53
  • [HUN]FaTaL
    #1
    Akkor adják ingyen a könyveket, vagy húzzanak már a p*csába a reklámjaikkal.
  • Zoliz
    #2
    'nyátok a reklámokkal, remélem majd lehet fizetni a teljes reklámmentességért is.
    Néha elgondolkodom azon, hogy akiknek vannak kedvenc reklámjaik bárhol a médiában, azok nem szintén marketingesek -e. Mindenesetre gusztustalan népség.
  • zsolt501
    #3
    Ha ezt véghez viszik abból nagy botrány lesz, mert sokan nem olcsón vették ezeket a készülékeket és még a megvett vagy egyéb módon rátöltött anyag mellé még muszáj lesz reklámot is olvasni, arról nem beszélve hogy ha animált lesz a reklám akkor az csak feleslegesen terheli a készüléket és igazán az e-papiros kijelzők nem igazán mozgó animációkra lettek kitalálva.
  • [HUN]FaTaL
    #4
    Majd mindenki warezolja a kiadványokat, amiből szépen ki fogják gyomlálni a reklámokat, aztán majd lehet sírni. Aminek a következménye az lesz, hogy mégtöbb reklámot pakolnak a könyvekbe (hogy több bevétel legyen), ezért aztán még a maradék vásárlónak is elege lesz belőle és az is lewarezolja és így tovább...
  • Narxis
    #5
    Reklám 4ever!
  • Professzore
    #6
    Én nem vagyok marketinges, de sok kedvenc reklámom van.

    A fenti történet meg rémálomnak tűnik valóban. De idehaza szerencsére nem ez a trend. És nem is esélyes, hogy az lesz.
  • karesz6
    #7
    Ha ingyenes lesz legyenek reklámok.
  • Teppik Amon
    #8
    És akkor Frodó beledobta a 3000ft/g áron vásárolt tört arany gyűrűt (Vámház körút 5000) Mordor izzó poklába. A hatalmas sasok már úton voltak Gandalfal (akar töbet tudni? Malév.hu) hogy megmentsék.....
  • e57
    #9
    Ha az e-könyv utolsó oldala után hozzáfűznek még 2 oldalt ahol reklám van (főleg más könyvek), akkor azzal semmi bajom.
    Ez a megoldás papír könyveknél már nagyon régóta működik.
  • Omega
    #10
    Valamiből mindenkinek élni kell, hacsak nem pofátlanul csinálják nincs ezzel semmi baj.
  • zord01
    #11
    Kurvaanyjukat...
    Majd minden fejezet után végig kell nézni egy 5 perces reklámfilmet.
    Maradok akkor a papír könyvnél.
    Amúgy meg Teppik Amon kommentje király.
  • willcox
    #12
    Ha jól tudom, az e-könyveket pénzért adják (hivatalosan). A vásárló nem reklámért fizet, hanem a könyv tartalmáért. Undorító. Aki szereti a reklámokat, az érveljen inkább amellett, hogy lehessen PÉNZÉRT reklámokat is nézni, nekik ugyanis az való. Gyanítom, hogy nagyon veszteséges lenne a dolog, mert senki sem venne olyat.
  • willcox
    #13
    Azok a(z ingyenélő) cégek, amik reklámokból akarnak megélni, azok többszörösen is gazemberek.
  • shandix
    #14
    És csak mossák az agyad.
  • DeviloftheHell
    #15
    és a sok hülye kajálni fogja :D egésségetekre, én már falramászok a reklámoktol mind hazudik
  • Ruley
    #16
    Ha minden fejezet végére befűznek egy oldal reklámot, és ezért cserébe ingyen adják a könyvet, az nem hogy elfogadható, de kimondottan jó lenne, ez lehet az egyetlen értelmes módja hogy mindenki jól járjon, a kiadó is megkapja a pénzét, és az olvasó is legálisan az ingyen könyvét.
  • Julius Caesar
    #17
    És az senkinek nem merült fel, hogy maradna a papírból készült KÖNYVEK mellett?

    Mert amíg ilyen reklámok lesznek benne, addig én megleszek ám az ódivatú módszerrel is.
  • Ruley
    #18
    Ha a papírból készült könyvekért kell fizetni akkor mégis csak ez a jobb.
  • Julius Caesar
    #19
    De legalább nem bámulom a hüvelygombás reklámokat. Pedig milyen szép is az, amikor egy Balzac regényben befigyel a káneszten kenőcs. :)
  • sasamadár
    #20
    Ha ingyen vagy jelentősen adják az ilyen könyveket akkor jöhet. A reklámokra már úgyis majdnem immúnis vagyok.
  • [HUN]FaTaL
    #21
    Drága, környezettszennyező és mondjuk 5db könyvet magaddal cipelni nyaralásra lényegesen kényelmetlenebb mint egy ebook readert behányni a táska zsebébe.
  • Rotyoka
    #22
    A papír alapú már réges régen elavult, csak az emberek jórésze képtelen lesz jelenleg válltani.. Ki kell halni egy generációnak ehhez
  • DontKillMe
    #23
    Ingyen nem fogják adni a könyvet, cserébe a reklámért, annál köcsögebbek. Ez a feltételezés önmagában is nevetségesen hangzik. Különben már napjainkban is ingyen lenne a pc, konzol..etc game. De nincs, sőt, drága, mint a franc. Cézárral kell egyetértenem, miszerint a hátam közepére sem kívánok egy ebook receptköny oldalán egy hüvelygomba reklámot. Rühellem a reklámokat és ugyanezen megfontolásból nem nézek évek óta tv-t, sőt készülékem sincs. Én nem vagyok és nem leszek immunis, egyszerűen kihagyom akkor ezeket a kütyüket is. Hányingerem lesz attól, ha az arcomba akarják tolni azt, amit nem szeretek. Hányingerem van ettől a fogyasztói, köcsög, kapitalista társadalomtól.
  • RecoPhile
    #24
    Én úgy gondolom hogy jövőben is meglesz helye a ebook-ok mellett, de addigra mint teljesen más érték rendel fog bírni, mint napjainkban. ;)
  • RecoPhile
    #25
    Mint mondjuk középkorban ahol nagy szám volt, ha valakinek egy kisebb könyvtára volt otthonában teli könyvekkel. Erre lesz ítélve most a könyvek ha elterjed a ebook. :)
  • willcox
    #26
    A könyvnek van ám egy hihetetlenül nagy előnye! Nem merül le sosem.
    Egyébként meg ki az a hülye, aki nyaralás alatt 5 könyvet akar elolvasni? Olvasni lehet bármikor!
  • cateran
    #27
    Draga? Kornyezetszennyezo? Nem semmi...
  • WoodrowWilson
    #28
    Jelentkezzen aki, nyaralásra valaha 5 könyvet vitt magával.
  • gothmog
    #29
    Az átlag ezeknél a readereknél olyan 5-7000 lapozás/feltöltés. Nem a lemerülés a fő jellemzőjük.
    a másik dolog, ez még mindig elérhető, az előbb ellenőriztem.
  • Tsol
    #30
  • RecoPhile
    #31
    Környezetszennyezővel egyetértek, hogy drága kinek mi drága... :D

    Szerintem hogy ki mennyit és hol olvas az eléggé egyéni dolog. De vannak akik még egy könyvet se olvasnak életükben vagy nagyon keveset.
  • tttttom
    #32
    Én idáig csak a mein kámpfot olvastam el.
  • tttttom
    #33
    Egész életem során. :D
  • gothmog
    #34
    Duma. Lehet, hogy megvetted és ott díszeleg a polcodon, de olvasni nem olvastad. Legalábbis nem végig. Erre nagy összegben fogadni is hajlandó vagyok.
  • tttttom
    #35
    Idézzek belőle? :D Bár nem kéne, mert megfog rakni a TESZ. :S És azt nem szeressem. :D E-bookba van meg.
  • tttttom
    #36
    Azért nem idézzek, mert jön a ZSIDESZ-es jézuska és ajándék helyett egy bilincset kapok a kezemre. Meg egy gumibotot a hátsó fertájamra. :D
  • gothmog
    #37
    Az nem kunsznt, google a barátod. "E-bookba van meg." -ahogy bárkinek, aki rászán kettő perc keresést. Persze ettől még hiheted magad komoly ellenállónak.
  • gothmog
    #38
    Álmaidban.
  • tttttom
    #39
    Elolvastam az egészet ezt elmondhatom magamról oszt csá. Attól még nem tartom magam ellenállónak csak kicsivel tisztábban látom a dolgokat...
  • gothmog
    #40
    "ezt elmondhatom magamról"
    -nem csak ezt, hanem azt is, hogy azon kívül semmi mást.
    oszt csá.