnak hívatalosként nem biztos hogy igaz is, az elméletek közt is van hülyeség nem tagadom, de erre mind magatok kell rájöjjetek, vagy nézzetek szét akár a parlamentben, lehet van még hely.
  • teddybear
    #21
    Remek. Ezek szerint te vetted a fáradságot, és elutaztál New-Yorkba, hogy szálanként végig szőrözd azt a hatalmas kupac hulladékot, ami a tornyok után maradt.
    Gratulálok. Az persze nem is merül fel benned, hogy a konteóhívők többsége félművelt paranoid hülye, aki minden ostobaságot képes elhinni. Nálunk ráadásul még hozzáadódik az a réteg, akik az Amerika-ellenességük folytán bármit papagájként ismételgetnek, ami szerintük rossz fényt vet a gyűlölt amcsikra.
  • Cef
    #22
    Persze, hogy nem csak egy forrásból kell informálódni, mert ferdít, de amúgy az összes hírforrás úgy csavarja a dolgokat ahogy csak akarja. Ezért kell több forrásból utánanézni a dolgoknak és az összeszedett infókból leszűrni, hogy mi lehet igaz. Én csak azokon szoktam röhögni (ezt most nem rád mondom) akik minden szakértői véleményt lehordanak és mindenkit vaknak titulálnak, aki ezeket elhiszi, de ha egy noname oldalon egy senki kijelenti, hogy valami úgy van, akkor azt egyből elhiszi minden fenntartás nélkül. Van igazság abban amit írsz, de ez a másik oldalra is ugyan úgy igaz.

    "Visszatérve 2001 -hez, pedig elég egy kis alap fizikai ismeret akár, hogy a felvételeket visszanézve mást szűrjön le az ember mint ami van,"
    Kell oda építészeti szakértelem is nem csak fizikai, ha meg akarja az ember érteni, hogy mi meg hogy, de ebbe a témába nem szeretek beleszólni, mert én se értek hozzá, meg igazából hidegen hagy.
  • Cef
    #23
    Szerintem te engem összetévesztesz valakivel aki mindent fenntartás nélkül "benyal".
  • Bronx South
    #24
    Amit te írtál ahhoz áll legközelebb a mondandóm, valahova oda kellett kötni mert a főtéma a Merkúrról szól, amúgy meg amit írtam inkább mindenkinek írtam.

    Teddybear:

    "Az persze nem is merül fel benned, hogy a konteóhívők többsége félművelt paranoid hülye" > Nem merül fel bennem, mert nem úgy van ahogy írod, max te hiszed ezt a témában való műveletlenséged folytán.

    "Ezek szerint te vetted a fáradságot, és elutaztál New-Yorkba, hogy szálanként végig szőrözd azt a hatalmas kupac hulladékot, ami a tornyok után maradt." > Az információk nem csak hivatalos formában vannak jelen, (érem) vannak a másik oldalon is infók. Már említettem hogy elméletek közt is van hülyeség, ez mindenkinek a saját intelligenciájára, és megfigyelő képességére(!) van bízva hogy kibogozza a dolgokat. Aki még +ba utazni is tud pár infóért, az mindenképp előny, saját tapasztalat sosem árt. Megfigyelőképesség(!) ennek hatalmas szerepe van, ugyanis az éremnek van egy éle is, ahol a két oldal találkozik. Ha jó a megfigyelőképességed, egy hatékony fegyver ami szolgál a kirakóhoz. Rengeteg szálon futnak a dolgok, rengeteg mindent kell megérteni a világról és időben is alaposan visszanyúlnak a szálak, alapos témába merülés nélkül az olyan emberek számomra mint te, csak a szokásos, egyik a sok közül ember marad, aki az éremnek csak az egyik oldalát látja, és könnyebb neki kérdőjelekkel megbombázni azt, aki más szemszögből nézi a dolgokat. És általában itt szoktam a témát befejezni a veled hasonló emberekkel. Nem hiszem hogy nekem kéne meggyőznöm téged arról hogy fordítsd meg az érmét, és nézd meg mi van ott is majd utána vonj következtetést. Amúgy a kupacot nem kutatta át senki, amilyen gyorsan lehet eltakarították és elszállították. Miért ? Továbbá meg rendelkezek amerikai kapcsolatokkal, az egyik Magyar és az érdekesség kedvéért pont New Yorkban lakik, ő is mesélt pár szép dolgot de lehet hogy majd utánanézek, hazudott-e.
  • Bronx South
    #25
    "Aki még +ba utazni is tud pár infóért, az mindenképp előny, saját tapasztalat sosem árt." > Akár most újra érvelhetek. Teszem azt valami dolog kapcsán, elutazok x helyre hogy saját magam vessek fényt a dolgokra, majd a tapasztalataimat megosztom egy blogon, amit te elolvasol, mit szűrne le egy magadfajta ember ? "félművelt paranoid hülye" > Azt hiszem itt másodszorra is elbukott a hsz -ed.
  • JMáté
    #26
    "Aki még +ba utazni is tud pár infóért, az mindenképp előny, saját tapasztalat sosem árt. Megfigyelőképesség(!) ennek hatalmas szerepe van, ugyanis az éremnek van egy éle is, ahol a két oldal találkozik. Ha jó a megfigyelőképességed, egy hatékony fegyver ami szolgál a kirakóhoz. Rengeteg szálon futnak a dolgok, rengeteg mindent kell megérteni a világról és időben is alaposan visszanyúlnak a szálak,[...]"

    És erre a rendkívül bonyoloult, összetett és remek megfigyelő képességet igénylő feladatra éppen Te vagy a legalkalmasabb, akinek olyan fejlett szellemi képességei vannak hogy ezidáig még lediplomáznia sem sikerült (persze nem ismerlek téged, ezt most csak statisztikai alapon mondom).
  • JMáté
    #27
    Mi lenne ha én leírnám egy blogon hogy elutaztam New Yorkba, ahol minimális fizikai ismeretek birtokában kiderítettem hogy a WTC-t Kossuth Lajos robbantotta fel?
  • Cef
    #28
    Ha odaírnád, hogy Petőfi adta a tippet és még szerzed magad mellé két "szavahihető" átlagember szemtanút, tuti, hogy még 50 év múlva is ezen vitáznának. De még lehet, hogy pár ezzel kapcsolatos dokumentumfilmben is megemlítenék, mint lehetséges elméletet.
  • Tocke
    #29
    Az a fura, hogy aki észreveszi azt, hogy mennyire manipulált minden, az egy csomó érvet és cáfolatot felsorakoztathat, mégis hülyének van nézve. Egyszerűen azért, mert annyira el van butítva a másik oldal, hogy nem képes intelligensen vitázni és érvelni. Szavakba köt bele a mondanivaló helyett. Vagy lehülyézi a másikat vagy kifigurázza. A "csak mert ezt mondja az újság és a tévé"-n kívül általában ez a két viselkedésminta figyelhető meg :) Úgyhogy többet nem is szólnék hozzá, mert úgy sincs értelme. Szerintem mindenki higgyen abban, amiben szeretne, és amitől jól érzi magát, ez sokkal fontosabb :)
  • JMáté
    #30
    Ez nem kifigurázás. Mindenki ezt hiszi és megsértődik, de nem az. Én csak arra próbálok rávilágítani hogy azok a módszerek amikkel az emberek "bebizonyítják" az áltudományokat és az összeesküvés elméleteket minden másra is működnek. De tényleg mindenre. Próbáld ki! Keresd elő egy régi fórumos vitádat, és ahol éppen nagyon bizonygatod az elméleted, majd cserélj ki néhány alanyt és tárgyat az alábbiak valamelyikére: vattacukor, rózsaszín láthatatlan egyszarvú, fakanál. Ugyanúgy "bebizonyítod" az igazad. Vagy mondok én egy példát. Pascal fogadáselméletében cseréld ki "Isten"-t "repülő spagettiszörny"-re. Érted mit akarok mondani? Ez a fajta univerzálisság a legtöbb emberben gyanút ébresztene, hogy talán mégsem olyan jó ez az érvelés, de valamiért sokak inkább csak arra a következtetésre jutnak hogy "na, már megint támadnak a zsidók".
  • Tocke
    #31
    Ez nem bizonyítás, hanem nyitottság kérdése. Ha nyitottabb lennél az eddig tanultakhoz (beléd sulykoltakhoz) képest más dolgok felé is, akkor nem bizonyítgatni kellene, hanem TE saját magad járnál utána és mérlegelnéd, hogy mi lehet igaz és mi nem. Aki nem veszi a fáradtságot erre (vagyis nem ismer fel bizonyos dolgokat), annak kár beszélni, mert benne csak ellenállás van.
  • Tocke
    #32
    Ja, és Te is csak a "kifigurázás" szóra reagáltál, majd hoztál pár példát arra, hogy mások esetében mik történtek. Pedig nem ez az egy szó volt a mondandóm lényege. De tényleg nem akarok senkit se, téged se meggyőzni, csak leírtam, ami bennem volt.
  • Cef
    #33
    Én ezzel kapcsolatban azt vettem észre, hogy négy fajta embertípus van:

    -Zombi: Az aki mindent bevesz amit a tv-ben mondanak neki. Tök mindegy másnak mi a véleménye, ami a tv-ben van az biztos igaz. Ebből a fajtából vannak a legkevesebben. Sok hülye ember van, de már annyira megutálták az emberek a politikusok és a média hazugságait, hogy már csak kevesen hisznek el mindent.
    -Hívő: Mindent elhisz, amit nem a hivatalos forrásokból hall. Ide tartoznak az összeesküvéselmélethívők/gyártók. Úgy vettem észre, hogy ezek az emberek azzal akarják bizonyítani maguknak, hogy nem hülyék és különlegesebbek mint mások, hogy megbízhatatlannak tartanak mindent amit a hivatalos források mondanak. Persze részben igazuk van, hisz nem kötnek mindent az átlagember orrára, de ők már szinte szemellenzősen mindent elvből elutasítanak amit mondanak nekik, furcsa mód viszont mindent bevesznek kérdés nélkül, amit a másik oldaltól hallanak. Könnyű őket átverni. Ezek az emberek nincsenek sokan, de nagyon hangosak és gyakran rossz felé fordítják a kételkedőket. Felismerik, hogy nem minden igaz, amit tudnak, de annyira elszalad velük a ló, hogy mindenre azt hiszik, hogy nem igaz.
    -Kételkedők: Az előbbi két csoport között vannak, de inkább hívők felé húznak. Tudják, hogy nem mondanak el nekik minden információt, de túlságosan megbíznak az áltudományos és féltudományos magyarázatokban. Ezt általában a kevés tudás és tapasztalat miatt teszik, esetleg túl szenvedélyesen kezelik a témát. Nem hülyék, de nem néznek utána alaposabban a dolgoknak, vagy csak az áltudományos magyarázatokat tartják elfogadhatónak.
    -Megmondók: Azok az emberek, akik elutasítanak minden áltudományos magyarázatot és a tudomány szemszögéből közelítik meg a dolgokat. Viszont nem tudnak mindent megmagyarázni(legtöbb esetben ők sem szakértők meg van, hogy tényleg nincs magyarázat), ezért sokszor kifigurázzák őket a hívők akik "mindent" meg tudnak magyarázni. Jól kezelik a dolgokat, viszont sokszor elutasítják a kételkedők álláspontját, pedig van 1-2 dolog amiben a kételkedőknek igaza lehet.

    Persze ez csak saját vélemény, nem kell vele egyet érteni és nem is biztos, hogy igaz, de én így látom.
  • Tocke
    #34
    Te melyik típushoz tartozol? :)
  • Cef
    #35
    Valahová az utolsó kettő közé. :)
  • Doktor Kotász
    #36
    Na, még egy retardált fasz...
  • Doktor Kotász
    #37
    "Továbbá meg rendelkezek amerikai kapcsolatokkal, az egyik Magyar és az érdekesség kedvéért pont New Yorkban lakik, ő is mesélt pár szép dolgot de lehet hogy majd utánanézek, hazudott-e."

    Bírom, hogy a szövegeitekben minden amerikai hülye, de hiteles forrásként pont egy amerikait jelölsz meg.

    Az épületeknek szokása, hogy tűz esetén összedőlnek. A két ikertorony meg nem csak égett, hanem nekik repült egy baszomnagy repülőgép is. Kábé százezrek látták a saját szemükkel, hogy belerepültek a gépek azokba a kibaszott tornyokba. Nagyjából minden építőmérnök tudja, hogy ilyen terheléstől összedől akármilyen épület.
    Ha most neked egy se nem építő mérnök, se nem szemtanú, de alapvetően paranoid idióta fotelből kiokoskodja, hogy az nem is úgy volt, akkor meg azt elhiszed.

    De csak azért, mert szentül meg vagy győződve, hogy minden amerikai hülye.

    Elmész te apád véres faszára!
  • Doktor Kotász
    #38
    Igen, természetesen van a világon mondjuk hasra ütve 47 856 715 újságíró, és minden holdtölte utáni első szombaton összegyűlnek egy zsinagóga alatti pincében egyeztetni, hogy mit hazudjanak kollektíven a következő pár hétben.
  • Hugo Chavez
    #39
    Ezek szerint Magyarországon 68 367 újságírónak kellene lennie, kb.?

    Ne túlozzunk, mert még valaki elhiszi.
  • Hugo Chavez
    #40
    Bizony, bizony, a bankok tartják kezükben a pénzkibocsátás jogát a világon.

    Hány kormányt ismertek, aki nyomhat magának pénzt, ha megszorul és állami garanciát vállalna a pénzkibocsátására?

    Jellemzően az van, hogy IMF-től vesznek fel kölcsönt, meg egyéb hitelezőktől, akik mögött a bankok állnak.
    Az összes "rendes ország" bankja független, ami annyit jelent, hogy független az adott ország kormányától és a bankárvilágnak a kinyújtott csápja.
    Kivételt képez néhány "terrorista" állam.

    A világ összes forgalomban lévő pénze mindig kevesebb, mint a világ összes visszafizetetlen hitele.
    A hitel visszafizetése kölcsönkor előállított pénzből történik, így soha nem lesz olyan, hogy mindenki ki tudná fizetni az adósságát, mert a kamat folyamatosan növeli a fennálló adósságállományt.
    Ördögi kör.

    Aki ezeket nem látja át, az vagy sötét, vagy a rendszer haszonélvezője.