64
  • Pretorian
    #1
    Ezt a faszságot.
  • Alfa Of NS
    #2
    Szociológus. Ennyit tud.
  • Mixe3y
    #3
    ezt ki hozta ki a konyhából?
  • pasi29uk
    #4
    A tudós mondja:

    "Régen az internetet azok használták, akik nem fértek be a valódi társadalomba, napjainkban azonban a közösségi hálózatok jelentik az igazi életet."


    "analóg életében" Hmmmm.....
  • Tripax
    #5
    Ha nem ragaszkodtok görcsösen a gondolataitokhoz akkor megértitek a nénit.
  • Sir Quno Jedi
    #6
    Részben igaza van, de ugye ilyen elven az ősember is kíborg volt, mert sosem vált meg a pattintott kőbaltájától, hiszen számára az jelentette a túlélést, de az ókori/középkori katonák is azok votlak, mert páncél és fegvyer nélkül meztelennek érezték magukat (és halandónak) stb. Míg az 1VH-ban a fegyverükkel aludtak a fronton ugyanúgy, mert az volt önmaguk meghosszabítása és anélkül konkrétan máris halottak voltak az adott "környezetben" amihez alkalmazkodniuk kellett. Ergó az eszközhasználat MAGA tesz minket kíborggá...
  • adler30
    #7
    Apósom is szociológus,hát mit mondjak....Amikor megismertem őket azt gondoltam:Puska kellett volna bazmeg
  • NEXUS6
    #8
    Na ez tényleg elgondolkodtató, de a cigós viccet ismeritek?

    Gázsi teker a cangával, közben azt ismételgeti: Ín vagyok a Terminátór, ín vagyok a ...!
    Megállítja a szkönhöd: Te Gázsi, mit pofázol itt össze-vissza?
    Hát hogy ín vagyok a terminátor, ílő szövet a fím vázon!


  • bvalek2
    #9
    - Mi volt az utolsó mondat amit a terminátor hallott életében?
    - Dik má' Gazsi, szinesfím!
  • Smithie
    #10
    "Minden egyes alkalommal, amikor a számítógép képernyőjére nézünk vagy a mobiltelefonunkat használjuk, akkor kapcsolatba lépünk egy NEM EMBERI technológiával."

    Akkor milyen technológia kírem szípen?Netán marslakó,vagy dárt vödör féle lézerkardos téma a sztárvórszból?!
  • MacropusRufus
    #11
    ránézésre ez a csaj hány éves lehet? 30-35?
    Valószínűleg a kiscsajnak fingja sincs arról, hogy a cyborg kifejezés mi a gyíkot is jelent, különben nem mondana ekkora marhaságot.
    Azért leszek kibernetikus organzimus mert használom a gépemet???? Vagy mert mobilt használok??? Ha mondjuk belém lenne építve a rendszer akkor igen.

    Ja és a kiborg deffiniciója a wiki szerint:
    "A valóságban azok a biológiai aggyal irányított egyszerű robotok sorolhatók ide, amelyeket állati agysejttenyészetből létrejövő agyszövet vezérel. "
    na ezt nem mutatták meg neki mielött belevágott a dologba.

    Nem meberi technológia... Hát igen. Elnézve a kislányt, neki még egy abakusz is high-end kütyü.

    Még, hogy a netet kezdetben a társadalomba be nem illeszkedni tudók használátk... Érdekes meglátása a dolgoknak. Ezt a DARPA-nál is tudják? :o
    Mert most sokkal inkább úgy tűnik, hogy a normál társadalmat elutasítók lesznek erősen netfüggők. Elsősorban a fiatalokra jellemző ez. Rengetek mai fiatal képelen a face to face kontaktra egy vad idegennel... Tehát most sokkal inkább egy menekülési pont mint régen volt...
  • Laza
    #12
    "napjainkban azonban a közösségi hálózatok jelentik az igazi életet."

    Na, ez is csak egy idióta Facebook kocka ... kva nagy élet az a fészbúkon, hogy mindenki mindenhez odaröffenti egy egymondatos hülyeségét. Nagy katyvasz az egész. Még szerencse, hogy kimaradok belőle, miközben egész nap a gép előtt ülök. Vajon hogy bírom ki nélküle? :)
  • WinG
    #13
    Amber Casenek még nem volt szexuális tapasztalata.
  • hdo
    #14
    Szerintem azért mert kiborgbuzi, és hogy ő is kiborgnak mondhassa magát, ő is használ erre a célra egy bizonyos technológiát, amitől függ ... segítek: rezeg és nem telefon!
  • WinG
    #15
    Hát... ha már organikus nem jut neki
  • Cat #16
    Szerintem nem mondd hülyeséget. Pusztán azért nem tekintjük magunkat kiborgnak, mert nem a testünkön belül van a technika. (Bár egy pacemakeres embernél ez is teljesül.)
  • e57
    #17
    Én meg azt nem értem, hogy a facebook meg a twitter hogyan kapcsolódik a kiborgos témához. Egy bekezdés szól a kiborgokról, az összes többi meg az internetről, meg a közösségi hálózatról. Miért nem az a cikk címe, hogy "Amber Case véleménye a facebookról"?
  • hdo
    #18
    Az akkor sem kiborg. Ha te is tisztában lennél a fogalommal, tudhatnád, hogy a kiborg gép elemei "protézisek", a hús-vér lény egy _meglévő_ képességét turbózzák fel a beépített kütyük.

    Wikipedia:

    "Generally, the term "cyborg" is used to refer to a human with bionic, or robotic, implants."

    Az már egy más dolog, hogy a protézis felruházható egy olyan képességgel, amivel a test alapból nem rendelkezik, de akkoris _protézis_ marad!
  • e57
    #19
    Szerintem is akkor lehet valaki kiborg, ha valamilyen testrészét azért cserél le egy gépire, hogy az eredeti, egészségesen működőtől jobb legyen.

    Pl. egy művégtaggal rendelkező ember nem kiborg, hanem egy szerencsétlenül járt illető, aki valahogy pótolni próbálja az eredeti testrészét (több kevesebb sikerrel).
    Grga Pitic lehet kiborg volt, mert veszettül tudott repeszteni a motoros rokkant 3 kerekűvel :)
  • daeemoon
    #20
    "és a közösségi hálózatok miatt szociálisabban érzékenyek leszünk"

    Na ezt vajon honnan szalajtotta? :D
  • Laza
    #21
    Pont azért nem vagyunk kiborgok ... egy cseppet ellentmondásba keveredtél.
  • dronkZero
    #22
    Eheh, pont a napokban olvastam egy hasonló véleményt.
    http://www.cracked.com/blog/5-plausible-ways-humans-could-become-obsolete/
    #3, Mathematically speaking, You + Your Computer = An Android.

    És bizonyos szempontból igaza van. Számítógéppel együtt az ember plusz képességekre tesz szert. Külön-külön képtelen az ember is, a számítógép is arra, amire a kettő együtt könnyedén. És ezek miatt a teljesen új, csak a két dolog együttműködésével szerzett képességek miatt tényleg tekinthető az összegük kiborgnak.
  • dronkZero
    #23
    Aha, hát akkor nem sikerült megértened a "kibernetika" szót. Abban azért benne van az, hogy legalább elektronikai eszköz legyen a másik, az organikus rész mellett. Kőbalta meg nem igazán elektronikus, bármennyire szilícium ez is-az is...
  • Tetsuo
    #24
    LoooL
  • kozik
    #25
    Ez meg mindig igaz a kobaltara is...

    Ez a lany nem lat a ki a fejebol, neki az egesz vilag az o jol meno amerikai alma es alapvetoen fingja sincs, miert nyomkodjak folyamatosan az emberek a kutyujuket.

    Az meg, hogy a sajat kiborg definiciojaba kurvara nem fer bele az egesz, kulon rohej.

    Dislike.
  • torreadorz
    #26
    Akkor kiborg valaki szerintem, ha beépített nem szerves cucc van benne.
    Ezekből a telefon, computer, + ember kombó egyik állítást sem fedi, tehát a telefont használó ember nem kiborg.

    Továbbá, számit hogy mennyi az a beépített nem szerves cucc. Mondjuk ha egy 80 kilós emberben van 5 gram fogtömés, még nem mondanám hogy kiborg. Ahhoz hogy az legyen, mondjuk legalább 50% beépített cucc szükséges, mert ekkor lesz félig ember félig nem.

    Coval a kedves antropologus nő olyanról beszél, amiről fogalma sincs.
  • Tetsuo
    #27
    A szo jelentesen vitiatkozhattok napestig, tokmindegy.
    Na es ha kiborgnak definialja a mobilos embert ez a beilleszkedeszavaros csaj, akkor mi van?
    Akkor is messze van a sci-fikbol ismert kiborgtol az ember... :)

    A kiborgnak pl. emberfeletti ereje van, esetleg pancelzata meg mondjuk kiegeszitett intelligenciaja, meg tudastara, amihez azonnal hozzaferhet, pl. folyekonyan beszel sok nyelvet.

    A mobilos ember: -Vegyel salatat vagy inkabb brokkolit, varjal, mi is az a brokkoli, mindjart megnezem.. vazze nincs net. Szoval a durva az volt, hogy eltorott a hajvasalomon a keramia!! De a lenyeg, hogy tudtam venni egy ujat! :)
    Mert azt hiszem, hajvasalo nelkul nem tudnek elni...
  • dronkZero
    #28
    Nem, mint írtam, a kőbalta nem elektronikus.

    Szerintem előítéleteid vannak, mert szociológus, és nő. Pedig nem hülyeség, amit beszél.

    Itt vagyok én, példának. A számítógépem egyedül nem rajzol meg egy hidat (jó is lenne). Én, a számítógépem nélkül nem rajzolok meg egy hidat. "Ketten együtt" meg egy hídterv gyártó gép vagyunk, felerészben organikus, másik felében elektronikus.

    De ugyanez igaz a fészbúkos kijelentéseire. Próbálj meg számítógép nélkül kommunikálni az összes ismerősöddel egyszerre! Erre is csak az ember-számítógép "kiborg" képes.
  • roliika
    #29
    Brit tudós gondolom. Lapozzunk kérem! :D
  • dronkZero
    #30
    "Akkor kiborg valaki szerintem, ha beépített nem szerves cucc van benne."
    Nem feltétel a beültetés.

    "Akkor is messze van a sci-fikbol ismert kiborgtol az ember... :)"
    Az asszem nem a fogalom hibája, ha a scifik csak egy bizonyos, nagyon specifikus értelmét használják csak a kifejezésnek.

    "A kiborgnak pl. emberfeletti ereje van, esetleg pancelzata"
    Nem feltétel.

    "meg mondjuk kiegeszitett intelligenciaja, meg tudastara, amihez azonnal hozzaferhet, pl. folyekonyan beszel sok nyelvet."
    Wikipedia, Google Translate.
  • dronkZero
    #31
    Közkeletű faszság, hogy a brit tudósok HAMIS eredményeket hoznak. Ez kurvára nem igaz. A "brittudósok" egyértelműnek _tűnő_ dolgokat vizsgálnak tudományosan, olyat, amit mindenki igaznak hisz, pedig a büdös életben soha senki nem vizsgálta még meg úgy istenigazából.

    Aztán lehet, hogy idétlenül hangzik egy olyan kutatás, hogy a kisfiúk rózsaszínbe öltöztetése kihat-e a későbbi nemi identitásukra, és lehet rajta röhögni, hogy van aki ezért pénzt kap, de ettől még teljesen legitim kutatás, és az eredménye tudományosan megalapozott.

    Ha valamit elvetsz csuklóból, hogy "áh, brittudósok", azzal nagyot hibázol.
  • coolbboy83
    #32
    ....és vannak droidok is ! !!! .... tele velük a fórum.
  • daeemoon
    #33
    "egy hídterv gyártó gép vagyunk, felerészben organikus, másik felében elektronikus"
    Erről eszembe jutott (ne vedd kötekedésnek), hogy... Mi is a gép fogalma? Energiát alakít át. Ebben az értelemben az ember is gépnek tekinthető, hisz a táplálékából mozgási és hő energiát termel. Elektromos? Az idegrendszerünk mivel is működik? Az izmok mivel indulnak be? Tudtommal elektromos kisülésekkel. A szív ritmusát is egy kis elektromos jel vezérli.

    Aztán ha hülyeséget beszélek ne hujjogjatok le, tanulok én a szép szóból is :D
  • ipipipipip
    #34
    Hát feltalálta a spanyolviaszt, az az érzésem! Haraway már 20 éve megírta a kiborg kiáltványt, azt tessék elolvasni, ha valakit a téma érdekel, alapmű, utána lehet értékelni is a dolgokat: http://www.stanford.edu/dept/HPS/Haraway/CyborgManifesto.html (a forrás helye remélem, hogy nem gagyi egyetlen nagyszájúnak sem)
  • dronkZero
    #35
    Ja, az agy meg az izmok bioelektromos cuccok, de nem elektronikusak. Nem mindegy ám. Úgyhogy szép, szép, amit mondasz, csak a témához nem sok köze van.

    Itt inkább csak azon megy a vita, hogy egy organizmusnak tekintsünk-e egy ember+számítógép dolgot, vagy "csak" egy eszközhasználó embernek.

    De ha abba belegondolsz, hogy pl a gépelés már mennyire teljesen automatikus tud lenni, szerintem már határeset. Majdnem olyan természetesen kezeli az ember a billentyűzetet, mint a száját. Nem kell a külön mozdulatokra figyelni, csak a gondolatokra, amit közölni akarunk. Ebből a szempontból lehet kiborgnak tekinteni a dolgot.
  • vasedeny2
    #36
    jah... van valakinek kölcsön egy hegesztője? eltört a kezem...
  • cateran
    #37
    KIBernetikus ORGanizmus-kiborg...Ember es gep egyutt (figyelem! EGYUTT!) alkot 1 lenyt..Igy a szemuveg, ami a latasjavitashoz kell (bar nem beultetes) eltol a kiborg iranyba, a szamitogep hasznalata nem..
    Tudom javasolni a japan animek idevonatkozo reszeit (GitS peldaul) Frankon boncolgatja, hol vegzodik az ember es hol kezdodik a gep...es vica versa
  • dronkZero
    #38
    Ennek a definíciónak teljesen megfelel a számítógép+ember EGYÜTT.

    A csajszi meg pont azt boncolgatja(pont úgy, mint a GitS), hogy bizonyos szemszögből már át is léptük ezt a határt.
  • teddybear
    #39
    Lehet, hogy te nem tudsz hidat rajzolni gép nélkül, de szinte mindenki más igen. Még az is, akinek egy csepp szabadkézi rajztehetsége sincsen. Mindössze papír és ceruza kell hozzá, meg vonalzó.

    A telefon, a számítógép és az internet nélkül is életképesek vagyunk, legfeljebb másként oldjuk meg a dolgainkat. A legtöbb ember nem is használ ilyesmit.

    A kiborg, az én véleményem szerint olyan összeépített, részben biológiai, részben gép objektum, aki bármelyik részének kihagyásával képtelen miden funkcióját ellátni.

    Nem számít kiborgnak a betegsége, sérülése miatt protézisre szoruló ember(vagy állat). Attól hogy műlábbal gyorsabban fut, mint egy épp, egészséges sportoló, még rokkant marad.
  • thsanyi5
    #40
    Ha a mobilom miatt kiborg vagyok akkor mit tekintsek eszköznek?? Napi fél napot ülök gép előtt de még 1x nem éreztem magam kicsit se gépnek. Még 10%nyira sem. Ha majd beépítik a testünkbe és a puszta gondolatunkkal tudunk végrehajtani a gépi résszel feladatokat majd akkor. Ajánlanám figyelmébe a quake 4-et. Ott "élőben" láthatja, hogyan néz ki mikor valakiből félig gépet csinálnak XD