9
országos kéktúra 50 éves jubileuma avagy másfélmillió lépés magyarországon
  • obe
    #1
    üdv

    gyermekkorom meghatározó élménye volt a másfélmillió lépés magyarországon című dokumentumfilm, rockenbauer pál rendezésében....

    aki nem tudná, ez a kb 1100 km hosszú kék színnel jelölt turista útvonal, a kőszegi írott-kőnél kezdődik, és a zempléni nagy milicnél végződik, átszelve majd széltében az országot. a teljes túra 9 hetet ölel fel, hetenként egy nap pihenővel beiktatva.

    mai szemmel visszanézve, nemcsak hazánk természeti szépségeit mutatja be a kéktúráról forgatott film, ami ma már 32 éves, hanem azt a vidéki életformát is, amit ma valószínűleg már nem találunk meg, uniformizálódott világunkban..

    az idei jubileumi menet június 14-én indul, és augusztus 14-én fejeződik be...jómagam 16 napos gyaloglást tervezek visegrád-tól putnok-ig, a fórumot azért is nyitottam, hátha valakinek kedvet csinálok, esetleg csatlakozna is, akár pár nap erejéig is, valamint kiváló alkalom és helyszíne lehet a nyári túrák, túrafelszerelések megvitatásának

    remélem nincs már ilyen fórum, körülnéztem, ha nem alaposan kérlek szóljatok
  • obe
    #2
    részletes információk itt :

    okt 50
  • CattiBrie
    #3
    Nahát, erről még nem hallottam. :) Mármint arról, hogy jubileumi menet. :)
    De az elmúlt években sokat tapostam a kéket. :) Sőt, igazából a múlt héten is (egy részletkéjét). :)
  • geo91
    #4
    egyik nagy álmom, hogy egyszer végigjárjam. :) régen imádtam túrázni, most is ha még bírnám úgy mint régen. le kéne dobnom jó pár kilót, felkészülni rá és nekivágni majd egyszer.
  • obe
    #5
    én is tíz kiló pluszt cipelek kb :)...majd ott a 16 nap alatt egy részét leadom, legalább is tervezem:))
  • obe
    #6
  • nearo
    #7
    Napi ~20km nem is hangzik vészesnek... csak kell hozzá egy megbízható, strapabíró cipő (vagy kettő). Mondjuk időjárás azért bekavarhat... meg gondolom kaját-piát szállást is érdemes intézni, ha az embert nem Bear Gryllsnek hívják :)

    Hmm... júli 7-én érkezik a menet bányahegyre. Egy egynapos menetet el tudok képzelni ha jó idő van :)
  • obe
    #8
    én viszek egy teva túraszandált, és egy meindl island bakancsot..ez a két lábbeli mindenre elég:)...

    kaja, pia cipeled, veszed útközben, szállást majd mindenhol lehet előre foglalni, hálózsák - derékalj ha nincs szálláson szabad hely..ha esik akár egy esőbeálló is megteszi egy éjszakára...sátrat nem vagyok hajlandó magammal cipelni, a 16 napos útra is csak 35 literes zsákot viszek, abba bele kell férnie mindennek
  • obe
    #9
    guten morgen

    XYM 545: 11 pause, um 8 uhr kann losfahren, 460 km bis deggenhauserthal

    XYN 600: neudörfl, 11 pause, 1 stunde weg

    XYF 977: 11 pause, 30 minuten weg, leer..eine palette wollen zurückschicken, es war eine gestapelte paletta, die von gewicht 6 karton mundwasser eingedrück, nur verpackung verletzt…zu dhl damit ?

    XYV 584: 160 km bis wolpertshausen , 1,3 stunde weg, 11 pause

    XXK 424: 105 km vor bayreuth, 3 stunde weg, 11 pause

    XYC 250: 65 km bis entladestelle , 11 pause, 25 minuten weg

    XYM 332: 20 minuten weg, 9 pause, 86 km bis lehrte

    XXK 420: 20 km nach rastatt, 3,4 stunde weg, 9 pause

    XXK 185: 48 km bis brixen, 1,45 stunde weg, 9 pause

    XYM 391: simbach, 9 pause, 4,3 stunde weg

    XWV 797: 100 km vor altdorf, 9 pause, 30 minuten weg

    XUK 975: unna, 40 minuten weg, 11 pause

    XVT 573: 9 pause, 2 stunde weg, dormagen entladestelle

    LUY 080: 20 km offenburg, 1 stunde weg, 10 pause

    LRV 661: 50 km vor braunlingen, 2,3 stunde weg, 9 pause

    LRH 904: ca um 10 – 11 uhr in lanzendorf