20
  • joco1114
    #1
    Prejudikáció, de sem az Apple, sem az Adobe termékeit nem szeretem... Már csak a Corel kellene hozzájuk társnak. :)
    Milyen lesz az oprendszerük? Egy biztos: BD-re fog csak elférni.
  • psishock
    #2
    köszönjük, nem kell 500 féle oprendszer, van éppen elég így is. Nagyon is örülnék ha csak 1-2 terjedne el masszívan max. Nem kellene a komplett szoftvereimet lecserélni minden mobilvásárlásnál, esetleg alapból újraírni mindent ha programoztam is ezekre valamit, sőt tépnem se kellene a hajam, ha a készülék maga tetszene, de valami hipster oprendszer van alatta amire semmi sincs kiadva.
  • hdo
    #3
    Már nekem is herótom van tőle. Egy ideig netbook-on linuxot használtam, netbook remix 10.01-et asszem, aztán elegem lett belőle hogy utána fél éven belül 2 új verzió jelent meg, amelyek természetesen teljesen mások voltak az előzőtől, így meg el is ment a kedvem az egésztől.

    Most már csak úgy veszek bármit is, hogy feltétel a Win7 futtatásának a lehetősége!
  • Rotyoka
    #4
    Indexen most pont volt 1 cikk az OpenSUSE-ról, olvasd el.
  • hdo
    #5
    Te most viccelsz ugye? Már a SUSE szótól előre futkosott a hideg a hátamon, és a cikkbe beleolvasva nem is kellett csalódnom.

    Egy _béta_ verziós szoftver a támogatott böngészőjük? Nincs rajta openoffice? Windowsra telepített nyomtatómmal akkor meg mit csinálok? A kegyelemdöfést meg a KDE adja meg, az egy irdatlanul mocskos grafikus felület.

    Amúgy a desktop rendszer 10 colon alapból bukta, pontosan azért raktam fel a netbook remixet, mert szakított ezzel a módival.

    Másrészt full ingyen használom a Win7-et, és jogtisztán, anélkül, hogy bármiféle CD-kulcs lenne a birtokomban, tehát a Win7 drágasága nem érv nálam, nekem inkább azzal van gondom, hogy a testreszabhatósága egy nagy nulla, és most nem a grafikus felületre gondoltam!
  • kpbendi
    #6
    "Most már csak úgy veszek bármit is, hogy feltétel a Win7 futtatásának a lehetősége!"

    "Amúgy a desktop rendszer 10 colon alapból bukta"

    Ehm... ez a két mondatod nem üti egymást?
  • NEXUS6
    #7
    Nem tudok még semmit én sem erről az OS-ről, de nem csodálkoznék, ha ez is egy blikkfangos név alatt kiadott Linux disztribúció lenne, a'la Android, WebOS, vagy ChromeOS. OSX is Unixból ágazott le.

    Beágyazott, kis teljesítményű rendszerekhez, skálázható OS-nek viszont szerintem jobb lennem valami mikrokerneles architektúra. Más kérdés, hogy a mobiltelcsik már kb olyan teljesítményűek, mint pár éve egy asztali PC.
  • Rotyoka
    #8
    Te agyoniskolázott... Azért béta a firefox rajt, mert akkor éppen ez volt a legfrisebb azért Libre van rajt, mert Open egy halott fejlesztés onnantól, hogy kiszáltak az igazi fejlesztők. Amúgy ha tudnál olvasni rájönnél, hogy a 2 office ugyan azt a formátumot használja...
  • sanyicks
    #9
    "Egy _béta_ verziós szoftver a támogatott böngészőjük? Nincs rajta openoffice? Windowsra telepített nyomtatómmal akkor meg mit csinálok? A kegyelemdöfést meg a KDE adja meg, az egy irdatlanul mocskos grafikus felület."

    Van rajta openoffice, csak mostmár liberoffice-nak hívják... Béta a támogatott böngészőjük? És? Mostmár amúgy sem béta... amúgy meg azt raksz fel amit akarsz. kde-vel mibaj? Szép is, a teljesítménnyel sincs gond, ráadásul át lehet váltani gnome-ra... Ez nem vindóz, itt lehet választani :D
  • Omega
    #10
    A linux egy átlagos -foglakozását tekintve nem programozó- felhasználónak tök fölösleges időrablás szerintem. Nincs racionális ok a váltásra win7-ről.
  • Stryker
    #11
    Ez az inkább függjünk a microsoftól, mert az olyan etikus cég (volt is róla cikk sg-n :D ) és sosem tennének olyat ,amivel hasznot húznának a monopoliumukból. Egyébként minden laptop árába már alapból bele van építve a win ára ,ha van rajta win.Meg ha valaki átlag felhasználó szóval annál inkább felesleges pénzkidobás a win ha csak internetezésre használja.Netbookba alapból nem vágom mi a francért raknak win-t ,ha az netezésre van kitalálva.

    Motorola meg ahelyett ,hogy ezzel pocsékolja az idejét lehetne az első olyan mobilgyártó ,aki rendszeresen frissíti az android op.rendszerét a telefonjaikon.
  • chuky123
    #12
    Még mindig a windows a legtámogatotabb sedktop oprendszer. Többivel csak kinlódás van. Lásd driverproblémák, periféria kezelés.
  • chuky123
    #13
    sedktop->desktop
  • scnad
    #14
    Mihez képest támogatott ? Hogy az épp aktuális csillivili véletlenseszabványos webcam/scanner/prinyó megy rajta ? WOW !!! Jön a win 8 és vehetsz újat. Linux alatt viszont amit egyszer sikerült belőnöd, de adj Isten alapból ment mivel SZABVÁNYOS, azal 99% hogy egyhamar nem lesz problémád.
  • Anomaly
    #15
    Hát pl. hangkártya, dspkártya gyártók csak Win-re és Osx-re adnak ki drivert. Ezzel nem támadni akarok csak megjegyzés :)
  • sanyicks
    #16
    És ez nem is fog változni amíg nem lesz másik támogatottabb... Periféria kezelés nem egyenlő a driverrel (ugyanis a periféria kezelés a vinfoson a legrosszabb). A driverproblémák is csak dzsunka fos, vagy egzotikus(nem népszerű) hw-vel vannak más os-en, amúgy fel van fújva az egész.
  • sanyicks
    #17
    Mint írtam dzsunka gyártóknál így van (pl creative, akiknek még winre rendesen megírni is nehezükre esik), de szerencsére nem csak creative van, a másik pedig manapság alig használnak nem integrált hangkártyát.
  • sanyicks
    #18
    Amúgy pl a HD audio követendő példa lenne, gyak egy szabvány, és a szabvány driver minden gyártótól származó cuccal kompatibilis. Saját drivert csak akkor kell ha extrákat akarsz.
  • mousee
    #19
    Cikkhez: Szerintem jó, hogy sok oprendszer van. Ki is fejtem hogy miért:
    Előbb vagy utóbb a "kicsik" kihalnak. Marad 2-3 rendszer, ezek pedig szépen versenyeznek, egymást húzzák, ami nekünk usereknek jó.
    Másik dolog az az, hogy lehet hogy végre elterjednek a cross-platform programok, amiket rendszertől függetlenül lehetne használni. Szintén jó dolog lenne.

    off
    Minek frissítetted ha volt egy jól működő verzió? LTS-ek ubinál 3 évig mennek, SUSE-nél is elég sokáig van támogatva egy rendszer. WinXP-t se cserélték le sokan, pedig már jött ki vista, win7, sőt dolgoznak a 8on is.

    Kis kioktatás rész:
    Sanyicks írta nemrég egy Foxis hír alá, hogy aki windowsra van gyepesedve (pávőrjúzer), annak a linux nem lesz felhasználóbarát. Érdekes módon az új usereknek pedig sokkal felhasználóbarátabb. Példa erre anyám, kedvesem, nagyszüleim, és úgy tűnik, hogy lassam apám is. Hát, egyikőjük sem számtech zseni, de a legdurvább az, hogy kedvesem bölcsész, és ő dicséri a legjobban :D

    (nem flémeljünk pls, a fröcsögésnek semmi értelme)
    /off
  • hammerjoe
    #20
    De minek?? Hiszen legkésőbb jövő év elején bekebelezi a Google, az egészet!! Erről zengett minden 2-3 héttel ezelőtt! És ha így lesz, akkor annak meg ott az Android (webre meg a Google OS)!! Majd, pont saját maguk alatt vágják a fát, és csinálnak maguknak konkurenciát!!

    "Nos, alighanem azért, mert az Androiddal kapcsolatos szabadalmi viták egyáltalán nem tetszenek a cégnek és még időben be akarja biztosítani magát.....Sanjay Jha, a Motorola Mobility első embere februárban kijelentette: a vállalat a Google Android operációs rendszere segítségével próbál meg változtatni a jelenlegi helyzetén"

    Ez meg már elég régi hír, kár volt ide beollózni!! Azóta kiderült, hogy annyira tart a Motorola a szabadalmi vitáktól(semennyire), hogy kompletten eladja szinte mindenét a Google-nak!!
    Nem értem az ilyen cikkeket.....