60
Az SG mobilverzioja
  • Gerygrey
    #1
    Ok, van egy ilyen. Szubjektiv, hogy kinek tetszik, kinek nem... En valahogy alapbol nem kedvelem az ilyen mobilra butitott oldalakat. Vegre eljutottunk oda, hogy szamtalan, teljeserteku bongeszovel ellatott mobil kozul valogathatunk (iPhone, Android) erre valamiert tendencia lett az utobbi idoben, hogy az egyes hirportalok visszahozzak az 5-6 evvel ezelotti WAP-feelinget... Nem teljesen ertem, de mindegy.

    Nekem az lenne a kerdesem, hogy hogyan lehet letiltani? Hiaba kattintok a "teljes verzio" gombra, a kovetkezo latogataskor mindig a mobilverzio jon be. Az Indexnek is van ilyenje, de ott ha atvaltok teljes verziora, az ugy is marad - gondolom cookie segitsegevel. Az SG-n nem lehetne ilyen, vagy valami direkt link a desktop verziohoz, amit el lehet menteni konyvjelzonek a sima sg.hu helyett?
  • bardocz
    #2
    Nekem is ugyan ez van. És én a telefonom képernyőjén nem találok fórum gombot, ami miatt amúgy ide járok.
  • desigo
    #3
    +1
    jó lenne ha a fórum is hasonló töredezettséggel menne
  • [HUN]FaTaL
    #4
    Nincs okostelóm, de ha az sg.hu/index.php-t mented el vagy a forum.php-t akkor mi történik?
  • AlieN911
    #5
    Úgy kell igen. X8-am van:
    sg.hu/forum.php van elmentve nekem, és jó.
    bár én csak a fórum részét használom, lehet, hogy más része nem jó így.
  • bardocz
    #6
    sg.hu/forumbejelentkezes.php-t mentettem el, és ugyan úgy a mobilos verzióra dob először. És akkor a bejelentkezés gomb helyett normál verzió>fórum>bejelentkezés>bejelentkezés gomb úton jutok el a fórumig.
  • Gibor
    #7
    Egyszerü, androidnál, én dolphi-t használok, beállítások és user agent - desktop...
  • SötétBarom
    #8
    Ugyan ez nálam is. Mondjuk ha a fórum is kapna egy ilyen mobilra optimalizált kezelőfelületet, az istenkirály lenne..
  • bardocz
    #9
    Skyfireban be van állítva, hogy mindent rendesen töltsön be. És mégsem működik.
  • Gibor
    #10
    Nekem tökéletesen működik Dolphi-val... Meg operával is.
  • Büdös Bohóc
    #11
    biztos neked mindegy, hogy 3 megát tölt be az index.hu, vagy 200 kilót.
  • Aquir
    #12
    vagy Opera Minit használ, ekkor pl. tárgytalan.
  • Büdös Bohóc
    #13
    ja és mellette egy rakás webes fícsörtől megfosztja magát, mert annyira buta szar fos az opera mini
  • Gerygrey
    #14
    Android gyari browsert hasznalok, es 200k vagy 3 mega tenyleg nem oszt nem szoroz - bar gyanitom nincs ekkora kulonbseg. Wifi/HSDPA hasznalata eseten mindketto gyors a Galaxy S-en, ahol meg 3G sincs (videk, vagy metro) ott a mobilverzio is eleg lassan jon be.
  • Büdös Bohóc
    #15
    Nem a gyorsaságról van szó, nem érted? Gondolj már bele mennyi adatmennyiség és mennyit fizetsz majd utána. Csak ha indexet számoljuk és megnézel naponta rajta 10 oldalt mondjuk, akkor az általam említett 3 megával ez kb 33 napig tart ki. És még csak index.hu-t néztél.
  • gergely1991
    #16
    Ahogy a #15 is megírta nem a gyorsaságért fizetsz hanem a forgalmi díjért.....(mintha telefonálnál valakinek)
  • Büdös Bohóc
    #17
    elfelejtettem hozzáírni a példámhoz, hogy számoljunk 1 gigás adatcsomaggal
  • Aquir
    #18
    végülis te döntesz mit használsz:)
  • Grenzjager
    #19
    jaja, opera mini, semmi gond vele.

    Sokszor csak telón tudok netezni, wifin, nokián, amire operát telepítettem, a honlap normál verzióját jelenítem meg és semmi gond, igaz nagyítani kell a full honlapra, van ahol viszont ezután úgy töri a normál lapot hogy az kényelmesen jelenjen meg.

    nyilván ez összességében a készüléktől függ a legnagyobb mértékben.
  • Aquir
    #20
    Az Opera Miniben van "mobil nézet", ahol nem kell nagyítani, ez kevesebb adatforgalmat generál
    én jóformán csak képeket és szöveget olvasok, naponta használom, és a 100 mb csomag max 60%-kát használom el egy hónapban vele.

  • Gerygrey
    #21
    5 gigás mobilnet-csomagom van.

    Van olyan hónap, amikor másfél gigát "fogyasztok" el, van, hogy négyet. Mindkét esetben ugyanannyit fizetek :) És általában nem a böngészés viszi a nagy forgalmat, hanem a Youtube-nézegetés, meg az Android Market.

    Ha meg wifin keresztül olvasgatom az SG-t akkor meg mindegy... De akkor is a mobilverzió jön be.

    Nem arról van szó hogy ne legyen mobilverzió, legyen, biztos jól jön azoknak akik párszáz megás csomagot használnak - csak az a lényeg, hogy választható opció legyen, ne default.
  • asysoft
    #22
    Akármit mentek, következő megnyitáskor a mobilos főoldalra dob (iOS4.3):/ Alapvetően nem lenne rossz ötlet, csak a kivitelezés egyelőre hagy kívánnivalókat maga után (Indexeshez hasonló felépítés pl meg is felelne, egyébként az sem jegyzi meg nekem), no meg az, hogy nem jegyzi meg...
  • lammaer
    #23
    hát, ha itt lehet aláírástgyűjteni egy mobilos fórumverzióért, akkor +1.
  • passatgt
    #24
    próbáld meg a téma nevét beírni a böngésződbe
  • passatgt
    #25
    ja hogy ott nincs fórum, én kérek elnézést:D
  • Büdös Bohóc
    #26
    Ok akkor most tegyük fel, hogy nem rólad van szó, mert ahogy látom te itt kb csak azzal foglalkozol, hogy NEKED mi a jó. Nekem 512 megás csomagom van, amivel bőven elvagyok ugyancsak 1 hónapban amennyit használom, de mégiscsak nincs kedvem több megás index.hu-t betölteni és ennyi.
  • Aquir
    #27
    És az utolsó mondat? :)
  • Gerygrey
    #28
    Lementettem próbaképp az oldalt, és megnéztem, mekkora helyet foglal. Az Index tényleg 3 mega, ez meglepett :)

    SG normál verzió: 358 KB, mobilverzió: 108 KB... 250 kilobyte spórolás nem oszt, nem szoroz.

    De mégegyszer mondom: LEGYEN mobilverzió, sőt, legyen úgy, mint az Indexen, hogy mobilról megnyitva a nyitólapot felül egy "tapintson a kényelmesebb mobil élményért" banner, így a júzer ELDÖNTHETI hogy neki mi a jó, ezzel mindenkinek jó lesz.

    Mostani állapotban pont az van, hogy csak a te 512 megás igényed érvényesül, az enyém - és a többi Android/iPhone júzeré, akiknek nagyobb netcsomagjuk van - nem.
  • ZilogR
    #29
    Nekem is ugyanez a szitu, csak én a leggyakrabban látogatottak közül varázsolom elő.
    Engem rohadtul kezd zavarni, h mindig a mobil oldallal nyit...!
  • VRSDM
    #30
    szerény véleményem csupán, fontos dolog az adatforgalom, a kisebb csomaggal rendelkezőknek is, szerintem a fontosabb szempont inkább. hogy miért is szeretnék egy nagy monitorra optimalizált, minden féle (telefonra) felesleges fícsörrelt teletűzdelt oldalt megnyitnom.

    mert hogy gyorsabban betölt, és simábban futtatható egy szép m. akármi az biztos! és kevesebb számolás, kevesebb idő, kevesebb fogyasztás.

    csak előnyét látom, már ha értelmesen működik persze :)
  • SötétBarom
    #31
    Ami most van, az mindenkivel kibaszás, mivel ha a fórumot szeretném megnyitni, mindenképp át kell verekednem magam +2 oldalon.
  • Aquir
    #32
    RSS-ből egyik hírt megnyitom "mobil verzió", második hírt megnyitom onnantól már "normál verzió", ez meg így hülyeség
    Még csak nem is én váltogatom.
  • DanielT
    #33
    ROHADTUL idegesít, a mobil verzió! Feleslegesen betölti, hogy onnan ismételt bookmarkra kattintással eljussak oda, ahova akartam.

  • Jim Morrison
    #34
    nekem szoroz, mert 100Megas a csomagom :O
  • GregSB
    #35
    Mi kellene SG-nek topikban rákérdezrem, és fejlesztik már a fórum mobilos verzióját is. Mobilos verzió meg kell, amíg nincs mindenhol 3G / Edge. Márpedig én Bp-en is sokszor Gprs-en tengődök, úgyhogy kell :)
  • bardocz
    #36
    Na, ez jó hír Úgy már lesz értelme a mobilos verziónak.
  • Büdös Bohóc
    #37
    erre konkrétan emlékeztem egy korábbi indexes cikkből ahol arról volt szó, hogy a roaming internet szó szerint rablás és hogy pl index.hu betöltése hány száz forintba kerül :D

    igen, az a pár száz kiló nem oszt nem szoroz

    én is amúgy néha idegbajt kaptam, hogy az oldal maga akarta eldönteni, hogy mit akarok nézni. De ennek is van értelme. Ha nem voltál 4-5-6 oldalon eddig, amire most felmész hirtelen, akkor csak az az etikett, hogy ne a bazinagy oldalt vágd a pofájába mindenkinek, mert sokan mégiscsak mobil verziüt néznének, főleg a kijelzők mérete miatt is néha. Az egy dolog, hogy ti ide vagytok szokva, és bevágtátok már fejből az m.sg.hu címet.


    Amúgy egy megoldás talán még van: szedjetek le hackelt verziót a browserből, ami hamis browserinfót küld ki és nem látja az oldal, hogy mobilról vagytok. Open-source program esetében ez nagyon könnyű, átírod a problémás részt azt' csőőő. Legalábbis ahogy most így hirtelen gondolom. Pár perces munka.

    Vagy még az is lehet, hogy van ilyen kiegészítő progi pl. androidra, ami mást küldet ki a browserekkel? Nem tudok mondjuk ilyenről, meg hirtelen most azt se tudom, hogy megvalósítható-e, de talán igen.
  • Büdös Bohóc
    #38
    én fórumot szoktam csak túrni szinte sg-n a telefonon és az is elszaladgált szimpla nem 3g hálón, szóval annyira nem rossz a helyzet :) Arra meg nincs ugye mobilos verzió.
  • [HUN]FaTaL
    #39
    Nincs androidom de biztosan lehet useragentet állítani, ha más nem külső alkalmazással. Beállítod asztali böngészőnek aztán kész.
  • bardocz
    #40
    Ugy tunik olvassak a topikot, ma faszan mukodott mindig.