40
költségek, vám, ÁFA, nyomonkövetése a csomagoknak
  • clio1616v
    #1
    USA-ból rendeltem telefont és a nyomonkövetésbe és a költségekbe ásom bele magam.

    A tapasztalataitokra vagyok kíváncsi.
  • Dzsini
    #2
    az USPS követés ott van a saját weboldalukon, a Magyar Postának nincs ilyesmije.

    A vámügyintézőktől majd kapsz levelet, ha beérkezett az országba és sorra került.
  • clio1616v
    #3
    megtaláltam már a USPS honlapján és a magyar postának is van mpl.hu-n

    kérdés az lenne, hogy mi alapján dolgoznak a vámosok

    a Magyar Posta nyomonkövető infói alapján

    Időpont Hely * Küldemény információ Kiegészítő információ
    2010.12.06 19:50 95122(UNITED STATES) Küldemény felvéve / Item accepted

    2010.12.07 22:28 USSFOA(UNITED STATES Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in of

    2010.12.07 22:29 USSFOA(UNITED STATES Célországba elküldve / Item sent abroad

    2010.12.08 19:25 USSFOA(UNITED STATES Célországba elküldve / Item sent abroad

    2010.12.10 17:31 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Item received from abroa

    2010.12.10 17:31 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to cust

    2010.12.10 22:49 Budapest 1005 Megőrzésre átadva


    mi következik ezután?
  • pxxl
    #4
    2010.12.14 12:49 Budapest 1005 Csomag felbontva
    2010.12.14 12:52 Budapest 1005 Drogkereső kutya bevetve
    2010.12.14 12:55 Budapest 1005 Drog megtalálva
    2010.12.14 13:00 Budapest 1005 Címzett ellen eljárás indítása
    2010.12.14 13:10 Budapest 1005 Címzett felkutatása
    2010.12.15 08:00 Budapest 1005 Címzett vallatása

    :D
  • Montanosz
    #5
    ...hát az jön hogy immár 3 hete nem jött meg a gönci barackpálinka((
    Bezzeg ha ketyegős kakukkos órát küldtek volna az megjönne?
  • clio1616v
    #6
    mondjuk a való világ című műsort elnézve nem is csodálkozok a mai embereken :)
  • karajjj
    #7
    valszeg jön egy levél, hogy fáradj be és fizesd ki a vámot
  • Dzsini
    #8
    máshonnan:

    Magyar Posta Nemzetközi Postakicserélő Üzeme
    061/477-6534, 061/477-65-35

    Posta ügyintézői
    061/477-6581 Levél csomagok (1kg alatt)
    061/477-6580 Csomagok (1kg felett)

    Vám ügyintézői
    061/477-6667, 061/477-6669

    Szabálysértési Kivizsgáló Osztály
    061/437-4317

    FAX:
    061/459-6009

    Ha postai úton akarod átvenni, és már kaptál levelet a vámosoktól, akkor nyomtatsz egy számlalevelet, ráírod az iktatószámot és elfaxolod nekik. De előtte mindenképpen hívd fel őket. 061/477-6580
    Ha személyesen akarod intézni akkor: Orczy tér 1., 2. emelet 5ös ablak. Beadod az iratokat, majd első ablak, majd vissza az 5öshöz. Utána már átveheted a 8.-as ablaknál - de úgy is mondják.
    A lényeg, hogy a letéti raktáron legyenek. Amíg nincs így, addig úgy sem tudod átvenni.

    -------------------
    tehát az első lépés, hogy várod a levelet a vámosoktól.
  • Andr0
    #9
    utána a posta az illetékes területi központba küldi és kipostázza... Tudom nekem rendszeresen jön csomag külföldről. Vámolás után 2-3 nap a postázásig.

    szerk.: milyen levél a vámtól? nekem már a legkülönfélébb csomagjaim jöttek át a vámon... (számtech cucc, műtárgy, telefon, kisebb használati eszközök... még Tablet PC is...) soha egyikért sem fizettem a vámnak semmit és levél se jött. Persze a legkülönbözőbb országokból jöttek ezek, Kína, japán, India, Anglia, Amerika...
  • Dzsini
    #10
    postai csomagok vámolásának szabályai
  • clio1616v
    #11
    a gift megjelölést kértem az eladótól és magánszemélyek között folyik az adásvétel 530USD összegről van szó és egy iphoneről viszonylag kicsi a doboza...

    jött már több órám 200 dollár feletti összegben azokra nem kellett vámot se áfát fizetnem sőt cipő is jött, ajándékként feltüntetve

    igaz azoknak nem figyeltem a trackjét...
  • MrTressy
    #12
    Nem a mérettől függ ha nem az hogy beleesel e éppen az aktuális szúrópróbába.De mivel megakadt a vámon a trackinfó szerint,nemsokára kapsz egy levelet.De mivel 10x annyi cucc jön mint normál esetben valószínűleg elhúzódik a vámolás
  • Sadist
    #13
    530 USD az már szerintem nem a gift kategória, az úgy tudom csak 200 EUR-ig van. De lehet, hogy USD az is. Van, hogy a webshopok szoktak trükközni ezzel, pl. megkérdezik, hogy mit írjanak a dobozra értékként, és akkor az után vámolják és áfázzák, ha kell. Ha ajándék értékhatár alatt van, akkor meg átengedik. Persze ez visszafelé is elsülhet, mert ha a csomag elveszik vagy megsérül, akkor csak a ráírt összegig térítik meg a károdat.
  • Sadist
    #14
    A track infonál mindig írják, hogy a vámosoknál van. Az még nem jelenti azt, hogy vámolják is. Én egy airsoft pisztolyt rendeltem ázsiából, szerda délután rendeltük, fel is adták még aznap. Péntekre már beérkezett az országba, írták is, hogy épp vámvizsgálaton van, de hétfő reggel már szállították is ki és nem rakták rá se a vámot se az áfá-t, mert a vámtiszt péntek délután már szart az egészre, hétfőn meg ki kellett szállítani, mert határidős kézbesítés.
  • clio1616v
    #15
    odatelefonáltam a posta ügyfélszolgálatára és a vámról még nem került ki de infójuk se volt, hogy a vámvizsgálat megtörtént-e már

    tudok várni... valószínű az van, hogy sok a küldemény ilyenkor
  • Lacee
    #16
    jaja, december közepe halál a nemzetközi postákon, mindenki ilyenkor küld csomagot. tavaly nekem is csúszott a küldeményem.
  • clio1616v
    #17
    Az EMS letéti raktárban van a csomagom mint kiderült, de az ottani telefont nem veszik fel.

    061/477-65-84
  • clio1616v
    #18
    Felvették a telefont ma reggel és közölték, hogy már múlt héten csütörtökön kellett volna kapjak egy levelet, hogy kérik a termékről a számlát...

    mondtam nem kaptam semmi értesítést...

    kaptam egy fax számot (06-1/459-6009), ahova elküldtem a paypalos számlát kinyomtatva

    utána rá rgy órára érdeklődtem megkapták-e és mi a teendő

    egy úrral beszéltem aki elmondta, hogy készítik a vámvizsgálat határozatát és a postáskihozza és neki kell fizetni
  • stp4trick
    #19
    530 USD+vám+macera, ennyiért már itthon is meg tudtad volna venni
  • karajjj
    #20
    arra mennyi lesz a vám?
  • clio1616v
    #21
    ma megyek érte az Orzcy tér 1-be 2. emelet 5. ajtó

    ha személyesen megyek azonnal megcsinálják, amúgy várhattam volna rá...


    nem az olcsóság volt az elsődleges ;)
  • clio1616v
    #22
    fogalmam nincs, majd ha ott leszek derül ki
  • clio1616v
    #23
    megvan a telefon egy kis vám+áfát kellett fizetnem és adták is ki a 6. ablaknál
  • karajjj
    #24
    konkrétan hány százalék? vagy összegben mennyi?
  • clio1616v
    #25
    8000 párszáz
  • karajjj
    #26
    az még akkor egyáltalán nem is vészes
  • clio1616v
    #27
    belefért
  • stp4trick
    #28
    bele
  • Mike
    #29
    üdv!

    mennyire biztonságos ma postán feladni belföldre egy csomagot?

    létezik belőle ajánlott is?

    ha utánvét van rajta, biztos nem lopják el?
  • karajjj
    #30
    én eddig mindent megkaptam, amit a posta hozott, jó persze az se mindegy, hogy csomagként van feladva, vagy csak levélként, mert bizonyos súlyig belefér a levél díjába is, a csomag eleve ajánlott, tehát azt át kell venned, az utánvét meg szerintem hülyeség, annyira drága, hogy nem éri meg
  • clio1616v
    #31
    én futárral adtam fel nemrég

    1000 forintért elvitte volna bárhova belföldre... és meg is kapta a címzett :D
  • Mike
    #32
    melyik futárcég viszi el 1k-ért?
  • clio1616v
    #33
    a vaterás... PSFutár vagy valami hasonló a neve
  • Mike
    #34
    aha, látom
    de csak egészen kicsi csomagot
  • clio1616v
    #35
    egy órát küldtem el igaz nem nagy csomagként
  • Daza500
    #36
    Hello.
    Nekem 1 kérdésem lenne:

    Május 12-én rendeltem Angliából, 14-én fel is adták Standard Airmail-ként a cuccot.
    A gond csak az, hogy ezzel a lehetőséggel semmiféle tracking number-t nem kaptam hozzá, vagyis nem követhető.
    Most Június 8. van, és még mindig nem érkezett meg.
    Írtam nekik, mármint a boltnak, ahonnan rendeltem, erre azt írták, hogy "A csomag ki lett küldve 2012.05.14-én. A nemzetközi csomagok ált. 10 munkanap alatt érkeznek, viszont a helyi posta akár 28 napig is eltarthat amíg kiszállítja."

    De mégis mi a frászt tökölnek ezek ennyit vele ?
    Mondom, a gond az, hogy semmit nem tudok a package-ről. Azt se, hogy egyáltalán megérkezett-e az országba.
    Van esély arra, hogy ezt én már nem látom viszont ?
    Nem vagyok türelmetlen, csak bennem van a para kissé, mert ez az első rendelésem, amihez nem adtak semmit, amin keresztül utánanézhetnék.

    Volt már valakinél hasonló ?
  • clio1616v
    #37
    szerintem hívd fel a magyar postát, vámoláson megakadhat simán, az iphoneom 3 hétig dekkolt, aztán felhívtam őket és mondták, hogy már kiküldték a levelet több hete és ha gondolom menjek be érte személyesen, aznap meg is lett :)
  • Mike
    #38
    Angliából milyen vám?
  • Mike
    #39
    amit én angliából rendeltem (cipő) az a szállítási idő minimum napján itt volt, futár hozta, 10 fontért tökéletes volt
  • clio1616v
    #40
    igazad van, nem vám... árukicserélőnek hívják ha jól emlékszek