194
  • ADAMEX9
    #1
    Úgy legyen!
  • syn7h37ic
    #2
    Ezt az egész világra ki kéne terjeszteni.
  • Goroman
    #3
    Emberek! Vegyétek már észre, nem arról van itt szó, hogy segíteni akarnak rajtunk! Megint ki akarnak ölni belőlünk egy reflexet ami abban segít, hogy ne csináljunk hülyeséget! Csak gondoljatok bele, le fog valaki szokni emiatt a dohányzásról? Nem hinném! A fiatalok körében pedig az lesz a vagányabb aki olyan cigit vesz amelyik durvább képet ábrázol! Ezzel csak azt fogják elérni mikor veszel valami mást amire ugyanúgy fel van tüntetve, hogy nem egészséges te reflexből meg fogod venni mert hülyeségnek fogod tartani a figyelmeztetéseket! Mikor pedig valami bajod lesz tőle ők tudnak védekezni azzal, hogy a figyelmeztetés rajta volt! Ez a dohányipar legújabb reklámfogása, meg elérik a nagyokosok, hogy a hétköznapi ember olyan buta legyen mint a bűn!
  • Arwenke
    #4
    Tele van a hocipom azzal, hogy minden pocs poloitikus azt hisszi gondolkodnia kell helyettem... Erdekes az alkoholokat miert nem piszkaljak, mennyivel kevesbbe karos mint a cigi??
  • r4pt0r
    #5
    Az alkohol mindenkinek a magán ügye, a cigi nem.
  • leetjunction
    #6
    Elég érdekes felfogás raptor ...
  • r4pt0r
    #7
    Ha valaki iszik az utcán az nem hat rám. Ha a sok paraszt a pofámba tolja a füstöt az már érint. Remélem már érthető.
  • leetjunction
    #8
    Eddig is érthető volt, de Te nem érted:
    Ha valaki iszik az utcán és részegségében majd elüt "véletlen" a kocsijával, - ezéltal igenis hat majd rád - akkor még károsabb is lehet, mintha a "pofádba tolák volna a füstöt".
  • WoodrowWilson
    #9
    Ja, de a részegen vezetésnek van szankciója, a pofámba füstölésnek pedig nincs (vagyis most már szerencsére egyre több esetben lesz).
  • leetjunction
    #10
    A pofádba füstölést most szankcionálja a Narancs királyság (igen a kis köpcös cigányra meg a társaira gondolok).

    Ellentétben az italozást, meg a drogozást senki sem akarja szigorítani ... minek is!
  • Szefmester
    #11
    Ettől függetlenül én még mindíg örülnék annak ha sikerülni a tervük, csökkenne a dohányzók száma.

    Persza az államnak van rendesen belőle bevétele, ellenben a kórházakban elég sok embert kezelnek a dohányzás miatti betegségekkel, és a munkahelyeken is vannak olyanok akik inkább kilógnak a WC-re sutyiban bagózni a valódi termelés helyett. Szóval a gazdaságra is kihat a dolog. Az hogy undorító szaga van az egyéni kérdés. De ami esetleg számíthat, hogy a kedves dohányos mennyivel is lesz "gazdagabb" ha nem "KELL" költenie rá mert nem füg tőle. ;)

    Ha pedig kimész az utcára és elveszed a rózsaszín (dohányosok esetében barna) szűrőt a szemed elől, akkor több 10-12 éves gyereket fogsz látni cigivel menőzni mint sörös/boros/pálinkásüveggel.

    S a végére egy egyszerű gondolat: Senki sem tart fegyvert az ember fejéhez hogy márpedig te most rá fogsz szokni a cigire.

    Ezt az egészet CSAK a dohányosok ellenzik, a potenciális, azaz majdani dohányosokat nem zavarja. Miért is zavarná.. ők maximum lesajnálják messziről azt aki kínjában már a legolcsóbbnál is olcsóbb alibidohányt tartalmazó valamit szívja, vagy a félig elszívott csikket keresi a hamutálban.

    Ha meg egy részeg elüt kocsival és ott maradok az engem már onnan nem fog érdekelni, az egyént jó eséllyel elítélik. Súlyosabban mintha cigivel a szájában tette volna, vagy éppen a cigiért sietett volna a boltba. Ennyi...
  • FecaA
    #12
    Szerintem meg csak megfelelő KULTÚRA kéne a dohányzás mellé. Én is arrébb állok ha cigizek, de egyben rühellem is, ha valaki ezt lusta megtenni. Ugyan úgy be kellene szabályozni mint az alkoholfogyasztást.

  • Szefmester
    #13
    ui.: Engem szerencsére olyanok kaptak el 14 évesen dohányzáskor akik nem biztattak, és nem kobozták el a dobozt... csak egyszerűen addig szívatták velem amíg nem hánytam tőle, majd utána még egy kicsit... Meglehetősen szadista módszer, de valahogy azóta sem éreztem késztetést arra hogy rágyújtsak.
  • Artus58
    #14
    "Ettől függetlenül én még mindíg örülnék annak ha sikerülni a tervük, csökkenne a dohányzók száma."

    Mivan? Te nem vagy magadnál!
  • Artus58
    #15
    Ó b*sszameg ez jól félreolvastam... A témához annyit hogy nem teljesen tartom tisztának azt hogy megfosszák a cégeket a saját védjegyüktől, a pult alól való értékesítést viszont mindenképpen be kéne vezetni mindenhol. Rengeteg kárt okoz a dohányipar az emberiségnek, igazán felismerhetnék már a tömegek ezt
  • leetjunction
    #16
    Gratulálok. A szüleidnek is, meg neked is. Így már tényleg nem kell rágyújtani, mert úgyis akkora dózist kaptál akkor, amivel már biztos erősen károsodott a szervezeted.

    A többi régi felfogású szülőnek üzenem, hogy amikor pl.: egy egész doboz cigit el kell szívnia a gyereknek "büntetés /elrettentés képpen", akkor csak az unokáik meg azok unokáinak életét fogják megkeseríteni ... aki nemérti, az először nőljön fel.

    Ez azért nem éppen ua. amikor 1-2 pofont kap a gyerek, hogy észhez térjen.

    Azok a szülők akik úgy próbálják elrettenteni a cigarettától a gyereket, hogy kényszerítik arra, hogy szívjon el tegyük fel, 1 egész dobozt, legszívesebben adnék nekik egy jó nagy Bud Spanceres pofont, hogy térjen már észhez.
  • adler30
    #17
    Szerintem O.V. nem cigány.(már ha rá gondoltál).
  • A1274815
    #18
    Helyes! Ha rajtam múlna én az alkoholos termékekkel is ezt tenném. Továbbá, ha egy fiatal korút dohányzáson vagy iváson kap a rendőrség, a gyártónak kellene jó komoly bűntetést fizetnie, továbbá valami leszoktató megoldás kellene neki. A legkisebb, legrosszabb, alkoholos termék árának akkorának kellene lennie, mint több liter legdrágább gyümölcslének.

    Továbbá a dohányzást ki kell írtani a menő dolgok közül. Nem lehettlen csak megfelelő propaganda kell.
  • A1274815
    #19
    "A pofádba füstölést most szankcionálja a Narancs királyság (igen a kis köpcös cigányra meg a társaira gondolok)."

    Na! Megjött a rasszista MS*P kórus.
  • Marko001
    #20
    Azért egy dobozzal elszívatni túlzás, szerintem ezek csak városi legendák. Emlékszem anno még szerelmi bánatomban egymás után elszívtam 3 szál 100-as piros multit, de olyan szarul lettem tőle, azt hittem ott halok meg (jött is az a bizonyos állat :)).
  • Looooser
    #21
    Részben egyet kell értsek Goroman-nel, ténylegesen egy belső reflex alapján szívom a bagót, és azt hiszem ez a kisebbik rossz, mert csinálhatnék nagyobb hülyeséget is... hogy reklám kapány hát nem hinném de vmi hasonló fog kijönni belőle mint amit írtál
    -----
    Más:
    Ennyi erővel beszélhetnénk az autókról is, több autós van mint bagós, és tudtommal kipufogó füst is ugyan olyan rossz ha nem rosszabb mint a cigifüst...
    Indítványozom hogy ezentúl minden autót úgy adjanak el hogy nem különböző színűek hanem mind egységesen feketék, és ilyenek vannak rájuk írva:
    "hozzá járultam a globális felmelegedéshez"
    "én is tágítom az ózon lyukat"
    "miattam állatok halnak ki"
    és melléjük a nem éppen szép képeket berakni a környezeti változásokról, amit az olaj kitermelés a sztráda építés stb okoz..... (nem vagyok zöld de ez jutott eszembe) mert az autósok is járhatnának biciklivel vagy tömeg közlekedéssel
    -----
    Raptor: ha hat részeg hülye gyerek neked támad, megver, kirabol és még az intenzíven kötsz ki az hatással van rád, és lehet hogy nem teleszel aznap az egyetlen, akik azok miatt kerülnek oda.....
  • leetjunction
    #22
    Nem vagyok MSZP-s, hanem nem tudok már hinni a politikában, ezért is nem tartozom egyetlen párthoz sem és nem is fogok, mivel az összes pártot ua. a kör tartja kézben - pénzes arcok :P - és ez minden intézkedésükben teljesen, vagy részben megmutatkozik.

    Tőlem éhen halhat az összes fideszes, mszps, jobbikos, lmps, meg a kereszténydemokrata is.

    Én erre az egész helyzetre azt mondanám, hogy: Nem olyan erős (anyagilag) a dohány lobbi, mint olykor -fénykorában- volt :D
  • Marko001
    #23
    A "bagósok" mindig az autók káros anyag kibocsátásával jönnek. Részben igazuk is van. Túl sok autó van már és túl kevés köztük a hibrid. Amíg az olajjal ilyen qrva jól lehet keresni, addig sajnos így is fog maradni szerintem.
    A biciklizés jó ötlet, de ahhoz olyan mértékű szemléletváltozás kéne, amilyenről csak álmodni tudunk. Meg hát ahhoz lusta az emberek többsége és túl kényelmes is. :)
    Az alkohollal kapcsolatban valamennyire igazad van. Viszont ha mértékkel iszik valaki, azzal nem hiszem hogy nagyon zavarna másokat. Inkább a részegekkel van gond, meg azokkal akik "erősre" isszák magukat és balhéznak.
  • Mat666
    #24
  • Mat666
    #25
    "A "bagósok" mindig az autók káros anyag kibocsátásával jönnek. Részben igazuk is van"

    Nem részben van igazuk ha nem teljesen.
  • Marko001
    #26
    Gondolod? Ha nem létezne cigi, akkor max. eggyel kevesebb rossz szokás lenne. Ha nem lenne autó (meg áruszállító járművek, tömegközlekedés), azért elég szar lenne a helyzet. Úgyhogy csak részben van igazuk...
  • A1274815
    #27
    Amíg cígány O.V.-zel addig az maradsz számomra. (Tudod a cigány O.V. az MSZP suttogó propagandája terjesztette, na ezért.)

  • Looooser
    #28
    no offense

    de csak egy kérdés neked nem ez ugrik be először?
    nagy valószínűséggel az a picsa aki ezt kitalálta ugyanúgy autóval közlekedik, úgy megkérdezném tőle hogy mit képzel magáról hogy-hogy jön ahhoz hogy ő jobban károsíthatja a bolygót azzal hogy 10 percet kocsikázik mint az én napi 12-13 szál cigim, mert azt hiszem én kevesebb füstöt eregetek azzal de mégis én vagyok a rossz....
    de mindegy ez csak az én véleményem...
  • wednes
    #29
    Ezzel teljesen egyetértek. Egyébként nemcsak cigaretta, hanem alkohol korlátozások is lesznek majd a jövőben nyilvános helyeken.
    Nem értem a hőzöngőket. Attól még ők ugyanúgy megvehetik a vacak koporsó szögeiket. Itt arról van szó, hogy a fiatalabb generációk szemében "húzzák" le a dohányzást. A cikkben is szerepel, ennyire még nem volt alacsony szinten a fiatalok dohányzása Ausztráliában. Ennyire zavarjon másokat, hogy a következő generációba kevésbé lesz népszerű a bagó??

    És igen is szükség van korlátozásokra, ugyanúgy ahogy a biztonsági öv be nem kötését is büntetik.
  • wednes
    #30
    Te ebből az egészből azt szűrted le, hogy a vacak cigiddel károsítod a bolygó légkörét?? WTF?
  • pauly
    #31
    :) Ahelyett hogy azzal foglalkozol hogy ki károsítja jobban a bolygót,inkább az egészségeddel kellene folglalkozni.Ne nekünk tegyél szívességet hanem magadnak.Ne azt nézd hogy mennyire károsítod a bolygót,hanem hogy magadat mennyire.Pénzt sem fogsz legalább ilyen hülyeségre pazarolni.
  • Szefmester
    #32
    Nem a szüleim voltak azok. :D De ha téged annó ők próbáltak meggyőzni akkor legalább foglalkoztak veled. Vadidegen Gimnazisták voltak azok.

    Nem kéne az autókat a cigivel összehasonlítani. Ha nem cigizik senki nem történik semmi gond, ha nem autókázik senki akkor lőttek a nagyméretű áruszállításnak, te pedig bicajozgathatsz a cigidért, meg minden másodért a város különböző pontjaira. A nagyvárosok jóformán megszűnnének mert a munkába járás, és a termékek szállítmányozása nem engedné a létezésüket a mai formában.
    Az hogy páran csak arra tartanak autót hogy este bemenjenek a városba gyökkettő/kmh-val cirkálni, még nem jelenti azt hogy az autóknak nincs hasznuk. De tudnál mondani egy okot ami a dohányzás mellett szól, és nem a már kialakult függőség hozadéka?

    Igazad van az autózás tényleg ugyanaz mint a dohányzás. Mondok mást.. a kérődző haszonállatok hozzávetőlegesen károsabbak mint a gépjárművek az üvegházgázok termelése terén. És erre van már nem egy statisztika. :)
  • Szefmester
    #33
    Nézhetjük a bolygó károsítását is, mert gondolom a dohányföldek nem kis területet hasítanak ki a mezőgazdaságra használható földterületből.
  • pauly
    #34
    Jó,persze,de egy dohányos nem fog ezért leszokni.:)Ezért mondom hogy legalább az egészségevel törődjön ha másért,másokért nem hajladnó leszokni.Sajnos az emberek nagy része nem gondolkozik sosem hosszabb távon,mindig csak a jelen számít.Nem számít hogy x év múlva esetleg megbánhatja...
  • Looooser
    #35
    az autók elött is volt élet a földön, s talán még jobb is és érdekes akkor is pipáztak.....
  • Looooser
    #36
    ha folyton a jövővel törődnék, akkor folyton félnék, és ha félek nem hiszem hogy jó az élet.... ki akar folyamatos félelemben élni??
  • wednes
    #37
    A nem törődsz a jövővel nincs célod. Lehet ezért nem törődsz vele, vagy esetleg félsz tőle?
    Pont aki a CSAK jelenbe létezik az fél. Benne van, hogy a jövő bizonytalan, bármi történhet vele és inkább NEM foglalkozik vele.
    Minek éljek egészségesen és törődjek a környezetemmel, ha holnap elüthet egy villamos?

    Persze tőlem bárki dohányozhat önszántából, ha nem károsítja vele környezetét, nem a gyerekei elől veszi el a pénzt és ha beteg lesz, nem megy kórházba.
  • BCS pixel
    #38
    a filmekkel lehetne a legtöbb eredményt elérni, ha a filmekben a szimpatikus főhős kifejezetten lenézné, megvetné a dohányos arcokat, akkor a fiataloknak abból az jönne le hogy a dohányzás nem menő
  • NEXUS6
    #39
    Elég kocadohányos vagyok. Igazából ettől is igyekszem megszabadulni, de ez röhögcséges ami folyik a dohányzása körül.
    Az erős dohányosság bizony komoly kockázati tényező, és így van akár a környezet számára is. Azon kívül a cigi is simán okoz közúti balesetet, amikor rágyújt az ember, megoszlik a figyelme, egy kéz kiesik, nem kevés balesetet okoz a dolog.

    De szerintem, minekután a hivatalokban, munkahelyeken, akárhol elég jelentősen korlátozták a cigizést, ez már tök értelmetlen.
    Ha nagyon zavaró lesz, elterjednek megint a cigarettatárcák, amelyek bizony sokkal ízlésesebbek lehetnek, mint a legcsicsásabb doboz. Ha kirax egy míves ezüst cigitokot az asztalra, azzal nem hogy rombolni, hanem kicsit növelni fogod az imidzsedet.

    Ez a cigizés vakságot okoz meg kb baromság, ami a képen is van. Persze, ha mellette van egy súlyos cukorbetegséged, amit meg a helytelen táplálkozástól kapsz, akkor nem háborodok fel ezen a gagyi propagandán, majd ha minden veszélyes/ellenőrizetlen hatású kajára is ráírják, hogy cukorbetegséget, függőséget, kóros elhízást, májkárosodást, szív és keringési rendszeri panaszokat, betegséget, a csontritkulás súlyosbodását, az immunrendszer általános legyengülését okozza/okozhatja...(ez kb egy hamburger).
  • pauly
    #40