43
  • tyuklepes
    #1
    Magam részéről a QWERTY kivitelűre szavazok (most is olyan van) a teljes érintőképernyő dizájnos, de szerintem kényelmetlenebb(ilyen is volt, örültem amikor lecserélhettem :()
  • Madve
    #2
    Szerintem is mindig jól jön az érintőképernyő mellett a kicsúsztatható teljes billentyűzet. Azt várom, hogy kijöjjön egy olyan modell is, aminek a gombjaira nem nyomtatva, hanem kivetítve lesznek a karakterek, esetleg e-papírral jelentetné meg a gombokon a karaktereket. Az lenne az igazi...
  • Palinko
    #3
    láttam olyat hogy asztalra vetítette lézerrel, nah az volt az igazi....
  • Molnibalage
    #4
    Nekem nincs "okostelefonom" és nem is lesz addig, amíg már csak olyan nem lesz a picaon.

    Az érintőképernyő mániát sem értem. Már a vadászgépek kabinjából is kihalnak minimális alkalmazás után, mert túl érzékenyek a behatásokra. Pedig ott a pilóta kesztyűben repül...
  • Thomas Von
    #5
    N 97 minin egész jó az érintő alól kihajtható QWERTY bill, úgy írok, mint a villám:)Amikor ugyan ez jelenik viszont meg egy érintő képernyőn az baromira s.@r, alig lehet vele gépelni.Remélem ez a trend nem változik, h meghagyják a hagyományos anyagokból készült billentyűket. Palinko által említett lézeres megoldást aszem a Siemens mutatta be először telóhoz csatlakoztatható modul formájában (az biztos viszont, h siemens telónál láttam ilyent 2003-2004 táján, csak az elsőségben nem vagyok biztos). Gyorsan el is vetették, mert a siemens is befuccsolt meg sok volt vele a probléma (mármint a lézeres bigyóval). Meg különben is...pl buszon hova vetítenéd ki ha írod kell?:)
  • narumon
    #6
    Én meg mióta csak érintő képernyőm van (és normális) azóta el sem tudok képzelni olyan telefont amin billentyűk vannak. Baromira zavarna. Én az érintőképernyővel is teljesen jól és gyorsan tudok írni, engem a gombok mindig csak zavartak. Így mindig olyan gomb van csak a képernyőn aminek funkciója van.
  • mousee
    #7
    Én most vettem érintőképernyős telót, és nagyon kellemesen csalódtam benne. Teljesen kényelmesen lehet írni rajta, elsőre kicsit szokatlan, de utána már megy mint a villám. Főleg, hogy van könnyen tanítható t9 is. Egy 160 karakteres sms megírása olyan fél perc körül megvan, szerintem ez egész jó idő.

    Persze ízlések és pofonok, kinek mi fekszik.
  • berreg
    #8
    Számomra ez a cikk már fél éve nyilvánvaló. Az ismertségi körömben szinte már mindenkinek érintő képernyős telefonja van, pedig elég vegyes a korosztály, ráadásul ahogy néztem a használattal is hamar megbirkóztak. Most pedig így karácsony élőt kijött akciók miatt biztos sokan váltanak majd, beleértve engem is :)
  • kalaposkan
    #9
    Ez is olyan dolog, ami megszokás kérdése tényleg. Nekem is volt rengeteg olyan dolog, amit el sem tudtam volna képzelni, hogy használjam, aztán mára már azt sem tudom mik voltak ezek, mert annyira természetessé és hétköznapivá vált a használatuk Egyébként azért az érintőképernyőnek is vannak olyan lehetőségei, ami billentyűkkel nem érhető el, például a mutlitouch - na azt billentyűkkel megoldani eléggé macerás, meg úgy általában macerás egy billentyűs kezelés, mert az is külön fizikai helyet igényel, és ez a kijelző rovására megy.
    Szerintetek tényleg jobb, ha van még egy fizikai billentyűzet, ami vagy a vastagságot vagy a szélességet/hosszúságot növeli?
    A kivetítős megoldásban van fantázia, csak félek, hogy az még odébb van, hogy mi mezei felhasználók kézbe vehessük...
  • Megtörhetetlen
    #10
    Multitouch billentyűvel? Miért nem lehet? Hisz több játékban is lehet 2 gombot egyszerre nyomni és akkor úgy cselekszik, ebben semmi különlegesség nincs mindig is volt ilyen...
    Az érintőképernyőben van a jövő ez kétségtelen tény, és ez egészen addig így lesz, míg nem találnak ki valami olyat ami még sokkal inkább leegyszerűsíti a vezérlést...
  • lenox01
    #11
    Bírom az ilyen embereket.

    Gondolom amikor anno elkezdték forgalmazni az első telefon készülékeket a 19. században, akkor is voltak ilyenek akik azt mondták hogy akkor se kell nekik mert szar, minek az nem jó, ott a posta meg a futár! :DDD
  • Madve
    #12
    Nekem az előző, és a mostani telefonom is csak érintős. mindent meg lehet vele csinálni, meg tényleg jó, de azért sok esetben jól jönne egy előcsalható qwerty billentyűzet, de az meg ahogy mondtam úgy lenne a legfaszább, ha kivetitené a gombokra, hogy az éppen micsoda, azzal lehetne igazán gyorsan gépelni...
  • kamilla6666
    #13
    Én is sokáig ellene voltam az érintőképernyős telefonoknak, de tényleg azt látom, hogy nagyon jól és gyorsan lehet használni, és valóban jelentős különbség van így a képernyőméretek közt.
    A nővérem vett most egy új telefont, és azt kipróbálva jöttem rá, hogy nekem is kell ilyen.
    Szükségem nem igazán van rá, mert én nagyon szeretem a hagyományos telefonomat is, de őszintén szólva lenyűgözött a szépsége, a modernsége meg hogy milyen jól használható rajta a net. Sajnos nagyon sokat utazom, úgyhogy nem volt nehéz meggyőzni magamat, hogy kell nekem egy okostelefon. Nem túl drága, csak olyan kis okoska :):)
  • bakosla24
    #14
    Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Sokkal praktikusabbak az érintőképernyős telefonok. Persze, a hagyományos nyomógombos telefonok után kell egy kis idő, mire átszokik az ember. Nálam is így volt. Az első 2 nap nagyon furcsa volt, azóta meg annyira megszoktam, hogy nem kellene újra a régi gombos telefon.
    Egyrészt praktikusabb, sokkal könnyebb használni, másrészt meg, jobb a képernyő, akár fényképeket nézegetek, akár internetezem, vagy csak, ha sms-t írok is. Egyszerűbb használni.
    Ami meg az áraikat illeti, nem drágák. ha azt vesszük, már a hagyományos telefonok is szinte ugyanebben az árban kaphatóak.
  • kalaposkan
    #15
    Jólvan, megfogtál, tényleg hülyén fogalmaztam Naná, hogy van multitouch billentyűkkel, én konkrétan arra a felhasználására gondoltam, mikor két ujjal lehet zoomolni meg ilyenek, hogy azt nehéz kivitelezni billentyűkkel - de teljesen jogos, hogy a kifejezést rosszul használtam erre
  • sasamadár
    #16
    Most kellett a testvéremnek vennem egy telefont. Érzésre a telefonok 70 % már most is érintőképernyős. Kivéve a legolcsóbbakat és néhány különcöt.
  • manoszey
    #17
    Nekem is szoktak különféle megérzéseim lenni. Arra még ugyan nem sikerült ráéreznem, hogy mennyi az érintőképrenyős, meg mennyi a nem, de majd sokat meditálok, hátha nekem is sikerül
    Én kicsit sajnálom ezt a nagy érintőképernyős előretörést, mert lassan mindegyik telefon ugyanúgy néz ki. Igaz fizikai billentyűkkel már aligha lehet megoldani az ésszerű használatot, főleg, ha sok gépelésre van szükség, meg értelmetlenül sok helyet vesz el, ha egyszer integrálható a képernyőbe. Azzal meg nem értek egyet, hogy jó az érintő meg a rendes billentyű együtt, mert abba belegondolt valaki, hogy annyival is drágább lesz a telefon, mert pluszba kell gyártani hozzá a másikat is?
  • Zoliz
    #18
    Nekem is csak egy N85-öm van és az érintőképernyőn kívül, ezt a kijelzőkarcolós szolgáltatást leszámítva semmivel sem tud kevesebbet mint egy népbutító iPhone.
    Még jónéhány Giroszkópos játék is megy rajta. Szóval nem kell lenézni azokat, akik nem vásárolnak képernyőkarcolós informatikai megoldásokat.
  • kamilla6666
    #19
    Tényleg eléggé hasonlítanak már a telefonok, ránézésre szinte csak a márkajelzés segít megkülönböztetni, de ez szerintem nem feltétlenül baj, úgyis törnek előre a színes telefonok, érintő képernyőshöz nem árt a mobil tok, ezekkel lehet dizájnolni, és még csak nem is kell hozzá az egész telefont lecserélni ;)
  • hastetheday
    #20
    Az, hogy a márkajelzés látszik-e az egy összetettebb dolog. A márkajelzés a mákrák közötti csatározás része, és ha az lesz a divat, hogy ne látszódjon, akkor ők ezt is ugyanúgy versengve fogják elrejteni. Most kicsit kulturáltabb, konzervatívabb a megjelenésük. No persze vannak laikusok számára még szokatlan dolgok is, például, ha a telefonod hátuljára "GOOGLE" van írva. :D A minőség az minőség.
  • morleone
    #21
    Fhúú ne is mond, azt nagyon el tudnám viselni! :D
    Amúgy igazatok van, tényleg hasonlóak a telefonok alakjai, de ez a kijelző miatt van. Kíváncsi vagyok, hova lesz tovább, ha már "nem lesz elég" a kijelző:
    1. kihajtható kijelző?
    2. szétnyitható?
    3. szétcsúsztatható?

    A történelem ismétli önmagát? :D
  • Megtörhetetlen
    #22
    A jövő 2 irányba tendál ,az egyik a könyv szerű kihajthatós kijelző persze mindkét oldalon érintőképernyő plusz ami kell még...a másik pedig az OLED hajtogathatós kijelzők akár feltekerve akár összegyűrve de hajtogathatós kijelzők... Ezzel csak az a baj egyenlőre hogy ezek a tiszta feketével nem nagyon boldogulnak :S:S
  • morleone
    #23
    De ezek egyelőre csak a kijelzők, durva lenne ha kitalálnának mondjuk olyan procit, aminek egyáltalán nem számítana, hogy most összetekered, vagy csavarod! :D
  • Thaison
    #24
    Szerintem a jövőben már inkább projektorok lesznek a telefonban, vagy valami holografikus dolog mint a starwars-ban:) Amúgy meg most ami nagyon foglalkoztat az az hogy jövőre már a kétmagos processzorokkal fog jönni a legtöbb csúcstelefon, szóval kíváncsi leszek hogy ezek mit fognak hozni. A processzorok fejlődésével a 3D-s megjelenítés is fejlődni fog, szóval a végén tényleg ugyan azokkal a játékokkal fogunk játszani telefonon mint a amivel a gépen. Mindenesetre várom, az LG Optimus 2X lesz az első kétmagos. Biztos nagyot fog ütni, bár az utóbbi időben nem csalódtam az LG-ben, hozza amit kell. Az Optimus One is egy jó készülék lett, persze az nem ilyen árkategóriát képvisel mint az előbb említett.
  • manoszey
    #25
    Már most is vannak olyan játékok telefonra, mint számítógépre, NFS például... De a megjelenítés fejlődésének, amit mondasz, mindenképpen maga után kell vonnia a kijelzők fejlődését is hiszen egy idő után az lesz a korlát, hiszen hiába a nagy felbontás, ha csak egy pici kockában látod - azért a HD felbontás sem 3"-os képernyőn a legütősebb A kihajtós az tényleg komoly lehet, hogy két képernyőfél lesz, egy fokkal reálisabbnak tűnik, mint az összegyűrhető kijelző, pont a többi hardver miatt (mert amúgy hajlékony kijelző létezik már természetesen)
  • asterix100
    #26
    Én arra várok, hogy 3D-be nézhessem az emailjeim a mobilomon
    Az tuti, hogy ha előre repülnénk az időben , mondjuk úgy 10 év múlva akkor, nem is ismernénk fel a mobilokat. Olyan csúcs szuper kis okos telefonok lesznek, hogy elképzelni nem tudjuk most.
    AZ nyilvánvaló, hogy az összecsukhatós telefonok már a múlté, az ismerőseim is már most lecserélték, mert már elavultak, és nem is trendik Sok ismerősöm pár éve hallottam, hogyan szidták az érintős képernyős mobilokat, és most már nekik is olyan van
    A kihajthatós érintős telefon nagyon királyul hangzik, kíváncsi vagyok annak milyen nevet adnak majd. Optimus nagyvezér már foglalt, és az android is. Imádom ezeket a kreatív neveket
  • Mickeycreep
    #27
    Azért azt meglesném, hogy hogyan nézegeted 3D-ben az emailjeidet Ezt tulajdonképpen hogyan képzelted el? Kimásznak a betűk és körbetáncolnak, vagy benézel az emailed mögé és találsz ott egy kis egérkakit a sarokban? Tényleg segíts megfejteni, annyira szeretném ezt elképzelni, de a korlátolt fantáziámmal nem akar sehogy sem sikerülni...
    A telefon neve meg Mr Kihajthatós lesz majd - feltétlenül
  • metropoltopotlo
    #28
    Hát kíváncsi vagyok én is, hogy merre haladnak tovább majd, mert egyes kisebb telefonokban az érintős billentyűzet már így is tök használhatatlan szinte - a kapacitíveket meg nem is lehet körömmel meg tollal piszkálni, úgyhogy még nehezebb az apró betűket eltalálni. De látszik, hogy azért a miniatűrizálás megfordulni látszik, mostmár a használhatóbb kijelzőméret felé mennek - 3" alatt szerintem szinte használhatatlan egy érintőkijelző, ha nem támogatják gombok, ha meg igen, akkor minek van.
    A 3D email gondolom olyan, hogy hátulról is meg tudod nézni
  • JürgenKlinsmann
    #29
    Nem hiszem, hogy erre sor kerülne, lehet még a telefonok házán több helyet spórolni az érintőképernyőnek. Az is elképzelhető, hogy a fizikai gombok végleg eltűnnek és csak egy darab érintőképernyő lesz az egész telefon, de ez sokban nem változtatna a jelenlegi formulán.

    Ha a jelenlegi telefonoknál nagyobb (jellemzően 3.8" - 4"-nél nagyobb) kijelzőre van szükséged arra is van megoldás a táblagépek (iPad, stb) személyében. Szétcsúsztatható jelenleg is van (pl: Motorola Milestone), kihajtható szintén (nem csak hajtható, hanem tekerhető is, tehát lehet a telefon hátára hajtani a billentyűzetet).

    De ezekre szerintem nincs szükség, a csupa képernyős érintőkijelzős telefonok bőven kiszolgálják az igényeket. Esetleg a konzervatívabban számára a fizikai QWERTY gombsor megléte még motiváló erővel hat, de erre eddig is volt lehetőség.
  • manoszey
    #30
    Majdnem mindegy mit találnak ki, úgyis el tudják adni, nem is kell más csak pár vicces reklám vagy celeb és a termék megteremti az igényt. Ez régóta így megy..
  • morleone
    #31
    Szerintem ahogy régen is volt a fejlődés menete az fog megismétlődni. Gondolok itt arra, hogy voltak a kinyitható telefonok egy kis kicsi kijelzővel a fedélen is akár. Na szerintem itt is lesz olyan, hogy lesz ez a (arányaiban szal ez is lehet simán 2"-3")kicsi kijelző kívül, meg ha szétnyitod a telefont akkor egy brutál nagy kijelző! :) De szép lenne, remélem ti is látjátok magatok előtt! :D
    Viszont még erre a 2 processzoros LG-re is kíváncsi leszek, hogy oldják meg a készenléti időt. :)
  • gibbone
    #32
    Nekem az iPad nagy csalódás volt, az Apple szépen beharangozta, hogy világszámra készül, aztán mindenki csalódott " csak ennyi" De az irodákban biztosan hasznos lesz, viszont magánemberként én nem tudom hova tenni. Se nem mobil se nem laptop.
    Csábító mindig a jövő technológiáját találgatni, de biztosan az érintő kijelző marad. Aztán ki tudja mi lesz. De mire elér Magyarországra azt mi már nem érjük meg :D
  • JürgenKlinsmann
    #33
    Jó, most úgy őszintén, az iPad a Steve Jobs és Apple fanatikusokon kívül kinek nem volt csalódást? Speciális esetek vannak ahol jól jön, de a magánéletben egy újabb felesleges kütyü. De hát az Appletől nem is lehet mást várni, hiszen mindig az volt a szlogenjük:

    "Mi kitaláljuk mire van szükséged!"

    Aztán jönnek a hülyegyerekek akik el is hiszik ezt a blamát és kényszeresen azt gondolják, hogy "Na, tényleg, eddig nem tudtam, hogy nekem kellene ilyen, de most, hogy az Apple mondja már kell nekem is!".

    Eddig talán csak az iPhone volt amivel nagyon beletrafáltak és egy jó irényba vitték el vele a mobilpiacot, valódi innovációt hozva abba. Csak a másik baj vele, hogy egyben egy státusz szimbólumot is generáltak...
    ...aki kevésbé érzi át az "Apple fílinget" annak meg ott az Android, mely minden tekintetben teljesen egyenértékű az iOS-el.
  • morleone
    #34
    Hasznos dolog, csak még nincs "bejáratva" a dolog. Képzeld el azt hogy belátható időn belül nem fog senki se már könyvtárba járni - legalábbis a tablettel rendelkezők - hisz csak fogja magát az ember felmegy a Széchenyi Könyvtár honlapjára és letölti az ebookot a táblára amin már kényelmesen lehet olvasni.
    Vagy amiért én venném meg: bemegyek az előadásra a kicsikével, elindítom a mikrofont, nyitok egy új doc fáljt és már írnám is a szép jegyzetet... folytathatnád magad is. :D 1 szó mint 100 jó dolog a tablet is, csak úgy mint a smartphone. :)
    Jó lenne ha az LG csinálna egy optimus tabletet ,ha már kidobták a 2.2-es optimus one-t ilyen olcsón, akkor bízom bennük hogy valszeg emberibb áron adnák ezt is.
  • narumon
    #35
    Én is így voltam vele (mármint hogy nem tudnám mire használni), most meg annyi szerződés tervezetet kapok, meg tanulnivalókat pdf-ben, hogy este (iccaka) fekszem az ágyamban és a notit nyomom. Kurvára jó lenne most nekem egy ilyen kis tábla amin ezeket át tudom olvasni, elérem a netet ha kell és könnyű és sokáig bírja az akksija. Szóval én most eldöntöttem, hogy veszek egyet.
  • narumon
    #36
    "Speciális esetek vannak ahol jól jön, de a magánéletben egy újabb felesleges kütyü."

    Ha így nézed akkor minden eszköz speciális. Hányan mondták azt, hogy a netbook mekkora baromság, mert kinek kell egy kicsi kis gép amin csak internet, email meg office fut el jóformán. És kiderült, hogy nagyon sok embernek kell ilyen. Ezt egy gyártónak (asus) fel kellett ismernie, hogy van itt egy bazi nagy piaci rés, még akkor is ha sok geek a fenti szöveggel jött. Ugyanez a helyzet ipadnál is. Vajon mennyire speciális dolog az, ha valaki egy könnyű, internet elérésre, emailezésre és főképpen köny olvasásra, pdf nézegetésre keres eszközt? Nem tud ennél jobbat venni jelenleg. Ráadásul külföldön van az oktatási kedvezmény ami ugye azt jelenti, hogy egy ilyen ipadot x (akár 10-20%-al olcsóbban) megkap, és tökéletes eszköz suliba. Mint ahogy előttem is írták. Előadást felvenni, anyagot egymásnak elküldeni, olvasni. Egyenesen király. Elfér egy nagyobb női szütyőben és nem érzi az ember, hogy leszakad a válla. Speciális? Lehet. Piaci rés volt? Igen.
  • Megtörhetetlen
    #37
    Minden általad felsorolt "piaci résre" van más megoldás is...
    Szerintem pont nem ezért olyan jó is ez, például a netbook tőzsdézőknek elengedhetetlen, node suliba? Tudom én is jártam fősulira is és nélküle is meg lett fogadtam pdf-et jah csak asztalin... Hiányzott valaha is: Nem... És akkor ki a geek?
    Az okostelefon nyilván totál más kategória hisz ott a lényeg hogy a telefonodból minél többet kitudj hozni és például ne a gyártóra kelljen bízni minden apró kis szar szoftvert ami rajta van hanem te magad tudj válogatni. Szerintem ezért is nagyon okos dolog ;)
    De hogy a létezését piaci résre fogjuk.... Ez egyértelműen rossz felfogás, hisz ahogy fejlődik a kor a technika egyre okosabb lesz minden ebből miért a telefon maradna ki?
  • narumon
    #38
    Nem teljesen értem a fejtegetésed. Az eleje meg kicsit vicces. Én még internet nélkül végeztem a sulit, de ez nem jelenti azt, hogy most nélküle kéne. Sőt mobiltelefonnal sem rohangáltunk és ha a háziban kellett segítség akkor át kellett bicikliznem az osztálytársamhoz nem chateltük és nem emaileztünk. Ettől még most ez a musthave kategória.
  • kamilla6666
    #39
    Hm, azóta kissé mérséklődött a lelkesedésem. Épp a nővérem példáján okulva. Az internet. Hihetetlen, hogy mennyi pénzt elvisz, pillanatok alatt. OKé, hozzátartozik, hogy nem ártott volna ez elején a kezelési útmutatót is tanulmányozni, elismerem, ez az ő hibája (mármint a nővéremé).Másrészt voltam újgazdag rokonéknál látogatóban, és meglepett, hogy mi mindent megvesznek már a kisiskolás gyereknek.A következő az okostelcsi lesz, lefogadom...Narumonnak tökéletesen igaza van: régebben enélkül is meg lehetett élni.Most a kis tinik msneznek, szkájpolnak,m fészbúkon élnek szociális és nemi életet...Mi ez?Oké, valamennyire lépést kell tartani a fejlődéssel...Mindenesetre még egyszer, alaposan végig kell gondolnom, megéri-e egy ilyenre gyűjteni a pénzt...ha igen, akkor meg valami olyasmi kellene, amiről tudom, hogy nem fogom két nap múlva tépni a hajam, hogy mennyit esett az ára a vásárlás óta. És legyen olyan, amivel jól lehet fotózni. Egyébként még a tabletes véleményekhez: nem hiszem, hogy a könyvek valaha is kimennek a divatból. Az OSZK-ba pedig amúgy is kevés ember jár, én is csak letölteni szoktam. De a könyvek...:D
  • JürgenKlinsmann
    #40
    Amit a netbookok kapcsán mondasz az pont fordítottja az enyémnek. Vagyis pont azt mondod amit én, csak ellentétesen érvelsz. Én azt mondtam, hogy vannak olyan kütyük melyek adott célfelhasználásra készülnek, ilyen egy okostelefon is, mely alapvetően azoknak az embereknek készül, akiknek a kommunikációjukhoz elengedhetetlen az az eszköztár amit egy okostelefon nyújt. Ezzel szemben a többség aki ilyet vesz pont nem ebbe a kategóriába esik. Egy netbook jóval szerényebb, mint egy notebook, pont azért, mert van akinek egy notebook teljesítményére nincs szüksége, ezért egy olcsóbb, kissebb, szerényebb eszközzel is beérik. Ez pont ellentmond annak, hogy valaki olyan eszközt vegyen amit csak részben használ ki.

    A piaci réseket nem csak betömni lehet hanem réseket létrehozni. Ebben pont az Apple az "ász", aki olyan igényeket generál, melyek addig nem léteztek. Pont az iPhone is ilyen! Amellett, hogy pozitív irányba megreformálta az okostelefonokat (gyakorlatilag eltüntette a PDA-Telefon kategóriát), létrehozott egy addig nem létező igényt a konzumer kategóriában.

    Az iPad esete pedig pont rossz példa, hiszen elektronikus könyv olvasók eddig is léteztek, azt meg megnézem, hogy valaki az utcán sétálva előkap egy iPad-et, mert meg kell néznie pár emailt, erre meg pont egy okostelefon a céleszköz.
    Nekem volt szerencsém 2 hétig iPad-et használni, de rémálom rajta a gépelés, szóval a multitouch képes böngészésen kívül másra aligha jó, de egy ilyen kijelzőt netbookba is be lehet építeni (és létezik ilyen, sőt már az iPad előtt is létezett, kifordítod a kijelzőt és pont úgy működik, mint egy iPad és nem is sokkal vastagabb vagy nehezebb, mégis van fizikai billentyűzete).

    Annak ellenére, hogy én is okostelefon használó vagyok és elismerem, hogy az iPhone a maga kategóriájában egy remek eszköz, még felismerem azt, hogy egy teljesen felesleges kütyü egy 14 éves kislánynak, vagy egy átlagos egyetemistának.