2861
  • CybeRick
    #1

    Vélemények, észrevételek és tapasztalatok a telefonról
  • RIZLA
    #2
    motorola....ez elég is
  • Máté94
    #3
    Ez nem az a Motorola. :)
    De te biztos jobban tudod mert már napokat tesztelted, igazam van? :)
  • Vadnokedli
    #4
    trágya Alma júzer vagy; fogadjunk.

    Régi Motorla tény hogy szar; de mostani.. olyan hogy:
  • CybeRick
    #5
    Operációs rendszer: Android OS, v2.1 (Eclair)
    Processzor: TI OMAP3610 800MHz processor
    Képernyő: 480 x 854 pixel TFT kapacitív érintő kijelző 3.7"
    Kamera: 5 MP autofókusz, dual-LED vaku Geo-tagging, kép stabilizátor
    WLAN, GPS (A-GPS)
    Ezen kívül:
    - IP67 certified - por és víz álló 1 órát 30 percet bírja a víz alatt
    (Erre nem tudunk garanciát vállalni
    - Digitális iránytű
    - MP3/WAV/WMA/AAC+ player
    - MP4/WMV/H.263/H.264 player
    - Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Google Talk
    - Facebook, Twitter, MySpace integration
    - Dokumentum nézőke
    - fotó nézőke és szerkesztő
    - határidőnapló
    - Adobe Flash 10.1
    - hangjegyzet, hanghívás, hangparancs
    - Aktiv zajszűrő rendszer
    - T9
  • LoSA
    #6
    Bevallom én is nagyon tartok a Motorola telefonoktól. Régen volt Motorolám, és nagyon nem szerettem. Még nem tudok bízni benne, így marad a többi mobil márka, pl. Samsung. Vitathatatlan, hogy isszonyatosan jó telefonokat letett már az asztalra régebben is, és most is. (pl D500, D900, Galaxy S...)
  • ajem kisa
    #7
    "- IP67 certified - por és víz álló 1 órát 30 percet bírja a víz alatt
    (Erre nem tudunk garanciát vállalni"
  • LeWyTy
    #8
    Pedig az új motorola készülékek nagyon ott vannak a toppon.
    Csak mindenki szarnak hiszi őket.
  • LeWyTy
    #9
    Gondolom a tesztben addig bírta.

    Arra meg nem vállalnak garit ha pl. szarul rakják rá a hátlapot.
  • Maxtreme
    #10
    Na a sok fikahuszár b+ :))
    Hol volt a szifon mg a htc és társai mikor már a motorola telefonokat gyártott :)

    Más:
    Bár másik forumra írtam egy kis szösszenetet a készülékre, de becopyzom ide is hátha érdekel valakit:


    igen!
    Ez az amit már régóta vártunk egy mobiltelefontól. Legyen "elpusztíthatatlan", és nagy tudású.. Eddig is voltak olyan készülékek amiknek még a falhoz csapkodás sem ártott, de azokkal a telefonáláson kívül sok minden mást nem tudtunk kezdeni.
    De Motoék megcsinálták, és nem is akárhogy!
    Doboz, Külső:
    A telefont egy kicsinek (ám de ízlésesnek) mondható dobozban kapjuk készhez. Tartalma egy headset, egy töltő + adat kábel, 2gb-s memóriakártya, illetve maga a készülék.


    Összeszerelés minősége, csatlakozók, kijelző
    Mit az egy "strapatelefontól" elvárható, a készülék remekül össze van rakva. Se lötyögésnek, se nyekergésnek nyoma sincs sehol. A felhasznált anyag minősége (ami bár műanyag) első osztályú. Remek a tapintása, rugalmas, de mégis nagyon ellenálló.
    A kijelző tft technológiával készült, 3.7" méretű, 848x480-as felbontásra képes, amit az ún. gorilla glass üveg véd a külső behatásoktól. A display minőségéről nem nyilatkozok, értelemszerű hogy ebben a kategóriában már nem a legolcsóbb szemetet használják fel.
    A készülék oldalán 1 microusb csati, tetején pedig egy 3.5-ös jack aljzat található. Ezeket egy gumi "dugó" védi, arra az esetre ha vízbe ejtenénk a telefont.
    Összességében esztétikailag szépnek mondható a kütyü. (eddig ez sem igazán volt jellemző a strapatelefonokra) Ami érdekes az az,, hogy meglepően kicsi a nagy kijelző ellenére is.

    Hardware/operációs rendszer:
    A készülék sebességéért egy TI OMAP 3610 800mhz-s processzor, 512mb, 2gb rom, és egy PowerVR SGX530 3D gyorsító a felelős, ami igen durva párosnak bizonyul, ugyanis a készüléket szinte lehetetlen bármiféle szaggatásra bírni. Hihetetlenül hangzik, de így van.
    Androidól 2.1 került rá (később jönni fog a 2.2 is)

    Multimedia
    A Defy hátuljára 5 megapixeles kamera került, így az elérhető maximális felbontás 2592×1936 pixel. Videot vga (640x480) felbontásban tud rögzíteni (2.2-vel majd ön a 720p) a fényképezést igény szerint ledes vaku segíti
    A cuccos megbirkózik (természetesen videolejátszó függő) szinte bármilyen formátummal. Én próbáltam rajt mkv-t, avit, mpg-t. Ezeket mind akadás nélkül, gyönyörűen vitte. Divix-eket képes Hardwaresen dekódolni, ez rengeteget dob a sebességen.
    Zenei téren én rögtön poweramp-el próbálkoztam + a cx500 párossal. Remek, telt, alapzajmentes hangja van a készüléknek.
    Ezen kívül kapunk még egy RDS képes rádiót is, amire szintén nem tudok rosszat mondani.

    Strapabíróság:
    Nos a készülék a vizet remekül bírja az tuti. Második nap véletlenül sikerült az utcában fellelhető legnagyobb pocsolyába beleejtenem :) Meg sem kottyant neki hálisten. Töréstesztet nem hajtottam rajt végre, de nem is fogok. Aki kíváncsi nézzen körül YT-n, rengeteg iylen témájú videt talál.

    Játékok
    Mivel az az első igazán ütős telefonom, rengeteg durvának számító 3D-s alkalmazást kipróbáltam rajt, ( Nova, Nfs shift, Bia2, Dungeon hunter, Heroes of sparta, Raging Thunder 2, Mondern combat, sandstorm, Quake3, Lets golf 2 HD) és azt kell mondanom kivétel nélkül remekül teljesített a Defy. Az összes játék mindenféle akadozás és lassulás nélkül teljes képernyős megjelenítéssel (ezt azért emelem ki mert sokan aggódtak a nem szabványos felbontás miatt) tökéletesen fut.
    Mit is mondhatnék a végére? Ez a telefon (bár nem olcsó) de felső kategóriát nézve nem is mondhatnám hogy elvetemülten drága lenne.
    Aki képes ennyit áldozni telefonért (zug gsm-eknél már lehet kapni oylan 85k körül) az tuti hogy nem fog csalódni.


    ..és a végére egy kis extra:




    Ha valakinek még lenne kérdése, jelezze szívesen válaszolok.
  • Maxtreme
    #11
    Hát igen. Meg az egy más kérdés hogy nálunk nem terjedtek el igazán az utóbbi években.
    Viszont a milestone óta kissé más a helyzet.
  • LoSA
    #12
    atyaééég... az utolsó képtől a hátamon is felállt a szőr! :)
  • kifli
    #13
    nekem van kérdésem :D

    Normális-e vagyol? :D
    Én nem mertem volne egy 85k-s telót egy pohár vízbe belebaszni, még akkor sem ha állítólag vízálló :)
    Amúgy jó kis készüléknek tűnik, plusz pont motoroláéknak :)
  • Maxtreme
    #14
    3 napos cseregarancia van..
  • Maxtreme
    #15
    Az igazsághoz hozzátartozik az is hogy vásárlás előtt rengeteg videt láttam a készülékről, ahol vízzel teli medencébe, vödörbe, pohárba dobálták.
    Szal azért mertem csak én is kipróbálni

    Am itt a cuccos reklámja :)


  • Narxis
    #16
    lol, need ez a teló :D
  • LoSA
    #17
    Jó kis reklám!
  • Maxtreme
    #18


    :)))
  • Maxtreme
    #19
    hopp ez nem jött össze. Még egyszer hátha

  • Montanosz
    #20
    hát idáig a motik elég fapadosak voltak, javitani rémálom volt a sok kis mütyürke miatt, ha ezen változtattak akkor biztos klafa lesz, bár nekem jobban tetszik az a amásik androidos ami 3d-s képernyővel rendelkezik))
  • zoliii
    #21
    Ez a Cloverfield 2 volt? Epilepsziát lehet kapni ettől a videótól :D
    Jó kis mobilnak tűnik. Csajokat lehet nyáron felvenni vele a strandon :D
  • grebber
    #22
    "A strapabíróságról annyit, hogy a csap alatti lemosás meg se kottyant neki. A kijelző üvege karc nélkül megúszta az asztal sarkához és éléhez csapkodást (még a fém lábhoz is odaütöttem), és egy egyszeri, kőre való leejtést is csupán egy alig látható 2 mm-es karc jelezte a sarkán. Ezt a részt azonban jobban kivesézzük még, mert a DEFY visszatér majd hozzánk, hogy megmutassa, milyen kemény gyerek valójában. Addig is azonnal megkapja az ajánlott pecsétet, amit csak az ár választhat el a különösen ajánlottól."



    Mobilaréna teszt!
  • Narxis
    #23
    Hoppá!!!
  • Maxtreme
    #24
    A magyar keszulekekre elvileg ez nem vonatkozik
  • Vadnokedli
    #25
    Eskü én bánom hogy nem Defy-t vettem Galaxy S helyett XDD

    bár csak lenne ilyen Galaxy S bl is :D
  • pxxl
    #26
    mennyiért adják (majd)? bejövős :)
  • pxxl
    #27
    jah 80-95e :/
  • Maxtreme
    #28
    Mit vártál egy felső kategóriás készüléktől? :)
    A többi cég is ennyiért (vagy drágábbért) osztogatja a hasonló tudással rendelkező telefonokat. Csak ez ráadásként ugye kissé ellenállóbb.
  • kifli
    #29
    melyik a 3d-s?
  • Vadnokedli
    #30
    IDK. mert egyiknek sincs 3D-s képe. :D
  • pxxl
    #31
    reális, csak lehangoló, hogy ilyenem sem lesz :D
  • atomkrumpli
    #32
    nincs már 3 napos csere, se 15 napon belüli javítás vagy pót készülék szóval ha beázik sajnos legalább egy hónap mire megint a tied lesz :-(
  • Carlos
    #33
    WOW
    Ilyet kéne vennem. A viewty-m kezd szarakodni.
    (megfolyt a ragasztás a szélén (ráfolyt a kijelzőre így ott nem nagyon érzékel a kicsike))
  • CybeRick
    #34
    Jogszabályban előírt jótállási kötelezettség

    A jótállási kötelezettségről a 151/2003. Korm. rendelet szól. A rendelet a mellékletében felsorolt termékekre 1 év jótállási kötelzettséget ír elő.
    De a 3 napos (72 órás) cseregarancia is létezik.
  • Solten
    #35
    Jo ez telo, le lehet mosni a csap alatt...
  • theone91
    #36
    Oké, már csak egy olyan vezrió kéne amiben nincs ez a bugyuta IP67-katonai szabvány, mert minek akarnám én egy pohár vízben mosdatni? Így jóval olcsóbb is lehetne.

    (Balfasz vagyok tudom, de én még nem ejtettem bő vízbe egy műszaki termékemet sem, sajnálom.)
  • CybeRick
    #37
    Éppen a strapabírása miatt különleges. Amiről te beszélsz, az egy teljesen átlagos androidos mobil... Abból meg már van egy pár tucat. Ez meg egy igazi túrázós mobilnak felel meg, a tulajdonságai alapján. Éppen ez hiányzott eddig a piacról.
  • theone91
    #38
    Természetesen magamból indulok ki, és csak megjegyzem, mert miért ne: :D

    Értem én, hogy (biztos) van az a szűkös réteg ami képes 80-90 ezret fizetni egy mezei túratelefonért, de ha nem lenne ez a drága gyártási technológia, akkor a telefont 40-ért is megvehetné ezt (az amúgy erős) Android-készüléket, akinek nincs szüksége a teljes strapabíróságra...

    A Motorola nem kínálja mostanában valami olcsón az Androidos telefonjait, pedig a Google oprendszere lökte ki a csődhelyzetből a céget (érthető is, hogy meglovagolja a dolgot, ha így is van rá kereslet).

    A Sonim strapatelefonjai sem azért kerülnek 90-100-ezerbe, mert olyan hihetetlenül okosak (van bennük egy végtelenül szar MTK-platform, telefon-, SMS- és GPS-funkciók azt' ennyi), hanem mert rohadtul költséges a gyártás és vékony a felvevőpiac...

    Summázva: Rohadtul kéne egy ilyen gyprs, jól optimalizált Android-teló, de nem fizetek dupla annyit egy olyan feature-ért, aminek (én!) semmi hasznát nem venném.
  • Maxtreme
    #39
    "A Motorola nem kínálja mostanában valami olcsón az Androidos telefonjait "

    Miért? A Felsőkategóriás telefonokat melyik cég árulja olcsón?
    Samu Galaxy S 100k+. Htc Desire 100k+ stb.
  • pxxl
    #40
    mivan már töröd a magyart? :D