60
  • sanyicks
    #1
    2010 "nemkell kamera nem kell kamera"
    2011 "fantasztikus fenomenális elképesztő, forradalmi, a kamera elengedhetetlen"

    2010 tavasz "nem kell multitasking"
    2010 ősz "elengedhetetlen a multitasking"
  • Tetsuo
    #2
    Minek kell ra 2db kamera?
  • Tzupi
    #3
    egyik a hátulján, hogy fotózni lehessen vele, másik az előlapon a videochathez.
  • Tetsuo
    #4
    De minek? Webkamera szintu kepet ad, abbol eleg lett volna egy is. Mondjuk atbillentheto a masik oldalra..
  • psishock
    #5
    annyira olcsó előállítani ezeket a szörnyű minőségű mini kamerákat, hogy lehet úgy vették, így kényelmesebb megoldani mint egy billenthető (porolódhat, meghibásodhat, beragadhat) mechanikával kidolgozott dobozt megtervezni, kialakítani.

    Gondolom az egész ipad árának az 1%át se teszi ki a vga kamera.
  • Ferrer
    #6
    Kár, hogy a multitasking bevezetésekor nem ez volt :)
  • aronvirginas
    #7
    "az iPad2 szoftvere alighanem marad az iOS"

    Ehhez óriási jóstehetség kellett, komolyan. Nem, szerintem az Android vagy a Windows 7 lesz az iPad 2 rendszere, az Apple meg kukázza sok év szoftverfejlesztését :|
  • qetuol
    #8
    fotózni? 1Mpixeles hátoldali kamerával? -.-''''''
  • item
    #9
    Na ja...
  • Tetsuo
    #10
    Hat ezert nem ertem. Lehet, h elirtak es 10MP, Leica opticaval? :)
  • opeca
    #11
    Kezdjük ott, hogy az 50 éves, számítógépet bekapcsolni képtelen, az IT lényegét megérteni képtelen technokratának hitt apukákon kívül kinek kell ilyen? Eddig minden ilyen szaros kütyünél azt olvastam, hogy a kislányomnak, meg a kisfiamnak, meg fotelból milyen kényelmes.

    Komolyan, hát kik ezek? Ki az az ordas paraszt amelyik vesz egy ilyen teljesen felesleges divatkütyüt csak azért, hogy a 6 éves gyereke ezzel játsszon? Vagy, hogy ő maga a fotelben szörfözgessen. Gondolom rohadtul elfáradt a téglagyárban vagy arra már sajnálja a pénzt, hogy egy normális irodai fotelt vegyen a számítógépasztalához, esetleg tényleg életében még csak képen látott számítógépet, és azt hiszi, hogy egy ilyen tablet hype baromság a közelébe érhet valaha is.
  • pacclacc
    #12
    Mobilt nem tudja felváltani, az aztali számitó gépet se! Minek is és kinek is kell ez?
  • opeca
    #13
    Szerintem ez már az a kategória, amikor a gyártók megmondják neked, hogy neked erre igenis szükséged van mert...

    Tehát nem először a szükséglet tűnik fel és utána kezdik tervezni a mérnökök, hogy akkor hogyan is lehetne kivitelezni hanem először kitalálják utána pedig mindenhol azt harsogják, hogy neked márpedig ez kelleni fog.

    Még az okostelefonokkal is hadilábon állok, mert én elég konzervatív vagyok ezen a téren, mármint nem akarok 320x480-as pixelméretben leveleket olvasgatni meg internetezni, játszani meg aztán főleg nem, de a vuvuzelázás sem az az élmény amiért kiadnék 100.000 forintot, de arra még azt mondom szódával elmegy, elgalább ha GPS van benne, akkor már van valami előnye. Meg méretben elfér egy normál zsebben...
  • sanyicks
    #14
    persze ilyenkor már mindig máshogy van :D
  • aronvirginas
    #15
    "Szerintem ez már az a kategória, amikor a gyártók megmondják neked, hogy neked erre igenis szükséged van mert..."

    Ezt hívják marketingnek és kb minden gyártó igyekszik eladni a termékét. Ez még nem kötelez arra, hogy megvedd. Ha elég sokan nem veszik meg, eltűnik a süllyesztőben, ha pedig fennmarad, akkor mégiscsak használható valamire. Én például látok fantáziát egy tabletben, de egyelőre nem prioritás.
  • opeca
    #16
    A fenét, a marketing lényege nem az, hogy olyan terméket sózz az emberek nyakába, amikre amúgy nem lenne szükségük - ez kb. a tévéshop szintjén levő házalás -, hanem az, hogy kiemeld a terméked előnyeit a konkurenciával szemben.

    Látsz fantáziát? No, melyik a kettő közül? A fotelból szörfölés vagy a 6 éves gyereknek való játék?
  • Teperinke
    #17
    Egyáltalán nem mesterségesen keletkezett az igény a tablet kategóriára. A techcrunch.com már kínjában nekiállt egy hasonlót fejleszteni 2008 körül, annyira el volt hanyagolva a terület.
    Egyébként jó görnyedést az asztali géped előtt.
  • opeca
    #18
    Mondtam én, hogy fotelból akarnak a tabletesek szörfölni:)

    Amúgy nem görnyedek. Normálisan számítógépet kezelni kanapéról nem is lehet. Van egy jó kis forgószékem, kényelmes, jót tesz a hátnak.

    Miféle terület volt elhanyagolva? Voltak már akkor okostelefonok, PDA-k, netbook-ok, notebook-ok. Az egyetlen egy dolog, ami más, hogy a tabletek az érintőképernyőre gyúrnak, de azt sem lehet úgy kezelni mint egy normális billentyűzetet. Én már a notebook egerektől a falnak megyek, annyira szenvedés használni.
  • opeca
    #19
    Persze azt is tegyük hozzá, hogy én kihasználom a számítógépet. Nem ilyen kukabuvár vagyok, akinek a top felhasználás tényleg azt jelenti, hogy megnézni a facebook oldalát. Én ha leülök gépezni, akkor legrosszabb esetben is mondjuk CG-zek, zűrös napjaimon mondjuk programozgatok is.
  • Papa01 #20
    Jaja... én is szeretnék, ágyban fekve, netezni, filmezni. :) Komolyan. Csak nekem még sok az amiit cserébe elkérnek ezért a lehetőségért. De egyszer veszek valami hasonlót. :)
  • Teperinke
    #21
    "fotelból akarnak a tabletesek szörfölni"- elég szegényes a fantáziád, hogy csak ezt az egy felh. területet bírod kitalálni.
  • opeca
    #22
    Hát más értelmét olyan áron, amennyiért kínálják, nem látom. Erős lesz? Nem, szép nagy kijelzője lesz? Nem. Kis helyen el fog férni? Nem.

    Akkor meg?

    Amúgy nem az én fantáziám, de eddig ilyen magyarázatokat adtak nekem. Fotelből szörfölés meg gyereknek jó lesz. Komolyan, nem én találtam ki, az én fantáziám ennél jóval szegényesebb mert én még ezeket sem tudtam volna felsorolni.
  • opeca
    #23
    Én kb. a notebook-ig látom az értelmet. Azok között még van szép erős,HD tartalom lejátszására vagy komolyabb programok lefuttatására alkalmas, dokkolóval + szép nagy monitorral kifejezetten előnyös model is.

    Netbook már gáz, az már a noob-oknak való, aki már csak annyit vág a számítógépből, hogy kerreg néha. De mindegy, kell a nőknek is valami.

    PDA az GPS szempontjából jó, viszont rettenetesen beszűkül a használhatósága, ezért inkább egy jobb okostelefonra szavazok. És kb. ennyi.
  • Teperinke
    #24
    Az alábbi dolgokra mondjuk mind tökéletes az ipad, mégpedig a mérete, a súlya, akku kapacitása, a multitouch, a frankó képernyő, és a gyors oprendszer miatt:
    -ebook olvasás
    -PDF-es újságok, magazinok
    -képregények olvasása
    -böngészés, fórumozás, online rádiók, tv-k
    -távoli aztal, logmein, vnc
    -RSS olvasók(a látványostól a praktikusig van sokféle)
    -youtube
    -film nézés (offline is, vagy airvideoval az asztali gépen lévő összes film elérhető)
    -fényképek nézése camera conn. kittel(a laptopok 95%-a a tn+film panellal mehet a sunyiba)
    -e-mailezés
    -chatelés (msn messenger, gtalk, skype)
    -erősítőre + hangrendszerre kötve zenelejátszás, djpult
    -térkép
    -jegyzetelés, rajzolás, diktafon
    -twitter
    -naptár, névjegyek
    -szövegszerk., táblázatok (visszafogottan)
    -játékok (nem csak alkalmi játékosoknak)
    -plusz még egy csomó praktikus alkalmazás (időjárásos, rajzolós, csillagászos, forma1-es, motogp-s, receptes, zongorázós, gps-es, repülőgépszimulátoros, stb.)
  • opeca
    #25
    Nem akarlak megsérteni de amiket felsoroltál, azokat tipikusan megcsinálod egy notebook-al is. Igen, ott az üzemidő kevesebb, de komolyan annyit számít? KI az, aki 10 órán keresztül folyamatosan tabletezni akar? Manapság egy jobb notebook akuja simán hozza optimalizáltan a 6-7 órát.

    Filmnézés, ez is olyan, hogy igénytelenednek az emberek. Ki akar tableten filmet nézni, amikor 1080i hd-ben is tudom nézni a 102 centis full hd-s tévémen? A többi pedig a szörfölés kategóriába tartozik, kiv. a játékok, de hát ez is olyan, hogy sokat nem játszhatsz ha azt gondolod, hogy egér, gamepad, vagy billentyűzet nélkül is jó játszani.

    Az e-book pedig egy jó és környezetbarát dolog, viszont nálam még mindig ég és föld a különbség aközött, hogy ha egy könyvet valóban lapozok, meg ha e-bookon olvasok valamit, de még a szememnek is károsabb a képernyőn való olvasás.

    Egy szó mint száz, amiket felsoroltál, azokat mind megcsinálod egy notebook-on, netbookon.

    Komolyan fényképek nézegetésére, meg chatelésre vennél egy 100.000 forintos kütyüt?
  • opeca
    #26
    Az a fő probléma, hogy az emberek már szarás közben is szörfölni akarnak. És ez most durván hangzik, de ez az igazság. Ezért kicsit lenézem a technokrata nemzeteket pl. Japánok, mert egyszerűen ezek már egész nap online vannak, képtelenek meglenni a sok kütyü meg internet nélkül.

    Egy ideig a céges lapotommal én is szórakoztam, hogy hétvégén ágyban netezgettem, aztán kitaláltam, hogy programozgatok, na az már vicc volt, hogy milyen szerencsétlenül tornáztam, hogy egy sornyi kódot le tudjak írni. És akkor elhatároztam, hogy igenis szépen felkelek, rendbehozom magamat, fel a melegítőt, csinálni egy jó forró kávét és majd az asztali gép elé leülök, ne legyünk már annyira igénytelenek, hogy már mindenhol, állandóan csak gépezni akarunk, meg kényelmeskedni.
  • maxy182
    #27
    Még egy év távlatából sem világos, hogy miért vesz valaki tábla pc-t...
  • Teperinke
    #28
    Azt nem érted meg, hogy NEM ugyanaz mindez, mint egy 2,5 kilós notebookkal
  • opeca
    #29
    De miért akarsz mindenhol állandóan online lenni meg kütyüzni, akár fél kézzel is? Az nem igaz, hogy egy normális embernek teher egy 2,5 kilós notebook. Akkor vagy gyúrni kéne, vagy pedig újragondolni az életét.
  • opeca
    #30
    Én látom azt a hátrányt amit a plusz súly jelent azzal szemben, hogy mennyivel több mindenre használható egy notebook.

    Egyet nem tagadok. A hypeimádó, teljesen casual felhasználónak, - akinek az, hogy processzor, vagy hatékony szövegszerkesztés, esetleg más programok használata nem mond semmit, aki nem sajnálja rá a pénzt, lehet, hogy úgy érzi, jó. De ezeket az embereket én szánom, mert fogalmuk sincs a lehetőségekről.
  • passatgt
    #31
    A saját igényeidet próbálod a másokéval egyenlővé tenni, holott szerinted a notebook vagy netbook használók hány százaléka CG-zik meg programozik? 0,01...
    Átlag felhasználónak, internetezni, videót nézni, emailezni tökéletesen elég egy tablet hordozható gépnek, természetesen nem kiváltva egy asztali számítógép értékeit, de notebook vagy netbook helyett célszerűbb.
  • endale
    #32
    Felesleges azon túráztatni magunkat, hogy kell-e a tablet. Van megveszik és pont. Az iPhone tulaj ismerősöm is minden második napon talál valami app-ot ami szenzációs és utánozhatatlan, ami nélkül sivár lenne az élete, és nem is érti, hogy lehet meglenni nélküle. Persze egy hét múlva már nem indítja el többet. Ez van az iPad-del is. Nem tudod megmagyarázni, hogy nem valódi igényt elégít ki, hanem egy kis piaci rést tudott a hype naggyá tenni és most kihasználják a helyzetet és kaszálnak. Igazuk van, vegyenek le minél több embert mert legalább valami kis fejlődést generálnak ezzel.
  • narumon
    #33
    Opeca: Ha te nem tudod mire használni az a te dolgod és gondod. Más meg pont azt írja, hogy amire nekem kell tökéletes. Erre minek vegyek egy notebookot?
  • narumon
    #34
    "Én kb. a notebook-ig látom az értelmet. Azok között még van szép erős,HD tartalom lejátszására vagy komolyabb programok lefuttatására alkalmas, dokkolóval + szép nagy monitorral kifejezetten előnyös model is."

    Akkor leírom pl, hogy nekem ilyen notebook nem kéne. Ezt ugyanis meg tudom csinálni az asztali gépen is, a fenti notebook meg nem lenne elég mobil ahhoz, hogy normálisan tudjam használni. Akkor már inkább egy netbook. Az kb elég arra ami a hordozhatósághoz kell, viszont egy normálisat nem adnak olcsóbban mint egy tabletet. Akkor meg már miért ne legyen tablet? Előttem leírták egy csomó felhasználási lehetőségét. Nem fotelnet és 6 éves gyerek létezik a világon pl. Én szívem szerint ezt vezetném be pl iskolákba. Egy alig 1kg-os kütyüt kéne szegény gyereknek becipelnie, nem egy rakás könyvet meg füzetet, de ha most lennék egyetemista akkor is megfontolnám (mint ahogy látok is jópár egyetemistánál), tökéletesen jól tudnám használni mindenre amire egy egyetemistának szüksége lehet.

    "Netbook már gáz, az már a noob-oknak való, aki már csak annyit vág a számítógépből, hogy kerreg néha. De mindegy, kell a nőknek is valami."

    Én világ életemben imádtam az ilyen embereket, akik kitalálnak valamit és szerintük mindenkinek csak ugyanaz lehet az igénye, aki bármiről mást gondol, az vagy hülye, vagy noob, vagy buzi vagy kocka... kissé elvakult és sekélyes látásmód.
  • opeca
    #35
    Nem a saját igényeimhez próbálom igazítani. HA bolti eladó lenék és bejönne egy tök casual felhasználó és kérdezné, hogy ugyan mit vegyen, notebookot vagy tabletet, azt mondanám, hogy notebook-ot. Mert még ha csak szöveget kell szerkesztenie, már az is könnyebb rajta, meg a lényeg, hogy ha fejlődik a felhasználó és az igényei is magasabbak, akkor a notebookot még ugyanúgy tudja használni.

    Érdekes ez a világ, eddig minden inkább az egy kézben való tartásról szólt. Legalábbis véleményem szerint az az ideális ha olyan eszközöd van, amivel a lehető legtöbb dolgot tudod elvégezni függetlenül attól, hogy kell-e neked vagy sem. Most meg a piac oltárán feláldozzák ezt és inkább szétszedik a dolgokat. Legyen kindle, meg tablet pc, meg okostelefon. Ez eddig három mind külön céllal hirdeti magát.

    Persze a gyártókat is megértem, az ő céljuk, hogy széthúzzák a piacot. Az én célom, és valszeg minden normális emberé viszont az, hogy egy kütyüvel minnél több dolgot tudjak csinálni.

    És ezért mondanám, hogy notebookot vegyen a vásárló, mert azzal lehet e-bookozni, de ha lesz szép nagy tévéje és full hd-s tartalma, akkor vegyen hozzá dokkolót és gyönyörű minőségben tud tévézni is, példának okáért.
  • narumon
    #36
    "Komolyan fényképek nézegetésére, meg chatelésre vennél egy 100.000 forintos kütyüt?"

    Nézzük csak hol keletkeznek az eladások? USA-ban és nyugat európában. Mennyi is ez az összeg? Hmm 3-4 napi munka.... nekem nem tűnik olyan soknak, ráadásul meg ne mondd már, hogy csak erre lehet egy tabletet használni.
  • opeca
    #37
    Mert ár / teljesítmény arányban sokkal jobban megéri. Sokkal nagyobb tudást rejt magában mint az azonos árú tablet. Hátránya meg vele szemben nem sok van, előnye viszont annál több.

    Ha van x forintom és ajánlanak nekem egy kütyüt, amivel fele annyi dolgot tudok megcsinálni, mint a másik kütyüvel, akkor már csak alaptermészetből és logikából is a többet tudót veszem meg. Azzal nem ártok magamnak ha a nagyobb tudású gépet veszem meg, azzal én csak nyerek. De mondom, ha okosan választok, akkor akár egy asztali pécét egy kindle-t meg egy tablet-et ki tudok váltani egy jó notebook-al.

    Az más kérdés, hogy én tényleg kihasználom az erős asztali pécét és nekem már nem mindegy, hogy amit 150.000-ből ki tudok hozni egy PC-nél, az notebookban integráltan lenne 250.000, de ez más téma.

    Még ha casual lennék akkor is választanám a multi-funckionálisabb eszközt, főleg, ha ugyanabban vagy közel ugyanabban az árban van.
  • opeca
    #38
    Irreleváns, akkor egy notebook árát is hasonlóan egyszerűen kiköhögik.

    Nem én mondom, sorolták. És az a felsorolás erősen túlzó is volt, mert a harmada olyan dolgokat tartalmazott, amire pl. kapásból jobb egy notebook. Pl. Filmnézés, játék, szövegszerkesztés, zenelejátszás stb. a többi részét meg ugyanúgy meg tudod tenni notebookon.

    Két előnyt látok a tabletben, a súly és az aksi. Az aksi relatív előny mert mint írtam, ott már baj van ha te 10 órán keresztül folyamatosan tabletezel.

    A súly pedig olyan, hogy azért egy egészséges ember 2.5 kilt el kell, hogy bírjon. De ebből ugye a harmada az aksi, még pár év, és szerintem ez is drasztikusan csökkenni fog, legalább a felére.
  • narumon
    #39
    ár/teljesítmény csak akkor számít ha használod. Soha nem fogok notebookon CAD-ezni vagy bármi, így hiába tudná mondjuk a notebook 20e forinttal többé még ezt is, az a 20e Ft az pont kidobott pénz az ablakon.
  • opeca
    #40
    Erre egyébként a legjobb példa az mp3 lejátszók. Mekkora őrület volt már, és sajnos mgé én is belestem a hibába, hogy ennyire célorientált eszközt vettem aztán mi történt? Pár évre rá jöttek az mp3-lejátszós telefonok. Na azóta is ott porosodik a lejátszóm a sarokba.

    Védelmemre legyen mondva, hogy ha tudtam volna, hogy lesz mp3-as mobil, akkor nem vettem volna lejátszót. Itt adva van a notebook, úgyhogy aki tabletet vesz az hasonló őrültséget visz végbe.