1281
  • morden
    #199
    Mostantól csak az írjon aki tuti biztod dolgot tud vallással kapcsolatban :D
  • Rotyoka
    #198
    Ki hiszi el ? :D

    Engem egyszer békává változtattak, de már elmúlt
  • opeca
    #197
    Igazából vallási és/vagy családi ünnep. Ismerek nem egy embert aki a vallása miatt nem tart Karácsonyt.

    Nemzeti ünnephez semmi köze már csak azért sem mert még egy rakás más országban ünnep.
  • wraithLord
    #196
    Azt hiszem, itt az ideje megtérni. Szerintem sosem késő.
  • droidka
    #195
    Morden mondta:

    "Van egy jó mondás, zuhanó repülőben és lövészárokban nincs ateista :D
    Ha zuhansz éppen lefelé nem azon elmélkedsz hogy a kvantumfluktuációk eredménye képpen, innentől sötétséget fogok látni, hanem egészen mást gondolsz :D "

    -Van egy ehhez kapcsolódó történetem, amit még régebben mesélt nekem egy öreg néni: A nagyapja az első világháborúban harcolt a fronton, és a szíve elé volt téve a Tízparancsolat egy papírra írva és lepattant róla a golyó...

  • wraithLord
    #194
    Váltottam, és egy ideig Primusban hittem, a Fény és a Rend Urában. De idő közben rájöttem, hogy az a Transformerek istene, szóval maradok a Bolygó Kapitányánál.
  • gviski
    #193
    karácsony a szeretett ünnepe, ilyenkor együtt a család, már rég nem Jézusról szól szerintem. Sőt mi legutóbb az ajándékozást is elhagytuk, mert a fő cél az volt hogy együtt legyünk
  • Phoenix lord
    #192
    sosem volt köze a valláshoz :)
  • Grr1234
    #191
  • Rotyoka
    #190
    Te olyan buta vagy. Sírni tudnék bazdmeg.
  • JMáté
    #189
    A karácsonyfa régen pogány jelkép(?) volt, ma pedig a mértéktelen költekezés és sütizabálás jelképe. A kereszténységhez nem sok köze van.
  • morden
    #188
    Vagyis ha nem te személyesen, hanem mondjuk 8 millió magyar...
  • Phoenix lord
    #187
    hülyeség erről az egészről vitatkozni egy vallásos pont úgy lehetetlen meggyőzni mint egy nem vallásost az ellenkezőjéről :)
  • morden
    #186
    Egy kérdés a tömény sötétséghez, dec. 24-én Nemzeti zászlót állítasz vagy karácsonyfát ? Válaszold meg kérlek és kövess meg ...
  • gviski
    #185
    így van a keresztyén válások közül még a református a legjobb, teljesen okosan kezelik ezt az egész dolgot
  • blessyou
    #184
    Örülök, ha már ennyit sikerült elérnem. Szíved joga eldönteni, mit fogadsz el és miben hiszel, nem ítéllek el ezért, ha ez a meggyőződésed, akkor tiszteletbe tartom.
  • gviski
    #183
  • Grr1234
    #182
    Na ez igaz.
  • wraithLord
    #181
    Én a Bolygó Kapitányában hiszek.
  • pasi29uk
    #180
    Speciel Angliában élek és ha tetszik ha nem szabadságot kell kivegyek akkor, ha meg szeretnék ünnepelni pl egy Március 15. vagy Augusztus 20.

    Troll szót pedig leginkább a trollok használják .)
  • Amergin
    #179
    Sokáig tiltakoztam az ellen, hogy ISTEN vagyok, de nincs mese! Amit ránk mér a sors, azt vállalni kell
  • gviski
    #178
    Köszön a választ ;-) legalább tájékozottabb lettem, de Jézus annyira élt mint a felsorolt többi személy, valamint továbbra is tartom hogy a keresztény vallás jól összelopta magának a storyt
  • Rotyoka
    #177
    Tényleg sötét vagy. A karácsony meg a többi őrület már NEM vallási ünnep, hanem nagyából nemzeti, de ehhez túl sötét vagy te.
  • blessyou
    #176
    Persze, hogy nem igazak, ezek pusztán mitológiai szereplők, nem is ezt mondtam, hanem hogy velük kapcsolatban mit mondanak a források, az ókori mitológiák. És nem azt, amit a Zeitgeist állít, vagyis a film szó szerint képébe hazudik a nézőnek.
  • morden
    #175
    Bocs hogy magyar embernek magyar kultúr körről magyar szokásokról írok, illik az ilyet lesötétezni még napaság is ? ( azért nem semmi hogy visszaolvasol 110 kommentet és pont erre trolkodsz be egyet :D )
  • Elemir
    #174
    Azta! Nem is emlékszem ilyen témára, ami ennyire szívná a hozzászólásokat:)

    A hit az embernek szükséges, aki képtelen feldolgozni az életet, és annak végét. Ez kell, és kész. Az ateista is egy hit.

    Vallás nélkül társadalom soha nem jött volna létre, igaz némely megmaradt volna nélküle.

    A vallás hagyományokat teremtett és őriz meg, mely nem haszontalan. Több bűne volt, mint bárkinek vagy bárminek eddig.

    Amennyiben valaki pedig vallást szeretne szidni, ajánlom a Jehova tanúi nevezetű szektát, mert annál undorítóbb vallást nem ismerek. Jehova tanúi mint unintelligensek és olvasatlanok. Olvastuk egy kiadványukat amit bedobtak, és az összes állításukra tudtunk mondani tudományos választ, noha pont azért sorolták fel mindet, hogy azokra nincs:) olvasni nem szoktak tudományt.

    A legközelibb vallások közé számomra a református esik, ott azért nem a magasztosságról és az elméletről szól minden, hanem gyakorlatiasabb az egész.

    Igazából tök mindegy az egész, témának jó, egyébként pedig porból lettünk és porrá leszünk... nem mondanak hülyeséget...:D
  • Rotyoka
    #173
    És hogy min alapulnak a vallások?

    Az ismeretlentől való rettegésen. Semmi máson. Az összes egyház ami nem naturális, egy politikai lépés a kordábantartásra és nem több.
  • JMáté
    #172
    Harcharcharc! :D Ezért szeretem ezt a fórumot. Néhány óra alatt 170+ hozzászólás. Igazi verbális vérfürdő :D
  • Rotyoka
    #171
    Aki azt mondja hogy az ateizmus egy vallás, az egy idióta csőlátású vallásbuzi, semmi több. A nem vallást azzal magyarázni, hogy az a vallása hogy nem vallás egyszerűen szánalmas.
  • Grr1234
    #170
    Ez mind szép és jó, de ezek is ugyanúgy kitalált baromságok, mint a #159-ben leírtak.
  • blessyou
    #169
    Figyu, volt szerencsétlenségem látni a Zeitgeist nevű fércművet, de örülök, hogy bemásoltad, mert így legalább pontról pontra végigmehetek a cáfolatokon:

    Egy fontos pont: Jézus NEM dec. 25-én született, ilyet sosem állítottak a keresztények, csak akkor ünnepelik meg a születését, de az nem a "születésnapja".

    Hórusz:
    az előttem válaszoló már válaszolt.

    Attis:
    A szűztől születés az egyetlen ami igaz rá, a többi nem igaz. Nem kereszten halt meg, hanem egy fenyő alatt.

    Krisna:
    Nem szűztől született, anyja nyolcadik fia volt. Az igaz, hogy feltámadt, de a film által felsorolt 9 tulajdonságból csak 2 igaz rá.

    Dionüszosz:
    Zeusz gyermeke, akit halandó nő szült, de nem szűzen fogant. Semmilyen forrás nem ír olyat, hogy feltámadt volna (mivel görög Isten lévén meg sem tudott halni), Isten egyszülött fia pláne nem lehetett, hiszen Zeusznak rengeteg fia volt (pl. Hádész)
    http://ludios.org/greekgods/greek-tree-full.png
    Nem volt vándor tanító, mivel elsősorban termékenységisten volt az aspektusa, és nem készített vízből bort, hanem magát a bort ő találta fel, és terjesztette a világban. és semmilyen Alfa és Omegáról meg királyok királyáról nincs forrás vele kapcsolatban.

    Mithrász
    Itt van a legtöbb hasonlóság, de ez is csak felszínes. Mithrász napisten, a fény istene. A feltámadás is igaz rá, de nincs szó 12 tanítványról. Nyilvánvaló, hogy vasárnap volt az ünnepe, ugyanis a görögöktől kezdve vasárnap a Nap napja, csillagászati megfontolás miatt. Pontosabban az eredeti Nap napja lett később vasárnap.

    Fontos: A zsidó és keresztény vallásban az egyik legsúlyosabb hiba (bűn) teremtett dolgoknak, például a Napnak az imádata. Érthetetlen, hogy akkor mért ezeket használnák
  • Csakazigazsag
    #168
    Azt hittem hogy Gaius Baltar-t, és az egy igaz cylon istent fogod megemlíteni :)
  • pasi29uk
    #167
    Ritka egy sötét ember vagy annyi bizonyos! Van más ország is nem csak a Magyar :)))

  • Amergin
    #166
    VAN Isten és csak egy igaz isten van: Jahvé a zsidók istene!
    Ha valaki ezzel nem ért egyet, az antiszemita és annak KUSS!
    Öööö, vagy mégsem?
  • torreadorz
    #165
    Döntsétek már el, hogy hitről, vallásról vagy egyházról vitatkoztok vallási oldalon....

    Csak mert ez a vita most olyan, hogy egy adott kor vezető tudósa - lord Kelvin - meg azt mondta hogy ember alkotta levegőnél nehezebb tárgy sosem fog repülni és mivel nem lett igaza ezért fúj szar a tudomány mert lám lám itt is kiderült hogy tévedett... Na vajon hányan tiltakoznának ez ellen? Na ugye. Pont ugyanolyan baromságot mondtam, mint amikor valaki a niceai zsanotot azonosítja a hittel...
  • wraithLord
    #164
    Még csak 162 komment van?
  • immovable
    #163
  • Csakazigazsag
    #162
    nem azt mondtam hogy sose tettek jót, mert tettek, de összességében a nagyrabecsült egyház több szenvedést és nyomort adott a bolygónknak mint a nácik és a ruszkik együttvéve, és az hogy az utóbbi 40 évben már nem harácsolnak és küzdenek a jobb megítélésért még nem teszi semmisé az elmúlt 2000 évet /mellesleg még mindig ugyanazt művelik mint anno, csak már cizelláltabb módszerekkel, ott is a fejétől bűzlik a hal/
  • Rapid81
    #161
    Ja, mivel most találtad ki... Egyik általad leírt dolognak sincs köze az ókori történelemhez. Olvass már kicsit utána pl. Hórusznak vagy Dionüszosznak.

    Hóruszról:

    http://hu.wikipedia.org/wiki/H%C3%B3rusz
    "A gyermek Hóruszt, akit csecsemőkorában Hathor tehén táplált, megmarta egy skorpió, amikor a Nílus nádasában játszott. A hazatérő Ízisz elkeseredetten fohászkodik testvérével, Nephtüsszel Ré istenhez kisfia élettelen teste mellett. A nap-bárka megáll a fényes egekben. Ré isten sietve elküldi Thot istent a földre, s az íbiszfejű istenségnek - minden titkos tudását latba vetve - sikerül életre keltenie Hóruszt. A fiú a mocsárvidéken, Széth elől bujkálva sólyomként nő fel viszontagságok közepette. Mikor már ifjonti ereje teljében járt, Ozirisz rövid időre visszalátogatott a földre, s felfegyverezte fiát és megtanította neki a kemény harc technikáját. Hórusz gyorsan tanult, hisz égett a vágytól, hogy bosszút álljon apja gyilkosán. E bosszúálló harcról szól Hórusz és Széth története."

    http://en.wikipedia.org/wiki/Horus
    "Horus was born to the goddess Isis after she retrieved all the dismembered body parts of her murdered husband Osiris, except his penis which was thrown into the Nile and eaten by a catfish,[5][6] and used her magic powers to resurrect Osiris and fashion a gold phallus[7] to conceive her son. Once Isis knew she was pregnant with Horus, she fled to the Nile Delta marshlands to hide from her brother Set who jealously killed Osiris and who she knew would want to kill their son.[8] There Isis bore a divine son, Horus."

    Hol van ebben december 25, meg három királyok, meg szűz gyermekeként???

    Dobálózol itt olyan dolgokkal, amikről semmit sem tudsz.
  • morden
    #160
    Ej 5 ezer év alatt felsoroltál 4 embert akikről az maradt ránk, hogy szűznemzéssel fogant, feltámadt és csodákat tett, még Mohamedet odateszed ezer évente 1 pont kijön :D