63
tudnivalók
  • llacee
    #1
    Érdemes-e belevágni, utiköltségek, élmények, vélemények tapasztalatok jöhetnek bőven :)
  • Molnibalage
    #2
    Anyagilag? Nem hiszem. A távolság is akkora, hogy ~3 nap odavezetni, jó sok hegyen keresztül. Csak az utazás 6 nap oda-vissza. Tehát 3 hétnél rövidebb időre kimenni értelme sincs igazán. Legalábbis szerintem.
  • Sippie
    #3
    höhh?
    25-26 óra egyhuzamban, autópályán, szépen hegyek között. Persze az sem mindegy spanyolország melyik részébe, de én biztos mennék még, mert állati volt a tengerpart mellett a hegyoldalban repeszteni :)
  • zmeor
    #4
    én 1 hónapot voltam kint kocsival és sátorral..

    szerintem jó buli volt. bár most már jobban megérné vmi fapados jegy és autóbérlés.. mostanság ezt csinálom
  • VRSDM
    #5
    +1

    ha felszámolnák azt a sok stresszt, kényelmetlenséget, kopás kölcséget, lelki pusztulást. mit egy ilyen út hordoz(hat) magában.

    én inkább a legolcsóbb közforgalmi repülőtere felé venném az irányt.

    /voltam már spanyolországban autóval.
    lehet lehet nyomni, de nem egy leányálom
    /és hála atyám egy igen kényelmes autóval. (nem írom nem felvágok) :D
  • sanyiute
    #6
    Én voltam Busszal Spanyolba(Barcelona mellet) 2 nap alatt értünk ki 2 sofőrrel(egyik faterom) 16 óránként 8órapihenés odafele Monacoban visszafele Velencében volt a pihenésünk Franciák Autópályán nem árulnak rendes sört csak ilyen citromos sört ez a hátrány:D
  • llacee
    #7
    Lelki pusztulást? :D lol
    Tudod te milyen szép az út menti táj?
    Tempomattal simán el lehet beszélgetni az autóba, közbe kicsit bámészkodni.
    Repülővel jobban megérné, de az nem olyan móka :)
  • llacee
    #8
    Monacoba én is megállnék pihenni, és fotózkodni, szenzációs hely!!!!
  • Molnibalage
    #9
    Nézegetsz vagy vezetsz?
  • llacee
    #10
    a kormányt csak tartani kell egyenesen, ha van egy bizonyos távolságon belül valaki magától lefékezi az autó, ha nem reagálnék.
    120 nál simán lehet még kávézni is az autóban :)
  • Tyler1
    #11
    volt egyszer már egy ilyen topik, nem?
  • Csirke4
    #12
    Ahogy a vezetési stílusod leírod a korai kínhalál helyett inkább válaszd a repülőt!
  • pajti
    #13
    Arra gondoltál esetleg, ne adj isten' történik valami az autóval?
  • SötétBarom
    #14
    Szerintem max túra jelleggel van értelme. Úgy, hogy beülsz a kocsiba, és kiszállsz a spanyol tengerparton, az felejtős. Viszont ha élvezed az utazást, akkor sok mindent útba lehet ejteni. Olaszország, Monaco, Nizza, Cannes, Cőte d'Azur, meg a kisfaszom. :DD
  • bertino
    #15
    6 nap ? trabanttal mentetek ?
  • sanyiute
    #16
    Monaco az fasza csak venni nemérdemes semmit :D:D ott :D
  • plu604
    #17
    nagy kaland, menjél gyalog.
  • edios
    #18
    sztem akkor érdemes, ha nem spanyolo érdekel, hanem az útonlevés.

    ismerős volt most kint londonban vmi 11k-s repcsijeggyel, szal erősen kétlem, hogy autó bármilyen egyéb szempontból jó 5let.
  • Steve Downie
    #19
    #11 Neked szoktak lenni értelmes hozzászólásaid is?

    3 hétnél kevesebb időre tényleg nem érdemes kimenni szerintem sem, ez a minimum, de ez is nagyon kevés egyébként.
    Én ráadásul csak 2 hetet voltam. Voltam Granada-ban, Sevilla-ban, utána egy kicsit többet Madrid-ban, a végén meg Barcelona-ban. Egyedül Barcelona-ban éveket tudnék eltölteni, annyira jó hely.
    Spanyolországig én is busszal mentem, ott meg vonattal, illetve AVE-val közlekedtem, így elég olcsó volt.
  • desigo
    #20
    Inkább repülő + helyben autó bérlés.
  • mrzed001
    #21
    Busszal mentünk, még így hogy nem te vezetsz is szenvedés, iszonyat hosszú.
    Ott kocsi bérlés egyszerű, olcsó és jó kocsit kapsz, meg az se gond, ha nem ott adod le, ahol bérelted.
    Autópálya egy része jó, egy része meg olyan, hogy (semmi extra tábla) 100-nál reszketsz, hogy a jobbra meredek le kanyarban megcsúszik-e a kocsi ...
  • Molnibalage
    #22
    Kanyargós szerpentiten 120-as tempó? Nem fogsz te végig autópályán menni...
  • Tyler1
    #23
    kicsivel több, mint neked, mr. Dzsudzsák-.-
  • VRSDM
    #24
    volt abban minden. akkor is végig kellett seggelni az utat. akkor is fájtak a rossz térdízületeim. akkor is béna volt a tisztálkodás... na. :)

    persze idő mindenkinek van ingyen :D
  • Steve Downie
    #25
    Ebben igazad lehet, fotelbajnok. Spanyolban is max. a Google Maps-en voltál.
  • VRSDM
    #26
  • bertino
    #27
    antibes pl. nagyon fasza hely jaja.

  • Bronx South
    #28
    páran olyan szövegeket írkálnak ide mintha vagy 20-30 évvel ezelőtt lennénk xD de amúgy valami ótvar szarral nem is érdemes neki vágni
  • tviktor91
    #29
    Irány Spanyolo.
  • matyi0323
    #30
    3 nap? WTF?
    Nyíregyháza-Calais volt 27 óra kocsival. Nem egy huzamba, nem is 200-as tempóval..
    Nem értem miről beszélsz. :)
  • immovable
    #31
    Ha szeretsz vezetni és az aktív nyaralást preferálod - el akarsz jutni az adott környéken mindenfelé szabadon - akkor bátran ajánlom. Én "bejártam" kocsival az alábbi országokat, Szlovák, Lengyel, Horvát, Szlovén, Olaszo., Ausztria, Németo., Svájc, Franciao., Svédország.

    Tapasztalataim szerint egyhuzamban - egy két kv-ra megállva, lábat nyújtóztatva - 1200 km kivitelezhető biztonsággal - ez a sebességhatárokat betartva kb. 12 óra, sok autópályával - ha ennél több, érdemes két részre osztani az utazást.

    Egy példa, én nyaraltam közel a Német-Francia-Svájci határhoz és onnan bejártam az adott 3 ország "közeli" részeit, pl. Starsbourg-tól Dijon-on át a Genfi tóig. Egy hét alatt ott helyben mentem 5000 km-t. Fáradtan jöttünk haza a nyaralásból, de sokkal több élménnyel mint, mikor egy hetet pihentünk a tengerparton.
  • Molnibalage
    #32
    És az hol van a Mo. - Nyugat Spanyol (Atlanti-óceán) távolságoz? Nem mondta, hogy hova akar menni pontosan. Légvonalban 1000 km-rel messzebbre van, mint Calais és minimum két hegységen többel kell keresztülmenni.

    Légvonalban a Nyh - fenti táv az 2400 km. Úton tehát legalább 3000. 90-es átlaggal 33 óra. Az napi 12 óra vezetéssel majdnem 3 nap.

    Szóval én nem értem,h ogy miről beszélsz... :)
  • Molnibalage
    #33
    Google Map-szel most néztem meg. 3100-3200 km a Vigo - Nyhz. távolság.
  • matyi0323
    #34
    Mo-t elhagyva normális minőségű autópálya van végig. ( Azért már szerencsére nálunk is szinte végig autópálya ) Tehát a 90-es átlag felejtős. ( de, hogy konkrét legyek: pénteken 18:00-kor indultam és szombaton éjfél után, tehát már vasárnap negyed 1 körül a hajón voltam, közbe meg is álltam ) Most majd lehet oltani, hogy a sok "180-al" közlekedő sok hülye miatt van a balesetek nagy része. Hülyeség.
    De szerintem eltér majd a véleményünk, szóval lehet jobb ha hagyjuk a témát. :)
  • 0ppika
    #35
    burzsuj.
  • plas
    #36
    A Cote d'Azur kornyeken vigyazni kell nagyon a kocsira. A del-franciak allat modon kozlekednek. Miota vezetek soha nem volt meg balesetem, de a berelt Insignia-t ott egy heten belul 1x megtortek es 1x meghuztak az oldalat... Az ember csak annyit mondott, hogy "just a small scratch". Neki A6 Allroad volt, de nem erdekelte :) Ok valoban hasznalati targynak tekintik az autot.
  • mrzed001
    #37
    A hülye franciák parkolni is úgy parkolnak, hogy előtte lévő megnyom, mögötte lévő megnyom (mint itt a részegek) ... és ha angolul szólsz hozzájuk úgy néznek rád, mint zsidó a gojra (cigány a gádzsóra)
    Spanyolba a déli autópályák (főleg amely részei a part közelében mennek) bár kiváló felületűek, de sok helyen dőlésszög, lejtés, kanyarív tekintetében aligha mentek volna át itt az engedélyeztetési fázison. Külön vicces hogy mellettük ott a szakadék, és tenger. Na ott tényleg el lehet szállni, mint a győzelmi zászló.
    Gibraltárba átgurulni vicces, főleg hogy a reptér betonján keresztbe kell áthajtani :D
    1000-1200 km/napnál többet senkinek sem javaslok vezetni (autópályán se), pláne több nap egymás után.
  • Magnumrolcsi
    #38
    Tőlem most Luxemburg és Svájc 300km-re sincs, Francio. meg kb. 12km. :)
  • SötétBarom
    #39
    LOL.

    A magyar pályák kurva jók szerintem. Legalább is az osztrákokhoz képest mindenképp.
  • matyi0323
    #40
    Ez azért kicsit túlzás.
    De a német határnál és Németországban szerintem mindenképp jobb, mint itt.