81
  • Cucmey
    #1
    Kihagyott lehetőségek ide vagy oda akkor is isteni film volt. :)
    Végre egy olyan film ami után nem úgy jövök ki hogy a saját életemből jobbat vágok össze. Vagy "mi vagyunk a tökös amerikaik, a legfaszább gyerekek majd mi tökön rúgunk mindenkit aztán meg mentjük a világot" stílusú cucc.
    Egyébként jó ez a kritika de még mindig tartom amit a facebookon mondottam: Awesome movie and soundtrack. Film critics should lobotomized. :)))
  • sandor8206
    #2
    sztem eléggé szar film lett, összefüggéstelen jelenetekkel
  • nlght
    #3
    Tény, hogy volt néhány jól összerakott akciójelenet. Úgy ültem le, hogy nem várok el tőle semmi sztorit ez egy látvány film lesz. Mégis ahogy egyre jobban halad a végkifejlett felé a film úgy egyre jobban elveszítettem a film iránti lelkesedésem és a végén elég negatív véleményem lett. Szerintem egyszer nézhető, talán betépve 2-3x is a látvány miatt...
  • zetortraktor
    #4
    Én igazából azt nem értettem, hogy miért lőtték le a film végét az elején a narrációval.
  • Loverman
    #5
    és jót röhögtek a többiek? mert ez így nyelvtanilag értelmetlen. helyes megfejtés: Film critics should BE lobotomized.
  • Instixx
    #6
    Jó film, ajánlom mindenkinek aki kicsit érti/érzi a stílust!
  • Anomaly
    #7
    Ez volt életem legszarabb filmje. Hát ennél idétlenebb dolgot még nem láttam. 0. Rajtunk kívül az összes ember kiment a moziból. Én is csak azért maradtam mert nem volt szívem 3000 Ft-ot csak így feladni. Aki nem szereti a japán mangákat az ne nézze meg.
  • Wittgen
    #8
    akkor nekem való film, alig várom, hogy lássam.
  • Troyan
    #9
    A trailer-ek és a kritikák alapján mit vártatok??? Az egész mozi kiment? Azok az emberek leültek egy filmet nézni amire azt se tudták mit várjanak. Hihetetlen. Ha nagy ritkán eljutok moziba akkor tudom miért megyek... Ezt a filmet nem tudom megnézni mert nem érek rá, de nagyon megnézném és tudom, hogy úgy ülnék be mint aki nem várja a storyt nem gondolkozik nem csinál semmit, csak várja, hogy a samurájkardos bögyös macák szétkenjék a sárkányok meg a náci zombik arcát... ennyi.
  • Stranger666
    #10
    miután vége lett a filmnek Mi?
  • Herkulles
    #11
    Na ja, az eleje elég elvont, beteges fancsali képű lánnyal, a kis mimózalelkűek és gyerekek hagyják ki a filmet. (Spoiler: végén fejbe lőnek kettőt agyműtét..hát, kicsit emészthetőbbé kellett volna tenni, a 300-nál azért várható volt hogy nem babazsúr lesz a fílmben, többen ezért húzzák le..
  • Relixo
    #12
    Csak sajnálom azokat akik nem tudták a történetet felfogni, mert igenis van neki! Viszont erre a filmre nem lehet agyhalott módra beülni,hogy majd bambulok ki a fejemből és pfú de jó lesz és a látvány világnál sem szabad leragadni...
    A kamera beállítások sok helyen tipikus "képregény" és anime stílust képviselik ez tény. De ettől még nem csak azoknak fog tetszeni a film akik ezt a fajta dolgot kedvelik. Történetre oda kell figyelni,hogy értsd mi miből következik és miért! Persze nem azért mert annyira bonyolult a sztori,hanem mert a képi történések és a szöveg együtt adják azt ami a film mondanivalója és magát a sztorit is szintén ezek a kis részletek egészítik ki.( példákat nem hoznék fel spoiler kerülése végett)
    Nem egy tipikus történet vezetés van benne,lehet sokan ezt is érthetetlenségnek vagy hibának érzékelik,pedig nem az. Így utólag visszagondolva én a Viharsziget és az Eredet keverékének mondanám Zack Snyder stílusban. :)

    Amellett,hogy voltak hiányosságai a filmnek pl. a vér abszolút hiánya(ez is csak a kisebb korhatáros besorolás érdekében) nekem összességében tetszett a film azt kaptam amit vártam,sok akció,nagyszerű látvány,egy drámai történettel!
    10/8
  • kalapos01
    #13
    Nekem semmi bajom a filmmel, nem volt rossz, de azon, hogy "nagyszerű, drámai történet", egy ideje már harsányan röhögök. Lehet, hogy csak nem értetted a sztorit. (Azt sem érdemes elfelejteni, hogy akinek tetszett, annak sem biztos, hogy leesett a történet. Mert mindenki azt hiszi, hogy érti a sztorit, addig, míg ki nem derül számára, hogy teljesen félreértette.)
  • HumaMage
    #14
    Látta valaki valahol feliratosan? Én akárhol néztem eddig csak szinkronosan adják azért meg nem adok ki pénzt..
  • winnie
    #15
    a mom parkban és az arénában van feliratos kópia a szokás szerint.
  • Cucmey
    #16
    Nem rossz ez az SG kritika de itt van egy ami igazán megfogja a film lényegét!

    http://www.sfportal.hu/film-alomhaboru-9043.scifi

    Egyébként iszonyat réteg film ami szerintem jót tesz neki.

    #7 "Rajtunk kívül az összes ember kiment a moziból."
    Van egy régi élményem mikor egy tucatnyi zsír rocker megjelent egy ingyenes techno party-n. Pont ez jutott eszembe erről a mondatról. :DDD


  • Stranger666
    #17
    Jó film, főleg a komor depresszív hangulata miatt. A Story jó, nem egy átlag hollywoodi semmit mondó kaka. Érdekes a megvalósítása is a mentalisan instabillá vált lány állapotát bemutatólag, ilyet még nem láttam/tunk.
    kalapos01
    Ha mások kommentján harsányan nevetni támad kedved legalább pontosan idézz. Relixo nem azt írta, hogy "nagyszerű, drámai történet" hanem: "Nagyszerű látvány, egy drámai történettel."
    Azt viszont osztom, hogy akik perma szapulják azok csak képeket láttak és a mondanivaló nem jött át.
    8/10
  • zetortraktor
    #18
    "Azt viszont osztom, hogy akik perma szapulják azok csak képeket láttak és a mondanivaló nem jött át."

    Na, kezdődik itt is. Hihetetlen, hogy még létezik a világon olyan dürhő, aki szerint, ha valakinek nem tetszik, akkor nem is látta. Főleg egy olyan filmnél, ami sokak szerint a legalja. Vagy ezzel arra célzol, hogy a legutóbbi tíz film, ami nem tetszett neked, csak azért nem tetszett, mert azok nem jöttek át neked?

    Hihetetlen, hogy még egy Álomháborúnál is jön egy nagyokos, aki megpróbálja megmagyarázni, hogy akinek nem tetszik, az nem ért hozzá.
  • Looooser
    #19
    hmmm érdekes film kicsi olyan Charlie angyalai-kill bill keverékre emlékeztet, persze teljesen más vonalon haladva, a képi világ megfogott
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    bár nem tetszett hogy megölték a sárkányokat

    érdekes végződése volt de valahogy erre lehetett számítani.
    A zenék nagyon jól ellettek találva...
    nekem tetszett
  • HumaMage
    #20
    Köszi :-)
  • Zomil
    #21
    Nekem tetszett, jo film volt :)
    Egyébként jok a rövidfilmek is amit mindegyik fantázia világhoz gyártottak, adnak egy kis +-t az egészhez.
  • Stranger666
    #22
    A mozi mosdójában hallgatott emelkedett hangvételű beszélgetésekből asszociáltam ama kijelentésemet, hogy sokak nem értették a film mondanivalóját, vagy a történetet amit elbeszél.
    És félre értés ne essék lehet valaki értette is és nem tetszett neki, de az ilyen nem hiszem, hogy nevetséges 0-1 pontos szavazatokat ad rá...
  • Al Ashrad
    #23
    A sok idétlen romantikus maszlag után felüdülés volt ez a film. Személy szerint nagyon szeretem az agyra ható agymenéseket itt a szó pozitív értelmében. Számomra telitalálat volt a film, hazaérkezés után még egész nap sokk hatás alatt voltam a filmtől. Lehangolt, K.O. utáni állapot volt ez, de néha pont ezért jó filmet nézni. Megértem, hogy sokaknak nem tetszik, mert nem kommersz lett a film, csak keveseknek fog tetszeni, azoknak viszont nagyon. Kicsit hasonlított a Viharszigetre, illetve a főszereplő egy másik filmjére, a Hivatlan Vendég-re. Zack megcsináltad, várom a következő filmed!
  • Anomaly
    #24
    Hát szerintem semmi bonyolult nem volt a történetben. Körülbelül olyan mint egy 12 éves dühös kislány délutáni fantáziálása.
  • Stranger666
    #25
    Ki mondta, hogy bonyolult baszdmeg?
    legyenek szívesek olyanok reagálni a kommentjeimre akik úgy gondolják, hogy érdemben is hozzá tudnak tenni a témához és esetleg szöveget is tudnak értelmezni.
    KÖSZÖNÖM.
  • sandor8206
    #26
    hát sztem se volt túl bonyolult a sztori, nekem inkább azzal van bajom, hogy egy kalap szar a film :-)
    volt pár akciójelenet elképzelés ennek a Snyder gyereknek, aztán kerekített valami alibi sztorit köré
    a nagy tudorok közül azért elmagyarázhatná végre valaki, mert eddig senki nem tette, ha rákérdeztem, hogy az hogy jön össze, hogy el kell lopni a kést a szakácstól=hatástalanítani egy bombát egy száguldó vonaton??? ennyi erővel ide is képzelhette volna az első szamurájos csatát. Tök mindegy volt, hogy melyik akció rész hol szerepelt, össze-vissza pakolhatta volna őket Snyder. Akkor ez egy koherens film?
    Arra meg már ki se térnék, hogy hogy a francba fantáziálta be a 30-as években a kiscsaj helikoptert, meg a mai modern automata fegyvereket és shotgunt
    Teljesen átgondolatlan csak az akciórészekért megcsinált fércmű lett ez a film sztem
    Persze kinek a pap, kinek a papné...de én egy filmnél egy minimális összetettséget, koherenséget elvárok, a film részei kerek egészet alkossanak
  • Anomaly
    #27
    Azt hiszem normális hangnemben reagáltam a kommentedre. De semmi baj így legalább tudom, hogy nem kell komolyan venni a véleményedet.
  • Anomaly
    #28
    Naja :D meg ha el akarok lopni egy kést akkor nem zárok le minden kiutat és nem kezdek el táncolni ok nélkül az amúgy is erőszakos szakácsnak :/
  • Stranger666
    #29
    Látom, te is csak értelmes és reális dolgokat szoktál álmodni tökéletes összefüggésekkel, mindenféle kaotikus elem egy álomban merő baromság. Egy szétesőben lévő elmétől mi a retek faszt vársz?
  • Stranger666
    #31
    Csodálkozol, hogy felbaszol amikor egy szóval nem mondta senki, hogy bonyolult a story, de az értelem meg rávágja, hogy igenis nem volt bonyolult... nevetséges
    #28
    mert csak álom.
  • Stranger666
    #32
    aki ilyet ír az gyerek.
  • sandor8206
    #33
    figyu majd ha megálmodok egy replügépet ami galaxisok között tud majd utazni és kinézettre 100%-ig meg fogni egyezni , mondjuk egy 2050-ben elkészülendő űrhajóhoz, akkor majd azt fogom mondani 2050-ben, hogy ez egy értelemes film és Snyder bácsi tudta 100%-ra, hogy mit akar ettől a filmtől
    de amíg ez az idióta kiscsaj 1930s beképzel egy a először a 60-as évek elején gyártott helikoptert,+ a 90s, 2000 években gyártott fegyvereket, addig ez a film csak öncélú akciójelenetek összedobálása
  • deák9
    #34
    Én annyira vegyes kritikákat olvastam róla, hogy már csak azért is meg fogom nézni :)
  • Stranger666
    #35
    gondolom ha lézerfegyverekkel lőttek volna és egy űrhajó vitte volna őket akkor 10/10es film lenne.
  • sandor8206
    #36
    + nem azzal van bajom, hogy fantáziavilág és "marhaságok" vannak benne, hanem azzal hogy semmivel se kapcsolódik a sokak által nagyra tartott történethez (:-D) a fantáziavilág "2" történései, az akciórészek
    mert pl: ott van a Sejt című film, az is álom, fantázia világ, kifordult díszletetekkel és jelmezekkel, de az álomvilágban történt dolgok szervesen kapcsolódnak a film történetéhez, hogyan keletkezett ez a sorozatgyilkos, hol van elrejtve az áldozat, a rituálék háttere, a gyilkos személyisége stb.
    pl: ha az említett késlopásnál a kiscsaj azt fantáziálta volna be, hogy egy nagy dagadt küklopsztól kell ellopni egy lézerkardot :-) már nem húznám annyira a számat, mert lehetne asszicoálni a konkrét jelenetre, de amíg ehhez a részhez vágták volna be a náci zombis harcot vagy marad ugyanez a robotos-vonatos marhaság és tökmindegy, hogy melyik rész van itt, a jelent ugyanígy "működik"(sehogy) addig ez a film egy fércmunka kb. olyan mintha teljesen 2 különböző filmet vágtak volna össze
  • sandor8206
    #37
    nem de akkor nem röhögtem volna fel a moziban, hogy még ez is szar benne :-)
  • kalapos01
    #38
    "Hát szerintem semmi bonyolult nem volt a történetben. Körülbelül olyan mint egy 12 éves dühös kislány délutáni fantáziálása. "

    Olvasd el az SG-s fórumot, vagy a többit. Szerinted miért értelmezi félre szinte mindenki? Ezt írtam lent is. Lehet, hogy te azért nem tartod bonyolultnak, mert neked sem esett le. Írd le, hogy miről szólt és kiderül.

    Mondjuk ebből a mondatodból kiderül, hogy nem értetted: " meg ha el akarok lopni egy kést akkor nem zárok le minden kiutat és nem kezdek el táncolni ok nélkül az amúgy is erőszakos szakácsnak"
  • Szolnokboy1
    #39
    borzasztóan lehúzták a kritikák a filmet. nem voltak benne Shakespeare-i dialógok, nem volt benne katarzis, és még csak teljesen koherens sztori sem, DE! mindenkinek az a baja mostanában, hogy jaj minden reboot, sequel, prequel, remake, könyadaptáció, semmi eredetiség. mivel a sucker punch egyik sem ezek közül, kérdem én, nem lehetne legalább ezt értékelni? ha már azt nem látják meg, hogy egy teljesen korrekt, többet nyújtani nem akaró popcornfilmről van szó.

    nekem tetszett.
  • Woodsnail
    #40
    Én személyszerint utálom azokat a filmeket ahol egy nő a főszereplő és "hipersztár".
  • Stranger666
    #41
    Ez a kijelentés mit jelent? Mi az, hogy hipersztár?
    Mondjuk most, hogy olvasoma kommenteket tök felesleges bizonygatnom, hogy egy jó film ez. Leszarom. Nekem tetszett a többieket leszarom.