120
  • adler30
    #1
    Szegények ezt már teljesen megszokták már.
  • Kornan
    #2
    A földrengést lehet, de a szökőárt nehéz megszokni.
  • adler30
    #3
    Áh ahogy a japcsikat ismeri az ember,azt is hasznosítják valahogy.
  • NEXUS6
    #4
    Ja, megépítik a világ első cunami erőművét.
  • hangulati
    #5
    annyit szeretnek a dologhoz hozzafuzni, hogy ugy nez ki, Japan nagyon felkeszult. ha ez csak ezer eletet kovetelt, akkor legalabb egyetlen orszag tudja is, mit csinal. az atomromurol pedig az a hir jarja, hogy vagy-vagy. az volt a hirekben, hogy valoszinuleg ki kell engedniuk a sugarzo szokevenyanyagot. ki is fogjak. nem lenne itt az ido, hogy ne a penz hatalmara gondoljunk elsosorban, amikor tervezunk valamit, hanem a jozan esz dontene el: mit is teszunk? a megoldas tul egyszeru, de errol nem szabad beszelni. apropo... valaki definialna, mi az, hogy penz? meg azt, hogy miert is jott letre? errol nem sokat hallottam meg, mert tul fiatal vagyok. igy eselyem sincs, hogy megertsem. kerem, magyarazzatok el!
  • crissprivat
    #6
    http://www.youtube.com/results?search_query=a+pénz+mint+adósság&aq=1

    A Pénz!
  • Kornan
    #7
    Állítólag már kiengedtek némi radioaktív gőzt. Meg állítólag fennáll a veszélye, hogy túlhevül egy reaktor. De folyton azt mondják, hogy nem veszélyes és nem lesz is az a mértéke, még ha túlhevül is.

    Remélem nem történik komolyabb baj. Nemcsak az ott élőknek, hanem az egész atomenergia iparnak komoly csapás lenne. Atomellenes aktivisták folyton ezt kántálnák a következő 100 évben, ja és azt ,hogy "mi megmontuk". A politikusok közül néhányan meg biztos potenciális választókat látnának bennük, úgyhogy ők is azonosulnának velük...
  • rgerg
    #8
    http://video.google.com/videoplay?docid=-4163155846204862522#
  • freestyle666
    #9
    van ilyen, ígyj ártunk/jártak.
    nemtom it kel ezen meglpödni
  • endrev
    #10
    Nagyon érdekes a cikk (úgy egyébként), csak sok a nyelvhelyességi hiba. Mondjuk a hajnali 5:45-ös publikációhoz képest meg kevés. :)
  • Pluskast
    #11
    Azért ezeknek a szerencsétlen japánoknak rendesen kijár a "jóból". " atombomba állandó földrengések cunamik, meg lehet most még egy atomreaktor is fel fog robbani.
  • UnnameD
    #12
    Atomreaktor nem tud felrobbanni. A robbanást a gőz okozza, ha túlhevül, épp ezért engedtek ki egy jó nagy adagot.
  • pasi29uk
    #13
    Konveribilis egységekben definiált munkamennyiség. Egyéb iránt a FED teremti... :S
  • Pares
    #14
    Pénz = Modern rablánc.
  • Shakata
    #15
    Valószínűleg a hidrogén máris berobbant.
    Amúgy meg, miért ne tudna? Ha a hasadási arány elszabadul, ugyanúgy elindulhat a reakció, mint egy bomba esetében. Nem?
  • Bronx South
    #16
    Elméletileg a 19 -ikei Hold közelség az erősebb ár-apály tevékenységen kívül mást, szóval katasztrófákat nem feltétlenül okozhat, nagyon csekély ennek az esélye. Viszont ez idő alatt biztos vagyok benne hogy a Haarp maxon lesz járatva, azt a katasztrófák rá lesznek fogva a Hold közelségre. Hallottam olyat is hogy elvileg a következő földrengés új madridban lesz.

    Gondolhat akárki akármit, viszont az elszíneződött felhők, és a földrengéseket megelőző légköri jelenségek nem hazudnak. Továbbá a huszasával partravetődött delfinek se.

    És hogy miért írom ezeket ? A kínai és japán földrengéseket légköri anomáliák előzték meg, a nem rég történt új zélandi földrengést pedig 107 partravetődött gömbfejű delfin pusztulása előzte meg. És ezek csak a tények töredéke ami felidézi a közelmúltat.
  • passatgt
    #17
    Amúgy ha jól vettem észre, a földrengéssel nem is volt olyan nagy gond, inkább a víz pusztított nem?
  • Caro
    #18
    Azért ez nem egészen így működik. Atombombát csinálni sokkal nehezebb, mint reaktort.
    Itt arról van szó, hogy vészleálláskor ugyan a láncreakció leáll, de a termelt hő jó 10-15%-a a hasadvány magok bomlásából ered, így még leállítás után is megmarad egy jelentős teljesítmény, amit el kell vezetni (sok 10 megawattról beszélünk, ráadásul ez nem egy nagy térfogatban keletkezik). Mivel leszakadtak a hálózatról, és a dízelgépeik sem mennek, nem lehet elindítani az üzemzavari hűtést. Mostanra már el kellett hogy dőljön a dolog, mert a hasadványmagok bomlása csak néhány óráig termel még ekkora teljesítményt, most már valószínűleg a max. teljesítmény százada alatt vannak. Ha az üzemanyagpálcák leolvadhatnának, akkor tényleg lenne veszély, de ettől azért nem kell tartani, a cirkónium, amiből általában ezek vannak 1000 fok felett olvad, valószínűleg addig inkább locsolják vízzel, és tényleg "kiengedik a gőzt".
    Ha viszont a geometria nem változik meg, akkor biztosan nem lesz újra kritikus a reaktor. Cserébe kap a lakosság egy kis dózist, de azt hiszem ez a legkisebb bajuk lesz most.
  • adler30
    #19
    Nehogy elhiggyétek a földrengést,trükk az egész.Ez egy összeesküvés elmélet.Valójában mindenki jól van és nyaralnak.
  • Csirke4
    #20
    Hát k**vára nem.
    Max szétolvad a reaktor és akkor ott csücsül majd egy betonszarkofágban aztán lehet összetakarítani ami rengeteg pénz. De az ottani emberekre nemigazán jelent veszélyt.
  • Csirke4
    #21
    A lakosságot már rég evakuálták.
  • Csirke4
    #22
    Most meg kidurrant az egyik épület a Fukushimai erőműnél :C
    Íme.
    Itt sem volt semmi köze a robbanásnak a reaktorokhoz, valami hidrogéntartály szállt el vagymi. :C
  • Pocok44
    #23
    jól láthatóan az egész épület felrobbant, amiben az egyik reaktor volt azt hiszem az 1-es, nem lehet tudni hogy a fűtőelemek megsérültek e, de azért ha egy ilyen masszív épületet szétvet a robbanás, ami a felvételen tisztán látszik azért aggódnék picit, és ha eddig volt is valamilyen minimális hűtés ott már biztos nincs, 1000fok nem olyan sok, én azért aggódnék nehogy Csernobil 2 legyen, még ha más típusú is a reaktor.
    Azt se felejtsük el hogy az oroszokkal együtt a magyar média is elég rendesen kamuzott 1986.-ban, kb 2 hét után derült ki hogy talán még is van egy "kis baj", ennyit erről.
  • Csirke4
    #24
    Ne hasonlítsuk össze a szovjeteket a japánokkal. :>
    Azt viszont lehet tudni, hogy a reaktornak még semmi baja.
  • Pocok44
    #25
    azért erre nem vennék mérget, reméljük a legjobbakat
  • Lucy in the Sky
    #26
    Ne hasonlítsuk, de azért az 55 reaktoruk közül valamelyik körül mindig van valami hepaj, és nem a grínpíszesekre gondolok.

    Itt például hogy a viharba lehetett a földrengéskor automatikusan lekapcsoló reaktorok vészhűtőrendszerének energiaellátását _kettő_ darab forrásból biztosítani?!
    Kettő áramforrás, amiből az egyik (a hálózat) földrengésre elég érzékeny, meg is adta magát tegnap, marad 1 aduászod (dízelaggregátor, X darab) ha gebasz van. Hát az anyatermészet vagy a sors - ahogy tetszik - überelt, a gépek beszartak, mind, vagy az üzemanyagellátás, ki tudja, nem túl közlékenyek, majd egyszer megtudjuk. Nesze neked redundancia... Egy atomreaktornál 'áze...

    Ez is csak üzlet, sajnos úgy látszik időnként szükségszerű egy ilyen eset hogy észbe kapjanak a profithajhászó öltönyösök. Hatalmas kár ez világszerte az atomenergia jövőjére nézve, jó érv a sötétzöldeknek. Fasza.

    Nem beszélve szerencsétlen japókról - kedvelem azt az országot meg a népét, borzasztó látni ezt az egészet, remélem nagyobb bajuk ennél már nem lesz..
  • boond
    #27
    "Azt se felejtsük el hogy az oroszokkal együtt a magyar média is elég rendesen kamuzott 1986.-ban, kb 2 hét után derült ki, hogy talán még is van egy "kis baj", ennyit erről."

    Vazze mégis mit vártál? 1989-es évszám mond neked vmit? Ha nem nézz utána.
    Ha jól tudom a nyugati világban azonnal észlelték, első sorban Skandináv államokban a sugárzást. (arra ment a felhő)
  • boond
    #28
    A japánoknak teljesen más a kultúrájuk, történelmük, filozofiájuk stb.
    Tényleg nem kellene összehasonlítani a 2 országot.
    Japánban azért siklott ki egy vonat mert késésben volt (2 perc!!!) És a vezető nem akarta, hogy kirúgják...

    Ilyen szerintem Oroszországban nem fordul elő...
  • Pocok44
    #29
    ne idegeskedj árt a szépségednek:)
    nem bántottam a japánokat, személy szerint tisztelem őket és a kultúrájukat.
    1989 tényleg?:) nem mondod?
    de azért mert nem diktatúra még elsikálhatják a probléma mértékét, csak azért mert egy ország "demokratikus" még nem kell mindent elhinni minden körülmények közt amit mondanak, nem csak japán esetében, akármelyik országgal kapcsolatban, ez naivitás.
    Csernobil azért derült ki teljes mértékben mert még tartott a hidegháború és a nyugatnak érdekében állt hogy beégesse a ruszkikat, azonkívül tényleg nagy volt a baj és valahogy ki akarták kényszeríteni az oroszoktól hogy megosszák az információt illetve hogy gyorsítsák a katasztrófa elhárító munkálatokat.
  • Lucy in the Sky
    #30
    Csernobilt részben pont a felelőtlen kapkodás robbantotta fel. Ez nem annyira jellemző a japókra, vállalják a felelősséget, pl. magas posztokról mondanak le vezetők (innen nézve) "apróságok" miatt, persze mindenhol vannak kivételek, én erről az esetről nem hallottam de nem kizárt.
    A Shinkansen legendás pontossága amúgy annak köszönhető hogy nem ember irányítja - mióta létezik (majd' 50 éve) egyetlen szerelvény siklott ki, az is földrengés miatt / lehet most elvitt még párat a víz :(
  • sanyicks
    #31
    Nem ember irányítja? Ezt meg honnan szedted?
  • Csirke4
    #32
    Fos volt a redundás rendszer. Valami oka biztos volt, hogy így építették, szerintem Japánban nem annyira pénzéhesek az emberek és jópár mérnök keze alatt átment a terv mielőtt elfogadták, hogy így legyen.
  • boond
    #33
    Nem vagyok ideges... de lehet te az vagy (mindenki magából indul ki :P

    "de azért mert nem diktatúra még elsikálhatják a probléma mértékét"
    Azért nem mind1 hogy azt mondják "minden rendben, nincs nagy gond" vagy azt, hogy "figyeljetek, ez nem jó jel, igaz, hogy nincs grafit és nem lehet "olyan nagy gond"(mint pl csermobilban) de ettől még veszélyes sugárzás lesz, telepítsetek ki mindenkit..."

    Ez azért már szerintem jelentős különbség.
    Az " " csak pl.
  • boond
    #34
    A másik ott emberi mulasztás, a japánoknál meg egy természeti katasztrófa okozta a problémát, az se mind1.
  • boond
    #35
    "Csernobilt részben pont a felelőtlen kapkodás robbantotta fel. Ez nem annyira jellemző a japókra, vállalják a felelősséget"

    Igen tudom. Ez az eset még évekkel ezelőtt történt (hogy pontosan mikor azt nem tudom már) Csak azért írtam, mert nálunk vagy az oroszoknál nem jellemző ez. Nyilván ott is van sötét oldal. (lásd Pocok44)
    De talán nem az a jellemző/meghatározó.
  • Pocok44
    #36
    nem azt mondtam hogy nincs különbség csak azt hogy nem árt odafigyelni,
    mikor összedől egy reaktor fölött az épület az nem épp megnyugtató szerintem,ha ez az EU-ban lenne már mindenki körbe körbe rohangálna a pániktól.
  • boond
    #37
    Ha jól tudom az új "lebegő" vonatokat tényleg nem emberek irányítják, mert nem tudnának reagálni olyan gyorsan, ezért számítógép vezérli. - talán a 3. évezred magazinban olvastam.
  • boond
    #38
    Nem tudom pontosan mi, hogy volt, de lehet a cunami közrejátszott az épület meggyengülésében nem?
  • boond
    #39
    Nálunk(Európa) egy ilyen földrengés esetén szerintem sokkal több kár, ember áldozat lenne, ha jól tudom "földrengés biztos" építkezési mód van japánban, ezzel is csökkentve a földrengések pusztító erejét. Ezért gondolom a cunami okozta a katasztrófa nagyobb részét. De mintha láttam volna/olvastam volna olyan tervekről, amik szerepe a hullámok megtörése lenne, (hullámtörő-gát) de gondolom ez ellen azok se értek volna sokat.
  • Pocok44
    #40
    Lehet, nem tudom, ezeknek az épületeknek általában több méter vastag megerősített vasbeton faluk van sok mindent kibírnak, ez egy belső robbanástól dőlt össze, azt hiszem a hidrogén robbant be, ami a hűtővízből keletkezett 2500C fölött a víz szétbomlik hidrogénre és oxigénre ami elég robbanékony elegy, azt mondják pont akkor robbant mikor ki akarták engedni egy szelepen keresztül, valószínűleg egy szikra berobbantotta.
    Most tengervizet szivattyúznak az összedőlt épületbe hogy hűtsék a fűtőelemeket.
    Ez nem "Japán" kérdés, szerintem minden ország megpróbálná ilyen helyzetben kicsit elsikálni a veszély mértékét, szerintem erre kell odafigyelni, mellesleg akik vállalják a felelősséget akár korrupciós ügyekben azok csak az után vállalják hogy lebuknak, persze evvel még mindig gerincesebbek mint más országbeli kollégáik akik akkor sem ismerik el, ha épp rajtakapják őket.