39
  • karcsi
    #1
    aszdhizem ita iteje irni ety leveled mintetyikneg hoty natyszugsekem lene ety badtmopilra
  • Szefmester
    #2
    karcsi: Que?

    Hír: Szerintem kezdi megbánni hogy rászabadított a facebookot a világra, és ezzel próbál kompenzálni. Ha ad nekem is akkor megbocsátom. :)
  • Zoli007
    #3
    Ennyi idiótát. Nekem lenne ennyi lóvém, inkább elcseszném majomságokra.
  • torzsvendeg
    #4
    Zucki öreg haver, ne feledkezz meg rólam!
  • NullZ3r0
    #5
    Mégis mire? Ha pl 450 millió dollárod 45 milliárd helyett (1%), az nem qrva sok? Még annyit se lehet elcseszni majomságokra. Veszel egy sportkocsit, meg egy akkora házat, amiben még nem tévedsz el, aztán mi van? Még majdnem minden pénz megvan, sőt vissza is jött a kamatokból.
  • Rotyoka
    #6
    Én csak azt nem értem, hogy miért mindig bérházban lakik :D
  • Kryon
    #7
    Mert akkora kocka, hogy kb mindegy neki hol lakik :D
  • Zoli007
    #8
    Las Vegas, űrturizmus, stb.
  • Julius Caesar
    #9
    Ha nekem ennyi pénzem lenne, tuti valami exklúzív luxushotelben élnék. Kiszámítanám mennyi pénz kell, hogy megéljek a kamatokból, többit meg eljótékonykodnám.

    Nem mindegy, 70 milliárd dolláron csücsülsz, vagy 7 milliárdon? És hogy a 70 milliárdból használod fel a havi 10 ezret, vagy 7-ből?
  • NEXUS6
    #10
    Na mi az, a zsidó brutáltőkések is beszállnak a lelkiismereti iparba?
    Bevallom én is szoktam adni néha-néha 1-2 százast a moszkvatéri alkeszeknek, de csak ha nem jön a rizsával és megígéri, hogy iszik az egészségemre.

    Na rólam mikor jön az SG cikk?
  • ension
    #11
    Meglep, hogy nem a Palesztínok elnyomásában, a zsidó területrablásban és a telepek/lakóparkok finanszírozásában segít
  • TheWbtist
    #12
    Ezen azért érdemes elgondolkozni talán egy pillanatra nem?:

    1999-ben a Bill és Melinda Gates
    Alapítvány, 2,2 milliárd dollárt juttatott
    a Planned Parenthood-nak, az ENSZ
    népességszabályozási alapjának és más népességcsökkentéssel foglalkozó
    csoportoknak. 2007-ig a Gates család
    több mint 30 milliárd dollárt adományozott
    majdnem kizárólag olyan csoportoknak, amelyek népességcsökkentéssel foglalkoznak.
    Az üzleti sajtó cinikusan adta hírül, hogy a Gates család a harmadik
    világ gyermekeit támogatja.
    Bill és Melinda Gates elvesztették "A
    világ legnagyvonalúbb emberbarátai" címüket, amikor egy barátjuk - és lelkes
    népességcsökkentő kollégájuk - Warren Buffet 37
    milliárdot adományozott egy sereg népességcsökkentő
    csoportnak.

    A fenti szöveg részlet az Endgame c. film szövegéből. (1.óra57perctől) A teljes filmet ITT nézheted meg online (Amíg le nem törlik...)

    Milyen jó hír, hogy egyre több milliárdos csatlakozik ugye?
  • Kryon
    #13
    30 meg 37 milliárdok röpködnek, ennyi pénzből kifejleszthetnék a fúziós erőművet, rákgyógyszert, vagy a tudat számítógépre mentését=örök élet, és sokkal nagyobb szolgálatot tennének ezzel a világnak, mint azzal hogy szétszórják mindenféle népesedési alapítványnak. Ráadásul ezek olyan dolgok, amin keresztül örökre fennmaradna a nevük.
  • dieselx
    #14
    Elszomorodok mikor az emberek hozzászólásait olvasom, és azt látom mennyire kapzsik, mennyire függenek a pénztől :(, fontos a megélhetés céljából, ez igaz, de az csak egy papírdarab, miért kell a pénzt elsődlegesen szem elött tartani? nem a pénz fogja megoldani az emberek problémáit, hanem az ha összefogunk, ha segítjük egymást, ha nem azon törjük az agyunkat hogy tehetünk mások alá hogy nekünk jó legyen, nemez a megoldás. én hinni akarok, de minden nap mikor felkelek és munkába állok, sétálok az utcán, kinézek az ablakon, mindig olyan embereket látok akik szívében ott a kapzsiság, megrögzötten a pénz rabjai. :'(
    Nem találkoztam még olyan emberrel akinek a szíve tiszta lenne, és félek hogy nem is fogok, az emberek nem akarnak változni, nem a jó kell nekik, hanem a hatalom, de a hatalommal a pusztulás eggyütt jár. Nemsokára ez a civilizáció is elpusztul ahogy eddig is volt. :(
  • Molnibalage
    #15
    Vannak akit nem mozgatnak a szerencsejátékok vagy nem érez difit aközött, hogy 100 vagy 100 ezer dolcsit rak fel.

    Vannak olyan dolgok, amihez még a magányvagyonok is nagyon húzósan kevesek lehetnek. Én pl. annyira repkednék vadászgépekkel, de azoknak olyna ára van, hogy ehaj...

    (Hatástalanítva fegyver nélkül régebbi kivont vadászgépek elérhetőek elvben a piacon.)
  • Molnibalage
    #16
    Ez nem így megy. X összeg önmagában nem elég egy természettudományos korlát áttörésére. Sőt, semmféle bizonyíték nincs arra, hogy a fúziós erőmű technikailag és gazdaságosan megvalósítható. Jelenleg ezt is ki kellene deríteni...
  • Kryon
    #17
    A hidegháborús versengés legfőbb tanulsága szerintem, hogy ha kitűzöl egy célt és elkezded önteni bele a pénzt, akkor az általában sikeresen meg is valósul, más kérdés, hogy mennyire lesz gazdaságos.
  • TheWbtist
    #18
    Kis szösszeneta fúziós energiáról.
  • TheWbtist
    #19
    Pár józshibarát meg xfaktor között érdemes Ilyeneket is nézegetni.

    Vagy ilyeneket olvasgatni.
  • sanyicks
    #20
    de van rá bizonyíték... a csillagok
  • NEXUS6
    #21
    Igazából ez egy technológiai probléma.
    Mi a legkisebb méret csillagból? Kb 10 Jupiter-tömegnyi, vagy inkább több. Ezt hogy akarod idehozni a Földre?
  • NEXUS6
    #22
    Tökre együtt érzek veled!
    Csak azt nem tudom eldönteni, hogy ezt most a hsz-ekre reagáltad, vagy a cikkre?
  • Zoli007
    #23
    Vágom én, amit mondasz. Csak azt akartam kifejezi, hogy inkább magamra költeném, mint másokra.
  • Molnibalage
    #24
    Pont arra példa, hogy nem. N+1 projektet fel tudnék sorolni, amibe döntötték a pénzt és sehova se vezetett...

    Itt egy példa egy csoportól.

    http://lemil.blog.hu/2010/12/06/vendegposzt_nuklearis_repulogepek_1_0

    Van 2. része is.

    N+1 kísérleti gép és technolgy demonstaról volt amiből végül semmi sem lett "csak" mérési erdmények és tanulságok, zsákutcák. STb.
  • hangulati
    #25
    a penz es a hatalom nem minden esetben jelenti ugyanazt. foleg nem a legfelsobb szinteken.
    ezen a szinten, ahol a csavo mozog, meg szamit. ezert is pozol istenkent. ha igazi hatalma lenne, soha nem hallanank rola.
  • hangulati
    #26
    fotosoposok... valaki rakjon mar a feje kore egy koszorut, vagy valamit. lehet, hogy o matyas kiraly alruhaban.
  • Molnibalage
    #27
    Földi körülmények és meseterségesen indukált? Nem.
  • Molnibalage
    #28
    Semmi újat nem mondott egyik link sem. Az oldalt amúgy ismerem.
  • okosan gyerekek
    #29
    egyem meg a kis szíveteket.

    dieselx: soha nem találkoztál, de magad ilyennek tartod, nem? Nem érzed ezt furcsa dolognak? Nem gondolod, hogy abszurdum lenne azt gondolni, hogy te vagy ennek a 6,5 milliárdnak az egyetlen tiszta lelkű lénye, és ami még gusztustalanabb, ha belátod, hogy valahol hiba kerülhetett az elméletedbe, mondjuk az egocentrikus előfeltételezésedbe, hogy rajtad kívül mindenki "kapzsi", meg csúnya, meg rossz, akkor talán el lehetne gondolkodni, hogy te mekkora rohadék vagy, hogy bélyegeket versz emberek homlokára, úgy, hogy igazából, hogy bizonyossággal nem állíthatod, hogy valóban tudsz róluk bármit is. El lehet gondolkodni, kis hóesésben, egy gyertya mellett pityorogva, "az utca emberén" töprengve. :'(

    Én is együtt érzek: részvétem fejezem ki miattad.
  • opeca
    #30
    Az őszínteség alap, azért jutalmazni nem igazán szoktak.
  • opeca
    #31
    Ja, ezt csak most azért mondod mert nincs annyid. Azu FB 3-4 évig még tuti a csúcson lesz (hála a félmilliárd baromnak, akinek nincs élete csak az FB), úgyhogy nem kell félnie a nagyobb összegű adományozástól, de azért így is becsülendő dolog.
  • Thaison
    #32
    Azon azért érdemes elmélkedni hogy mekkora Magyarország éves költségvetése és hogy mekkora az ő vagyona...finanszírozhatna minket egy darabig és még maradna is pénze bőven:)
  • BobaFett
    #33
    George Lucason csodálkozom de nagyon...
  • Kain
    #34
    Magyarország éves költségvetése kb. 40 milliárd dollár, az éves hiány olyan 1-1.5 milliárd. Négy-öt évig egyensúlyban tudna minket tartani :)
  • Julius Caesar
    #35
    A tanulság és a zsákutca is valami. Jobb, mint a semmi. Legalább va tapasztalatuk, meg azt tudják, mit nem lehet.
  • remark #36
  • remark #37
    Érdekes, hogy erre senki se reagált érdemben. (Dehogy érdekes, egyértelmű hogy bizonyos témákat kerül a többség, mint a forró kását.)
  • remark #38
    Minél nagyobb a vagyonod, annál nagyobb az esély arra, hogy nem csak rajtad múlik az, hogy mire költöd el. Ez már csak így van.
  • Crane
    #39
    "Az ígéret betartását nem ellenőrzik, az erkölcsi dolog." Na ennél a résznél röhögtem fel.