87
Igazság Kardja
  • geo91
    #1
    Nagy fába vágta a fejszéjét a 4villanás fejlesztőcsapata: a 2012-re megjelenő Sword Of Justice, azaz az Igazság Kardja névre hallgató játék a II. világháborút dolgozza fel - ám ezúttal végre mi, magyarok leszünk a főszereplők.



    Az ún. valós idejű stratégiai és harmadik személyű lövöldözős játék lehetőséget ad arra, hogy a történelmi tényekkel szemben megnyerjük azokat a csatákat is, amiket elveszítettünk, így egészen máshogy is végződhetnek a dolgok...

    A játék jelenleg még fejlesztés alatt van, egyelőre egy demó látott napvilágot:



    A fejlesztők ígérik: nem adnak ki félmunkát a kezükből, minden centiméter, a grafika és a játékmenet is gondosan ki lesz munkálva: céljuk, hogy a játék más országokban is nagy sikereket érjen el.

    bővebben: itt.

    facebook oldal

    forrás, egy az egyben: kuruc.info
  • Brolly28
    #2
    pffff még egy 2.vh-s stratégiai játék
    bár azért kíváncsi vagyok ré mit fognak kihozni belőle
  • Montanosz
    #3
    hát a valoságban elég dicstelen szerepünk volt, afféle félbarbár megszálló horda, hát remélem a játékban tényleg változtathatunk rajta és a fasiszták ellen a szövetségesek oldalán harcolhatunk))
  • geo91
    #4
    lehet, hogy lesz rá lehetőség, de én akkor sem harcolnék a szövetségesek oldalán...
  • HöfEE
    #5
    Te miről beszélsz? A félbarbár megszálló hordát, én kérem ki magam és az összes felmenőm nevében. Ha jól tudom nem szálltunk meg senkit, ellenben nálunk először a németek állomásoztak, utána meg a szovjetek maradtak egy hosszúra nyúlott teadélutánra. Én kifejezetten örülök ennek a játéknak végre nem hős amerikai kell legyek amihez aztán égvilágon semmi közöm nincs, hanem a saját országom katonái bőrébe bújhatok.
  • a.carkey
    #6
    " Manuálisan gombokkal is irányíthatóak az egységek, egérrel való célzással."

    Érik egy magyar Soldiers? :)
  • dezsolti78
    #7
    "félbarbár megszálló horda"
    Hihetetlen egy magyar ember szájából ilyet hallani. Te nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal, de ebbe most ne menjünk bele....
    Van más játék ahol a dicsőséges vörös hadsereg oldalán harcolhass...
  • Wlanseraf
    #8
    Ezt érte el kemény "munkával" a szadesz meg a maszop....
  • spiczi91
    #9
    Hát elég cifra felfogása a Honvédség munkájának és akkor rohadt finom voltam.
  • dezsolti78
    #10
    Visszatérve a játékra, egy magyar oldalon harcolható rts tényleg sok embert elkápráztatna. Én szurkolok a fiúknak és várom a játékot. Reménykedjünk, hogy egyre több támogatójuk lesz és egy ütős program alakul ki ebből az elgondolásból.
  • Montanosz
    #11
    pici OFF
    csakhogy reagáljak az engem ért méltatlan hozzászólásokhoz.
    Tévedtek, mind a két nagyapám harcolt a WWII-ban, egyik szerbiában kapott parancsot hogy lelőve/félig-élve lökdössék bele a jeges dunába az embereket, a másik pedig ukrajnában volt - és jobb ha előveszitek a törtélem könyveket mert a magyarok megszálló/rendfenntartó csapatok voltak, így a nagyapám is, - és először a zsidókat likvidálták, néha felváltva a kommunistákkal amikor egy kisebb faluban hepaj volt, vagy rájuk volt lőtt valaki. A megszálló haderők német parancsnoka visszaemlékezéseiben írta is hogy 3 év alatt 70 ezer! civillel végeztek.
    Amúgy mindkettőt ki is tüntették vitéz nagybányai akármilyen miklos érdeméremmel.
    Szóval erről ennyit.
    ON
  • dezsolti78
    #12
    A magyarok nem voltak sehol rendfenntartó erők, kisegítő csapatok voltak.
    A cionista történelemkönyveket meg felejtsd el...
  • dezsolti78
    #13
    Bocs még az off-ért. Az amerikai fogolytáborokról is lehetne mesélni, nekem mesélt egy néni akinek a férjét ott ölték meg a derék amerikai bakák.
    A magyar katonák többsége meg gyerek volt,(leventék)az én nagyapám is csak 18 volt még, de voltak nála fiatalabbak. Be lettek sorozva és menni kellett..
    A magyarok nem voltak tisztogató csapatok, ha volt is ilyen azt az SS erre specializálódott csapatai végezték el. De hagyjuk ezt, inkább örüljünk, hogy lesz egy ilyen játék. sziasztok
  • spiczi91
    #14
    A magyarok az ukránoknál kisegítők voltak, nagyapád esetleg SS-es lehetett, ha ilyet csinált. A szerbiai eseményeknek megvolt a maga előzménye, megérdemelték a sorsukat.
  • Pluskast
    #15
    Partizánok elleni harcot keményen vívtak ukrajnában ez biztos. Tudom mert nagyapám háborús napljóában leírta, hogy egy partizán alakulatot üldöztek egészen egy tanyáig ott pedig a parancsnokuk kiadta az utasítást, hogy gyújtsák fel a tanyát. Akik oda menekűltek elevenen bent égtek. Nem tudom, hogy ez mennyire minősűl rendfentartó műveletnek de szerintem ez valami olyasféle.
  • Montanosz
    #16
    jó, elnézést kérek, csak tudtam páran ugrani fognak és nem tudtam kihagyni

    tehát az első hozzászólásom nem állja a helyét, erre bárki rájöhetett aki megnézi milyen topikokat nyitottam eddig))

    a nagyapáim sztorija valós, az egyik egészen frízföldig jutott mert oda magyar csapatokat vezényeltek hogy kitudják vonni német helyőrséget.
    Sajnos mi sem voltunk jobbak az atrocitások területén mint bármely fél(((
  • COOLancs
    #17
    Persze amikor az amerikaiak bombázták Budapestet ezer géppel, akkor szerinted hány asszony és gyerek halt meg? De gondolom ez nem meríti ki a barbárság fogalmát... A partizánok "hőscselekedeteiről" meg fölösleges is beszélni...
  • szabii98
    #18
    +fav
    várós :P
  • lammaer
    #19
    Erről ez a vicc jut eszembe:

    Az iskolában a II. világháborúban elhunytakra emlékeznek. A tanító néni kérdezi az osztályt:
    - Kinek a hozzátartozója halt meg akkor?
    Pistike megszólal:
    - Nekem a nagyapám Berlin mellett halt meg egy kisebb koncentrációs táborban.
    Tanárnő:
    - Jaj nagyon sajnálom, gyerekek álljatok fel 2 perces néma szünet.
    Letelik a gyászszünet, akkor megszólal Józsika:
    - Tanárnő nekem is a nagyapám halt meg, de nekem Auschwitzban.
    Tanárnő:
    - Jaj őszinte részvétem, gyerekek 5 perces gyásszünet!
    Letelik a gyásszünet, megkérdezi a tanárnő:
    - Józsika, megtudhatnám, hogy hogyan halt meg a nagyapád?
    - Persze: Jól berúgott és véletlenül leesett az őrtoronyból.
  • Montanosz
    #20
    OFF
    ...ja egy kis érdekes történelmi tény:
    mi voltunk az első "felszabadult" falu a mostani magyarországon, mivel a ruszkik kiseperték a pár fős csendőrőrsöt.
    Viszont a szomszéd faluban levő csapattest parancsnoka 4 Zrínyi rohamlöveg támogatásával ellenlökést hajtott végre és ki is zavarta az oroszokat, persze aztán vissza kellett vonulnia a felsőbb parancs értelmében.
    Megpróbáltam a Combat Missionban lemodellezni mert elkértem a történészektől a teljes leírást, de beletört a bicskám((
    Amúgy amikor a ruszkik visszajöttek az volt az első hogy a fiatalabb lányokat a szénaboglyába döntötték...
    ON
  • tttttom
    #21
    A kommunista cigányok menjenek el a kurva anyjukba...
  • Mor3llo
    #22
    Fiatalabb lányokat? Konkrétan idős nőket is megerőszakoltak, és nem is egy az egy felállásban..........
  • lammaer
    #23
    A németek legalább tudták, mi az hogy sorbanállás :D
  • szabii98
    #24
    A játék gépigénye középkategóriás lesz. Ennek a mentén próbálunk egy felsőkategóriás grafikát kifacsarni belőle. A kategóriák határai természetesen folyamatosan tolódnak, de próbálunk úgy tervezni, hogy a végső fázisban majd minden összeérjen. Hangsúlyozni kell, hogy ez nem egy sharware jellegű, illetve low budget jellegű "játékocskának" készül, hanem valóban "nagyot" szeretnénk.

    /Facebook/
  • szabii98
    #25
    A játék oldalán vannak képek :)
  • geo91
    #26
    link? mert ahogy látom ez már nem él...
  • szabii98
    #27
    hopsz nemis ide akartam :S keverek két játékot
  • szabii98
    #28
  • geo91
    #29
    ez igen!
  • Solten
    #30
    Huhhuuu, magyar alakulatok, kiraly!

  • lammaer
    #31
    Valahogy azek a lángnyelvek meg robbanások nagyon idejétmúltnak tűnnek nekem.

    Jatékmenetből meg talán az egyetlen érdekes dolog hogy II. vhs de bázisépítős - valahogy világháborús RTSben nem nagyon volt építgetés mint a CnC vagy RedAlert sorozatokban. Ettől eltekintve viszont nagyon tucatjátéknak néz ki nekem, Sudden Strike mellett/után nem tudom tud majd e labdába rúgni.
  • szabii98
    #32
  • szabii98
    #33


  • szabii98
    #34
    Ha össze tudnánk állítani egy kérdés sort, amire kíváncsiak vagytok, akkor azt lehet el tudnánk küldeni a fejlesztőknek, interjúként.
    Ötletek?:D
  • lammaer
    #35
    - miben más mint az eddigi 2.vh-s stratégiai játékok (különös tekintettel a magyarok által elkövetett játékokra pl: Panzers, Desert rats vs Africa Corps)

    - mit emelnének ki, hol ad a játék vmi olyat amit nem láttunk?

    - egyjátékos kampány hossza, van e a küldetések közt egységek átviteli lehetősége (de szép magyaros lett :) )

    - mennyire korhű a járművek modellezése (pl páncélzat: szétlövi e szemből a T-34 a Tigrist)

    - milyen taktikai lehetőségek vanak a játékban (a linkelt videó eléggé "aki rushol az győz" jellegű taktikát mutat)

    - multiplayer lehetőségek?


    Hirtelen ennyi. Kicsit szkeptikus vagyok hogy nem egy tucat RTS jön, kiváncsi vagyok ők hogy látják. Általában grafikailag/zeneileg/designben nagyon jók a magyar programok, de mivel ez a 2.VH lerágott csont, kiváncsi lennék mit találtak ki játékmenetben.
  • szabii98
    #36
    Én is írok ide párat:
    - Lesz-e kapható a játék boltokban?
    - Fix térképen vagy kitalált helyeken fog zajlani a játék menete?
  • szabii98
    #37
    - Átlátható számú egység, egyértelmű , a játékos felé kommunikált paraméterekkel.
    - Nem előre szkriptelt pályák, A gép intelligens emberre jellemző döntéseket hoz.
    - Nem csal a gép.
    - Minden egység 3 kategóriában (védelem támadás irányítás) 6 szinten fejleszthető.
    - Valódi szerep jut a parancsnoknak, akik alatt harcoló egységek számos előnyt élvezhetnek.
    - A gyalogos egységek fedezéket keresnek
    - Egységek lövésének pontossága, távolsága, nagyban függ az adott egység fejlesztéseitől.
    - Manuálisan gombokkal is irányíthatóak az egységek , egérrel való célzással (TPS mód)
    - Minden egységek van egy az életén kívül egy morál értéke, ami a harci helyzettől függ. A morál elfogyásával akár meg is futamodhat az adott egység.
    - AZ egységek állapota (mennyire sérül) , vizuálisan megjelenik (füst pamacsok 70%HP, füst 60%HP, fekete füst + kis lángokkal 40%HP, lángok+ füst 10%HP)
    - Javítható gyógyitható egységek, fejlesztésektől függően akár maguktól is visszamennek a bázisra javítani.
    - Parancs késleltetés. Ez a körökre osztott játékokhoz hasonlóan, megadhatjuk egy egységnek hogy akkor mennyen a megadott pontra, ha erre globális parancsot kap, addig várakozik. A parancs kiadásakor minden egység elindul.
    - Csoportos egységek mozgása, idomul a leglassabb járműhöz. Minden egységnek külön lehet állítani milyen harcmodort alkalmazzon.
    - A kampány hadjáratot nem csak egyedül hanem egy másik emberrel cooperative is végig lehet játszani.
    - Nincs nehézségi fokozat, a játékos szintjéhez igazodik a gép. Annál több pontot kap a játékos minél jobban játszik.
    - Multi játékban a lobbi grafikus térkép alapján működik. Ha 2 nemzet játékosai játszanak egymással, a nyert nemzet globálisan egy pontot kap. Így látni melyik ország játékosai a legjobbak.
    - Multi játékban egyszerre 4 ellenséges nemzet színeiben lehet egymással játszani.
    - Minden játékos saját karakterrel jelenik meg amit a multi játékok során visz magával. Ez az avatár kapja a pontokat.
    - Az egyjátékos mód is CSAK internet kapcsolat lehetősége mellett játszható , mivel a védelem egyik része az hogy bizonyos adatokat a játék csak online tud letölteni.

    Ezt a Facebook oldalán találtam a játéknak, szóval ezeket nem kell kérdezni.
    Multiplayer max úgy:
    -Lesznek-e Multiplayer módban különleges játékmódok?
  • szabii98
    #38
    Na, a Sword of Justice bele egyezett az 'interjúba', tehát akkor állítsuk össze a kérdéseket. Valakinek még van ötlete, kérdése? :)
  • szabii98
    #39
    - miben más mint az eddigi 2.vh-s stratégiai játékok (különös tekintettel a magyarok által elkövetett játékokra pl: Panzers, Desert rats vs Africa Corps)

    - mit emelnének ki, hol ad a játék vmi olyat amit nem láttunk?

    - egyjátékos kampány hossza, van e a küldetések közt egységek átviteli lehetősége (de szép magyaros lett :) )

    - mennyire korhű a járművek modellezése (pl páncélzat: szétlövi e szemből a T-34 a Tigrist)

    - milyen taktikai lehetőségek vanak a játékban (a linkelt videó eléggé "aki rushol az győz" jellegű taktikát mutat)

    -Lesznek-e Multiplayer módban különleges játékmódok?

    - Lesz-e kapható a játék boltokban?

    - Fix térképen vagy kitalált helyeken fog zajlani a játék menete?

    - Minden egység a hangján fog beszélni. Meg lesz tervezve hogy mikor beszélhet, vagy random lesz?

    - Van rá esély, hogy még 2012ben megjelenjen?

    Nos, ha ez így jó, én elküldöm még ma.

    Szerk.:
    Elküldtem, remélem ki tudjuk tenni a fórum cikkeihez.
  • szabii98
    #40
    Húha, ezt aztán a gyorsaság!
    - Miben más a játék mint az eddigi 2.vh-s stratégiai játékok (különös tekintettel a magyarok által elkövetett játékokra pl: Panzers, Desert rats vs Africa Corps)?


    A lényeg, (az egyéni játékelemeken kívül) hogy több különböző játék játékelemeit ötvözzük egyben.
    - Lehet benne bázist építeni, (mint a C&C ban) de nem ezen van a fő hangsúly. A szerepe az ,hogy a unit gyártásokat és fejlesztéseket játék közben tudjuk elvégezni.
    - Lehetőség van a unitok fejlesztésére, aminek eredményét át is viszünk a következő pályára. (5 lépcsőben lehet a védelmét, támadóerejét és intelligenciáját fejleszteni)
    - Fontos stratégiai elem a terep (mint a Sudden Strike ban). Egy-egy magaslatra teraszos részre nem fogunk fellátni, így nagyon helyzeti előnyben lesz akik onnan támadnak. Tehát nem csak az épületek, hanem a fák és domborzat is nagyban korlátozza látásunkat.
    - Kell majd a játékosnak a COH hoz hasonló stratégiai pontokat (rádió átjátszó állomásokat) elfoglalni amit birtoklásáért kapjuk a pénzünket.
    - Nem lesz (egyenlőre nincs tervben) lőszer utánpótlás csak javítás (repkedő vörös kereszt nem lesz :) .
    - Lesznek ágyúk amiket vontathatunk. Főleg a drága tüzérségi ágyúk lesznek igen hasznosak


    - Mit emelnének ki, hol ad a játék valami olyat amit nem láttunk?


    Ha pontosan szeretnék fogalmazni, akkor nemigen lesz olyan, amit valamilyen más játékban nem láttunk már. Maximum az ,hogy nem épp egy RTS ben.
    De a teljesség igénye nélkül:
    - Lehetőség van az egységeket "várj a parancsra" állapotba rakni. ilyenkor megadhatjuk ki hova mennyen vagy mit támadjon meg, de nem indul el várnak egyhelyben. Majd miután a kívánt egységeknek adtunk feladatot egy globális gombbal "parancsok végrehajtása" minden egység egyszerre végzi el. Ez kicsit olyan elem mint egy körökre osztott játéknál persze az idő itt nem áll. A szerep az, hogy ne legyen kattingatós verseny, egy időben tudunk több egység több helyre küldeni.
    - Lesznek olyan parancsnoki egységek, amiknek nem csak az lesz a szerepük hogy messzebb lássanak. Ezek képesek lesznek a hatósugarukon belül irányítani (ha mi konkrét célt nem adunk meg) milyen egységünk mit támadjon . Tehát ha a hamarabb képbe kerülő gyalogság mögött tank is feltűnik a saját tankuk a veszélyesebb célpontot , a tankot veszi célba. Az főleg multiba fontos lesz. Persze minden attól is függ majd milyen fejlesztési szinten vannak az egységeink. De ez a parancsnokkal tudjuk a tűzérségi csapás helyét is megadni, vagy javításra küldhet sérült egységeket....


    - Egyjátékos kampány hossza, van-e a küldetések közt egységek átviteli lehetősége (de szép magyaros lett :) ?

    A hossza kb 210 m :) De komolyra fordítva 12 pálya lesz, ha valaki sok pontot és fejlesztési zsetont szeretne a pályán kapni akkor olyan átlag 30-50 perc lesz egy pálya. Átvinni nem lehet egységeket, csak a fejlesztések maradnak meg. (a fejlesztések zsetonokba kerülnek amiket vagy veszünk a pályán vagy kapunk a végén)


    - Mennyire korhű a járművek modellezése (pl páncélzat: szétlövi-e szemből a T-34 a Tigrist)


    Hát hogy mennyire lesz valósághű ez ugye szubjektív. Az lesz megkülönböztetve, hogy a 6 irány (alulról az akna) érkezik a találat. Tehát innen nézve nem lesz mindegy hogy oldalról vagy szemből adunk-kapunk találatot. Olyan nem lesz hogy de hát ez a tank ez a tankok a valóságban ilyen távolságról nem sebezte. Ennyire nem megyünk bele, mert a fejlesztések miatt überbonyolult lenne a játék. Pl. (a tankok személyzetének 4. fejlesztése épp az hogy a támadó fele forduljon automatikusan, ne csak a toronnyal. Így már is akár -30% a talált sebzés értékéből ami elég jelentős)

    - Milyen taktikai lehetőségek vanak a játékban (a linkelt videó eléggé "aki rushol az győz" jellegű taktikát mutat)?


    A videó még nem látszik ilyen, igen. Szerencsére nem ez lesz :) . Nem látni még a ködöt sem ami eltakarja a nem látott részeket. Egy jól bevédett magaslatot többszörös túlerő ellenére sem lehet bevenni egy "minden egységek kijelölök és támadás" taktikával.
    Felsorolás képen:

    - Terep (amit már fent kifejtettem)
    - Egységek párosítása, ( van tank ami sokkal messzebb lő mint többi de kicsi a látótávja, vagy a parancsnokok használata)
    - Fejlesztések (milyen taktikával használjuk az adott egységek. kifejlesztjük hogy tudjon menet közben is normálisan célozni (legénység fejlesztés), vagy nagyobb legyen a sebzése (tűzerő fejlesztés). Vagy akár 1-1 unitot előnyben részesítünk és csak azokat tuningoljuk.
    - Tudunk aknamezőt telepíteni
    - Egységek tulajdonságai (melyiket mi ellen és milyen távolságból érdemes bevetni
    - parancskésleltetés használata.


    -Lesznek-e Multiplayer módban különleges játékmódok?( Egyik fél véd, másik támad stb)

    Lesznek. Alapból van lehetőség 2 embernek végigjátszani a kapányt (coop). Multiban lehet lokális csatákat vívni adott pályán ( védd meg, foglald el, utolsó emberig...) Lehetőség lesz olyanra is hogy egy 2 Vs 2 módban valaki kilépjen a szövetségből menet közben. így lesz 2 Vs 1 Vs 1.
    A másik multi játék egy terület foglalós mód, kb mint a world of tank ban. Ilyenkor az országok saját színe alatt lehet játszani. egy adott részt azon ország játékosai birtokolnak akiknek több nyert meccsük van az adott pályán.


    - Lesz-e kapható a játék boltokban?

    Tervek szerint igen. Dobozos és online letöltésben. Itt jegyezném meg, hogy Internet kapcsolat szükséges a játék futtatásához.


    - Fix térképen vagy kitalált helyeken fog zajlani a játék menete?


    Meghatározott földrajzi helyeken, de a pálya domborzata inkább a játékélményt fogja kiszolgálni mintsem a valóságot.

    - Minden egység a hangján fog beszélni. Meg lesz tervezve hogy mikor beszélhet, vagy random lesz?

    Ez a kérdést nem nagyon értem :) Ha arra gondolsz ,hogy " igen uram, indulunk" párbeszédek lesznek e, akkor igen. egy egy eseményre random és több változat. (ezt majd kikapcsolható lesz ha valakit még ez is zavar.)

    - Van rá esély, hogy még 2012ben megjelenjen a játék?

    Hát ha ráér Bruce Willis és nem csapódik kisbolygó a földbe akkor igen. :)


    Ez a pár kérdés lenne.
    Előre is köszönjük a válaszokat, és a lehető legjobbakat kívánjuk a játékhoz!
    Boldog új évet! :)
    UI.: Remélhetőleg az oldal cikkeihez (www.sg.hu/jatek.php) ki tudjuk tenni az interjút.
    SG.HU, Sword of Justice topik


    Köszönjük mi is a kérdéseket. Nektek is további jó munkát és sok jóságot 2012 re !

    Üdv: Sword of justice fejlesztői