32
  • jackoneill90
    #1
    a microsoftot már nem sokan nem szeretik ,de az ő termékeiket használják. A google termékeit még sokan szeretik de majd jön egy új forradalmi újítást hozó cég ami ezt is letaszítja a trónról.
  • jackoneill90
    #2
    első mondat igy lett volna :a microsoftot már sokan nem szeretik !!!!!
  • Terence007
    #3
    Nem az a kérdés, hogy jön-e egy ilyen, hanem az, hogy mikor. :)
    (btw nekem semmi bajom a googleval...egyelőre)
  • Szefmester
    #4
    Aha szóval nem biztos hogy nekem megfelelő találatok kerülnek előre mert kapják a szutykok a +1et... Kivéve ha nem lépek be a profilomba, mert akkor minden marad ahogy most. Probléma megoldva.
  • kukacos
    #5
    Amíg a Google megmarad a jelenlegi üzleti modelljénél, ahol a kisember nem direktben, hanem a szolgáltató reklámköltségén át fizet neki, addig mindig népszerűbb marad a Microsoftnál.
  • narumon
    #6
    A Docson még nagyon nagyon nagyon nagyon sokat kéne fejleszteni, hogy egyáltalán bárminek is az alternatívája legyen...
  • karesz6
    #7
    Jó ötlet lenne (pontosabban volt mert ugye koppintás) de szerintem sokkal hasznosabb lenne ha a kedves likeoló user foglalkozását is hozzákötné a dolgokhoz. Pl: Ha Juliska a Kacsaröcsögei boltos rákeres arra hogy oxitocin akkor a laikusok számára készült terhességgel foglalkozó oldalakat dobja ki de ha Dr Bubó keres rá akkor az orvosok/hallgatók álltal hasznosnak ítélt oldalakat dobja ki.
  • Gerygrey
    #8
    A Docs jelenlegi formájában is teljesen tökéletes alternatívája bárminek :)

    Nyilván nagyvállalati környezetben nem állja meg a helyét, de nekem teljesen jó - semmiféle Office nincs a gépemen, amióta használom. Szerintem az átlagfelhasználók 99.9 százaléka a soktízezres MS Office csomag szolgáltatásaiból se használ többet, mint amit a Docs tud.

    Az más kérdés, hogy mekkora szívás, ha az egyik Google szolgáltatást valamilyen okok miatt nem használhatod tovább - például, ha a szocik cenzúráztatják a Youtube-profilodat, ahogy velem történt - akkor onnantól kezdve vége annak a kényelmes életnek, hogy elég belépni a Gmailembe, és a leveleidtől kezdve a dokumentumokon át a kedvenc videóikig bármit elérhetsz.

  • grobs
    #9
    Google account-on most is követi a szokásaid. Az adsense ezen az elven működik kezdetektől. Ha te mélyebb információkat keresel egy adott témában, akkor hosszabb-rövidebb idő után neked azokat fogja relevánsnak ítélni, és előrébb sorolni. Persze ha csak annyit írsz be, hogy "fapapucs", akkor valószínű elsőnek a wikipedia-t hozza, aztán ha filmcím is akkor az imdb-t, aztán jönnek a seo oldalak és csak ezek után jön valami hasznos. Ezért érdemes azt keresni ami tényleg érdekel.
    Nekem pl. amikor mscrm-en dolgoztam akkor jobbára C#-os, MS-es találatokat dobott egy-egy metódus keresésére. Most PHP és android kerül előre.
  • Rotyoka
    #10
    Régebben mondták még a Discovery-n hogyha a google leállítaná az összes szerverét az internet meghalna teljesen napokra
  • narumon
    #11
    Még csak nem is az officera gondoltam, de Win-ben gyárilag lévő write is sokkal jobban használható szerintem. (gondolom linuxhoz is van ingyen ilyesmi), szóval legalább azokat meg kéne vernie, de én eddig csak azt vettem észre, hogy a legtöbb doksit hibásan jeleníti meg, a szerkesztés részei elég hiányosak, a sebessége csapnivaló, stb stb. Egyetlen előnye, hogy könnyedén tudsz dokumentumot szerkeszteni úgy hogy távoli barátaiddal közösen. Azért szerződést nem mernék felrakni rá...
  • sanyicks
    #12
    "hogy a legtöbb doksit hibásan jeleníti meg" egyedül a docot és xls-t jelentíti meg hibásan, ami nem meglepő, hiszen idióták alkották ezeket a formátumokat. Ha mást rosszul jelenít meg az inkább böngésző hiba. Ugye nem faszarit használsz?
  • willcox
    #13
    Nincs guglis accom, csak a keresőjét használom időnként, nagyon ritkán még a maps-et. Számomra nem nélkülözhetetlen a gugli. Mellesleg az összes guglis script és szolgáltatás (az említetteken kívül) le van tiltva nálam.
  • fapapi
    #14
    Nem tudom mennyire alapon használod, de hogy alap felhasználásnak sem lehet alternatívája az tuti. Annyira alapbeállításokat nem tud, hogy elképesztő.
    Arra, hogy 2 mondatot beleírj és átszínezd arra alkalmas. De itt meg is állt a tudomány.



  • opeca
    #15
    Hát azért ez enyhe túlzás, olyan hatásvadász kijelentés, be ne vedd...
  • mousee
    #16
    gugli docs:
    Mi közösen használtuk haverokkal egy időben szerepjátékhoz (karakterlapok, és minden egyéb marhaság) tárolására. Mindent vitt.
    Közös fordítási munka sok ismerőssel, egy adott ~800 oldalas dokis angolról magyarra fordítása. Maga az álom vele dolgozni :)
    Páromnak segíteni formázni egy prezit, amíg ő írja bele a cuccot. Szintén nagyon zsír.

    De:
    Az iszonyatos lehetőségek mellett őrületes elhanyagoltság látszik.
    - Volt anno offline módja, aztán kivették. Hogy miért, az mind a mai napig rejtély számomra, őrületesen hiányzik ez a funkciója.
    - Nincs benne normális helyesírási szótár
    - Táblázatkezelője sem a legokosabb

    Sok hibája van, tipikusan olyan fejlesztésnek tartom, amibe ha sokkal többet feccölnének, iszonyatos sikere lenne. De így csak az alap dolgokra jó. Mondjuk én nem is használom többre ;)

    Kéne bele egy olyan dolog, ami a gépeden lévő kiválasztott mappával szinkronizálja a doksijaidat, mint a dropbox. Verhetetlen lenne, csak szarnak rá...
  • djstefi
    #17
    en a szekely gugelt hasznalom + a toolbart
  • Balumann
    #18
    Elfogulatlan szemellenzős vélemények rulz.
  • Balumann
    #19
    *elfogult
  • Gerygrey
    #20
    Az nem nagyon érdekel, hogy hibásan jelenít meg egyes (jellemzően docX és egyéb selejt formátumú) doksit. Ez még MS office használata esetén is előfordulhat, aki azt akarja hogy hibátlanul jelenlen meg az én gépemen a cucc, az PDF-et küld, ahogy én is teszem.

    Offline mód nincs, de MS Office-ból sincs olyan verzió, ami áram nélkül is működik. Márpedig manapság a net kb annyira alapvető infrastruktúra, mint az elektromos hálózat: mindkettő elérhetetlen lehet néha, de azért ma ez már nem annyira jellemző.

    Mit tud az Office, amit a Docs nem?
  • Motoroj
    #21
    Az is ugyanaz a Google kereső, csak kicsit más a felület.
  • lpmaskmancick
    #22
    Persze, nem csoda, hogy mindenki guglit használ, mivel az van beállítva minden újonnan telepített böngészőbe meg mindenki asszongya hogy keress rá a guglibe. Amúgy a gmail jó, meg lácsó dolog, mert tényleg egyszerűen használható meg sok szolgáltatása van.
    De azért sok ember csak azt hiszi, hogy gugli az egyedüli kereső, pedig mellette van még jópár.
  • tenkenorman
    #23
    nemtom én egy két doksit nyitok meg, néha egy két tételt, órarendet és hibátalnul megnyitja, sőt néha ki is nyomtatom. és szerintem jó, ezért meg nem rakok fel egy officet a 80 gigás winyómpra max egy open-t
  • sanyicks
    #24
    Mi benne az elfogult? Tényekről volt szó nem véleményről...
  • sanyicks
    #25
    Aha persze... mintha az ie és opera is bing-el indul alapból. Ami guglival indul az a chrome és az ff, ez utóbbi lehet nem sokáig.
  • Balumann
    #26
    Legfőképpen ez: "egyedül a docot és xls-t jelentíti meg hibásan, ami nem meglepő, hiszen idióták alkották ezeket a formátumokat"
    Ennek is a második része.
    Meg az, hogy gyakorlatilag neked minden szar, idióták által megalkotott, ami Microsoft, és minden tökéletes ami nem.
  • Nailyenugysincs
    #27
    Kajak nem értem hogy miért vádolják azzal a guglit hogy nem hagyja érvényesülni a kisebb cégeket. Mint sokan tudjuk egy garázsból indultak amikor az MS már nagy cég volt. De olyat csináltak amit sokan szeretnek használni. Ugyanannyi eséllyel indultak mint a többi cég. a pereskedés csak irigység semmi több.
  • lacyb
    #28
    A gugli egy mocskos szemét rendszer
    Ráadásul szar
    Milyen kereső az, amelyik a keresési szóra először nem az adott pl termék magyar vagy akár nemzetközi szintű honlapját hozza fel, hanem 26 oldal fizetett na jó szponzolrált hirdetőoldal után talán talán meg lesz amit kerestem. De a múlt héten volt éppen hogy egy termék nevére a 24 oldalnyi találatban NEM VOLT OTT a magyar forgalmazó honlapja.
    Aztán Big Brother módra megjegyzi a keresési szokásaid, így a találati listán pl ezeket előre teszi, sőőt az oldalon a hirdetések is arról szólnak többnyire ami közel áll hozzád.
    Nekem pl rendszeresen jelenít meg a szakmámba vágó hirdetéseket, amiazért is végtelen ostobaság, mert soha az élebe nem fogok onnan semmit rendelni mert azok a konkurrencia!!! tehát teljesen haszontalan nekem, de aki ezért fizetett azt is "becsapja" valahol, mert nem a megfelelő emberekhez jut el a célzott hirdetése
    Szóval jobban utálom már mint a Microsoftot...
  • Rage47
    #29
    Még a Chrome-ban is kell választani telepítés elején, hogy a 10 kereső közül melyiket akarom használni, nem Google az alap.
  • djstefi
    #30
    igy igaz, ha nem tevedek Kolozsvari gyerekek csinaltak, de azert vicceseb mint az "eredeti" google
  • Balumann
    #31
    Szerintem semmi értelme ezért utálni a google -t, valahogyan nekik is kell pénzt szerezni, hogy tudják biztosítani a szolgáltatásokat/szoftvereket (meghát persze a "munkásokat" is fizetni). Ez nélkül ma már nem sok minden működhet. A bing kereső talán ilyen szempontból tényleg jobb, mint a google keresője - de azt a módszert persze utáljuk, amiből az anyagi erőforrásokat szerezi, meg azt se kellene elfelejteni, hogy valószínűleg a google -nek próbál konkurenciát teremteni (tehát annak is köszönhető, hogy az olyan, amilyen, és ráadásul ingyenes). Google nélkül nem is biztos, hogy lenne ingyenes, jól használható internetes kereső (Yahoo -t mondjuk ilyen szempontból nem ismerem).
    Hozzáteszem, hogy a Microsoftot sincs okunk hasonló okokból utálni, az open source is rengeteget köszönhet nekik, sokan támogatták azért, hogy konkurenciát állítsanak a Microsoftnak, közel sem tartana itt a szabad szoftver kínálat, és a linux sem nélkülük (persze akkor lett volna más, pl. az apple -ről sem szabad megfeletkezni).
  • bobijub
    #32
    előbb a pécés világban, valamennyire, aztán a hálózatos világban sokkal erősebben és a' zinternetes világban még annál is erőteljesebben érvényesül az a hatás, hogy csak egy maradhat.

    na jó. legyünk tárgyilagosak. vannak termékkategóriák, amikből "tízezerszám" életképesek lehetnek egymás mellett az előállítók, a forgalmazók és a termékek. (játék, zene, film, könyv, újság (főleg a helyi !). vannak a középutasak, amikből (logikailag) nyugodtan megélhetnek egymás mellett többen is a nagy hatalmas erősek, a közepesek és akár az icipicik is. az én levelezésélményemet semmivel sem rontja vagy javítja, ha olyannak kell levelet küldenem, aki nem ugyanannál a szolgáltatónál van.

    és vannak azok a termékek, szolgáltatások, ahol logikus is hogy csak egy big és néhány (de nagyon kevés), nála kisebb, de szintén hatalmas lehet életképes egyidejűleg. egy ki kit ismer alapon működő közösségiháló szolgáltatás erre jobb példa mint a kereső. és desktop oprendszer egyeduralkodósulására is lehet logikai levezetéseket kreálni, többfélét is.

    a harapottalma, a g00000 és az m$ abban nagyon jók, jó arányban tudtak egyik-másik ilyenben az élre kerülni, és jók az arányaik is a "nem bejött" projektek tekintetében. és itt az arányokat a pénztermelési képesség szempontjából kell szemlélni.

    hogy egy cég szimpi-e vagy-e nem-e az nem attól függ, hogy hány mindentvivő terméke/szolgáltatása van, és még csak nem is azon, hogy milyen ezeknek a minősége, hanem azon, hogy harc előtt, közben és utána mennyire viselkedik "etikusan" a versenytársakkal, a "fogyasztóival" és a "gyártóival" szemben, mennyire őszinte, mennyire erőszakos, mennyire kiszámítható, mennyire megbízható.