49
  • sanyicks
    #1
    hát nem egy erős cucc, de ha ez 20 dollár lesz, veszek... kettőt is
  • bigjoe
    #2
    Én is!!! Nagyon király!!
  • kisemlős
    #3
    Mocskos nagy ötlet! tetszik!
  • Motoroj
    #4
    Az a gond hogy a programozáshoz valószínűleg PC fog kelleni. Akkor meg minek.
  • MacropusRufus
    #5
    hát ez is PC :) meg mi olyan kell egy programozáshoz amit ez nem tud? :)
    sztem atom jó kis cucc :) rádugom a hdmi-re és máris tudok pl. nezetni a TV-mel mindefajta egyéb kábelezés meg ilyemi nélkűl (usb wlan-on kereszűtl).


  • grobs
    #6
    Egyrészt ez is PC (Personal Computer). Másrészt IDE-t erre is lehet tenni. Harmadrészt mert miért ne?
    Az USB és HDMI egyre több telefonban van. Szerintem OLPC sorsra jut ez is :o( Akinek kellene annak erre sincs pénze, akinek van annak meg nem ez kell majd.
  • LaMeRick
    #7
    Nekem pl otthonra tökéletes lenne, torrentezéshez + filmnézéshez, mégsem egy 300W-s táp hajtja.
  • LaMeRick
    #8
    Bár ez az 1080p kicsit hihetetlennek tűnik...
  • grobs
    #9
    Relatív. Ha normális tévét vesz az ember akkor abban van media player ami lejátsza az 1080-as MKV-t. Torrent-hez meg vehetsz USB-s router-t és tehetsz rá OpenWRT-t (router úgyis kell).
    Ettől még jóság lenne most egy ilyen ennyiért, de nem hiszem, hogy ha 1-2 év múlva piacra kerül akkor még mindig az lesz. Telefonok egyre többet tudnak, és ami ma csúcskategória, az jövőre közép két év múlva pedig alsó. Ha 2 év múlva kerül piacra akkor mai tegra2-es kategórával néz majd szembe.
  • Komolytalan
    #10
    Nézd meg milyen fejlesztőkörnyezet fut rajta: Python, KOffice (gondolom szövegszerkesztőnek), illetve vmi egzotikus böngésző (gondolom futtató környezetként). Jó, persze hello word-re jó lesz ez, de nem biztos hogy hogy nem néznek hülyének ha ilyen "fejlesztőeszköz" ismerettel jelentkezni akarsz valahová dolgozni.
    Ha beleraktak volna 1-2G memóriát akkor akár valami butított Eclipse/JAVA is futhatna rajta, az meg mégiscsak piacképesebb mint a fenti eszközök.
  • pasi29uk
    #11
    Régebben pocket linux hajtotta a hasonszőrű vasakat. A legkisebb amit láttam egy konnektor dugó méretű dobozba volt integrálva. Aranyos az a kis áramforrás mellette. Lehet, hogy nehezebb mint maga a computer :)
  • Utokverek
    #12
    Egzotikus böngésző az iceweasel?
    Mindenesetre, ha 9.04-es buntut elhajtja, akkor arra, amire tényleg venni fogják az emberek, azaz media/torrentszervernek, vagy egy netbsd-t rápakolni nginx-el, arra, 17-ért nagyon jó lesz.
    Valószínüleg c-ben, asm-ben, pythonban faján lehet rajta kódolni, terminal alatt, más meg kinek kell? :)
  • Inquisitor
    #13
    Szerinted a C fordítot például hol érdekli, hogy Intel, AMD vagy valamilyen ARM procin fog futni a kód?
    Azért az se semmi, hogy egy olcsó terminal gép (árultunk olyat) is kb. 10x ennyibe fáj, pedig lehet még ennyit sem tud.
  • sanyicks
    #14
    Viszont memóriából adhattak volna bele még... nem hiszem hogy olyan drága lenne, manapság a memória filléres dolog... bár lehet sdram drága lenne, mert kb nem gyártják már.
  • Inquisitor
    #15
    Azt tartja a városi legenda, hogy pl. oroszoknál azért van annyi tehetséges programozó, mert amikor a nyugati társaik már pár Ghz-es procin és 0.5-1GB memórián tanultak programozni, akkor nekik levedlett gagyi P2-P3 gépük (vagy sem) volt írtó kevés rammal. Ezért sokkal kisebb erőforrás igényű programokat tudnak írni ... ;)

    Pasi29uk - Van Ubuntu Mobile, gondolom azért nem az van rajta, mert abból nincs hivatalos stabil verzió még. Viszont tuti jobban "csúszna" a kevés memóriával.
  • EroSennin
    #16
    Latom itt mindenki warezolasra meg hasonlokra hasznalna :)
    Ez azoknak a szegenyebb fiataloknak van akik meg szeretnek tanulni az informatika altalanos alapjait, szemben a mostanaban kozepiskolakban es egyetemeken tanitott magasszintu es tulbonyolitott informatikahoz. Bar azt hiszem ebben a mernokben aki a videon beszel tul sok nosztalgia van, a kreativitast java meg .NET programozassal is ki lehet fejezni. Altalanos meg kozepiskolaban viszont hasznos lehet, hogy megtanulja tenylegesen mi zajlik a hatterben, igy amikor kesobb magasszinten programozik vissza fog emlekezni hogy mit jelent a hatekonysag. Egy ilyen programozo generacio jo sok gigawattot sporolhat :)
  • kvp
    #17
    Ez egy telefon alaplap. Manapsag az android-os low end android-os telefonok vannak ilyen hardverrel felszerelve. (a htc pl. 800-2000 Mhz-es arm-okat hasznal) A memoria merete alapjan is telefonos alaplapnak tunik. A hatlapi kamera is bele van drotozva. Kihagytak a wifi-t, a blutooth-ot es a gsm egyseget, mivel az altalaban a masik panelon szokott lenni. Operacios rendszernek szerintem az android 2.3-as lenne jo, mivel annak boven eleg az a hardver, csak egy jo fejlesztoi keszlet kell hozza. Android-os fejleszteshez nem kell eclipse, mehet parancssorbol is. (pl. joe-val, en is szoktam igy android-os kodot irni) Onnantol, hogy valakinek van egy tv-re kotheto android-os szamitogepe, ami elviszi a hivatalos alkalmazasokat, meg a nativ kodosakat is (mivel arm-os) es tud android-ra fejleszteni (mivel a telefon kepes futtatni a sajat sdk-jat), onnantol nagyjabol meg is van oldva a fejlesztes kerdese es akar market-en eladhato alkalmazasokat is irhat.

    Egy gondot latok, hogy ha jol latom a keszulek vagy a hdmi portrol vagy az usb-s switch-rol szedi a tapfeszt, mert mas csatlakozo nincs rajta (en a switch-re tippelek). A kis doboz az eloterben a piros kabellel az egy usb-ethernet adapter, ide johet egy gsm modemkent hasznalt regi telefon is vagy egy wifi adapter.

    En ezt a kis gepet elsosorban robotokhoz tudnam hasznalni. Egy 200 forintos android-os telefont azert nem rakok bele egy 10 ezer forintos eldobhato robotba, viszont egy parezer forintosbol akar kettot is. Kamera van benne, ez sem kell, csak az usb-s wifi adapter kell meg egy egy usb-s driver board (pl. egy arduino) a motorok vezerlesehez. Szerintem ha masra nem, erre tokeletes lesz. (gyakorlatilag kb. 20 ezer forintbol kihozhato lenne egy kis ciposdoboz meretu packbot, vagy egy kisebb uav)
  • Rotyoka
    #18
    :O
  • kvp
    #19
    200 forintos -> 200 ezer forintos
  • sanyicks
    #20
    Ez pont nem telefon memóriaméret. Még a 25k-s voda845-ben is 256 mega ram van, a jobbakban pedig 512.
    Ezzel a 128 mega rammal nagyon korlátozottak lesznek a képességei, elég durván vissza fogja fogni a többi részét.
  • shenmuedc #21
    Aztán nézd meg hogy mint van kihasználva a memória ezekben a telefonokban. Olyan okosak vagytok hogy pont a lényeg felett siklotok el. Szilikongeneráció, akik még az informatikai szakembereknek is megmondják a tutit, két pc guru melléklet elolvasása után. Akinek nem inge nem veszi magára.
  • Sir Ny
    #22
    Nézz meg egy pisi3-as ff13-at, vagy egy UC2-t.

    Jójó. Akkor egy pisi2-es gow2-t.
  • gombabácsi
    #23
    ez marha jó ötlet!
    de akkor most tippeljük meg a végleges árát
    szerintem: 200 dolcsi
  • Amergin
    #24
    Az elite nekem is tetszett anno, kár hogy nem fejlesztették tovább valami MMORPG-vé példul...
  • samebadi
    #25
    Sziasztok! Látom itt páran nagyon vágják a témát!
    Szükségem lenne profi webprogramozókra, egy bonyolultabb közösségi portál fejlesztéséhez (nem, nem a facebookot csináljuk meg, de közel járunk), akár részesedést is kaphatnak az egészből, szerintem 90%, hogy be fog indulni.

    Egy egyszerű portálról lenne szó, ami viszont kőkemény meghatározott algoritmusok szerint rendszerez dolgokat. Kb olyan szintű a dolog, hogy egy titoktartási is beleférne. Sajnos egyenlőre nincs rá túl nagy keret, talán később, de aki(k) megcsinálják biztosak lehetnek a részesedésben.

    Szóval mondom:
    egymásra épülő bonyolult algoritmusok. valós idejű kimutatások. tehát az user által bevitt információ a többi user reakciója tömkelegén keresztülfolyva rendszereződik. A terveket majd elkészítem. Minden ki lesz találva, csak meg kéne írni.

    Aki komolyan ért hozzá dobjon egy mailt.
    [email protected]
  • MrImy
    #26
    Egy barátom keresett meg hasonló ötlettel, három éve. Megcsináltam, azóta szépen fejlődik annak ellenére, hogy már egy éve egyáltalán nem foglalkozom a fejlesztésével, de majd fogok. Úgyhogy sok sikert kívánok hozzá. :)
  • Komolytalan
    #27
    Ezért kódolok AS3-ban - ez elég lassú ahhoz, hogy optimalizálni kelljen:-D

    Komolyra fordítva a szót: a programozás ma már jellemzően nem az optimalizálásról szól, hanem a feladatok leoszthatóságáról, és ehhez nem ASM meg python kell illetve KOffice, hanem olyan fejlesztőeszközök amik eleve úgy készültek, hogy egy projecten minél többen dolgozhassanak. Ezek az eszközök meg jellemzően nem futnak kevés memórián. Ha valaki diák, és elmegy első munkahelyére akkor nem egy ASM kódot fognak elé tolni, hogy optimalizáld gyerek, hanem egy Eclipset vagy Visual Studiot, amiben ha nem ismeri azt se fogja megtalálni hogy hol kell írni a scriptet.

    Egyébként az optimalizálás olyan mértékű mellőzése ami ma jellemző nem (csak) a programozók hibája, hanem a munkaadójuké, és végső soron a piacé, hogy nincs rá igény. Amikor egy mobiltelefonban 2 magos magonként 1.2Ghz-s processzorok szaladgálnak, akkor senki se fog optimalizálni. Főleg hogy ez 1-2 év alatt 4x HW gyorsulást jelent (kis túlzással).
    Egy optimalizált kód megírása jellemzően 3-4-5x annyiba kerül, mint egy "csak" működő kódé, éppen ezért általában nem is marad rá idő, pénz, csak akkor, ha az optimalizálatlanság pénzben mérhető hátránnyal járna (pl nem 500, hanem 1000 szervert kell berakni az alkalmazás mögé). Ennek persze folyománya az, hogy a programozók 90%-a ma már nem is tud optimalizálni - ha megkérded tőlük hogy mi az a profiler, nagyrészük valami gagyi amcsi sorozatot fog emlegetni:-) Kivételek persze mindig vannak, én is egy kósza osztály referenciát keresek éppen, ami miatt leakel az aktuálisan fejlesztett alkalmazásom...
  • Komolytalan
    #28
    Prog.hu-ra írd be a hirdetésed, ott minden héten jön valaki egy világmegváltó ötlettel. KP nélkül az ötlet értéke 0. Részesedésért senki se dolgozik. 10MFt KP nélkül nem fogsz tudni nekikezdeni, ha nem tudod magad megírni. Ha van 10MFt-od, akkor is jobban jársz ha megtanulsz programozni, és pár évre elvonulsz abból a pénzből, és megírod magad a cuccot. Ez van...
  • pasi29uk
    #29
    Amikor annó az antikvarium.hu oldalt fejlesztettem akkor kulcs kérdés volt az elérési idő. Szerintem a programozó szégyene, ha igénytelen favágó a kódja.
  • moikboy
    #30
    Kivételek persze mindig vannak [...]


    De olyankor illik is őket lekezelni! HAHAHA
  • himpike
    #31
    Magyarok és a szövegértelmezés...

    "elsősorban diákoknak lehet hasznos és aminek a segítségével megtanulhatják a programozás ---+++-+-+++alapjait+++-+-+++---
  • Komolytalan
    #32
    Ítélkezni legalább annyira nem nagy kunszt, mint egy buta scriptnyelvben amelyben jóformán memória kezelés sincs (1-1 script futási ideje pár másodperc) "optimalizált" kódot írni.
  • hdo
    #33
    Win8-cal, 1 giga rammal, és minimum 4 giga beépített flash memóriával már látnék benne fantáziát, úgy akár asztali gépeket is kiválthatna.
  • sanyicks
    #34
    szaros win8-al egyrészt 200 dollárról indulna másrészt diavetítés lenne...
  • hdo
    #35
    Egyről beszélünk? Egyértelműen kijelentették, hogy a Win8-at ARM procikra is fejlesztik.

    Amúgy biztos lehetsz benne hogy windows nélkül sem lesz kevesebb egy százasnál!
  • sanyicks
    #36
    attól még vindóz marad, egy erőforrásigényes gépzabáló cucc ami 128 mega rammal talán bebootol, de használni semmire sem lehet. Ha vindóz nélkül sem lenne kevesebb egy százasnál, akkor vindózzal 300 lenne... a netbookoknál, notiknál is szépen emelik az árat a kötelező winek. Múltkor láttam egy ritka kivételt, os nélkül (alibi os freedos volt rajta), simán 20 ezerrel olcsóbb volt mint az ugyanolyan specifikációkkal rendelkező de kötelező wines netbook. Az meg külön vicc, hogy akinek kell vin az megveszi, de rákényszerítik az emberre hogy vegyen még több vint. Úgyhogy lfszt kell win8-al (ami ráadásul még 2 évig nem igazán lesz rajta semmin...)
  • hdo
    #37
    "attól még vindóz marad, egy erőforrásigényes gépzabáló cucc ami 128 mega rammal talán bebootol"

    De, valószínű hogy ARM processzorral is majd 1 giga ram kell neki ... ez megint csak egy windows ellenes duma.

    "Az meg külön vicc, hogy akinek kell vin az megveszi, de rákényszerítik az emberre hogy vegyen még több vint."

    Ezzel csak az én álláspontomat bizonyítod, mégpedig azt, hogy igenis van rá esély hogy legyen windows rajta. Azt meg nem értem hogy miért probléma ha 20 ezer forinttal többet fizetsz azért, mert alapból van már a gépen egy 37 ezer forintos oprendszer! Ja, hogy megint linux vérfanboyozás, mint feljebb?

    "Úgyhogy lfszt kell win8-al (ami ráadásul még 2 évig nem igazán lesz rajta semmin...)"

    Ez sem lesz még sehol sem 12 hónapon belül, ráadásul gondolom nem egyetlen kiszerelésben adják el aztán végeztünk, szóval miről vitatkozol megint?
  • Cat 02 #38
    Hahh, olyan egerem van
  • sanyicks
    #39
    "De, valószínű hogy ARM processzorral is majd 1 giga ram kell neki ... ez megint csak egy windows ellenes duma." igen valószínű, ugyanis attól hogy más cpu-ra átírják még ugyan az az erőforráspazarló rendszer lesz. Szóval ez megint csak ms fanboy duma.

    Azért gond, mert kurvára nem kell vinfos rá. Lehet te képtelen vagy anélkül élni de nekem nem kell, mert nem játszani akarok rajta. Egyáltalán bármilyen gépen ne legyen kötelező vinfos, mert ÉN szeretném kiválasztani milyen os-t akarok. Ráadásul ha már van egy dobozos vinfosom miért is kell még egy oemet is kifizetnem?
  • sanyicks
    #40
    Így kevesebb mint fél év után tudni lehet hogy NEM lesz rá vinfos (miért is lenne nem is láttam rajtad kívül mást akinek hiányzik, és ez logikus is mert semmi értelme nem lenne.

    Azért probléma a 20ezer vinfosért, mert:
    -egyáltalán nem szükséges rá
    -bloatware csak lassítja
    -nincs semmi előnye pl armos gépnél mert úgy sem fogod rajta az x86-os programokat futtatni ;) márpedig a win egyetlen előnye a szoftverellátottság lenne
    -annak kéne örülnöm hogy 20 ezer forintért kapok 37 ezer forintos oprendszert? Minek örüljek ha teszem azt van egy dobozos változatom, így 2x veszem meg? És hogy örüljek neki hogy ha a rendszer úgy 5000 forintot érne meg amitől a 20 is távol van? :D (megjegyzem akkor sem örülnék ha többször meg kéne vennem

    Megértem hogy imádod a vindózt (illetve nem értem) de nem kell mindenhová azt tolni ahova nem való. Játékpc-kre való (vagyis arra van kényszer) és kész.

    2 kiszerelésben adják, amiben csak a hw a különbség, egyébként nem adnak hozzá os-t, le lehet tölteni és telepíteni, vagy lehet rendelni sd kártyán előretelepítve (linuxot vagy riscos-t). A 12 hónapon belülből meg annyira nem lett semmi, hogy már november eleje óta nagyban használja az a pár ezer programozó akiknek prioritással kiküldték. Bárki meg decembertől rendelheti meg :) 25$-ért a gyengébb, és 35$-ért az erősebb verziót.