171
Egyetemi hallgatók is vezethetnek gyakorlatot?
  • cmsworld
    #1
    Nem tudom, már más is szembesült e vele, hogy az egyetemeken hallgatók tartanak gyakorlati órákat. Mi a véleményetek erről?
  • lolSL
    #2
    attól függ milyen szak, de sok fejlődő tudomány esetében jobban vágják a dolgokat mint az öregek. persze van egy pár tudálékos köcsög akit megütnék :D
  • Sadist
    #3
    Üdv a felsőoktatásban...
  • k1571
    #4
    Mi a gond? Jól behatárolt szerep. Meghirdetik a demonstrátori állást, te is jelentkezhetsz oda. Ha vágod, jól elővezeted, akkor te is "oktathatod".
    Ha hülye a demonstrátor, hülye az oktató, menekülj onnan.
    Ha pénzért veszed a diplomát akkor meg ne csodálkozz.
  • steeldriver
    #5
    Miért ne, ha megfelelő szinten/módon tudja oktatni...
  • cmsworld
    #6
    Számomra meglepő, hogy egy nálam csak pár évvel idősebb valaki dönthet arról, hogy kapjak e az adott tárgyból aláírást avagy ne.
  • kifli
    #7
    phd-s nak hívják őket, és azthiszem csak msc-sek kerülhetnek be. De nembiztos :)
    Mellesleg általában sokkal megengedőbbek mint az öregek, és jobban tudják megértetni magukat, a hasonló korosztállyal...
  • NEOreg3
    #8
    nálunk olyan diák is van, aki velünk együtt kezdett még 2008-ban és már megkapott egy gyakcsoportot
  • k1571
    #9
    tényleg nem biztos ;-)
    és gyakran nem jobbak... ez emberi tulajdonság.
    Az "öreg" nem érzi, hogy a "hatalmával" (néha viszont ez a gond, úgy érzi a tudása nagy -persze gyakran igaz-), a fiatal meg néha a tudását a "hatalmával" szeretné áthidalni.
    Ha kikerülsz az "ÉLETBE" (ez Ákosnak), akkor jöhet majd a meglepi, hogy a nyálas kis segdugasz lesz a főnököd, nem veled egykorú, hanem esetleg (majd) sokkal ifjabb... És nem aláírást, életet, kenyeret dönt. Meg, ha főnök leszel, lesznek vén faszok a kezed alatt, akiknek a sorsáról hasonlóan döntesz. TE! A hozzájuk képest taknyos. Nehéz, de hidd el, nem a kor az ami igazán játszik.
  • vegicsek
    #10
    BSC-s diploma kell hozzá, és igen, oktathat, sőt, kötelező neki.Hidd el jobban jársz velük, mert sokkal humánusabbak tudnak lenni mint azok akik 30 éve a tanszéken porosodnak.

    Másrészt az egyetemi előadók 90%-ának nincs pedagógus végzettségük, onnantól kezdve meg teljesen mindegy ki oktatja neked a tárgyat, az a lényeg szakmailag legyen felkészült.
  • kifli
    #11
    én jobban megértettem mind 3 phd-s hallgató tanáromat, mint idősebb tanáraimat :)

    Hogyha nem megfelelően készítik fel az emberkéket, és mondjuk a csoport fele nem jut el a vizsgáig sem, vagy akik eljutnak nagyrészük bukik, akkor ott lőttek annak hogy oktathatnak-e.

    Lehet azért értettem meg jobban, mert jobban szeretek úgy tanulni, hogy haverokkal elkezdünk valahol tanulni közösen, mert kicsit talán ahhoz hasonlít.
  • k1571
    #12
    (jav.: seggdugasz)

    Ha végzel, leszel egy középvezető (diplomával minimum) 24 évesen. Reméljük nem lövik ki a 40 felettieket. De, ha igen, akkor is ott lesznek a 40 évesek. 16 évvel öregebbek. Érzed?
    :-)
  • kifli
    #13
    az alaptémán, hogy jobban megértem a phd-s gyak vezetőimet még mindig nem változtat. És eddig hál istennek nem találkoztam olyannal, aki a tudását a hatalommal pótolná :)

    Azt elhiszem, hogy munkahelyen, teljesen más a felállás...
    Dolgoztam már úgy, hogy nekem kelett idősebbeknek megmondani mit csináljanak, bár velük is jól elvoltam.
  • Csirke4
    #14
    Nálunk is van 30 éve olyan tanár akinél a 80% bukik legalább...

    De amúgy a Phd-s hallgatók jófejek órán, a többségük remek hangulatú gyakorlatot/labort tud tartani.
  • Sadist
    #15
    Akár másodéves is lehet már gyakvezető megfelelő tanulmányi eredménnyel.
  • Sadist
    #16
    Az életkor nem érdem, hanem csak állapot. Gyakvezető jellemzően a (valamilyen területen) kiemelkedő képességűekből lesz, akiknek megvan az erkölcsi fejlettségük (értsd legalább 5 évvel a korcsoportjuk előtt járnak), hogy ne a hatalom és a kiskirálykodás miatt oktassanak.
  • armageddon666
    #17
    Ha majd kikerülsz az iparba, akkor meg majd nálad pár évvel fiatalabb fogja esetleg eldönteni, hogy kapsz-e állást, vagy sem...
  • karajjj
    #18
    topiknyitási kényszer? nem értem, hogy ennek miért kellet külön topikot nyitni... oktathatnak és kész
  • Tinman #19
    Zongoraleckét adok-veszek.
  • qetuol
    #20
    nem értem mi a probléma, ők már doktoranduszok, már van mesterszintű diplomájuk, vagyis már tudják, amit te még csak most tanulsz. és nemhogy csak okatathatnak, hanem kötelező nekik, benne van a tanulmányi programjukban, kreditet kapnak érte.
  • tigeroo
    #21
    hülyeség ezen vitázni. emberfüggő, amúgy meg úgy vettem észre hogy a fiatalabb tanároknak több "affinitása" van (még...) oktatni mint egy kivénhedt kecskének aki szarik az egészbe (ez akkor baj ha nagy a szórás az ő tárgyánál)
  • Fresh Duke
    #22
    Hogy tudtam, ez nyitotta a topikot!
    Miaz, kidobtak Pannonról?
  • Sippie
    #23
    ígyvan. Én is voltam demonstrátor, másokat betanítani miért ne lehetne ha ért hozzá az illető?
  • Sippie
    #24
    jah, hát jegyet én nem adtam, csak gyakorlati oktattam. A tanár osztogatta a jegyeket, az más kérdés hogy attól függetlenül hogy csak pár évvel idősebb nálad, még tudhat sokkal többet mint amit te valaha fogsz, ha olyan környezetben nőtt fel, vagy csak folyamatosan képzi magát mert érdekli a téma.
  • scarbatia
    #25
    Sőt, ha pár évvel fiatalabb akkor is tudhat többet. De én azt mondom ne oktasson olyan akinek semmi valós tapasztalata nincs az adott témakörben.
    - Tehát nem dolgozott az iparban
    - Csak egyetem berkein belül kutatott
    - Nem rúgták ki életében legalább egyszer
    - Nem tudja leadni az anyagot
    - Nem is érdekli a leadott anyag csak a hallgatók szívatása
    - Egyáltalán nem naprakész a leadott anyaggal
    - Az általa oktatni kívánt ismeretnek köze nincs a valós igényekhez.
    Kortól függetlenül. Két egyetem és három szak után több év kemény munka után nekem ilyen tapasztalataim vannak.
    Persze ezzel lehet vitatkozni :)


  • [HUN]FaTaL
    #26
    PHDnek semmi köze az MSChez, és bsc-s is oktathat. Sokszor sokkal jobb órát tartanak, mint az öregek.
  • scarbatia
    #27
    Mondjuk ha már témánál vagyunk főképp a mérnökképzésben illetve az IT-s képzésben úgy érzem komoly problémák vannak a felsőoktatásban.
  • kamilla6666
    #28
    Nem csak ott vannak problémák, azon a téren van személyes tapasztalatod? Csak mert az egész felsőoktatási, sőt, a komplett oktatási rendszer reformra szorulna. Persze az alapok maradnának, ugyanis nincs szükségünk amerikai színvonalú oktatásra idehaza. A porosz alapokon nyugvó oktatási rendszert alapul véve kellene újragondolni az egész szisztémát.
  • sanyicks
    #29
    Számomra meg az a meglepő hogy az oktatási intézmények nem csak oktatnak, hanem egyes (buta) emberek által bizonyítéknak vett papírokat adnak...
  • Jimmyke
    #30
    Nem csak gyakorlatot, tegnap pont egy PHD hallgató helyettesített előadáson egy docenst.
  • scarbatia
    #31
    Igen azon a téren van személyes tapasztalatom, de gondolom máshol is így van. A poroszos módszer nem volt rossz szerintem se.
  • Büdös Bohóc
    #32
    meglepően gyerekes vagy, menj vissza áltsuliba...
  • cmsworld
    #33
    Köszönöm a lényegretörő, értelmes tanácsot, meg fogom fontolni a dolgot!
  • Lacee86
    #34
    Öreg, vki befejezi a sulit, friss diplomával elmegy egyetemre oktatni, ugyanez a szitu nem? Előbb még ő ült a padban, most meg már a másik oldalon áll, ez így működik... Főnököd is lehet annyi idős mint te, sőt fiatalabb. Meglepő, h ilyenen meglepődsz...
  • cmsworld
    #35
    Pont ez az, hogy nem fejezte be a "sulit", csupán "felsőbbéves".
  • Vaxi
    #36
    és sikeresen (többnyire jelesre) elvégezte azt a tárgyat, amit tanít.
    irigységszagot érzek kicsit.
  • scarbatia
    #37
    Ez természetes, hogy így van sőt ennél még durvábbak is vannak. Pl amikor az ember kifog egy igazán hülye főnököt, aki még baromira okos is és mindenbe beleszól.
    Vagy Hr-es kis 20-25 éves platinaszőke műkörmű plazacicák döntenek pl arról ,hogy az illetőt felveszik-e vagy nem esetleg marad-e a cégnél. Neked mondjuk lehet, ez annyit tesz, ma-holnap nem tudod miből tartasd el a családod. Ő pedig vígan este elmegy bulizni, másnap pedig a manikűröshöz és egyáltalán semmilyen szívügyet nem okoz neki, hogy emberek sorsával dobálózik.
    Miért is tudná hiszen sosem érezte, a főnökúr lánya így került a céghez és ott is marad amíg világ a világ

    Ez egy extrém példa, de ha belegondolsz nem is annyira sok ilyen van manapság és egy részét én is tapasztalom. Ne legyél ezért ilyesmin meglepődve, hogy pl mennyi idős a feljebbvalód, vagy hogy mennyit tud. Megbuktathat? Tudod, hogy igen mert megvan rá a joga. Ennyi
  • qetuol
    #38
    lol? Phd tanulmányt nem folytatahat, akinek nincs msc diplomája. honnan jöttél te?
  • vegicsek
    #39
    Értsd már meg, ő BEFEJEZTE azt a képzést amivel te még szopsz. Oktathat és kész
  • qetuol
    #40
    de igen, befejezte, sőt, 2 sulit is befejezett, az alapfokú egyetemi képzést (bsc), és mesterfokút (msc) is, csak ezután kezdhet doktori tanulmányokat (phd). azért nézzél utána az ilyen dolgoknak. (ez másoknak is szól, elég sokan írnak ide sületlenségeket)