221
  • immovable
    #1
    Szerencsétlen idióták.
  • Szefmester
    #2
    Tömör reakcióm ezekhez az emberekhez: MuhahahahahAHAHAhaha

    Ha pedig miár hit, akkor felejtsük el az ISTENT meg a többieket. CSAK! egy isten van, akit láthatatlan rózsaszín egyszarvú. Bár sokan kétkednek és világszerte inkább a nagy zöld trüsszentőt. Utóbbi esetben pedig féljetek emberek! Mert midőn eljő a nagy papírzsepkendő vége lesz ismert világunknak és kezdődik egy új.
  • The Norberto
    #3
    Akik hisznek a világvégében azok hogy lennének már az átlagnál intelligensebbek? XD Szerintem pont hogy le vannak maradva, aki válaszokat keres elmegy egyetemre nem pedig azt várja hogy mikor pusztul meg az emberiség... nonszensz...
  • Magnificat
    #4
    ehh, lemaradtam erről a világvégéről is :) hogy mindig nélkülem tartják ezeket a partikat :D remélem egyre majd odaérek egyre én is :P :D
  • Turmoil
    #5
    A VilágVége (VV, höhö) most elmaradt, de a nagy érdeklődésre tekintettel jövő hétem megismételjük. Addig is a számlaszámunk: 55511111-1111111V-ILAGVEGE
  • dronkZero
    #6
    Azért nekem az elég meredek, hogy ezt úgy gondolták, hogy TESTILEG jutnak el a mennyországba... Azt úgy mégis hogy? 7000 éven keresztül csak a halál után lehetett a LÉLEKNEK a mennyországba jutnia, most meg majd hirtelen testtel együtt kerülnek oda? És mit kezdenek ott vele?

    Csak ennyi kéne, meggyőzni őket arról, hogy a mennybemenetelért aktívan tenni kell, hátra kell hagyni a testet.

    Minden egyes "világvégével" drasztikusan csökkenne az idióták száma...
  • Kensin
    #7
    Olyan ez, mint a Duke Nukem Forever :D

    Bácsival találkoznék egy sötét sikátorban rám is rámtörne a világvége hangulat
  • thsanyi5
    #8
    Nekem azt tanították hittan órán, hogy a világ vége egy előre megjósolhatatlan folyamat. Csak Isten tudja mikor jön. Erre jönnek ezek a "hívők" akik majd megmondják. Ha csak egyszer elolvasnák ezt a részt ahol erről a megjósolhatatlanságról van szó..... Sok retard XD Gondolom az a sok ember aki elmegy ilyenre még azt is feltételezi magáról, hogy ő az a 2% része és eddig tökéletes kifogástalan életet élt ezért aztán biztosan megérdemli. Mellesleg ha világvége jön, miért adja el mindenét?? Arra nem gondol, hogy akinek eladja az nem veszi majd hasznát? Ez nem normális akárhogy is nézem.
  • wraithLord
    #9
    Én pedig tudom, hogy Sándor még 2050 előtt visszatér a Földre a Nemzetközi Űrállomosról.
    Jézus melyik expedícióban fog részt venni?
  • morden
    #10
    Megint valami szekta amit a sajtó összemos az egyházzal és megint jöhet az 1000 HSZ
  • Magnificat
    #11
    amúgy tervezett valamilyen rádióadást máj 22-re? mit mondhatott a rádióban? sorry emberek, benéztem? :)
  • NEXUS6
    #12
    Az a baj, hogy ha ezek az emberek brókerek lennének már összeomlottak volna a pénzpiacok. Illetve izé... szal 2008-ban össze is omlottak.
    Az elv kb hasonló:
    maradhatott volna minden a régiben a teljes gazdaságban viszonylagosan konjuktúra volt, az emberek pénzt akartak költeni, a behajthatatlan kölcsönök aránya azóta is és előtte is ugyan annyi volt.
    De a pénzügyi szakemberek azt HITTÉK hogy gáz lesz. Lett is.
  • Jonah
    #13
    B+, ezt a világvégét is magyarosan elbuktuk xD

    Skacok, elő a nyilakkal, van néhány luvnya amcsiban, a pacákok meg elmentek világvégét keresni xDDD
  • Tinman #14
    Hiszek Istenbe, de ezt az okleveles baromságot nem veszem be.

    "vigilate itaque quia nescitis diem neque horam"- Máté evangéliumából, vagyis "Legyetek hát éberek, mert nem tudjátok sem a napot, sem az órát."

    Ergo egy igazi hívő főleg nem hisz ezekben a baromságokban.
  • danesz234
    #15
    Na nem baj jön most a 2012 decemberi nagy durr lesz megint :D:D:D Majd lehet másnap az ágyból röhögve nézni chipszet majszolva a 2012-ős filmet :D
  • wraithLord
    #16
    De közben nagyon sokat fejlődött a tudomány. Most már biztos előre tudják jelezni, mint az időjárást. :D
  • FIFAN
    #17
    Nekem csak az nem világos hogy az emberek akik ezt várták mi a fészkes fenéért adták el a javaikat, stb? Ez nem pont az egyik fő bűnt a kapzsiságot szimbolizálja? Mire kellett nekik a pénz, hisz a mennyekben nincsenek ilyen földi hiúságok nem? XD
  • Tinman #18
    Ha valóban létezik egy Teremtő, egy Creator, etc. már akkor is egyértelműnek tűnhet, hogy nem azért "alkot meg egy bolygót", fajt, etc, hogy pár ezer év elteltével begyűjtse a "termést".

    Ha én lennék az "Ultimate Architect" simán hátradőlnék és figyelném, ahogy maguktól boldogulnak a teremtmények, ahogy próbálják meghódítani először csak a saját bolygójukat, majd később az egész Univerzumot, ahol aztán egy másik teremtményemmel találkoznak és........
  • danesz234
    #19
    Még partyznak egy nagyot biztos ami biztos :D:D:D
  • Tinman #20
    Félreérted.

    A javaikat sokan elajándékozták vagy valóban eladták, de az összeget jótékony célokra fordították. Ebből a szempontból pl. a Bencés rend a legtiszteletreméltóbb, mert nem igazán követik a Vatikán pálfordulásait.
    Azt meg ne feledjük, hogy a HIT nem feltétlenül egyenlő VALLÁSSAL.
  • wraithLord
    #21
    Ennek a játéknak neve is van: Spore.
  • dronkZero
    #22
    Inkább az a baj, hogy két totál különböző dolgot akarsz egy kalap alá venni...
  • Chocho
    #23
    A Ferences rend is hasonló. Nem semmi, hogy vannak emberek, akik képesek ilyesmire áldozni egy egész életet. Kalapot kell emelnem.
  • Tinman #24
    :-DDD

    Isten is egy játékos, amellett, hogy teremtő :-) Elvégre úgy tudjuk, hogy a saját "képmására" teremtette meg az embert... a homo ludens kifejezés meg ismerős, nem?

    Nincs ezzel semmi baj, csak az életeink számát jó lenne növelni :-D
    Habár, ha van lélekvándorlás
  • Tinman #25
    Egy nap elunom és bevonulok... már volt olyan, amikor komolyan megfordult a fejemben.
    Azért, ha kívülről megpróbálod szemlélni a mai átlag életet, elég siralmas a kép.
    Ahogy szoktam volt mondani, a saját magunk által generált problémákkal küzdünk egész életünkben. Egyszerűbb egy kolostorban kertészkedni vagy festegetni nem?
  • drfaust
    #26
    Ostobák! A tudománynak nem hisznek, de mindenféle jöttmentnek (Harold Camping) isszák a szavát.
  • S4sa
    #27
    erre csak egy válasz létezik: "they are nooBz"
  • wraithLord
    #28
    "Ezek a következtetések. Milyen tényekre alapozhatnánk?" :)
  • Chocho
    #29
    Nekem nem lenne az, túl sok dolog hiányozna, na meg mivel nem vagyok hívő ember, az ottani szabályokkal sem tudnék kibékülni. De egyébként a társadalmi gondoktól való elvonulás romantikus ábrándja mindig közel állt hozzám. Ha lenne rá lehetőségem, élnék is vele, de persze csak épp annyira, hogy a nekem fontos embereket ne veszítsem el.

    Viszont vigyázz, a kolostorban nem lesz PS! :)
  • Tinman #30
    :-D

    Nem egy olyan papot ismerek, akinek van notija és még játszik is rajta... persze azok nem Bencések vagy Ferencesek... pont ez ugye a lényeg, hogy semmi evilági baromság.
  • Tinman #31
    Nincsenek tények, semmi sem biztos.

    Pl. a gravitáció is lehet illúzió, ahogy az is, hogy azt hiszem, hogy most a kezemmel /már ha van egyáltalán kezem/ nyomkodom a billentyűket.
  • Mentoloshurkaka
    #32
    Nem vagyok vallásos, de picit azért ismerem a Bibliát, arra a sorra pedig tisztán emlékszem, amikor Jézus azt mondja a tanítványoknak, hogy a világ végének időpontját senki sem ismerheti "Isten" kivételével. Szóval eléggé vicces, hogy ezt pont egy önmagát kereszténynek valló ember nem tudja..
  • bvalek2
    #33
    Nem a világvégét várták, hanem az elragadtatást, a világvége csak októberben jön :)

    a kizárólag a hallgatók felajánlásaiból létrehozott Family Radio Network
    elég egyértelmű, hogy mire megy ki a játék. A cikk alábecsüli az emberi gonoszságot és kapzsiságot. Az egész hajcihő a harácsolásról szól.

    a hit nem működne az apokalipszis nélkül, mitöbb, ezek a próféciák körülbelül 23 évszázada, Dániel könyve óta keringenek
    Vagyis 24 évszázada ne lett volna hit? Önmagát megcáfoló kijelentés. Ennek a Lorenzo DiTomasso-nak a további okfejtése is brit tudósi magasságokban szárnyal.

    Meglepően hangozhat, de még Isaac Newton is rengeteg időt áldozott Dániel próféciáinak megfejtésére.
    Aki ismeri Newton életét, annak nem meglepő. Aki pedig nem ismeri, az miért lepődne meg? Most megismerte, és aztán? Ez a mondat valamiféle elterjedt előítéletet feltételez Newtonnal kapcsolatban.

    sőt pszichológiai tanulmányok azt bizonyítják, hogy az ilyen jóslatok kudarca meglepő módon erősíti a támogatók hitét
    Pl. a Jehova Tanúinak már jó pár jóslata megbukott, és olyankor mindig tömegesen hagytál el őket a hívek. Az új hívek pedig egész egyszerűen nem tudnak a korábbi sikertelen jóslatokról. Tehát ezek az említett tanulmányok csak arra jók, hogy WC-papírnak használjuk őket.

    magyarázta Richard Wiseman a brit Hertfordshire Egyetem pszichológus professzora
    Na tessék, egy echte brit tudós is megszólalt
  • Kensin
    #34
    LOL, "A hét további napjain enyhe világvége érkezik északnyugat felől az ország nyugati részére, majd ez a front következő héten tovább halad kelet felé, és helyenként megváltás, valamint többfelé elkárhozás várható."
  • Mentoloshurkaka
    #35
    Jut eszembe, ha az elragadtatás megtörtént, és ezzel az igazi hívők eltűntek, akkor Harold Camping miért maradt itt? :) Gyanús... :)
  • Tinman #36
  • fika ferenc
    #37
    A fotó mindent elárúl, csak meg kell nézni az árnyékát: maga az ördög lol
  • morden
    #38
    Mint már írtam ez egy szekta ... és "állítólag" több ezren adták el a dolgaikat (kb emiatt lett csak hír) gondolom ha rendesen utána mennénk a dolgoknak azért kiderülne, hogy blikk szintű a hírek értek. Szóval azért óvatosan állalánosítani a Keresztény hívőkre ....
  • NEXUS6
    #39
    Az a buli ilyenkor, hogy igaz keresztyén emberke ilyenkor magába néz és nem reklamál, hogy vazze, még sem ragadtattam el, valami hiiba van, hanem magában keresi a hibát.
    Aki meg tudja, hogy jogosan nem vitték el a zangyalok, az meg lapít.

    Én mondjuk egy szinten hívő embernek tartom magam, de nem tudnék olyan csodákban hinni, ami így jön kívülről, és nem tőlem függ. 2012. dettó. Kormányváltás dettó. Beindíccsuk a Zelhácét dettó.

    Amúgy Newton alkímiával is foglalkozott, sőt ugye elég dúrván összefüggésbe hozzák ezzel a társasággal. Ezt mondjuk persze hivatalosan nem szokták propagálni, szal van aki meglepődne, ha még 1-2 dolgot elmondanának róla.
  • bvalek2
    #40
    Ez nekem is eszembe jutott a Hawking-os topikban
    Az hagyján, hogy elragadták a kevés jót, de ő mit keres akkor itt?

    Amíg ez a szerencsétlen a világvégével ijesztgetett, a római pápa azzal töltötte a szombatot, hogy a nemzetközi űrállomás legénységével beszélgetett:

    XVI. Benedek beszélgetése az űrhajósokkal
    Az utolsó választ követően XVI. Benedek köszönetet mondott a lehetőségért, hogy párbeszédet folytathatott az űrhajósokkal, másokkal együtt elmélkedhetett az emberiség jövőjére vonatkozó fontos kérdésekről. Sok sikert kívánt munkájukhoz és küldetésükhöz, amelyet a tudomány, a nemzetközi együttműködés, a valódi haladás és a világ békéje érdekében végeznek. Biztosította az űrhajósokat arról, hogy gondolataival és imáival kíséri őket, majd apostoli áldását adta rájuk - tájékoztatott a Vatikáni Rádió magyar és olasz nyelvű honlapja.

    Szóval így látja a pápa az űrhajósok tevékenységét. A szektavezérek tudománygyűlöletét meg nem kell bemutatni... na ez alapján döntse el mindenki maga, hogy melyik szimpatikusabb neki