23
Brains
  • tigeroo
    #1
    egy kis fültágítás, mellé olvasnivaló:




    A Brains története egyáltalán nem szokványos: a zenekar 1994-es szentendrei megalakulása óta újra és újra megalakul, gyakorlatilag 2010-re nyerte el véglegesnek tekinthető formáját, zeneileg pedig egészen mást képvisel, mint a kezdetekben. Az első években még hardcore-ban utaztak, aztán áteveztek a funk rockra, és egy ponton még fúvósok is voltak a csapatban. A hőskorszak lenyomatát három lemez, a ’97-es Színek, a ’98-as Semmi komoly és a 2001-es Dunakanyar rasztabanditái őrzi. A 2006-os Humanual lemez már az „újkori” Brainst idézi, ekkor csatlakozott ugyanis a zenekarhoz MC Columbo, és vele készült el a következő, Top Shotta című 2008-as album is, amely egy olyan stíluskavalkádot hozott – drum and bass, hip-hop, rock, ragga –, amely élőben rendkívül hatásosan szólal meg, és aminek köszönhetően a Brains az ország egyik legizgalmasabb koncertzenekarává nőtte ki magát. 2010-ben egy újabb tagcsere után a zenekarba bekerült a Másfélből ismert Ujj Zoli dobos és Lukács Levi billentyűs, és ez az ötös készítette el végül a Brains eddigi legjobb, legfrissebb, legdirektebb, legpartiképesebb hangzású nagylemezét, a 2011 elején megjelent Refresh The Style-t.



    remélem páran megismerik ezáltal a fórumosok közül ezt a hihetetlen színvonalas bandát. subscribe mellett szerintem a második legjobb koncertélményt adja a banda!
  • soo277
    #2
    Beteg
  • Sickness
    #3
    We Play, We Come Fi Rock nekem a best.
  • byzhouse
    #4
    qvajó(Y)
  • doktor tarhonya
    #5
    nem mondanám meg, hogy underground :o
  • tigeroo
    #6
    mármint hogy érted?:) pont hogy szerintem onnan kerülnek ki a gyöngyszemek, nem a mainstream szarok közül
  • Evoluti0N
    #7
    Imádom őket. Mondjuk ez a szám nekem is új :D
  • Evoluti0N
    #8
    Jaaa. Most nézem, h ez 2011-es album. Eddig nem tudtam, h van új albumuk :D
  • Evoluti0N
    #9
    Ájj jó ez az új album :)
  • Terensz
    #10
    Cím alapján azt hittem, valami jó kis zombis súter :-)



    Tetszik a zene.
  • leho94
    #11
  • karajjj
    #12
    +fav
    szeretem őket, jó zenét nyomnak
  • R0zs0máK
    #13
    Tök jó zene lenne, ha nem pofázna közben az ember....
  • Zsolek123
    #14
    régóta hallgatom, csodálkoztam is hogy csak most készült tápigja
  • Attila8805
    #15
    Nem is tudtam hogy magyarok:D
    Amúgy nem rossz.
  • hunbasser
    #16
    nagy zene,régebben mr2-n bemondja a csaj hogy most jöjjön egy magyar együttes a brains és jött ez a szám,mondom wtf,azt mondta magyar lesz,de aztán el is felejtettem az előadót,pedig kurva nagy zene ez.
  • Evoluti0N
    #17
    Attól jó, h "pofázik közben az ember". Aki egyébkét nem más, mint Mc Columbo, aki az Irie Maffia-ban is nagyot alakít :P
  • doktor tarhonya
    #18
    úgy értem, hogy profi bandának tűnnek.
    Az undergroundot nem szeretem alapból. :)
  • doktor tarhonya
    #19
    Pontosabban a magyar hip-hopot úgy egy-két kivétellel nem szeretem: SBM, Animal Cannibals, 2arc.
  • Viktor99
    #20
    Nagyon csapatós. Nekem rohadtul bejön.
  • N o N a m e
    #21
  • leho94
    #22
    ezt már mióta kiadták hallgatom és nem lehet megunni :DD
  • N o N a m e
    #23
    még te mutattad nekem is ^^