70
  • sanyicks
    #1
    és ez a megoldás is majd kering évtizedekig az engedélyezés és a tesztfázis közötti űrben, merthogy egy végleges gyógymódban nincs biznic, az a jó a gyógyszergyártóknak ha az ember beteg marad.
  • teddybear
    #2
    Afrikában, ahol a legtöbb HIV-fertőzött él, a legtöbb embernek nincs pénze a költséges gyógykezelésre, ami meghosszabbítaná az életüket, illetve hozná a pénzt a gyógyszergyáraknak. Egyszerűen meghalnak.
  • Zolivok
    #3
    JÖN JÖN ÉS JÖN AZ IM LEGEND CÍMŰ FILM MOST REAL TIME REAL LIFE .
  • karesz6
    #4
    #3 Arra gondolsz hogy hatalmas herpeszek nőnek az embereken amikből kinyúlik egy élőhalott kar és elkezd mészárolni?

    2# Ez sajnos igaz. Ez a gyógyszer nem nekik készül de nem is lesz túl drága. Ez egy oltóanyag ami megelőzésre való nem pedig gyógymód. A kőkazdagok között nem terjed annyira a hiv mint a drogosok kurvák melegek stb mondjuk hasraütés szerűen 1 milliót (HUF) szerintem a melegek is és a prostik is kifizetnek ampullánként 1 millió pedig azért attól hogy reálisan elérhető rengeteg pénz. Egy ilyen cucc kifejlesztése kb 100millió$ ez mivel mégiscsak HIV vakcina legyen 1mrd$ ez mondjuk legyen 250000 ember beoltása már meg is térítette a befektetést (1 milliárd dollárt) és azért a hiv által veszélyeztetettek száma a fejlett világban jelentősen több mint 250000 és az mind profit.

    1# Én szeretem a konteókat de szerinted az amit fent leírtam nem kurvajó biznisz? És igen. Még min 15 évig fog keringeni a tesztfázisban mire boltokba kerül és hozzátartozik az is hogy addig még sok olyan fázis van amin elbukhat az egész.
  • sanyicks
    #5
    Ezt pont leszarják a gyógyszergyártók, a lényeg a profit minden áron, minden eszközzel. A fejlett világban majd nagy biznisz a gyógyszer, ott folyamatosan fizetnek hogy életben tartsák magukat.
  • Rotyoka
    #6
    Azért köszönjük meg a katonaságnak ezt a csodás vírust. Ez az ember alkotta egyik legnagyobb dolog.
  • karesz6
    #7
    Elég lesz egyszer beoltatniuk magukat akik pedig már megkapták azokon ez nem segít az afrikaiaknak meg majd írnak egy újabb we are the world számot és mennybe mennek tőle. Mert afrikába ez kell. Nem kajából vagy gyógyszerből van kevés ott. Afrikának zenét kell adni.
  • Amergin
    #8
    Nocsak-nocsak! Obamán kipróbálták és használt neki a szer?
  • qetuol
    #9
    u mad? nem is értem, hogyan lehetséges, hogy bárányhimlőre, mumpszra, tetanuszt, etc.. mindenki kap.
  • Molnibalage
    #10
    Azért elképesztő valahol, hogy a kommentek több, mint 80%-a baromság, félemkeltés, vagy konetó. Eküszöm a konteózás olyan szellemi drog lett, mint anno a kereszténység volt...
  • sanyicks
    #11
    Mert mondjuk bárányhimlőből amúgy is kigyógyulsz és alig kell rá gyógyszer, tehát nem tudnak betegen tartani? Vagy mert ha nem kapsz tetanuszt beledöglesz, és a döglött ember nem vesz gyógyszert? Logika hm?
  • sanyicks
    #12
    Azért az is elképesztő hogy egyesek szerint minden baromság amit nem mond be az rtlklub és nem írja le népszabi vagy a zsindex, de még is világos mint a nap. Félelemkeltésben és konteoban egyetértek, ne terjesszed már ezeket!
  • teddybear
    #13
    Érdekes, amikor a pestis meg a kolera, meg a többi elleni védőoltásokat kötelezővé tették, akkor hova lett a gyógyszermaffia?

    Persze, könnyebb a gyógyszermaffiára mutogatni, mint elfogadni azt, hogy még mindig kiszolgáltatottak vagyunk pár kórokozónak. Meghát sok a paranoid üldözési mániás.
  • sanyicks
    #14
    Olvasni luxus? #12: "döglött ember nem fogyaszt" ;)
  • sanyicks
    #15
    Amúgy a tavaly előtti madárinfluenza (vagy disznó vagy mi a divat manapság) hisztinél nem volt elég feltűni a gyógyszergyárak és a politika összefonódása, ott keltették a hisztit hogy jaaaaj mindmeghalunk, rendelték a szert (állami pénzből) aztán nem volt semmi, nagyrésze az állam nyakán maradt, a gyártó pedig nagyon jól járt.
  • Rotyoka
    #16
    Azok nem kezelhetők, és így lehet pénz szedni belőle. Amúgy meg amikor elkezdődött az egész védőoltásos cucc még nem erről szólt.

    Most arról szól hogy basszuk szét az immunrendszert aztűn 70 évig tartsuk életbe gyógyszeren
  • dzsagon
    #17
    ha csimpánz lennék még örülnék is a hírnek
  • Molnibalage
    #18
    Mivel egyiket sem olvasom és TV-t nem nézek évek óta sok fogalmam nincs, hogy ezeken mit adnak...
  • Merces
    #19
    hát máónika só, luji pádré, rohadtszoci/fityeszeseszmólmeszedzscsik, meg efféle szarok,pont mint a te hiteles hirforrásaidban.....
  • teddybear
    #20
    Dehogynem, amíg meg nem hal! Az intenzív kezelés sokkal nagyobb bevétel, mint egy egyszerű oltás. Ha már a tényeken lovagolunk..
  • teddybear
    #21
    Persze, persze. De ha nincs pénze az alanynak? Mert hát a védőoltást megkaphatja adományként, vagy annyit talán az ország, esetleg a veszélyeztetett egyén is ki tud fizetni. Na, de az egész élethosszig tartó gyógykezelés már a legtöbb európainak, amerikainak is túl drága a betegbiztosítások nélkül.
  • Rotyoka
    #22
    teljesen mind1, hogy az állam vesz 10 milliós tételben vagy az alanyok egyesével, sőt ha az állam még jobb mert így is úgy is ki lesz fizetve.

    Nem mindenkinek? Senki sem tudná megfizetni a gyógyszereket biztosítás nélkül, de pontosan ezért van kitalálva.
  • Molnibalage
    #23
    Érdkes a kritika, mert nem említettem hírforrást. Mondjuk a konteósoknak ezt sem erős oldala, de az észosztásnál sem álltak kétszer sorba...
  • Zoli007
    #24
    A biztosítás azért lett kitalálva, hogy ne menjen rá a gatyád, ha új szív kell.
  • teddybear
    #25
    Nem tudom, hogy mennyibe kerül mondjuk a DTP védőoltás, de ezt mindenki megkapja. Pedig milyen bevételtől esik el a gyógyszermaffia....
    Alig fogy a tetanusz, diftéria és a szamárköhögés elleni gyógyszer...

    A legutóbb vettem egy influenza elleni védőoltást, 2200 forint volt.. ez talán háromnapi bére egy bangladesi rizspalántázónak...
  • Pares
    #26
    Kiváncsi lennék a hirforrásaidra, mert mindig olyan "jól" informált vagy. Netán Te vagy a hirforrás?



    Mellesleg a konteók léteznek attól függetlenül is, hogy hiszel-e bennük, vagy sem.
  • Molnibalage
    #27
    Istenre is ezt szokták mondani. Mennyi közös vonás...
  • Amergin
    #28
    MIÉRT???? Te szerinted nincsen ISTEN?????
  • Pares
    #29
    Istent inkább hagyjuk ki ebből.
  • Zoli007
    #30
    LOL, újabban bűn, ha valaki szerint nincs? Egyszer már, mintha... ohh wait!
  • Molnibalage
    #31
    Mivel vannak nem monoteista vallások erre elég vicces lenne válaszolni. Szeretném hinni, hogy van, de a való világ semmivel sem akarja alátámaszti, hogy létezik valamiféle felsőbbrendű erő. Kulturálisan érdekesek a vallások és vannak olyan megnyilvánulásaik, amik a jó erkölccsel összhangban vannak, de én nem vagyok vallásos.
  • duke
    #32
    "Hatásos szert találtak a HIV majom-változata ellen"

    Meg nem olvastam el, de eleg durva lehet, egy majon meretu hiv virus, es ha meg olyan mozgekony is, akkor gyorsan terjedhet.
    na elolvasom, mert lehet hogy rosszul kovetkeztetek, a cim alapjan.
  • Ferrer
    #33
    Sanyicks Néha tényleg nem tudom, sírjak vagy nevessek rajtad.
  • egynyári üröm
    #34
    hát igen. a konteó expertjei vonulnak itt fel. :D
  • Buzzword
    #35
    Ha én gonosz gyógyszergyáros lennék, piszokul f*snék attól, mi lesz ha a konkurencia beelőz és szabadalmaztatja a HIV elleni védőoltást.
    Persze, tudom, az idióta scifikben ilyenkor merényelik meg a fekete bőrdzsekis céges bérgyilkosok a tudósbácsikat. A valóságban ilyen céges zsoldos:
    a, nem létezik
    b, a konkurenciának is van, az ő kutatóit védi
    c, létezik, ellopja a terveket de azokat NEM tesszük el a fiókba, hanem piacra dobjuk, mert ha egy kutató megtalálta, más is rájöhet
    (karikázzátok be szépen a megfelelő választ, konteósok!)
  • Buzzword
    #36
    Ha ember alkotta, elég hülye lehetett; micsoda biológiai fegyver az, amit nehéz elkapni és kezelés nélkül is csak 10 év alatt öl meg?
    Mutáns szuperebola, pimpelt marburg vírus, na ezek már ütősek lennének!
  • Amergin
    #37
    A "vallásnak" "Istenhez" semmi köze nincsen.
    IstenKÉPe pedig mindenkinek van (vagy legalábbis kellene hogy legyen)
  • teddybear
    #38
    Volt régebben egy konteó, hogy a HIV-vírust egy fanatikus, katolikus kutató, vagy kutatócsoport hozta létre, az amerikai hadsereg biofegyver-kutatóközpontjában...Csakis azért, hogy a homokosokat kiirtsák vele.
  • teddybear
    #39
    Minek?
  • Amergin
    #40
    Fene megette mán' ha mondani kell!