146
  • lapaleves
    #26
    én is ezt a "ne vess fel semmit" verziót támogatnám, elég unalmas.
  • Kara kán
    #25
    Nem feltétlenül. De én egyébként külföldi fórumokon is szoktam garázdálkodni, úgyhogy...

    Nos, őszinte leszek: ez az oxigénes víz annyira nem az én eredeti ötletem.

    Két cucc fogott meg, de az nagyon:
    1. Vagy a Kapcsolat vagy valamelyik Mars-témás filmben látható, hogy az ET-k úgy döntenek elviszik magukkal az emberizinget a bolygójukra. (Persze, ez sem a sci-fi írók saját ötlete, mert már a Bibliában ugye ott van Énokh, meg Illés próféta is - de így épülnek egymásra a szellemi cuccok.) Felkészítik őt a hosszú és gyors utazásra, ezért egy kapszulába teszik, amiben olyan folyadék van, amelyből a hős fel tudja venni az oxigént. Mint a halak a vízből. Megjegyzem, nem hülyeség ez, mert ki mondta, hogy a tüdőnk csak a levegőből tudja felvenni az oxigént minékünk? El tudok képzelni olyan folyadékot, aerofluidumot, amely a tüdő hörgőcskéit kitöltené, és közben a benne lévő oxigént leadná nekünk. A folyadék védene a nagy gravitációs gyorsulások ellen, no meg esetleg a sugárzások ellen is.
    2. Már vannak oxigénsátrak, amelyek a lélegeztetőgépek felnagyított, sportolóknak kifejlesztett változatai, de ezek ugye levegővel keverik az oxigént.
    Mindenesetre a lényeg, hogy a vérrel több oxigén jusson a sejtekhez, és ezt többféleképpen meg lehet oldani, akár úgyis, hogy valakinek a vérét átfuttatjuk egy szűrőn; kiszedjük belőle a kórokozókat, a túl sok vérzsírt, meg egyéb mocskot, és közben, csak úgy mellékesen oxigénnel, antitestekkel, meg egyéb hasznos cuccokkal feltöltjük.
    Ez is van már részben sportolóknál, már az NDK-sok is alkalmazták; kimutathatatlan dopping.
  • Tetsuo
    #24
    Az egy dolog "kitalalni" valamit. Gyerekkent sokan kitalaltak az erintokepernyot, a 3D-t, a lapat nelkuli ventillatort. Sokszor felteszi az ember a kerdest, dehat miert nem ugy vagy amugy csinaljak?..
    Ezeket jo esellyel veled parhuzamosan mernokok es sci-fi irok is felteszik. Az otletet akkor valosithatod meg, ha kitalalod a gyartasi folyamatot is es kesz tervvel allsz elo, erre nagyon kevesen kepesek. Ceggel tarsulni ugy tudsz, ha kozosek az erdekeitek, ugyanis sok ceg vasarol meg talalmanyokat (fix osszegert), de nem valositja azt meg (nincs jutalek).

  • philcsy
    #23
    Az emberi csontok elporladnak de az őscickányé nem. Miért is?
  • Kara kán
    #22
    Igazából annyira azért nem reklamálok 2 okból:

    1. Szeretném, ha hőn szeretett hazánk, Magyarország fejlődne;
    2. Sok ötletet idő- vagy pénzhiány miatt nem tudok én magam megvalósítani, tehát hagyom a koncot a kis hiénáknak;

    Megj.: Csak az bosszant, amikor ezek a kis senkik engem próbálnak kiiskolázni még abból is, amit tőlem loptak.
  • globint
    #21
    Levédetni???
    Ha nincs rá pénzed, hogy megvalósítsd, nem mész vele semmire!
    Nekem a papám kitalált egy alacsony esésű patakokban működő vizierőművet, ami három erőtípust használt, bárhol fel letett telepíteni, nem kellett hozzá duzzasztógát. Levédette, fizette a fenntartási költséget, házalt vele....
    A magyar állam adott volna (állítólag, mert nem láttam az ajánlatukat) egy fix összeget, amit a papám nevetségesnek ítélt.
    Kiment külföldre, (USA), és ott egy energetikai céggel szerződött, hogy az így megtermelt energia valami %-át megkapja.
    Aztán mindíg azt a választ kapta, hogy nem tudják értékesíteni a berendezést.
    A papám meg "csődbe ment" közben, és 60 éves korában meghalt, agyvérzésben. (Talán a sok idegesség sem tett jót neki.)
    Úgyhogy rám csak a találmány leírását hagyta. De mire megyek vele? Már lejárt a védelem!!!
    Így van ez más dolgokkal is!!!
    Sajna.
    Úgyhogy végül is én megértem Kara kán-t.
  • ADAMEX9
    #20
    Én sajnos 10 évesen(11 éve) NEM védettem az ötletem.
  • ADAMEX9
    #19
    Én sajnos 10 évesen(11 éve) védettem az ötletem. Már akkor kitaláltam, hogy mennyire értelmetlen ez a sok papír amit felhasználunk(újságok, magazinok, szórólapok stb). Miért nincs minden háztartásban egy digitális újságolvasó kütyü, amire reggel neten keresztül elküldik a megrendelt újságodat.

    Nem azt mondom, hogy nekem jutott először eszembe a világon(de lehet), csak a tény, hogy akár gazdag is lehetnék belőle.
    Most meg a csapból is a tablet és az e-könyvolvasó folyik...
  • Jrex
    #18
    Vagy csak ne vess fel semmit,és nem tudják ellopni...
  • Irasidus
    #17
    Ezek a dolgok mind külföldről gyűrűztek be hozzánk, utána lehet nézni. Azonkívül a lúgosítás, vagy a oxigénes víz akkora bóvli mint egy ház... szóval én nem dicsekednék ezzel a te helyedben.
  • torreadorz
    #16
    "Ezt csak azoknak a gúnyolódó köcsögöknek írom le, akik röhögnek a kopirájtos kikötéseimen."

    Izé, nem lenne egyszerübb levédetned egy szabadalmi hivatalban? Azóta már gazdag lennél...
  • Kara kán
    #15
    Ja bocs, ez erről jutott eszembe.
  • Kara kán
    #14
    Én nem hiszek a mesékben.

    Hogy egy kicsit offoljak, évekkel ezelőtt felvetettem egy internetes fórumon, hogy mi lenne, ha az oxigént nem csak a tüdőn, hanem ivóvizen keresztül is bevinnénk a szervezetbe.

    Azóta ezt sokan ellopták, és jó pénzért árulják. A szervezet lúgosításának témáját is én hoztam fel.
    Ezt csak azoknak a gúnyolódó köcsögöknek írom le, akik röhögnek a kopirájtos kikötéseimen.

    Én meg magamban ezeken az utánozó majmokon röhögök, akik elkapják egy-egy kósza gondolatom, és azon próbálnak hasznot húzni, de a szellemiségem lényegét, úgy en blokk nem értik. Emiatt meg jön általában a vakvágány.
  • wednes
    #13
    Ott van erre esély, amelyik város lápos mocsaras területen fekszik. Például New Orleans (pont erről volt egy műsor a Nat. Geo-n). Ha elborítja az üledék és az iszap akkor megmaradhat. De Tokió meg New Yorknak nem sok esélye van, mert a kontinens ütközések be fogják őket gyűrni (persze addigra úgyse lesz belőlük semmi).
    A fennmaradáshoz egyébként az kell, hogy még "mostanában" kerüljenek a föld alá a "leletek".
  • SlickAdam
    #12
    van egy konyv, amiben olyan leleteket mutatnak be, amik a majom es az ember utjainak kettevalasakor leteztek. az erdekesseg az, hogy: pl.: vasdarabokrol es cipolenyomatokrol van szo.
  • wednes
    #11
    Évmilliók vagy százmillió év múlva a bányák is semmivé lesznek. Ennyi idő alatt a kontinensek elvándorolnak, hegyláncok gyűrődnek fel, tengerek szűnnek meg vagy alakulnak ki, sok vulkánkitörés stb. Teljesen más élőlények népesítik be majd a Földet. Fosszíliákat lehetne találni rólunk persze. De ha az emberiség "nyomának" ha az 5%-át ki tudnák kaparni a földből, lehet már az is nagy eredmény lenne.

    A Holdon lévő rover is elvileg fennmaradhat, de ilyen időtávba egy meteor is telibe találhatja őket és akkor volt, nincs.
  • torreadorz
    #10
    Biztos hogy maradna nyomunk, mind direkt mind indirekt. Gondolj csak bele, egy autó biztos szétrohad ennyi idő alatt, de majd csak akad pár, amelyik teli megy homokkal ami aztán megkövesedik. Jó eséllyel 300 millió év múlva egész megkövesedett városokat ásnának ki a föld alól.
  • Kara kán
    #9
    De nézzük csak a szénbányákat.
    Milliárdnyi szenet bányásztunk ki, azokban csak ott maradt volna egy aranyékszer, gyémántköves gyűrű, platina műfog, sarokcsiszoló korundum koronggal, titánból készült karóra stb.
  • moikboy
    #8
    Pláne a holdon lévő roverek stb.
  • Kara kán
    #7
    Na de az űrbe küldött szondák közül pár még ott lenne.
  • wednes
    #6
    Érdekes lenne ha nem mi lennénk az első civilizáció ezen a bolygón, és találnák "nyomokat". :)
    Bár valószínű kövületeket már találtunk volna, valamit sikerülne azért kiásni. De az tény, hogy az évmilliók miden civilizációs nyomot eltüntetnének a felszínről.
  • bvalek2
    #5
    378 millió év után milyen nyom maradna az emberiség után? Minden ipari létesítmény porrá válik, minden szemét lebomlik (még a barbi babák is), a halottak csontjai is (kivéve azok, akik mocsárban megkövültek, de nem sok lehet belőlük, simán elkerülhetik a figyelmet), az erőforrások regenerálódnak (pl. szén és olaj újraképződik, új hegységek alakulnak ki, bennük új ásványkincs-lelőhelyekkel, stb.), a radioaktív hulladék aktivitása megszűnik. Egyvalami biztosan megmaradna, kimutatható lenne a biodiverzitás csökkenése. Ha 378 millió éve létezett volna egy civilizáció a Földön, pontosan ennyi maradt volna belőlük, anomáliák a fosszíliákban.
  • Kara kán
    #4
    Bosszantó ez a köd, nem?
  • Kara kán
    #3
    Mindenki beszéljen csak a saját nevében!
  • NEXUS6
    #2
    Minmeghalunk!

    Ja, BUÉK!
  • PSissy
    #1
    A földtudomány az egy szó! In English: Geoscience or rather Geosciences. :)