121
The Killing
  • precision
    #1
    Nem találtam ilyen topikot, szóval, legyen ennek a sorozatnak is :) Nézi még valaki rajtam kívül?

    Egy dán sorozat remake -jéről van szó, eddig 12 rész ment le belőle, 2. évad berendelve, szóval a nézettséggel sincs gond!

    Junkie -s pilotkritika

  • Ariakus
    #2
    Én megnéztem a pilot részt ebből is meg az eredeti dán sorozatból és én a dán mellett döntöttem. Sokkal letisztultabb és jobb volt az első része mint az amerikaié. Az amerikai pilot-ban kapásból tök fölösleges dolgokat változtattak meg, és egy csomó karakter jóval ellenszenvesebb mint az eredetiben (az amerikai változat tipikusan "fehér és fekete" karaktereket ábrázolt a pilot-ban, nem csoda hisz egy "egyszerűbb" könzönségnek készült).

    Egyébként is jobban szeretem az európai vagy európaibb sorozatokat, mert azok letisztultabbak és nincs bennük annyi fölösleges sallang illetve ripacskodás.

    Ha nem láttam volna az eredetit is mellette akkor biztos nézném, de így már egyelőre felejtős (arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy a fő történetvonalba mnnyire piszkáltak bele, lehet, hhogy emiatt még belenézek).
  • passatgt
    #3
    eredetit nem láttam, de azt mondták, másra esett a választás, szóval elvileg más a történet
  • precision
    #4
    biztos igazad van, én nem láttam egy részt sem a dán sorozatból, így ebben nem tudok nyilatkozni :)
  • janokapm2
    #5
    Az utóbbi évek legjobb nyomozós sorozata. A hangulat nagyon erős, a két főszereplő fantasztikusat játszik. Lesz második évad is.
  • precision
    #6
    jaja, egyetértek!
    nekem is tetszik, a 12. rész vége pedig elég komoly :) várom már a következő részt :)
  • MR ME
    #7
    én nézem a sorozatot, egy gondom van benne h néha nagyon elhúzzák a drámai részeket és unalomba fordúl a dolog, am nem rossz...
  • daver88
    #8
    Egyértelműen az idei év legjobbja a kategóriájában, remek kivitelezés, remek színészi játék...

    A 12. rész vége pedig tényleg nagyon üt, nem gondoltam volna egyáltalán, hogy ő lesz...
    kiváncsi leszek, hogy a 2. évadra az írók milyen saját sztorit tudnak kitalálni, mivel mint azt írták, ez az évad feldolgozás volt...remélem hasonló színvonalon 3-4 évadot megér a sorozat..
  • passatgt
    #9
    nem vagyok benne olyan biztos...

    volt róla fotó, ahogy kezet fog vele, minek lett volan ott Rosie, ha ismeri? Együtt nyilván nem mutatkozhattak volna...
  • precision
    #10
    szerintem sem ő lesz az, általában félrevezetőek az ilyen jelenetek, láttam már egy-két sorozatot/filmet, hogy tudjam :)
    de persze bármi lehet :)
  • precision
    #11
    na hát erre én sem számítottam...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    kár a nyomozó fazonért... én bírtam... kíváncsi vagyok, miért csinálta és ki volt mellette a kocsiban... indítéka csak az lehet, hogy a nő végre elmenjen és ő legyen a főnyomozó vagy micsoda, de az autós jelenet más sejtet... na mind1


    jó volt ez az évad, jöhet a következő :)
    ja és utálom a cliffhangereket :)
  • passatgt
    #12
    a szponzora volt az szerintem, legalábbis abba a kocsiba szállt be, amivel az AA meetingre mentek:)
  • davidka003
    #13
    Nehéz megszokni a böllér arcú főszereplő csajt.
  • precision
    #14
    nemsokára jön a 2. évad!

  • ForzaInter
    #15
    utolsó részt újra kell nézni, mert nekem már nagyon homályos, mi hogy történt..:D
  • ForzaInter
    #16
    promók:
    http://www.sorozatjunkie.hu/2012/03/13/delelotti-videok-1-the-killing/
  • precision
    #17
    Kutasd át Rosie Larsen szobáját
  • Blacksheep333
    #18
    Lesz a második évadra is fordító?
  • precision
    #19
    hu na most jöttem rá, hogy mennyire hiányzott már ez a sorozat :) nagyon fasza volt az évadnyitó dupla! jöhet a folytatás!

    #18: passz, szerintem biztos fogják fordítani
  • ForzaInter
    #20
    rohadt jó volt a dupla évadnyitó:)

    hihetetlen jó hangulata van ennek a sorozatnak.
  • ForzaInter
    #21
    Senki nem nézi?:\

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kiváncsi vagyok, hogy a srác ölte meg vajon Rosiet. Most, hogy így sok dolog kiderült elég valószínű, hogy ő a gyilkos, de szerintem nem ő az. Ismerve a készítőket nem hinném, hogy már a 4. részben elárulnák, hogy ki a gyilkos, túl korai lenne szerintem..


    Holder pedig kurva nagy arc.:)
  • precision
    #22
    én nézem!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    szerintem sem ő a gyilkos... vagy ha ő is az, akkor sem saját szakállára dolgozott hanem parancsot teljesített... nemtom... futnak összefelé a szálak de még mindig messze van a "középpont"... valahogy a Janek/Stan - Beau-Soleil - Richmond hármast kéne összehozni :)
    Holder pedig valóban a legnagyobb arc! :)
  • ForzaInter
    #23
    ez a 6. rész is karcolt rendesen..

    a szálak csak tovább bonyolódnak, kiváncsi leszek mit hoznak ki belőle a végén:)

    remélem lesz 3. évad, és nem kap kaszát, de mondjuk ezt a sztorit már úgyis lezárják.
  • precision
    #24
    a mostani rész is mekkorát ütött már...
    nagy sorozat pedig, és alig vannak kommentek... ilyen kevesen nézik? :|
  • ForzaInter
    #25
    egyszerűen nem volt még rossz része ennek a sorozatnak.
    zseniális.. lassan breaking bad szint:)
  • precision
    #26
    ja! :)
    és jön a dupla évadzáró, igaz két részletben, egyik most, a másik meg egy hét múlva...
    lehet, hogy egyben fogom megnézni a kettőt :)
  • ForzaInter
    #27
    én is gondolkozok, hogy egyben nézem meg, de szerintem nem fog sikerülni:D
  • ForzaInter
    #28
    ez a finálé bazmeg.. zseniális ez a sorozat!

    ezt már felűlmúlni nem nagyon lehetne.. 3. évadra szerintem egyre kisebb az esély látva a finálét..:(
  • precision
    #29
    kész vagyok...

    nem kell ide 3. évad, ez így tökéletes ahogy van
    hihetetlenül jó volt... nálam most maga mögé utasított minden más sorozatot
  • ForzaInter
    #30
    fura de valahogy így érzek én is. ez így lenne most kerek ha lezárnák.
    ez a finálé simán elment sorozatzárónak.

    bár a linden-holder páros iszonyat hiányozna:\
  • ForzaInter
    #31
    nálam azért még mindig a breaking bad a no1. de a killing feljött a 2. helyre szorosan mögé:) amc valamit nagyon tud ha drámáról van szó..
  • stargatelost
    #32
    Most daráltam le, 3 nap alatt lecsúszott :)
    Minőségi AMC cucc, de a breaking bad valóban jobb nála :)
    Az első évadot egy elnyújtott alapozásnak mondanám, erős 7.5/10, viszont a második évad ütött rendesen, a 8-9/10 simán mehet rá. De sajna voltak plot-hole-ok. A hangulatra viszont jár a 10/10.

    Amúgy milyen érdekes a két sorozat különbözősége, BB déli, sárga, napos cucc, Killing meg északi, kékes szürkés, esős :) Ez csak úgy beugrott dara közben :D
  • pannika89
    #33
    Mit lehet tudni egy esetleges 3. évadról? Mikorra várható a bejelentése a folytatásnak vagy a nem folytatásnak?
  • ForzaInter
    #34
    novemberig kell döntenie a csatornának.
  • pannika89
    #35
    Nehogy már valami értelmes sorozatnak legyen folytatása....
    BOSSZANTÓ!!!! Az idei év nem volt számomra kedvező mert vagy 8 sorozatomat kaszálták és/vagy végleg vége lett. De a néző csak törődjön bele a dologba.

    http://comment.blog.hu/2012/07/30/az_amc_kinyirta_a_the_killinget?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_07_30&utm_campaign=index
  • stargatelost
    #36
    Nehogy már ezen legyen valaki felháborodva!? Még ha asztalcsapkodós cliffhangert hagyott volna maga után, de nem, szépen lezárták az egész ügyet, a szálakat, megoldódott a gyilkosság. Szerintem ez így volt jó. Kerek egész. Lehet ajánlgatni.

    Egy folytatást max úgy tudnék elképzelni, hogy időbeli ugrással, és csak Linden meg Holder lenne benn, a többi szereplő teljesen más lenne. Teljesen új ügy.
  • ForzaInter
    #37
    Azért én még néztem volna tovább a Linden-Holder kettőst ahogy nyomoz valami más ügyben..
  • stargatelost
    #38
    Persze, én is, de azért felháborodni sem kéne annyira :) A legtöbb sorozatnak nem jut ki ilyen szép lezárás :)
  • ForzaInter
    #39
    Ezzel én is egyetértek. Nem is vagyok felháborodva, hogy kaszálták, bár persze sajnálom nagyon, de tényleg így kerek az egész ezzel a lezárással.

  • precision
    #40
    hát azért én még néztem volna egy kis Holder-Linden párost akármennyire is volt most kerek a lezárás...

    pl. 2-3 évvel később -el nyitna az új évad, Linden boldogan él a fazonnal abban a másik városban amikor Holder felhívja, hogy van valami új ügy, egy gyilkosság és csak ő segíthet mert mittudomén miért... egy 15 évvel ezelőtt elkapottnak hitt sorozatgyilkos módszerével ölnek meg embereket, akit Linden csukott le...stb.

    vagy mindegy :) csak valahogyan jó lett volna újra látni őket... akár egy fele ilyen jó évadban is még mindig a legjobb sorozat lenne a Breaking Bad mellett