13
  • gosub
    #1
    Csak 16 Mp! Legalább 36 Mp kell! Addig fos a miöség. Az meg hülye aki m4/3-os gépet vesz, hisz azoknak rosszabb a minösége. A cikkíró mérvado ítélete megmondta. Nem is értem a vásárlokat miért az Olympus/Panasonic m4/3-os tükörnélküli gépeket veszik miért nem a Samsung NX10-et.
  • sonance
    #2
    Elgurult a gyógyszered? A képminőség és a felbontás nincs egyenes arányban, lehet akár 100Mp is, ha szar a képérzékelő.
  • narumon
    #3
    Mihez képest veszik a tükörnélküli Panasonicot? Az eladást ebben a szegmensben továbbra is a Canon / Nikon kettős uralja.
  • gosub
    #4
    szerintem is. Elgurult a gyogyim:) Csak hát ugy látszik Samsung tovább vivja a megapixel háborut. Gondoltam mit 16, miért nem mindjárt 36 ha szerinte ez a minöség javito megoldás.
  • gosub
    #5
    Canon, Nikon a tükörnélküli cserélhető objektives gépek piacát vezeti? Tudni szeretném melyek ezek a modellek! Valamit benéztél! Canon azt állitja nem terveznek ilyet. Nikon is bár ott már rebesgetik hogy fejlesztik.
    Az Oly/Pana/Sony/Samsung gyárt MILC, EVIL...-t! DSLR-röl meg nem volt szo.
  • narumon
    #6
    Rosszult fogalmaztam ÁRszegmensre gondoltam. Amennyiért a Panasonic tükörnélkülit veszed (GF1 GH1 GH2 pl) annyiért kapsz egy jó Canont vagy Nikont is.
    Egyelőre csak Japán eladási adatok vannak:
    http://www.objektivek.com/blog/20101228-japan-eladasi-adatok-2010

    Ebben látszik ha már tükörnélküli akkor inkább Sonyt vettek az emberek. (Legalábbis a japánok)
  • gosub
    #7
    Ja az ár az elszállt. A tükörnélküli rendszert most felárral kell megfizetni.
  • cloud.strife
    #8
    Sony a NEX cuccával azért szépen megmutatta, hogy van keresnivalója a piacon.
    Persze a "nagy" kettőst nehéz lesz akár utolérni is..... :/

    Samu meg nem isértem miért kapálózik ezen a piacon...... sajnos mindenhol kapálóznak és az emberek nagyrésze meg is eszi a marketingjüket..... sajnos..... :(
  • Ferrer
    #9
    Mire jó a fényképező tükör nélkül?
  • Tetsuo
    #10
    Az a jovo, meg a Canonnak is. ;)
  • Tetsuo
    #11
    Az ironia eleg erosen kiveheto gosub hsz-abol, persze nem mindenki erti. :)
  • Ferrer
    #12
    Jövő?? Sötét jövő elé néznénk, ha ez lenne a jövő :D
  • eto demerzel
    #13
    hat en az elolapra nm lcd-t szereltem volna hanem sima tukrot. avval is be tudom magam tajolni. oszt nem is fogyaszt. cserelni is konyu :D