1204
  • Lack
    #1
    Az uborkaszedőknek biztos kevés bért fizettek, aztán úgy voltak vele, hogy leszarják a munkát. Úgy látszik szó szerint.
  • kisemlős
    #2
    Csodálkozom, hogy még nem emlegetik, biológiai fegyvert vetettek be ellenük. Kisértetiesen hasonlít az orosz ('90 es évek eleje Ukrajna), amerikai (új Mexikói járvány), vagy 2002 Madagaszkár esetekre...
  • Molnibalage
    #3
    És ki az az ellenük, mikor láthatólag összevissza fertőz mindenkit? A fegyver értelmezésben ez a valami használhatatlan.

    A biológiai fegyvereknek szeritem soha nem volt értelme és nem is lesz, mert a saját populáció védelme többe kerülhet, mint a károkozás. Max. a terroristáknak érén meg, de működő és igazán hatásos biológiai fegyvert tudommaml még nem csinált senki, mert a célbajuttatás finoman szólva problémás.
  • kisemlős
    #4
    Olvass utánna! Képesek embercsoportokon belül szelektáló vírusok előállítására. Pl.: kék szeműek kukába, többi marad...
  • viasz
    #5
    Hol fejlődött ki? Laboratóriumban. Érdekesen hangzik, hogy két vírus találkozott, és összedobták amijük van. Persze csak az "előnyös" tulajdonságaikat.

    Unatkozó virológusok elbaltáztak valamit. Vagy ők így sztrájkolnak.

    (Lehet csak sok Resident evilt néztem?)
  • immovable
    #6
    Nem biztos. Simán lehet amit mondtál, persze a sztrájkot leszámítva.:) De úgysem tudjuk meg soha, mert hát ki vallana be ilyet.?
  • DeviloftheHell
    #7
    megint unatkoztak a vegyifegyver készitök :)
  • shakyman
    #8
    Tutti nem természetes eredetü, hanem biológiai fegyver!

    Szerintem a jürgeneknek van elég ellenségük akik nagyívben leszarják a következményeket! Gondoljunk csak azokra a zsarnok királyokra akiknek az életét tönkrevágták az eu-sok az elmult néhány évben vagy azokra akiket épp most akarnak kicsinálni.
  • viasz
    #9
    Én is unalmamban csináltam anno egy PC "vírus(kát)" :D Csak azt sajnálom, hogy XP után már nem működik... :D
  • Molnibalage
    #10
    Túl sok konetót olvashattál.
  • Molnibalage
    #11
    http://lemil.blog.hu/2011/06/02/biologiai_fegyverek_kezdoknek_i?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_campaign=index
  • Papichulo
    #12
    "Olvass utánna! Képesek embercsoportokon belül szelektáló vírusok előállítására. Pl.: kék szeműek kukába, többi marad..."

    Hol lehet errol olvasni? Konkretan a kek szemueket specifikus celzo, halalos vegkimenetelu fertozesek erdekelnek.
  • ScarY MAN
    #13
    nekem kék szemem van
  • Shakata
    #14
    Meg érdekes módon pont az E.coli... amiről állandóan azt írják, hogy ezt használják genetikai kísérletekhez, mert jól ismerik. Milyen véletlen ez...
  • viasz
    #15
    Beee nekem barnaaaa :P

    Lemil blog olvasása óta biztos vagyok benne, hogy minden nagyobb járvány 1-1 kísérlet része. :( :))
    Ráadásul így már tudom, lakatlan szigetre is kockázatos költözni/menekülni :))

  • Cuchulainn
    #16
    Látom az intelligencs összeesküvés-elmélet gyártóknak ismét jó hetük van. Izgalmas lehet az ő világukban lakni, olyan lehet mint egy igénytelenebb amcsi kalandfilm.
    Akikbe szorult némi józan ész, azok mérlegelhetik a következőket:

    1.: Az Escherichia coli baktérium és nem vírus.
    2.: ELMÉLETBEN nem teljesen kizárható egy olyan vírus kifejlesztése, ami csak bizonyos embercsoportra hat. Amikor kifejlesztették. Mert ha egyzser elkezd fertőzni, akkor a specificitás hamar a múltté lesz. Az egyes embercsoportok genomjában olyan kevés eltérés van, hogy a legminimálisabb változás a kórokozó genomjában azt fogja ereményezni, hogy már nem specifikus többé.
    3.: A hűde elképesztően hatékony bilógiai fegyver amiről ábrándoztok Európa lakosságából 1500 embert betegített meg, ráadásul ebből 18an haltak meg. Ez 1,2%-os mortalitási ráta, és tegyük hozzá egy olyan kórokozónál ami emberről emberre nem terjed. Én visszakérném a pénzemet a gonoszösszeesküvőakárki helyében.
  • Cuchulainn
    #17
    Az E.coli egy rendkívül elterjedt baktérium. Rengeteg különböző törzse létezik, amelyek között több MINDEN EMBERBEN egész élete során ott van. Vannak olyan törzsek, amelyeket a kutatásban használnak, vannak olyan törzsei, amelyekkel ipari mértékben gyógyszert termeltetnek és vannak olyan törzsei amelyek patogének.
    A baktériumoknál a "faj" fogalom mint olyan nem igazán létezik, két azonos fajnévvel ellátott organizmus nagyon különböző tud lenni, arról nem is szólva, hogy különböző "fajok" is képesek egymással genetikai információt cserélni.

    De ha úgy jobban tetszik akkor képzeld nyugodtan azt, hogy a gonoszlabortudósok a genetikailag mondjuk kollagéntermelésre módosított colitörzzsel dörzsölik az uborkát miközben mániákusan kacagnak, aztán majd mindenki meghal tőle.
  • viasz
    #18
    Oké-oké, én nem vitázom veled, ha mind az 1500 ember meghal, az is igen gyenge eresztés lenne. Biztos többen halnak meg naponta az utakon, vagy bármilyen betegségben. Ezért is mondtam, hogy unatkozó virológusok elbaltáztak valamit.

    Viszont segíthetnél megfejteni, hogy hogyan is sikerült ennek a két baktériumnak(?) ilyen zseniálisan egyesülnie. (Csak mert én laikus vagyok ezen a téren)
  • Penge4
    #19
    Kellett nekünk zabálnunk a sok Bifidusz Eszenziszt, aztán most meg csodálkozunk, hogy ez az amúgy hasznos és ártalmatlan baktérium elkezdett mutálódni.
  • Bronx South
    #20
    Hagyjukmár ezt a faxxságot... ugyanez volt a madárinfluenzánál és a sertésinfluenzánál is, majd heteken belül már reklámozták a vakcinát. Etetik az embereket a hazugsággal, a gyógyszergyáraknak meg nem probléma x ember halála, megint eladják a kis vakcinájukat. Kifutottunk az influenza időszakból, gyorsan kikellett találni valami újat, már azon se csodálkoznák ha újra elkezdene terjedni a pestis, direkt vannak terjesztve ezek a szarok.
  • Hugo Chavez
    #21
    Ha ez a baci nem Németországban, hanem mondjuk Haitin üti fel a fejét, akkor sose jönnek rá, hogy ez valami újfajta cucc.

    A coli baci az tényleg olyan a bio...soknak, mint a kőművesnek a tégla. Többet szórakoznak vele, mint az összes többi bacival együttvéve.

    Akár lehetett mesterségesen előállított szerkezet is.
    Ha már növényeket tudnak génmódosítani, akkor ilyen csöpp bacikat gyerekjáték.
    Legyen a neve: GMOC
  • Dany007
    #22
    Sajnos ez jó nagy baromság.
    Hallottál már olyanról, hogy mutáció? És evolúció? Mert a kettőnek van köze egymáshoz...
    A földi élet kifejlődésében is nagy szerepe volt a mutációnak, pedig (mondjuk a)kréta korban még nem volt laboratórium.
  • Hugo Chavez
    #23
    Haggyunk mán ezt a zevolúciót.
    Ha ilyen gyorsan mutálódnának a bacik, akkor már egyik sem élne, amelyiket 200 éve még ismerték. Oszt állítólag még milliárd éves baktériumok is vannak.
    Hogy is van ez?

  • Bronx South
    #24
    Tudod a természetes, és a mesterséges két különböző dolog. A természetes több évtizedig, évszázadig, vagy akár évezredig is eltarthat, míg a mesterséges 1-2 éven belül. De csodálkozom hogy a már átlátszó gyógyszerlobbi, valakinek nem átlátszó még, és képes akkora idiótaságokkal előállni mint te. Vicc hogy (már) minden évben terjesztve van valami mutáció, legyen az influenza vagy akármi, azt valaki képes előállni az evolúcióval. Ha 50 vagy 100 évente lenne egy nagy járvány még helyt állna a dolog, de már éves szinten tolják a képünkbe a szarokat.
  • wraithLord
    #25
    Szerintem nem olyan nehéz kitalálni, hogy hogyan jött létre az új törzs. A transzdukciónak és a transzformációnak elég jól "látható" jelei vannak. Mondjuk a konjugációnak is.

    Valami EAEC-szerű fertőzésem egyszer nekem is volt, kicsit több mint 2 hétig tartott. :) De a másik E. coli törzs rosszabbnak tűnik.
  • Bronx South
    #26
    Egy ideig dolgoztam a TEVA gödöllői raktárában, ott volt pár emberke aki jókat tudott mesélni ezekről a járványokról, vicc az egész.
  • wraithLord
    #27
    Mi tarthat 1-2 évig vagy több évszázadig, évezredig stb? Az evolúció egy folyamat... A mutáció bekövetkezése pedig csak addig tart, amíg a DNS replikáció, rekombináció, és repair lejátszódik (és valami probléma adódik közben).
    Új fajok pedig egy évtized alatt is kialakulhatnak, és ki is alakultak/-nak az orrunk előtt.
  • Hugo Chavez
    #28
    "Új fajok pedig egy évtized alatt is kialakulhatnak, és ki is alakultak/-nak az orrunk előtt."

    Te mindent elhiszel, amit az újságok írnak?
  • Bronx South
    #29
    Na ja, extra egy kis rásegítéssel a kialakulásban, és a terjesztésben, még járványt is okoznak mostmár éves szinten. Jövőre mi lesz ? A pestis egy mutációja ? :DD Hagyjukmár..
  • Hugo Chavez
    #30
    "Az evolúció egy folyamat..."

    amit még senki se látott.
  • wraithLord
    #31
    Nem, ezt kivételesen a tanár "mesélte" genetika gyakorlaton anno. Meg olvastam a Dawkins bácsi könyvében is ám. :D
    Amúgy, az tényleg "nézőpont" kérdése, hogy mit nevezünk új fajnak, alfajnak, variációnak...
  • wraithLord
    #32
    Ne fárassz már, légyszíves... :)
  • pifoeko
    #33
    Az evolúció egy kísérletezés folyamat, lehet véletlen eredetű és szándékos alkalmazkodási kísérlet.
    Attól hogy esetleg létrejön egy jobban alkalmazkodott új törzs az a törzs amiből kifejlődött nem hal ki.
    Miért is halna ki ha ő is életképes maradt.
    Mert akkor már a majmok sem élnének pedig mi belőlük fejlődtünk ki.
  • viasz
    #34
    Bizony, hallottam már ezekről! De tudtommal a dolog nagyjából arról szól, hogy génhibás szaporodás során új tulajdonságai lesznek egy élőlénynek, ami jobb esetben előnyére válik, rosszabb esetben az orra a hátára nő és ez a mutáció kihal. Jelen esetben meg két élőlény "előnyös" tulajdonságainak kombinációjáról van szó. Bizonyára ilyen is előfordulhat, de gyanítom igen valószínűtlen.
  • viasz
    #35
    Barom!
    Ezen mekkorát röhögtem :D
  • pifoeko
    #36
    Inkább csak ritka, főleg az ,hogy erről még tudomást is szerzünk de ott van jobb példának az influenza járványok, évről évre más törzsek jönnek.
    Még is még mindig élünk az alkalmazkodás nem csak a baktériumok tulajdonsága.
  • pifoeko
    #37
    Tudományos tények ezek, azok akik ezt nem tudják mondhatják másokra hogy barmok de ott van a könyvekben lehet olvasni és tanulni.
  • pifoeko
    #38
    Ki tudja hogy nem éltek értelmes dínok mint mondjuk a majmok és a delfinek vagy akár még mint az emberek is elég sokáig itt voltak nem lehet kizárni.
  • Hugo Chavez
    #39
    Most akkor csak a lényeget, mert valami csoda folytán a rendszer kijelentkeztetett és eltűnt a hozzászólásom.

    HF:
    1. Hány generáció született meg, mióta a majomból ember lett? (generációs idő legyen mondjuk 13 év)
    2. Ugyanennyi generációt mennyi idő alatt hagy maga mögött az E.coli baktériumfaj? (osztódási idő 0,5-1 óra)
    3. Tapasztalható e bármiféle mutáció annyi generáció múlva az E.coli baktériumnál, mint ami alatt a majomból ember lett?

    Konklúzió?
  • Hugo Chavez
    #40
    Röhögsz, mert felnézel az égre, és folyamatosan igazolva látod, hogy bizony a Nap kering a Föld körül.