39
kutya macska: barátok vagy ellenségek?
  • jackoneill90
    #1
    Azon tűnődtem el, hogy miért van egyes kutyák és macskák között ellenszenv. Ez valami évezredes féltékenységből eredhet egymásiránt azért mert valamelyiket jobban szereti az ember maga mellett vagy mitől lehet ez?
    UI:
    -A kutya macska barátságról meghát arra nem találok mást mint, hogy úkító szellemű állatok és barátkozni akarnak az évezredes ellenséggel- :)
  • Gurren
    #2
  • wantonly
    #3
    Az én volt tacskóm mindig nyalogatta, meg bolházta a macskáinkat. Főleg amikor megsimogattuk, akkor gyorsan megkereste az egyik macskát, hogy nyalogassa, mert jót akart tenni valakinek ő is. Látszik milyen jó lelke volt. De csak a mi macskáinkat, a többit elzavarta. :)
  • abletonext
    #4
    öregem igen pontosan így van ahogy mondod, és nem azért nem szeretik egymást..mert mindketten ragadozó állatok és vetélytársat látnak a másikban a túléléshez...ösztön apám ösztön -.-'
  • kastil
    #5
    Hát nemtom, én pl ha csak ránézek egyes emberekre már kinyílik a bicska a zsebemben, hát ha még meg is szólal. Valamely emberre ránézek, és már kedvelem. Marhaság amit írtál sztem. Kutya-macska is szerintem éppen annyi megtűri egymást békében, mint amennyi utálja egymást. Kóborszarokról meg ilyen harcra nevelt szarokról ne beszéljünk szerintem.
  • kastil
    #6
    #1 re ment
  • Vaxi
    #7
    nyithatnál egy oroszlán - antilop topicot is. bár ők azért utálják egymást, mert mindketten úgy gondolják, hogy a másik többet szerepel a násönöl dzsiográfikon.
  • cargame
    #8
    LOOOOL =))))))))))
  • tigeroo
    #9
    hülyeség. egy kutya pl. egy 3-4éves gyermek értelmi szintjén van. megtudnak barátkozni a macskával egy háztartásban, sőt, ha sokat foglalkoznak a kutyával akkor inkább féltékeny lesz mintsem zsákmányt lásson benne
  • NessieGraf
    #10
    Elsősorban kommunikációs probléma: testbeszéd. A kutya csóválja a farkát ha jókedvű, égnek emeli, ha támadó szándéka van. A macska csóválja a farkát ha ideges és égnek emeli, ha jól érzi magát. Az együtt élő kutyák/macskák mikor egymással kommunikálnak, nem használják a farokjelzéseket. Az orr összedugás, pofaösszedörzsölés mindkét fajnál létezik, bár mást jelent kicsit. Kutyánál barátkozást, macskánál elfogadást, összetartozást.
  • lpmaskmancick
    #11
    Mi magyar vizslánk is olyan, hogy rá se baszik a macskáinkra az udvarban, nyugodtan elmegy mellettük, esetleg a macska fúj rá a kutyára, ha túl közel megy hozzá, de a kutya viszont nagyon ugatja az idegen macskákat. Relatív dolog ez, függ az állatok hozzáállásától is.
  • Shiwo
    #12
    a kutya nem utálja a macskákat, a legtöbb csak védi a "falka" területét..térjen be oda macska, más kutya, mókus, patkány, madár, postás vagy betörő, elkergeti, megtépi....a macskák meg elég önfejően mászkálnak össze-vissza, bemennek a kutya által védett területre, oszt csodálkoznak, ha seggbe harapják őket...illetve gyorsan mozgó kis termetű szőrcsimbók előhozhatja belőle a vadász-ösztönt, azért is üldözheti..de megtanítható neki, hogy egy macsek a falka tagja és ne bántsa...meg van olyan kutya, amelyik nagy ívből tesz a többi állatra...
  • LeWyTy
    #13
    Ez egyszerű!

    Azért van egyes kutyák és macskák között ellenszenv,
    mert ellentétes az alapvető test,jelbeszédük.

    Példa:
    -Amíg a kutyáknál a morgás az agresszió jele, addig a macskáknál a dorombolás a jó érzés,öröm jele.
    -Vagy a kutyáknál a farokcsóválás a boldogság jele, a macskáknál az agresszió jele.
    -stb.

    Tehát teljesen félreértik egymást... persze rengeteg egyéb ok is szerepet játszhat de ez meg egyértelmű és igaz.
  • Sickness
    #14
    Tehát, amikor a macska a kutyának dörgölődzik és közbe dorombol, arra a kutya azt hiszi, hogy támadni akar?
  • LeWyTy
    #15
    Lehet hogy megszokják egymást... de egy első reakció sokféleképpen alakíthat bármilyen kapcsolatot.

    De ez a természetes ellentét akkor is ott van köztük.

    Elvileg igen, de ha sokáig élnek együtt akkor teljesen megszokhatja a kutya hogy nincs mitől...

    Persze a kutya okos és megkülönbözteti a kutya és macska nyelvet... de az nem mindig minden körülmények között sikerül.És már vége is lehet a barátságnak....

    Lehet barát kutya és macska de az általában kényszerítés vagy megszokás vagy véletlen.
  • LeWyTy
    #16
    Persze sok múlik a falka..blabla meg a domináció...blabla.... nincs kedvem ennyit írni
  • LeWyTy
    #17
    Akit annyira érdekel olvasson ITT.+google
    Bár kb ugyan ez van itt is.
  • abletonext
    #18
    "megtudnak barátkozni"

    mamámnak volt kecskéje, nem ette meg a veteményest, csak amit mamám odadobott elé
    pedig sztem a mekegőnek kisebb az agya a kutyáénál, meg lehet tanítani őket dolgokra...ettől még alapjaiban véve...
  • redbull0304
    #19
  • JagFater
    #20
    Valamelyik ismeretterjesztő csatornán volt pont ennek a kiderítése. Eleve félreértés van a 2 állat között. A macskáknál a hunyorgás, szem összeszűkítése jelenti a haverkodást és a nagy, kitágított pupilla meg a félelmet, agressziót, feszültséget. A kutyáknál ez pont fordítva van.

    Tehát eleve ha egymásra néznek már gáz van.

    Ezt úgy tesztelték, hogy egy macskát elengedtek az utcán és nézték kihez megy oda.
    A kisgyerektől menekült, aki röhögve, tágra nyílt szemmel ment felé. Az öregapóhoz meg odament, aki pfujjogva, büdös dögöt mormogva mérgesen, összehúzott szemmel nézett rá.

    Egyébként ezt érdemes kipróbálni, főleg macskánál. El lehet vele így hunyorogni percekig. Pislog össze-vissza. :-)
  • Aspyrin
    #21
    Sőt, a farkuk mozgása és helyzete is pont ellentétes: a kutya az örömet jelzi, ha csóválja, a macska a félelmet, támadást.
  • JagFater
    #22
    Ráadásul... :-)
  • Muttley
    #23
  • LeWyTy
    #24
    Ezt írtam le én is.
  • LeWyTy
    #25

    VS
  • joebacsi
    #26
    Nálunk a kutya szájában néha eltűnik a macska feje, de egyébként egész jól megvannak. A macska mindig bemászik hozzá haverkodni, kaját is adnak egymásnak.
  • Minstrel
    #27
    a mi kutyánk a mi macskáinkkal jóban van, de ha meglát egy idegen macskát az udvarban vagy a kerítésen kívül akkor megkergeti/megugatja nagyon

    egyszer a mi macskánk jött hazafelé és megugatta jól, aztán mikor közel ért akkor észrevette, hogy ja ez a "saját macskám" és elhallgatott :)
  • szjuca
    #28
    A mi kutyánk-macskánk csak addig vannak jóban, míg a macska el nem kezd szaladni. Onnantól vége.
  • biomage
    #29
    nem nem, ez azért van mert a kutya gazdája béna félős szorongó, így a kutya a falka vezér, és nem tetszik a macska domináns viselkedése, csak ennyi.
  • NessieGraf
    #30
    Szerintem összeszokhatnak.

  • Aspyrin
    #31
    Igaz, sry. :)
  • darkerlomy
    #32
    a mi kutyáink is megvannak eggyütt jó néha fúj a macska rá de aztán pedig kibékülnek és eggyütt is alszanak néha :D A kiscicánkal viszont nagyon nem bírják egymást, ő mondjuk lassan 1 éve születtet a nagy macska meg a kutya itt vannak már vagy 5 éve és így ők jobban össze is szokhattak.
  • tenkenorman
    #33
    érdekes nekem is tacskóm van és nagyon szeretni a macskákat viszont van egy németjuhász skótjuhász keverékem az ki nem állhatja.
  • Balumann
    #34
    Bár macska az nincs, csak kutya és más állatok, de témához kapcsolódik félig.

  • NessieGraf
    #35
    Azt tapasztaltam, a macskával való barátkozási készség valamennyire fajtafüggő is.
  • biomage
    #36
    Akinek rosszalkodik a kutyája, annak ajánlom Cesar Millant, minden nap látható a Discoveryn 18:00 - 19:00 ig
  • hiper fizikus
    #37
    Nekem csak virtuális macskáim vannak:
    Space Cats — Magic Fly
    https://www.youtube.com/watch?v=J7UwSVsiwzI
    Macska tér : sok nyif-nyaf és csillagképek !

    Singing Cats
    https://www.youtube.com/watch?v=a5JySIRcPFs
    Egy kis hülyéskedés . Hogy tetszik ?

  • manson222
    #38
  • manson222
    #39