376
Terra Nova
  • Tyler1
    #1
    A Fox májusban útjára indítja az egyik, ha nem a legnagyobb költségvetésű(csak a pilot 16 millióba került) és legnagyobb port kavaró scifi sorozatot, melyet több nagy név között talán a legnagyobb, Spielberg jegyez. Az egyelőre 13 részesre tervezett sorozat első része után azonban laza másfél évet kell várni, h beinduljon az évad.

    sztori:
    2149-ben, amikor is a Föld túlfejlett, túlnépesedett és túlszennyezett. A növény- és állatvilág jó része kipusztult, s miközben az emberiség tudományoknak való behódolása a fajunkat sodorja a szakadék szélére, talán mentő ötlettel is szolgálhat. Bár a bolygó menthetetlen, a tudósok létesítenek egy portált a történelem előtti időkbe, kábé 85 millió évre jelenünktől, hátha sikerül helyre hozni a múltban elkövetett hibákat. Először első gyarmatosítóként egy család lép át a kapun, Terra Nova pedig maga a Paradicsom. Persze idővel előkerül egy családi titok, kiderül, hogy veszélyes őslények “garázdálkodnak” a környéken, ráadásul felmerül a gyanú, hogy a küldetés célja nem is az emberiség megmentése, hanem valami teljesen más.



  • Tyler1
    #2
    youtube már beágyazáásal sem megy?


    trailer
  • Tyler1
    #3
    pár promo kép







  • Tyler1
    #4





  • Andr0
    #5
    Várós, már a májusi bejelentés óta^^ +fav
  • gabo91
    #6
    hm... finom
    végre valami ami a régi nagy sorozataimat méltóképpen pótolhatja.
  • tigeroo
    #7
    na akkor most jön a pilot és utána várjunk másfél évet??

    ez wtf? először megnézik hogy mennyire vevő rá a nép, mint a the walking deadnél?
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Nem trollkodni akarok, de szerintem borzasztó lesz. Már anno, mikor olvastam róla ez lett a szilárd véleményem. Spielberg, dínók (aka veszélyes őslények), időutazás a távoli múltba, dzsungel és szavannák, ez csak űberszar lehet. Sorry. Ne legyen igazam! Láttunk már ilyen témájú filmeket tucatjával és egyik rémítőbben szar a másiknál. Úgy látszik az űrprogrammal együtt a VALÓDI scifik is kihaltak (mert ez nem az).

    Ha meg már mindenáron múltba utazós időgépes témnát erőltetünk, akkor ajánlom ezt, mert ez űberbrutál (majdnem hardsf):

    Wolfgang Jeschke: A teremtés utolsó napja

  • byzhouse
    #9
    azt hittem,hogy L4D2 kép :D
  • Narxis
    #10
    khm..Primeval..khm
  • Calver
    #11
    ennyi, nagyon durván Primeval szaga van - csak ugye Amerikai, és ráadásul országos adón fut, szóval így kapásból hiányzik belőle az angol sorozatokra jellemző "tökösség". várhatóan itt nem lesz semmi olyan, hogy neadjisten a szereplők szép sorban el-el hulladoznak, esetleg itt-ott "ártatlan" emberekből vacsora lesz...

    meh, majd elválik.
  • Tyler1
    #12
    elvileg már tavaly ősztől indult volna, aztán csúsztatták 2011 tavaszára, és utána 2012 őszére.

    de a 2 órás pilot sztem elég lesz kezdésnek.
  • PrisonMan
    #13
    ala Glee :)
  • Brolly28
    #14
    jónak ígérkezik, mostanság úgy is rá vagyok függve az ilyen magas költségvetésű sorozatokra. várom
  • tigeroo
    #15
    én arra vagyok kíváncsi hogy lesz-e többszöri időutazás, utánpótlás vagy valami. mert értitek, most ha 85 millió évvel visszamegy egy egész "falu", puskákkal, kütyükkel akkor mennyi változást okozhatnak a földtörténetben (nemis történelemben, hiszen itt még az emberiség sehol sincs)

    mert ha most sikerül ez a benépesítés akkor végülis 85 millió évvel hamarabb jelenik meg az emberi faj a földön, és a kör ugyanúgy bezárul...hümm...szal na
  • Tyler1
    #16
    hagyjuk az időutazós paradoxonokat, ez scifi, nem kellenek fizikai törvények, szabályok :)
  • shaddam
    #17
    A galaktikában volt egy teljesen megegyező sztorijú kis írás.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A visszaküldött emberek túlélnek mindent és előbb túlnépesedik a föld

  • Tyler1
    #18
  • Tyler1
    #19
    pilotot őszre halasztották
  • cassoneitaly
    #20
  • shaddam
    #21
    Remélem lesznek gyíkemberek vagy ufók,mert az rpg-vel agyonlőtt tirexik egy idő után unalmasak lesznek.Vagy legalább a sorozat vége ugyanolyan sötét lesz mint a történet ahonnan az alapötletet merítették.
  • Andr0
    #22
    szerintem Tuti lesznek UFO-k.. elvégre Spilberg soriról beszélünk:D Látszik hogy van benne pénz...

    #17: igen ez nekem is logikai buktatónak tűnik... ha visszamennek akkor nem előbb lesz túlnépesedés?:D
  • Pharaoh
    #23
    Az alap koncepciót nem igazán értem. Miért kell visszaküldeni embereket és pont ilyen soká.

    Tönkretettük a földet, most tegyük tönkre 84 milló évvel korábban és változtassuk meg az egész történelmet.
  • Andr0
    #24
    vagy: azért küldik őket vissza, hogy megelőzzék a környezetkárosítást és zöld energiával menjenek végig.
  • Tyler1
    #25
    de miért pont oda? 64 millió évvel korábbra?
  • Tyler1
    #26
    vagy 84
  • Andr0
    #27
    mert az mekkora menő... xD miért hova menjenek? az egyiptomiak közé az ókorba?
  • Tyler1
    #28
    hát akár.. :) ott nem lehetett volna a zöld energiát hasznosítani?
  • Pharaoh
    #29
    Bármilyen civilizációt is építenek, az nem hiszem hogy befolyásolná a jövő zöld energiáját. Esetleg abban, hogy már 84 millió évvel hamarabb elégetik az összes szenet, olajat, stb.

    Jó sorozat lehet ettől még, bár arra odafigyelhetnének, hogy milyen dinól éltek 85 millió évvel ezelőtt. Előzetesben minbtha Brachiosaurus lenne, ami ekkor már nem élt.



  • Andr0
    #30
    nem a jövő zöld energiáját befolyásolja... ha előbbre visszamegyünk és kihagyunk pár fejlődési szintet (tűz>robbanómotor>zöld energia) hanem rögtön a zöld energiával kezdődik akkor nem lesz középkor, ipari forradalom a földön. Hanem a történelem 85 millió évvel korábban kezdődik.

    BTW: hogy MIÉRT pont 85 millió évvel előre mennek azt szinte biztos hogy az első részben meg fogják magyarázni, ha nem akkor a sorozat temethető.
  • Inquisitor
    #31
    Az első bekezdésben leírt storyline véletlenül kissé hasonlít a "Teremtés Utolsó Napja" c. sci-fi könyvre, noha ott csak 5 millió éves távlatról van szó. Itt az ismertetője, pár bekezdés után spoileres! Link
  • Inquisitor
    #32
    Egyesek szerint a "sötét középkor" nélkül évszázadokkal előbb lett volna űrutazás ... vagy atombomba. Kérdés jó lett volna e? vagy akkor már 1800-as évekre kihalt volna az emberiség?
  • Pharaoh
    #33
    Ha a mi történelmünket akarnák befolyásolni elég lenne max 10 ezrer évet visszamenni. 85 millió év távlatában nem hiszem hogy bármit is elérnének, ha meg igen jön az időparadoxon. Nincs világvége, nem mennek vissza a múltba, stb., Talán még az ember kifejlődését is meggátolják.

    Tuti olyan magyarázat lesz az odőre, hogy csak akkora tudtak menni.
  • Pharaoh
    #34
    Ha nem apocalypsis lesz a vége, úgy tudnám elképzelni, hogy szuperfejletten csillaghajókkal elhadják a naprendszert ,hogy nyugiban kifejlődhessen az ember.
  • Tyler1
    #35
    kijött egy "hogyan készül" promo, amiben nagyjából körvonalazzák a sorozatot. engem megvett.

  • Caliph
    #36
    no ha minden igaz hnap prömiör:D
  • Andr0
    #37
    elég gyanús.
  • LasDen #38
    nem volt rossz...de a cgi szar...meglássuk....
  • Victor1103
    #39
    Hát nem tudom ki hogy van vele, de van egy gyanum, hogy ez nem fog második évadot kapni... Tényleg nem volt annyira rossz, de mégis olyan se íze se bűze. A CG tényleg sok helyen elég fura, de igazából a jövőben játszódó rész jobban lekötött mint a dzsungeles családi dráma.
  • Bullitt
    #40
    Spoilertv-ről, nem nyitott lenyűgözően:

    Terra Nova (Fox)
    8:00 p.m.: 6.4/10 (#3)
    8:30 p.m.: 6.4/ 9 (#3)
    9:00 p.m.: 6.4/ 9 (#3)
    9:30 p.m.: 6.3/ 9 (#3)

    Comparably, the first half of Terra Nova trailed year-ago 8 p.m. Fox occupant House (7.0/10 on 9/27/10) by nine percent. But it built from former short-lived 9 p.m. occupant Lone Star (2.5/ 4 on 9/27/10) by 156 percent. Given the hype and high expectations, however, consider this a disappointing launch for Terra Nova, which sounds more like a short-term arrival than a long-running series.