254
Nokia symbian s^3 telefonokról bővebben
  • CybeRick
    #1
    Tapasztalatok, és kérdések jöhetnek :)

  • Büdös Bohóc
    #2
    kíváncsi lennék a gyorsaságára ennek a telónak, 120k-ért nem tetszene ha úgy "hasítana" ahogy az e51, pedig ejjha de gyorsnak tűnt az régebben...
  • CybeRick
    #3
    Eddig elég gyorsnak tűnik. Igaz csak 2 napja nyúzom. A szokásos "szimbián" lassúságot nem tapasztaltam. Egyébként 18900HuF-ért sikerült beszerezni előfizetéssel. Az meg nem sok...

    Videó pl elég meggyőző, HD-ben szépen dolgozik. Fotó, fix fókusz miatt nem annyira szerencsés.
  • ajem kisa
    #4
    Azthittem, hogy motorolát veszel!:)
  • akyyy
    #5
    azt fizetheted őszülésig :D
  • ajem kisa
    #6
    Azt hiszem, hogy az ilyen telókhoz már nem elég egy feltöltőkártya, hanem kikellene használni a lehetőségeit!
    És gondolom, hogy emberünk emiatt vett előfizuval!
    Az meg az ő dolga, hogy meddig fizeti vagy nem!
    Csak ő mondhatja meg, hogy neki mi a jó nem?;)
  • Morphin
    #7
    Valamelyik nap nézegettem róla utube-on videokat...nekem tetszett, főleg a teljes qwery bill megoldás.Gyors is,és nem volt semmi stiklije,minden szépen futott rajta.Most 5800-am van.Nem mondom hogy teljesen kihasználom,de legközelebb (1-2 év múlva) már tuti nem veszek symbianos telót.(pedig régen hogy szerettem a 3650-est)
    Valahogy el vannak maradva...bár az 5800 hardverileg is gyenge a mai telókhoz...lehet csak ez a baj.

    Előfizuhoz: 19k a teló és gondolom 2 éves hűségnyilatkozat.Ilyenkor mennyi a havidíj? Csak 2 év után lehet tarifát/csomagot váltani?
  • Morphin
    #8
    Hopp benéztem...az E7 a qwerty gombos.
  • ajem kisa
    #9
    Nemtudom, milyen csomagba vette emberünk, de az 5800-át nehasonlitsd össze a mai telókhoz, mert nem 2010-es modell!:)
    Nekem is 5800-ám volt 2 hónappal ezelöttig, de lecseréltem a telót is és előfizut is váltottam új nokiára!
    Az új symbian^3 rendszer azért nemrossz!
    Nemmondom, hogy hibátlan, de 2011 januárjára jön egy nagy update az új szériákra, és kicsit befoltozgatják a hibákat, és 2011-re igértek még 4-5 komolyabb update-et!
    Nem titok, hogy a böngészés a leggyengébb pontja az uj rendszernek, de ígéretek szerint januárban cserélik a beépítettet, és a kezelőfelület, az ikonok is megváltoznak...
    Remélem nemcsúsznak juniusig vele!:)
  • DummyBoy
    #10
    EDOF - nem fix ... olvasgassatok utána :)

    EDOF
  • Morphin
    #11
    Hát olvastam a ^3-ról is régebben,de nem sok reményt látok benne.Nemrég jelent meg és látod,hogy foltozni kell ezerrel.Mivel itt ez az android meg ájfón őrület(meg az új mobile win),kezdik hanyagolni a fejlesztők ezt a symbianosdit.(mindenhol csak barkáccsal[szignó] meg vacakolással találkozok valahogy nem kiforrott nekem ez a symbian)
    Bár kicsit szkeptikus vagyok egyelőre mert se androidos telóm nem volt még se ájfónom...valszeg a kövi telóm androidos lesz.Bár ez még bőven a jövő zenéje...másfél évig még nincs saját keresetem (csak ösztöndíj) szval egyelőre nem hogy kártyásan/függetlenül,de még előfizusan sem tehetem meg,hogy ilyen telóm legyen.
  • DummyBoy
    #12
    Én nem féltem annyira a S^3-at ... Az IOS az csak alma ... Az Android jó, csak magas HW igénye van és az Android alkalmazásboltja sem áll a helyzet magaslatán ...

    Az S^3 esetén kiváncsi vagyok mit hoznak ki belőle (Ezer éve Symbianos telefonjaim vannak ...) és majd kiderül ...
  • ajem kisa
    #13
    Pedig az új nokia telók most szerintem elég jók, a foltozgatások meg mindenütt léteznek! Ez csak jó ha foltoznak!:)
    Nekem az 5800 után az uj S^3 olyan volt, mintha nem is nokia lenne a kezemben, szoval egy ájfon 3gs tesztelése után nemféltem a nokiát, mert ellentétben a nokiával az ájfon amennyire nyomul a hülye hirdetéseivel és reklámjaival, hogy képes videóhívásra és szövegmásolásra, netre...(kéremszépen már 2010ben ez nem ujdonság!!!)!
    Vagy beakarunk vágódni másoknál és veszünk ájfont 2x3x olyan drágán mint a konkurens és feltöltőkártyázunk, vagy logikusan gondolkodunk és veszünk olyat ami belefér a pénztárcánkba olyan szolgáltatással amivel ki is tudjuk használni a dolgait...
    Ez nem azok ellen szól akiknek ájfonjuk van, hanem azoknak, akik odajönnek a hó vége felé ájfonnal a kezükben és megkérnek, hogy adjam kölcsön az enyémet 2 percre...-.-
    Én magamnak veszek telefont és a saját igényeimnek megfelelően!
    És most a nokia olyan szériát hozott ki, amiben megtaláltam mindazt amire szükségem van olyan árban, ami belefér a keretembe!
    Nemkell félteni a nokiát!:)
    Kicsit más!:)
  • CybeRick
    #14
    Kis kiegészítés.
    18900HuF volt (nem kezdőrészlet, hanem össz-vissz ennyi!) a készülék.
    180perces tarifacsomag (havi 5220HuF) + Net 100Mb 990HuF(ami nem számol túlforgalmazási díjat, hanem sebességet csökkent).
    1 év után lehet váltani tarifacsomagot.

    ui: Motorola Defy T-miatt nem jött össze. Adminisztrációs hiba miatt. Sajnos. Pedig az is bejött volna ;)
  • Morphin
    #15
    Teljesen korrekt akkor...

    Amikor fél-1 éve megvettem az 5800-át nem bántam hogy rezisztív a kijelzője,mert hugomnak Monte-ja van,oszt társnak meg vmi HTC HD mittoménmi és a kapacitív nem jött be.Most viszont amióta Galaxy S-et fogdostam tökre bejön...+ a multitouch sem hülyeség.

    Ájfonról meg annyi a véleményem,hogy a maga nemében egy tök jó telefon...amit tud azt tényleg tudja.Sok más telefonnal ellentétben.(értem ezalatt a döcögősséget,bugokat stb) Bár amennyiért itthon beszerezhető nem vennék soha...ha külföldön élnék nekem is lehet az lenne.(sz*rért hugyért dobálják odakint,AT&T-nél...itthon meg megy a parasztvakítás) Ismerős mondta,hogy Angliában leszarják ha ájfonod van...egy HTC-re előbb odafigyelnek kb.Az hogy idehaza ilyen kultusza van meg menőznek vele az már csak a mi hülyeségünk...
  • LoSA
    #16
    Én nem vennék ilyen telefont, kizárólag Android-os telefont. Nekem már Galaxy S-m van és nagyon örülök, hogy Android-os készüléket vettem. Egyszerűen a Nokia egy kicsit le van maradva, a legtöbb program már csak Androidra jön ki. Lehet, hogy jó a telefon, meg szép is, de kis idő múlva rájön az ember, hogy rengeteg app-t nem tud használni majd. :(
  • CybeRick
    #17
    Nekem a Galaxy S az akku gyengesége miatt nem jött be, mint lehetőség. Az sajnos kritikán aluli. Bár ez elmondható minden jelenleg futó okostelefonról.
    Azért az túlzás hogy Symbianra nem fejlesztenek app-okat, dehogynem. Gyakorlatilag bármilyen app beszerezhető rá.
    Egy dolog azért jól jönne: ac3 audio codec támogatás. Ha jól tudom az N8-ba belekerült. C7-be sajna nem.
  • ajem kisa
    #18
    Menj be az ovi store-ba, annyi progi, játék, van minden szar!:)
    Nokiánál már megvolt a főnökcsere is, gondolom most neki sem szabad hibázni!
  • LoSA
    #19
    3 héttel ezelőtt még Nokia 5800-m volt, szóval szétnéztem párszor az OVI-ba... Sajnos igénytelen, primitív programok vannak Symbianra. Vitathatatlan, hogy az Android az egyik legjobb op. rendszer jelenleg. És a Nokiának illene valamit kitalálni, mert ez így durva pofára esés lesz. :)
  • DummyBoy
    #20
    És mit vettél idáig Android Store-ból?

    Mondjuk egy MAPS-et nem neveznék igénytelen primitív SW-nek ...
  • Vadnokedli
    #21
    Szerintem HIBA! volt meg venni :/ de persze kinek mi az igénye ennyi pénzért. [ennyiért jóval jobbat kaptál volna és gyorsabbat is.]
  • LoSA
    #22
    Megvenni még semmit nem vettem meg, de a FREE cuccokat el lehet érni a Marketból és ott is 1000szer jobb progik vannak, mint a Nokiákra. :P
  • ajem kisa
    #23
    Szeritnem neki kell dönteni, ha nempróbáltad, vagy csak láttad jutubon, akkor nemondj váleményt, vagy ha mégis, akkor gondolom ha körte logó lett volna rajta akkor tesó lenne...
    Ne te dönts helyette! Gondolom tisztában van vele, hogy mi az amit akart, vagy tud elérni!
    Én tudtam volna venni ájfonnégyet, vagy nemtom mi most még a menő, de mégsem azokat vettem, mert kinőttem a "nekem jobb van mint neked bibíí" vagy a "dehülye vagy, hogy nem pirosat vettél"! Én az én (és gondolom CybeRick is magának vásárolt) érdekeimet vettem figyelembe!
    Egy bizonyos kor után benő az ember fejelágya!:D
  • ajem kisa
    #24
    Azért az 5800-át nemkellene összehasonlitani a mostani nokiákkal!
    Egy csomó új progi van a S^3-ra ami nyilván nemkompatibilis visszafelé...
    Az 5800-án nekem 1 játék nemment lag nélkül! A programokról meg inkább kimaradtam, mert olyan lassúságot csak csúcsidőben lehet látni az utakon!
    A S^3 teljesen rendben van! Najó vannak hibái, de januárra valószinű kijavitanak párat tuti!
  • CybeRick
    #25
    Igazából 3 készülék közül választottam.
    1. Motorola Defy - ez sajnos T-nél nekem nem jött össze.Erről már írtam
    2. HTC Desire - Ez éppen 10000HuF-al drágább ugyanabban a konstrukcióban mint a C7.
    3. Nokia C7 -gyakorlatilag a Nokia N8 belseje van benne, amit tud az bőségesen elegendő manapság. Fényképezni már jóideje nem telefonnal fényképezek ;) Játékra pedig sose használtam mobilt. Na jó, talán 8-10 éve.
    Nem értem ezt a lassúság témát. Nem érzem hogy lassú lenne. Azért 2 játékod kipróbáltam rajta (egy autós 3d-s, és egy hullámvasút játékot). Tökéletesen futnak.
    A Symbian felület kicsit kopottas, Igaz SPB mobile shell-el feljavítottam a megjelenést :)
  • Vadnokedli
    #26
    Idővel be fog lassulni sajnos. én amúgy Desire-t vettem volna akkor :/

    Hiszen azért a Desire vagy 5X gyorsabb ha nem kevesebb szer.

    hisz ram ban / processzorban majdnem a dupláját tudja; üzem ideje meg felhasználó függő. (samsung galaxy s em is képes napi 10% -al be érni ha kímélve használom vagy akár 6-8% -al.)
  • ajem kisa
    #27
    A samsung is befog lassulni akkor!:P
  • SrAta
    #28
    Azt hogyan?:D
    Valakinek van olyan okostelefonja ami tovább bírja 2,5 napnál??? Nekem Nokia 5230am van és örülök ha 2napig 2,5ig bírja...
    Mitcsinálok rosszul?
  • Morphin
    #29
    Sokat használod...
    Nekem az 5800 van hogy 6-7napot is megy.Persze ilyenkor kb nem csinálok vele semmit se.Amint elkezdek minden nap pókerezni meg neten mászkálni, nem bír csak 4-5-öt.
  • SötétBarom
    #30
    Az iphone napokig bírja, ha nem nyúlsz hozzá!
  • High end PC #31
    Nekem 1 napot nem bírnak! :DASDASDA
    (HTC HD2, HD7) de csak mert zenét is róluk hallgatok, meg csomót netezek (laptopot körülményes mindenhova hurcolni), de teszteltem már, ha alig csináltam velük valamit, napokig is húzzák, de szerintem nincs olyan okostelefon a piacon, ami nálam ne merülne le 1 napon belül az intenzív használat mellett.
  • CybeRick
    #32
    A c7-esen 1 filmet néztem rajta, másnap 2 tv sorozat epizódot (2x45perc), napi 10-20 perc netezés + zenehallgatás után 3. nap reggel már csak 28%-on állt az akku. Eddig jónak tűnik.
  • ajem kisa
    #33
    Data package content, Changelog, corrections or changes :

    Recreate PR1.01 NAM/Europe vanilla variants with updated xml files
    Europe DP 2.0 must be installed
    Forrás
  • CybeRick
    #34
    Sajnos ebben sincs még ac3 codec
    OVI Suite egyébként nem ajánlja fel a frissítés lehetőségét. (nem látja hogy lenne frissítés)
    Megnézem NSU-val is ha lesz időm.
  • flameman
    #35
    Hali ez nem ide tartozik vettem egy Nokia 2330c -t fél éve és az a baja hogy fehér a képernyö és nem jelez semmit a folyadék kristály nem törhetet el mert nem igy nézne ki valaki megmondaná mi a baja valaki szerint érintezési hiba más szerint szoftver hibás.
  • Falkon
    #36
    Sziasztok!

    Az elülső kamera mellett van a fényérzékelő, de az mellett mi van? Nem tudok rájönni.

    Előre is köszi
    Üdv
    Falkon
  • Dj Tommy
    #37
    Szerintem az-a: Proximity Sensor
  • Falkon
    #38
    Köszi a segítséget!
  • DonZorro
    #39
    Szia Mesterek! Megvan, jól van, szép és okos! Egy kérdés: Hogyan tudom rákapcsolni a ROUTER-ra, ha azon "MAC szűrés" van??? Megoldható valahogyan??? Köszi előre is...
  • DummyBoy
    #40
    Nézd meg a MAC címét és add hozzá a routerhez (gondolom így kell ... routerem nincs)

    *#MAC0WLAN# ... azaz: *#62209526#

    Sok sikert!