39
A Moodle egy nyílt forráskódú, ingyenes (GNU GPL) licenc alatt terjesztett, PHP nyelven íródott eLearning keretrendszer
  • cmsworld
    #1
    Ebben a témában leginkább egyetemisták vagy a rendszert használók hozzászólásaira számítok.
  • tigeroo
    #2
    szerintem itt nem lesz sok hozzászólás.

    nekem ábrázoló geometriából voltak a múdülön a tananyagok
  • akyyy
    #3
    Geometria, neeeeeeeee
  • Hecker007
    #4
    moodle
  • N o N a m e
    #5
    Annyira, de annyira utálom! Idén vezették be nálunk, még teszt fázisban megy, de mindenből házikat adnak amit itt kell beküldeni, meg a tanár visszajelez, meg stb. A tavaly nyugi volt, most még egy új valami amivel szívathatnak...
  • N o N a m e
    #6
    fel lehet törni valahogy? :D
  • Cat 02 #7
    KELL DOLGOZNI AZ ISKOLÁBAN ? SZEMETEK!!!!
  • N o N a m e
    #8
    az egyetemen eddig is kellett, otthon még elmegy néhányszor, de hogy minden órára, az már felháborító! :D
  • vegicsek
    #9
    Eddig egy tantárgy révén találkoztam vele. Nekem igazából tetszett, ott volt egy helyen minden, átláthatóan: zh-vizsga infók, letölthető anyag stb..
    Nincs különösebb előnye egy jól összerakott tanszéki honlappal szemben, talán annyi, hogy ezt nem lehet annyira elbaszni..
  • Fresh Duke
    #10
    Meg is lepődtem volna, ha nem drágalátos kovács ákos nyitotta volna a topikot.
  • karajjj
    #11
    topiknyitási kényszer...

    hanyadik ez már a héten?
  • Mauro39
    #12
    nálunk a valamelyik gazdász tanszék találta ki (hiába nem GTK-s hanem MFK-s vagyok, voltak gazdász tárgyaim), hogy moodlben lesz zh...fasza amikor x kérdésre van y perced, és ha lejár az idő kilép a rendszer :D, mondjuk ahhoz képest, hogy milyen kevés idő volt egy-egy kérdésre, még így is volt amikor 3-an összeálltunk és sikerül elég hiányos tudással 70% fölött teljesíteni...
  • Jim Morrison
    #13
    Ez engem is erdekelne :DD egyik oszt tarsam rajott, hogyan lehet tanari jogokat szerezni, es szolt a fejleszto tanarnak es kapott igazgatoi dicseretet :DDD nemam nekunk mondta volna el...
  • cmsworld
    #14
    Remélem a nevek kisbetűvel írásáról neked is eszedbe jut egy korábbi olvasmányélményed. Ha a regény vége is beugrik, akkor jó, mert nekem az tetszett a legjobban!
  • cmsworld
    #15
    Mit lehet tenni, ha Te egyszer nem nyitsz. Valakinek muszáj... :)
  • yeeenky
    #16
    3-an összeálltatok? Milyen egyetemre jársz Te? :)
  • Mauro39
    #17
    miért kérded, kevesled a 3 főt ? :) hidd el bőven elég annyi hozzá, plusz péntek délután elég kevés ember érhető el a koliban :), amúgy ME-MFK...
  • Kenny85
    #18
    ez nekem való topik :D
    szóval szeptember óta élvezem a moodle-t neptunnal karöltve. Minden tárgyból ide teszik fel a tananyagokat+ zh-k, vizsgák teszt formájában itt mennek le .
    Egyébként van előnye is meg hátránya. Pl vannak tárgyak amiből raknak ki próba tesztsort, forrás-t megnézve volt olyan, hogy .../vakterkep5.PNG
    szépen 1-től 7-ig megvannak a vaktárképek amikből vizsgán válogat a tanár. Vagy kép alapján írd le, hogy hol készült a kép... ráviszed az egeret és kiírja :D
    Viszont olyan érdekelne, hogy vizsga közben ha felhozok más ablakot, akkor végén azt kidobja-e a tanárnak, hogy xy neptun kódú emberke a vizsga alatt felhozott egy FF ablakot. Másik meg, hogy vizsgatesztsor láthatósága pl a terem gépeinek IP címére le van-e korlátozva. Teszem azt ha olyat akarnék, hogy feljelentkezem vizsgára, viszont nem megyek be hanem itthonról megoldom :D. Mert vizsgák 90%án se névsorolvasás se diákigazolvány egyeztetés nincs...
    De gyanítom, hogy az ilyenek ki vannak küszöbölve
  • yeeenky
    #19
    Ezek a dolgok engem is érdekelnének.
  • yeeenky
    #20
    "Otthonról" írtok ZH-t?
  • Mauro39
    #21
    ja, ez a tárgy konkrétan így működött, meg volt adva, hogy xy anyagból péntek 12h-tól 18h-ig tudod megírni mert akkor van "nyitva" a rendszer, bejelentkeztél és elkezdted, időkorlát van és x kérdés, egyszer próbálkozhatsz, ha kilépsz akkor buktad, ez adta a jegy x%-át, plusz volt egy "nagy-zh" a féléves anyagból, arra már mondjuk össze kellett kaparni ezt azt, számomra is érdekes volt, mert a mi karunk ezt nem használja, viszont a gazdászok valamiért élnek a lehetőséggel...
  • sanyicks
    #22
    kilépsz és bukod? szokásos "hozzáértő" "szakemberek" készíthették. Net szakadás vajon mii áramszünet vajon mii.
  • Mauro39
    #23
    az elején előfordult nekünk, hogy túlterhelt a rendszer, a tárgyat rengetegen felvették, hisz nem csak a gazdászoknak hanem, 2 műszaki kar hallgatói közül is sokaknak kötelező volt (szaktól függően),előfordult, hogy nem tudtál továbblépni egy kérdéstől mert a cucc nem töltötte be a kérdést, mentségükre szóljon, hogy a hiba miatt meg lehetett ismételni azt a zh-t és utána valahogy orvosolták...
  • Kenny85
    #24
    nálunk ilyen konkrétan nincs. Be kell fáradni egyetemre és ott zh-zni.
    Viszont buzi csoportos házi feladatok moodle-ban, pl megvan adva, hogy péntek éjfélig fel kell tölteni+ mellé a csoport tagjaival fórumon értekezzetek a kapott témáról, és arra is pontot kaptok + pontok a leadott esszére.
  • N o N a m e
    #25
    Nekünk első félévben volt vizsga az Objektum orientált programozás elméleti részéből, ahol a tanárnő feltett 30 kérdést. A kérdőív egyszer használatos felhasználónévvel és jelszóval volt védve, amit ott a helyszínen kaptunk meg. Ha befejeztük, elküldtük az eredményt, és kilépett az accountból. Visszalépni már nem lehetett, hogy belejavítsunk. Szóval otthonról nem fogod tudni megcsinálni.
  • Kenny85
    #26
    nálunk neptun kóddal belépünk saját jelszavunkkal, tantárgy fel van véve kurzusként, oda belépve ott a tananyag minden. Vizsgáztató megnyitja a tesztet, akkor kijön nálunk pl ide a tesztsor

    vagy egy új eseményként. Eddig 1 tárgyból volt olyan, hogy jelszavas lett volna a vizsga (tehát tanár ott mondja és azzal indul a teszt).
    Szóval ezért érdekel, hogy IP-re korlátozódik-e, hogy hol jelenik meg a tesztsor, avagy a végén listázza-e oktató moodle-ján, hogy milyen ip-ről küldték be a tesztsort
  • yeeenky
    #27
    Végül is igen, kizárólag IP alapján tudják beazonosítani, hogy honnét oldottad meg. Vajon tárolja a rendszer a kitöltő IP címét?
  • CattiBrie
    #28
    Van itt esetleg olyan, aki tanár és használja a Moodle-t? Érdekelne a véleménye, tapasztalata a rendszerről. Köszi!
  • Fresh Duke
    #29
    Nem rémlik, hogy Nemecsek egy szellemileg visszamaradott gyerek lett volna.
  • cmsworld
    #30
    Ha érdemben nem tudsz hozzászólni a témához, akkor kérlek ne személyeskedj, hiszen egyáltalán nem témába vágó. Mindig azt írogatod, hogy "topiknyitási kényszer", rajtad pedig a postolási kényszer mutatkozik, de nagyon erőteljesen.
  • wyx
    #31
    tárolja ne aggódj, és figyelik is :D Nálunk volt már ezért buktatás.
  • yeeenky
    #32
    Annyit elárulsz, hogy melyik egyetem?
  • Kenny85
    #33
    pont most jövök egy moodle-s vizsgáról.. turizmusföldrajz. Volt olyan, hogy hol készült a kép, írjuk oda helységnevet. ctrl+u aztán keresés .jpg-re. Más is átment úgy, hogy guglizott meg gúgli maps. De én ezeket inkább telefonról oldottam meg. :D
  • wyx
    #34
    közgáz, de irreleváns, a vizsgáztató meg tud nézni gyakorlatilag bármilyen adatot a kitöltésről ha van rá jogosultsága. Ip, host, timestampek, stb.
  • k1571
    #35
    Létezik olyan megoldás, hogy a teszt új ablakban nyílik meg, ahol tiltva van a ctrl+u, a jobb gombbal egyetemben.
  • yeeenky
    #36
    Ilyen nálunk is van. :)
  • Zolorado
    #37
    Ilyen rendszerben írtam ZH-t.
    Itt voltak feltöltve a tananyagok is, ellenőrző kérdések is.
    Szépen lementettem mindent word-be (ctrl+c/v).
    A ZH alatt ctrl+f, mint állat, és harmad idő alatt megírtam 100%-ra.

    Szeretem.
  • yeeenky
    #38
    Mondjuk ehhez olyan egyetemre is kell járni...
  • Jim Morrison
    #39
    ma megint csinaltunk moodle tesztet, ket perc volt mire neha nagynehezen valtott kerdest, nem beszelve arrol az idorol mig megjlent a kurzusban -.-