39
A BBConeHD új SCI-FI sorozata
  • Borg
    #1
    Outcasts 1x01 (BBC1 HD)


    Nem dobtak túl nagyot a pilottal, de azt mondom érdemes odafigyelni rá, hogy mi lesz belőle. Aktuális társadalmi kérdések, viselkedésminták is helyet kaptak a sztoriban, amolyan "mi lesz ha" típusú, félig sci-fi :)

    Ja, és a kolónia neve, ahol játszódik az egész: Kárpátia :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A pilot sajnos nem egy nagy eresztés, látszik hogy az űrhajós résszel csak bevezették a dolgokat, és a kolónián fog játszódni nem túl nagy költségvetéssel az egész. Van egy díszlet, meg a nagy bolygó, amit felfedezhetnek, de úgy érzem sokkal hangsúlyosabb lesz, hogy olyan kérdéseket feszegessenek, amelyeknek aktuális politikai, társadalmi, netán tudományos vetületei vannak. Remélem nem szappanoperásodik el, ha komoly mederben tudnák tartani a tudományos hátterét, akkor sok érdekes dolgot lehet ebből még kihozni. Csak győzzük megérteni az angol akcentust :)
  • morzsi555
    #2
    Angol felirat van már hozzá?
  • tutituti
    #3
    Én úgy tudom nincs de valaki csinálja hozzá hallás után a feliratot,csak ugye ez lassabban megy.
  • Valezius
    #4
    Itt fönn van:
    http://feliratok.hs.vc/index.php?search=outcasts&searchB=Mehet

    Egyébként ennek a sorozatnak mi az alaptörténete?
  • sherlock1
    #5
    "A sorozat története 2040 környékén játszódik, amikor az emberiségnek el kell hagyni a Földet, és új bolygóra kell költözniük. Szinte mindent újra kell kezdeniük.

    Az első rész azzal fog nyitni, hogy megérkezett az utolsó szállító hajó is az új planétára. Az események rengeteg társadalmi kérdéssel fognak majd foglalkozni. Legfőképp azzal, hogy miként kezelik az emberek az új otthonukat."
  • Valezius
    #6
    Köszönöm
  • sherlock1
    #7
    Kicsit olyan, mint a Föld 2, csak durvább kiadásban. Remélem lesznek érdekesebb témák benne, mert ez a klónozósdi már lerágott csont.
  • Narxis
    #8
    Nagyon zsír sorozat, első részt néztem még csak meg, de tetszik.
  • Montanosz
    #9
    csatlakozom,nekem is bejött
  • Borg
    #10
    Opensubtitles.org-on már van magyar felirat mind a két részhez.
  • Narxis
    #11
    Kösz, meg is néztem. Durva lesz a köv. rész is ahogy a végén láttam és egyre jobb a sorozat.
  • Montanosz
    #12
    egy kicsit caprica-ra is hasonlit a hangulata))
  • Montanosz
    #13
    módosítom a 2rész után, inkább egy jó adag BG van benne, már azt is azért szerettem meert nem egy üres piff-puff volt))
  • Valezius
    #14
    Elgondolkodtató volt a vége.
    Például ott volt a járőröző csaj, aki még mindig az igazit keresi, közbe meg fogynak az emberek. Nyugodtan szülhetne 1-2 gyereket, míg keresi a nagy őt, aztán ha megvan, akkor hozzámegy.
    Egy egyedülálló anyának Forthavenben nem lennének olyan gondjai, mint a mi világunkban. Például biztos nem kéne azon aggódnia, hogyan tartja majd el a gyerekét egyedül.

    Aztán ott volt a biztonsági főnek, ő is szülhetett volna pár gyereket, azalatt, míg várta a férjét. Emberi kötelességük lett volna.
    Olyan normákhoz és dolgokhoz ragaszkodnak, amit el kéne felejteniük.
    Remélem lesz pár visszaemlékezés a Földi időkről, érdekelne, hogy mi lett a földdel a 22. század közepére.
  • Borg
    #15
    Nem volt rossz a harmadik rész se :)
    Némi eksön, látvány.. bár a dramatizálást nem vitték túlzásba.
    Viszont megnézem újra magyar felirattal is majd, mert ez az angol akcentus egyre durvább :)
  • Valezius
    #16
    2 részt adtak le a héten?
  • Borg
    #17
    Elvileg van 4. rész ja, viszont torrentre nem rakták fel..
  • sherlock1
    #18
    http://www.rlslog.net/outcasts-1x04-hdtv-xvid-fov/
  • Narxis
    #19
    Nagyon komoly rész, de eléggé wtf lett a vége.

    Remélem ez nem valami majmok bolygója féle csavar lesz.. :D
  • Borg
    #20
    Szerintem nem fognak elmenni túlzottan lost-os irányba, ilyen wtf dolgokkal :) Szerintem legalábbis ez a lightos tudományos, realisztikus stílus jobban áll a sorozatnak.
  • benthe1st
    #21
    Nekem eddig eléggé bejön a sorozat, bár vannak benne időnként nagyon elrontott (logikátlan cselekvések), önmaguknak ellentmondó dolgok (pontosabban a szereplők mondanak néha addig megismert személyiségünek ellent). Nagyon remélem, hogy nem okoz majd csalódást, és valami új dolgot hoznak be, nem már valamelyik már jól ismert történetet, mint például a korábban említett majmok bolygója. De mint kezdtem, eddig nagyon bejön a sorozat, csak sajna mindenhol lehúzzák.
  • Victor1103
    #22
    Valószínűsíthető hogy lesz második évada? Skeptikus vagyok ha scifiről van szó mert azok általában nem túl hosszú életűek
  • Narxis
    #23
    Jah, remélem. Eddig eléggé kellemes sorozat, nem tudom mennyi pénzzel dolgozhatnak, de abszolút korrekt minden és jók a színészek.
  • Borg
    #24
    Jaja, az 5. rész is fasza volt. Bár az akcentusukkal még mindig küzdök, de lassan sikerül dekódolni elsőre :)
  • Narxis
    #25
    Durva lett a vége, lesznek itt események bőven.

    Am. mit esznek állatok nélkül? Nem láttam ehető növényeket se, csak ültek a tűznél. :D Meg amúgy is csupa sziklás az egész terület.
  • Borg
    #26
    Erre csak annyit mondtak, hogy a tudósaik ellátják őket mindennel. Gondolom hidroponikus kertészet van, de remélem erre még kitérnek majd.
  • stargatelost
    #27
    Én azt nem értem, hogy ugye egy jó pár évtizeddel fejlettebb Földről indultak el (mi is a dátum?), űrhajót is tudtak építeni, akkor mi a rákért szenvednek össze-vissza? Tele kéne lennie az egész városnak high-tech kütyükkel. Felfedezők?? Komolyan wtf?? Nem igaz nem tudták feltérképezni űrhajóról, vagy akár egy műholddal a bolygót? Meg mi az, hogy " eltévedtünk" meg " felfedező vagyok, visszatalálok". Újra kérdem, hol maradnak a high-tech kütyük, amik ezt segítenék?

    Félre ne értsetek, bejön a sorozat, tetszik az egész meg a sztori is, csak azért ez már nagyon böki a csőröm :)
  • Valezius
    #28
    Lehet, hogy kütyük helyett inkább +500 embert pakoltak fel a szállítóhajóra, felszerelésből meg a minimumot vitték csak. Ha sikerül túlélni az új helyen majd helyben előállítják a cuccokat.
  • Montanosz
    #29
    engem inkább az zavar hogy ugye a fontossági és hasznossági sorrendet vették alapul a benépesítéskor, mégis mindig olyan mintha senki nem csinálna semmit csak egy halom kivándorló lenne akik csencselnek meg szipuznak a híd alatt)))
  • Narxis
    #30
    Nocsak...Helen Cutter visszatért. :D
  • Borg
    #31
    Nagyon kerülgetik a kolónia működéséről szóló infókat... egykét rész erejéig félretehetnél a WTF jeleneteket, és kicsit a realitás talaján maradva bemutathatnák, hogy miből van áram, étel, stb...
  • Narxis
    #32
    Ez atomdurva rész volt, felpörögtek az események...
  • Narxis
    #33
    Azért kíváncsi lennék, hogy kiknek jelent ez a köcsög julius berger. Szétcsapnám azt a behízelgő pofáját. A másik meg, hogy mindenki csodálattal beszél, hogy itt élhet ezen az új bolygón, szerintem meg vegetálnak, ennél a halál is jobb, aztán most meg ott vannak azok a lények is akik fenik rájuk a fogukat. :D Szívás.
  • Borg
    #34
    Fasza rész volt ez is :)
    (bár amikor tinédzsert játszottak, kicsit fogtam a fejem)
  • Reg5
    #35
    Nem lesz 2. évad. Én mondjuk 2 rész után kaszáltam, de látom itt pár ember azért nézné.
  • Narxis
    #36
    A rohadékok. Fasz kivan már. Mondjuk érthető ha ennyit zuhant a nézettség, inkább a nézőkre haragszom. Mi nem tetszett nekik benne? Vagy éppen neked? Persze mindenki azt néz amit akar de el nem tudom képzelni, hogy mi volt rossz ebben a sorozatban. Minden perce tetszett nekem. Ha agyonütnek se tudok rosszat mondani erről a sorozatról.
  • Borg
    #37
    Bassza meg. Pedig ezt szerettem. Szerintem egyre jobb lett az első rész óta...
  • sherlock1
    #38
    Ugyanaz volt a problémája, mint az SGU-nak, hogy az elején túl lassan történtek az események és csak a végére történt sok minden. Meg volt benne néhány idegesítő karakter is, pl: lily, hamburger bácsi. Meg a bolygón se volt túl sok érdekesség, legalább lehettek volna állatok vagy valami. Föld flashback is kellett volna bele, hogyan indult az egész, stb. SGU-nál ezerszer nézhetőbb volt mondjuk.
  • Narxis
    #39
    Lily jól nézett ki, de tényleg néha unszimpatikus volt a hisztijei miatt. Elején is azért sok minden történt, rögtön be lettek mutatva az AC-k és megérkezett julius berger is. Állatok vannak csak asszem madarak, gyíkok meg ilyesmik. 99% hogy választ fogunk kapni, hogy miért nincsenek pl. emlősök és nekem van is egy tippem, hogy mi történhetett velük.