80
  • gemihu
    #1
    A legtöbb tablettel az a baj,hogy bizonyos külső eszközökkel nem kommunikálnak. Hiányzik egy olyan wireless server ,amire usb nyomtatót,kamerát, kártyaolvasót stb lehetne rádugni. Legalábbis én nem találtam még ilyesmit:)
  • gemihu
    #2
    Persze ezek a dolgok változni fognak..
  • lamer the true
    #3
    az a baj..
  • Gerygrey
    #4
    Milyen tartalomkészítésre alkalmas egy Atom procis netbook? Ugyanúgy csak netezgetni, videót nézni és hasonlókat (tartalmat fogyasztani) lehet velük, mint egy tablettel, de a tableten mindez kényelmesebb.
  • Laza
    #5
    "Milyen tartalomkészítésre alkalmas egy Atom procis netbook?"

    Majdnem bármire ...
    Nekem ugyan van céges (2-300eFt) laptopom, mégsem azt hurcolom munkába, hanem az asszonytól elcsalt Aspire One ZG5 -öt. És mivel foglalkozom? Informatikával. Többek között pl Visual Studio 2008-ban és PHP-ben is fejlesztek rajta. Persze mindenhol rádugom monitor egér billre, és az állandó helyemen van egy asztali gépem is. De ettől függetlenül játékon kívül (mert ahhoz szar a videó kártyája) arra használom amire csak akarom. Azért ezt viszem inkább, mert a súlya töredéke egy laptopénak, mindenhova magammal viszem.
    Na egy tablet ennél sokkal korlátozottabb és a felhasználási területe is kötöttebb. Ennyi pénzért inkább netbook, arra legalább bármire használható oprendszert is lehet pakolni.
  • Laza
    #6
    Hozzáteszem, hogy az alap felbontásán (1024*600) is használtam már a VS2008-at, és még éppen elmegy egy kis kód túrásra. Persze huzamosabb ideig nem bírnám elviselni :)
  • narumon
    #7
    Pontosan arra használom amit a cikkben írtak: Tartalom fogyasztásra.
  • bruhaha1989
    #8
    a tartalomkészítés-fogyasztás ábrára azért én odaraknám baloldara a desktop-ot...legjobban mégiscsak azon lehet tartalmat készíteni...sztem...
  • Komolytalan
    #9
    Pl írsz rajta 1 text fájlt. Notepad k.rva jól fut rajta, de még komolyabb szövegszerkesztők is. Csicsát meg rárakod utólag, mikor megírtad a 200 oldalt egy rendes desktop PC-n. Persze fotóboltot meg videó editálót nem nagyon lehet rajta futtatni, de nem csak grafikus tartalom létezik.
    Tablet meg mobilteló alapvetően a billentyűzet hiánya miatt alkalmatlan tartalom készítésre.
  • morden
    #10
    Az én tabletemhez van összehajtható billentyűzet :D ( persze nem apple )
    Én azért vettem tabletet, mert baromi olcsó (66k postaköltésggel együtt) és nincs 1 kiló, meg lehet rajta tartalmat fogyasztani simán sőt a billenytűzettel, msn kompatibilis lett.
  • Gascan #11
    amig adatforgalom korlátozás van addig ez se lesz akkora üzlet mint lehetne
  • narumon
    #12
    Pedig szerintem bármelyik tablethez van külön billentyűzet (persze még az applehez is)
  • Armagedown
    #13
    a kérdésre válaszolva azért , mert nagyon sokan bedőltek a reklámoknak
  • morden
    #14
    jah csak én megvettem 1,7 ezer forintért, apple mennyi is :P?
  • narumon
    #15
    Jaj ne kezdjük megint... amennyivel több annyival többet is tud.
  • bigjoe
    #16
    Az Ipadhoz kell egy PC mert anélkül nem tudod rátölteni a zenéidet, firmware-t frissíteni stb..
    Az Ipad 2 egy buta és drága cucc, de én szeretem.. Emailezésre, böngészésre, zenehallgatásra, játékra majdnem tökéletes, mindezt akár a fotelból.
    Persze mellette van egy laptopom is fejlesztésre, tényleges munkára..
    A laptop (Hp Elite book) kicsi, de nagy(obb) teljesítményű, van hozzá szép nagy monitor meg wireless Billenytűzet/Egér kombó..

    A lényeg ez a felállás nagyon kényelmes számomra....
  • mousee
    #17
    A cikk címében lévő kérdésre a válasz: Mert ez a divat.

    Viszont valóban igaz, hogy a tabletek nagyon kényelmesek tartalomfogyasztásra, nyomkodtam ismerősöm galaxy tabját, és jó móka, picit szokni kell, de tényleg könnyű és szórakoztató.

    Netbook-hoz annyit fűznék hozzá, hogy szerintem a világ legjobb kütyüje. Van asztali gépem, de asszonynak vettem kb fél éve egy netbook-ot. Azóta alig használom az asztalit, csak tőle kunyerálom folyton a netbook-ot. Pici, kényelmes, alig eszik valamit, nem melegszik, sokáig megy akksiról, szerintem zseniális találmány. Sanszos hogy a laptopomat majd netbookra cserélem a közeljövőben (várjuk a brazos-t, amíg picit jobban elterjed :P).
    Mondom ezt úgy hogy van asztali PC-m, notebook-om, asszonynak hála netbook-om, és okostelefonom is. Tablet egyelőre még nincs, de ha jó tempóban halad a technika, akkor mire megvénülök, akkor majd tabletről nyomom a netet vénségemre :D
  • narumon
    #18
    Egyetértek.
  • bino512
    #19
    "böngészik, videót- filmet néz, e-bookot olvas, játszik. Ezekre a tevékenységekre viszont kevés kényelmesebb megoldás létezik, mint a tablet."
    Ez most komoly? pc = böngészés, Videó film=TV, Ebook oka tablet, Játszik = konzol pc ? most komoly ?:DDDDDDDDDDD tableten is lehet játszani meg "filmet" nézni de azért na.....
  • Anomaly
    #20
    Hát pl. Az apple ájpedjére olyan faja midi vezérlő alkalmazások vannak hogy pfúú. Előtte csak egy ilyen midi vezérlő volt a jazzmutant lemur de az sok százezerbe került. Most meg ott van minden amit akarsz egy ájped áráért. Ha szükségem lenne több vezérlése ájpedet vennék de ha androidra legalább annyi program lenne mint a másikra akkor androidosat vennék csak hát sz*r sincs androidra sajna :(
  • Komolytalan
    #21
    A billentyűzetet megoldhatod - bár ezzel sokat veszítesz a mobilitásából - de akkor is ott van a pici képernyő. Hiába a relatíve elfogadható felbontás, ha a dpi nagy.
    Végül is ha boldog vagy attól hogy tabot használsz munkára - a te dolgod. Nekem melóhelyen laptop van, és érzésre ez is levon minimum 10%-ot a produktivitásból egy azonos árú desktop PChez képest. De legalább csendes (ami persze a PC is tudna lenni, csak arra már általában nem költ az ember).
  • Komolytalan
    #22
    E-book se tablet, mert mondjuk 1 Kindle sokkal alkalmasabb rá (nem fárasztja a szemedet).
    Tablet sok mindenre jó, de semmire se a legjobb. Viszont sokaknak elég.
  • mujahedin
    #23
    nemgáz, hogy androidra több app van mint ájpedre? És még szifonhoz képest is a 330k vs 220k alkalmazás sem rossz, főleg hogy ezek 90% mindegyik platformon max seggtörlésre jó...
  • morden
    #24
    Egy apple billentyűzet miben tud többet, mint egy akármilyen usb billentyűzet :DDDDD ? (nagyon beetted a marketinget ha ilyet le mersz írni emberek előtt)
  • morden
    #25
    Melóba nem használom, ott van a rendes desktop PC 2 db jó nagy monitorral
  • SlickAdam
    #26
    csak megjegyzem: ipad virtualis billentyuzeten a gombok PONTOSAN ugyanakkorak, mint barmely valodi Mac-es billentyuzeten. nyilvan nincs minden karakter egyszerre a kepernyon, de az cseppet sem zavaro. elsore furi, hogy nem erzes az ujjaid alatt a gombokat, de hamar megszokhato. mostmar ugyanolyan sebesseggel gepelek rajta, mint a laptop-on.
  • SlickAdam
    #27
    * erzed
  • Papa01 #28
    Milyen tablet-et vettél?
  • narumon
    #29
    Hát azért ha azt nézem, hogy a kindle árán kapok egy tabletet... Ráadásul ezen szkennelt pdfet is normálisan tudok olvasni és csomó másra is használható, akkor nekem nem tűnik jó alternativának a kindle...
  • narumon
    #30
    Írtam én ilyet? Csak a te hozzászólásodból az jött le, hogy a te kütyüd különleges mert külső billt tudsz rákötni! Ere írtam, hogy szerintem bármelyikre lehet! A többit már csak te képzelted mellé!
  • morden
    #31
    Morden: "jah csak én megvettem 1,7 ezer forintért (billentyűzetet), apple mennyi is :P?"
    Narumon:"Jaj ne kezdjük megint... amennyivel több annyival többet is tud."
    Morden:"Egy apple billentyűzet miben tud többet, mint egy akármilyen usb billentyűzet"
    Narumo:"Írtam én ilyet? "

    Tehát a következtetés: nem tud többet csak sokszorosan drágább :D


  • SlickAdam
    #32
    azert egy wireless aluminimum mac billentyuzet picit jobb, mint az alap billentyuzetek nagyresze, meg ha nem is er annyival tobbet.

    viszont vannak pc-hez ilyen meg olyan speci billentyuzetek 10-20 ezrekert, na azok tutira nem erik meg az arukat. ennyiert egyertelmuen mac bill.
  • narumon
    #33
    Bocs en azt a mondatot magara a tabletre ertettem! A billentyuvel nincs gaz nem kell az ipadhoz sem eredeti apple billt venni, vegyel ahhoz is 1,7 e forintosat....
  • SlickAdam
    #34
    semmilyen nem kell hozza.

    vagy ha igen, ne felejtsuk el, hogy egy usb-s bill.-hez kell egy camera kit is (ami persze sok masra is jo). bar hallottam vmit, hogy nem minddel mukszik az update ota, mert lecsokkentettek a csatlakozo aramellatasat.
  • Komolytalan
    #35
    Azért gépelsz ipadon is ugyanolyan sebességgel, mert valódi billentyűzeten is lassan gépelsz. 10 ujjas vak gépelésnél ugye alap, hogy néhány ujjad folyamatosan rajta van bizonyos billentyűkön (nem véletlenül van bütyök az F és a J betűn).
  • Komolytalan
    #36
    Ha azt nézem 40ezerért már autót is lehet venni, abban meg akár dugni is lehet. Könyv olvasásra az E-ink meg az LCD között annyi a különbség, mint a számológép meg az abakusz között. Pl e-inktől nem fárad el a szemed, e-ink kiválóan olvasható napfénynél, minimális a fogyasztása egy tablethez képest (1/100-ad kb), meg lehetne még sorolni. Cserébe nincsenek rajta színek csak szürke árnyalatok, és nagyon lassú a kijelző frissítése (vagyis nincs rajta animáció).

    Tableten sokmindent meg lehet oldani, kínlódással. Én inkább kevesebb dologra használok 1-1 cuccot, de arra legyen k.rva jó.
  • narumon
    #37
    Na meg is válaszoltad miért nem vettem ebook olvasót!
  • SlickAdam
    #38
    inkabb mondjuk ugy, hogy normalis tempoban gepelek. gyorsabban, mint az atlag, de lassabban, mint a gepironok. legyszives ne extrem esetekkel peldalozz.
  • Komolytalan
    #39
    Nem kell ahhoz gépírónőnek lenni, hogy 10 ujjal gépelj. Letöltesz egy Mavis Beacon-t és napi 1-2 óra gyakorlással 2 hét alatt már egész jól fogod tolni. Persze nem úgy mint egy gépírónő, de mondjuk a "kalimpálok összevissza mert nagyjából tudom hol vannak a gombok" módszerrel elérhető 30-40 szó/perc helyett mondjuk 80-al. Csak ugye ez virtuális billentyűzeten nem fog menni, mert az ujjaid nem fognak visszatalálni az alap pozícióba.

    Persze a 80WPM-re se mindenkinek van szüksége, de aki számítógépen dolgozik, és nem az egér a fő fegyvere, annak igen. Egyáltalán nem mind1, hogy egy hülye commentet 2 perc, vagy 5 perc alatt ír meg az ember.
  • Komolytalan
    #40
    Az emberek igényei különböznek. Van aki úgy vesz bakancsot, hogy azzal szöget is tudjon beverni. Én inkább veszek külön kalapácsot.