758
Mit és hogyan iszol, milyen gépen főzöd, avagy hol veszed?
  • shaba23 #1
    Gyerekkoromban nagyon nem szerettem a kávét, de még a kávés sütit, vagy a kapucíner csokit sem. Aztán, mikor "felnőttem" és dolgozni kezdtem, a koránkelés, a fél óra reggeli semmittevés/beszélgetés a kollégákkal oda juttatott, hogy 6-7 kockacukorral már elkortyolgattam én is a reggeli kávémat.
    Mára ez megváltozott. A cukor kevesebb lett, és megválogatom, hogy hol és milyen kávét iszom. Megvannak a kedvencek, kialakult az ízlésem, mondhatni finnyás lettem.

    Ti hogy álltok a kávézással? Van kedvenc márka, esetleg jó 100Ft-os automatás kávé? Milyen gépen főzitek otthon? Kotyogóson, vagy valami olasz csodaeszpresszóval?
  • lolSL
    #2
    sose szerettem
    kis koromban inkább energia italt ittam
    most meg spuri kell
  • Gerypapa 95
    #3
    ez igen , gratulálok ! spuri . . .
  • Zoli007
    #4
    kolesz: reggel + délután instant szutyok 2 kiskanál cukorral
    otthon: délután forrázott darált kávé 2 kiskanál cukorral és otthoni tejszínnel
    munka: ami van, de leginkább 3 az egyben.
  • sapkafej
    #5
    nem szeretem
  • G_ArchAngel #6
    Reggel egy tripla eszpresszo, delutan egy tripla, ha valakivel talalkozok, akkor egy dupla, de napi 10-nel meghuztam a hatart.
    Bialetti kotyogost hasznalok, asvanyvizbol csinalom, a kavefozot olasz szokas szerint csak forro vizzel mosom, nem kenem ossze vegyszerrel, utana tisztara torlom, hogy ne vizkovesedjen.
    Cukrot nem teszek bele, mert a kavet az ize miatt szeretem, ha lagyabbra vagyok, akkor felgozolok tejet.

    Haverom a tolunk 5percre levo Starbucksban dolgozik, barati aron kapom az orolt kavet, igy egyelore onnan, fokent Bold Arabica-t. Most pont citromfuves etipot iszok, picit furcsa, de nem rossz.
  • CattiBrie
    #7
    tiramisu a kedvencem :)
  • Fidolorous
    #8
    sajnos valamilyen oknál fogva engem sose dob fel, kb. 5 perccel az elfogyasztás után ugyanolyan hullafáradt vagyok..
  • shaba23 #9
    csinált már valaki otthon dohánykávét?
    Nekem a Frei-ben kapható dohánykávé pillanatnyilag a "kávéházi" kedvenc, de még nem jutottam el odáig, hogy megkérdezzem tőlük, hogyan csinálják:)
    Itthon már kísérleteztem, amit a sógorom szivarjai bántak, de bár ihatóra sikerült 1-2, nem olyan, mint az ottani (még csak nem is hasonlít)
    Próbáltam már úgy is, hogy a dohánylevélen+kávén menjen át a víz, meg úgy is, hogy a kávétejszínbe áztattam be a dohánylevelet. Még ez utóbbi volt a legjobb, de még nem az igazi.
  • Zoli007
    #10
    Izé, a nikotin ilyen formában nem kib...tul mérgező?
  • Gurren
    #11
    ilyet iszok, mert gyorsan megvan.

  • shaba23 #12
    átfőzve nem raktam bele túl sokat, és beáztatva is csak minimális idő, szóval nem hiszem, hogy annyira mérgező lenne:)
    Próbáld ki, ha egyszer Frei kávézó környékén jársz, azt hiszem Nicaraguai dohánykávé a neve
  • kennedy69
    #13
    ...kegyetlen lehet.
  • shaba23 #14
    mi mindenre jó az internet...
    "Almába áztatott dohánylevélen kell átfőzni az espresso-t!"
  • kennedy69
    #15
    így már más,akkor az valamilyen speciális dohány...nem holmi kapadohány.
  • G_ArchAngel #16
    Ezt probaltad?
  • shaba23 #17
    igen, innen néztem, hogy tejszínben főzem a dohányt.
    Kennedy69 én sem kapadohányból csináltam, hanem szivarokat szedtem szét hozzá:)
  • Frosty01
    #18
    én ezt lájk.



    bár a legszarabbat is megiszom, ha nincs más... :|
  • Aspyrin
    #19
    Sok kérdésed van! :)

    Naponta két-három alkalommal kávézom (két cukorral fogyasztom), de inkább csak tejeskávénak hívnám a mennyiség miatt. Nincs kedvencem, az automatából vásárolható levet kerülöm. Itthon egy darabig kotyogót használtam, de kényelmi okok miatt ma már a szekrényben pihen.

    Egyébként, nem kellene innom, mert feltolja a vérnyomásom, de szeretem. :)
  • Aquir
    #20
    függők:)
  • ScarY MAN
    #21
  • Galy
    #22
    ennyire sz@r ott a csapvíz?
  • SigS
    #23
    Finom, és nem drága. Ocssópiacon vételezve
  • shaba23 #24
    igen, a kínaiak is jók valamire
  • G_ArchAngel #25
    nem szarabb, mint Bp-en, de kloros, nem akarom se a szurot, se a szelepet, se a tomitest tonkretenni...
  • Mr_no_NaMe
    #26
    +fav +fav
    helósziasztok
  • Aquir
    #27
    azaz hozzáadtad a topikot majd eltávolítottad, aha:D
  • Mr_no_NaMe
    #28
    denem, mert ha +fav akkor a gomb már -fav lesz :C
    Hogyjöttezkineked? :C
  • tigeroo
    #29
    off:


    az idézeted csak nem az érdekes időkből van?:D
  • Zsolek123
    #30
    Tchibo
  • Montanosz
    #31
    3in1

    ---amúgy pótkávé,katángkóró gyökeréből és akácfa magja megpörkölve,őszel meg pörkölt bükkfamagból csinálom.
  • sanyiute
    #32
    ha kávézom
    cégnél: Jakobs 3in1 abból is az a narancssárga zacskós instant
    itthon: általában Segafredo 2cukorral és tejes-en iszom azaz tejes kávé
    én nem vagyok nagy kávés nem függ ettől a reggelem vagy kívánom vagy nem de bármi más fajtát is megiszom
  • zotya10002
    #33
    Én is melóban és otthon is Jakobs 3in1:-)
  • G_ArchAngel #34
    Oke, hogy meloban instant, de otthon, ahol azert van ido megcsinalni egy rendes kavet...?

    Ez nekem gumino-feeling...
  • Aquir
    #35
    a duplán elvégzett művelettel :)
  • karajjj
    #36
  • DIESEL DOG #37
    Itthon Lavazza Crema e Gusto, vagy Davidoff Grande Cuvée kávé van, e kettőből is leginkább az előbbit preferálom. Csak tisztán, feketén fogyasztom a kávét, szeretem érezni teljes egészében az aromáját, az ízét.
    Idehaza egy Delonghi kávéfőző gépen főzzük a mindennapi nedűt... :)
    Mindig a Sparból vesszük egyébként de láttam már más üzletekben is mind a két féle kávét...
  • G_ArchAngel #38
    Kávéfőző teszt:)
  • G_ArchAngel #39
    A teszthez meg annyit, hogy az olasz lakotarsam szuleinek van egy 2000 EUR-os Jura kavefozoje otthon, ami ketszer lett hasznalva, aztan visszakerult a Bialetti nekik is:)

    Ha valaki, akkor az olaszok tudjak, hogy a kavet mikent es mivel kell kesziteni:)
  • hunbasser
    #40
    hát sajnos általában 3 in 1 :\ abból is jackobs. reggel nincs rá idő (4:20-as kelés mellett :S), délután meg nincs rá erő,hogy főzzek egy rendes kávét. ha fater főz kávét akkor szoktam inni főzött kávét,ami van itthon,tchibo,douwe egberts.szívem szerint vennék komoly karos kávéfőzőt és szemes kávét vennék,hogy frissen őrölve főzzem le a kávét.

    gyomorsav túltengést szokott nálatok okozni a kávé?