2864
\'ZTE

Kérdések és tapasztalatok

A topikban linkelt vagy ajánlott programokért sem a linkelők, sem a fórum nem vállal felelősséget.
Használatuk csakis saját felelősségre történik.
  • Metalmilitiakid
    #1
    Egy kis infó a telóról itt.

    Ez egy teszt, ahol elég sok mindent leírnak róla.

    Én ma vettem meg, Magyarországon csak a T-Mobile nál kapható és nem is drágána, Dominoval 38k, amit szerintem simán megér. Mivel én még csak most barátkozom először Androiddal így az lenne a kérdésem, hogy háttérképnél megoldható az, hogy ne egy nagy tapéta legyen, hanem minden oldalon egy külön kép?

    Amennyiben már létezne a topik akkor törölhető, de én mind a két nevén utána kerestem, de nem találtam.
  • SitatiS
    #2
    Én is ezt a telót néztem ki magamnak,még ebben a hónapban meglepem vele magam! :)
  • sapkafej
    #3
    én is szemezek vele, de még gondolkozom azért
  • Neoncsoves
    #4
    hát én már Galaxy 3-at vettem, de jó kis teló ez is! Viszont a képernyőt jól nézzétek meg, mert T-Mobilenál volt egy teljes pixelhibás szállítmány. Gondolom azóta jött új, de jól nézzétek át a telót a 3 napon belül, nehogy a szervizre kelljen várnotok 1 hónapot (pláne most évvégén...)
  • precision
    #5
    "gyanúsan" olcsó
    wifije milyen? nem dobja a jelet? gps milyen benne?
  • Metalmilitiakid
    #6
    A ma vettem alatt tényleg azt értem, hogy ma vettem :D Eddig amit wifiztem vele az jó volt, a GPS t még nem próbáltam.
  • Máté94
    #7
    mobilarena tesztet ajánlok.
    Nem gyanúsan olcsó, csak lehet ennyiért is egy jó okostelefont adni, és venni. :)
    És nem összekeverendő. ZTE Blade és Orange San Francisco különböznek. SF-ben AMOLED kijelző, és 512 MB RAM van.
  • precision
    #8
    nem csak neked szólt a kérdés :)
  • sapkafej
    #9
    ezt már leírták több helyen, hogy hülyeség. hogy különböznek
  • Máté94
    #10
    Sebességbe szerintem sem.
    Kijelzőben lehet. Még nem láttam összehasonlítást, hogy ténylyeg így van e. :)
  • SitatiS
    #11
    Szombaton szállítja a futár szolgálat,akkor már bővebb véleményt is tudok róla mondani,bár a tesztek elég mélyrehatóak a telefonnal kapcsolatban:)
  • desigo
    #12
    Nekem OSF van Londonból míg bnőmnek T-s Blade
    mindkettő hibátlan

    Más kijelző van bennük de azonos felbontású.Nekem a fekete szín sokkal feketébb viszont a fehér inkább sárgásabb neki a fekete inkább szürkés de a fehér az hófehér.Ezt egymás mellé rakva 5 centiről nézve lehet észrevenni.Normál napi használatban nem lehet észrevenni a különbséget.
    A RAM az OSFben valóban a duplája de működés közben ennek sem érezni előnyét.
    GPS,wifi,BT stb... hibátlanul működik mindkettőben
    Ennyi pénzért noobság nem ilyet választani telefon vásárláskor...
  • Metalmilitiakid
    #13
    Na most akadtam egy problémába, felmentem Marketra mert kellett egy videó lejátszó, leszedtem a Rockplayert 100% lent volt, de nem történt semmi (Sodokus appot magától felrakta), leszedem megint 100% de semmi. Ezt még külön telepítenem kell valahol ?
  • heady
    #14
    Én is ilyet tervezek venni, a tesztek alapján nagyon bejön, és teényleg olcsó.
  • Gabe18
    #15
    Üdv!
    Esetleg akinek már van és próbálta. MP3 kihangosítva milyen rajta? Mert én sokszor odateszem magam mellé a telefont, aztán szól rajta a zene amíg éppen csinálok valamit. Mostani telefonom egész jól szól így, de az mondjuk "Walkman-mobil" úgyhogy erre ott gondolom rámentek valamennyire. De ha ez is elfogadható, akkor lehet elgondolkodnék a cserén.
  • Máté94
    #16
    --->mobilarena.hu
  • Metalmilitiakid
    #17
    Nem a zenehallgatásra lett kihegyezve, de ezt le is írták. Hangosnak viszonylag hangos, de nem olyan tiszta.
  • Pretorian
    #18
    Kategóriájában a legjobb vétel, én a premier után 4 nappal meg is vettem múlt hónapban, nagyon akartam már Androidot. Galaxy Spica-t, Galaxy 3-at, LG GT540-et, HTC Legendet eléggé megveri. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
    Nekem most custom 2.1-es ROM van rajta (BladeVillain), sokkal gyorsabb tőle a teló, bár alapból sem lassú azért. Mondjuk a T-nél a hardveres gyorsítást kilőtték hivatalból, úgyhogy komolyabb 3D-s játékkal nem érdemes próbálkozni a gyári ROM-al.
    Januárban jön rá a Froyo.

    @13
    Marketen előfordul néha, hogy csak kicsit később telepíti a letöltött programot.

    @15
    MP3-at ne erőltesd a hangszórón. Sőt, fülessel sem valami erős az alap médialejátszó. Szedd le a PowerAmp-et Marketről.
  • Gabe18
    #19
    Értem, kösz.
    Néztem a mobilarena-s tesztet, ott ugye "pocsék hangzású füles"-ről van szó. Nem túl biztató... Azért gondoltam megkérdezem itt is.
    De mondjuk igazából hallani kéne, nem vagyok annyira vájt fülű, lehet ami másnak gyenge azzal én még megelégszem.
  • Metalmilitiakid
    #20
    A kezdő HSZ ban a háttérképes kérdésre nincs valami ötleted ?
  • Pretorian
    #21
    Nem pocsék a füles, agybadugósat adnak hozzá, egészen jó minőségű. Az hogy halk, az Android hiányossága. De mondom, a PowerAmp orvosolja ezt a problémát. Equalizer is van benne, komoly cucc.

    Navigációhoz még annyit, hogy asszem legális Garmin/iGO nincs a készülékre.
    Marketről le lehet rántani 1-2 navi programot, de egyik sem túl jó.
    Alapból Google maps van, nekem olyan 20 méteres pontossággal lőtte be a műhold a helyzetemet.
  • Pretorian
    #22
    Android alatt ekkora kijelzőre a wallpaper mérete 960x800. Nem tudsz minden egyes widget képernyőre külön tapétát kirakni. amit tehetsz, hogy összeollózod a használni kívánt képekből a saját tapétádat, és azt rakod be háttérnek.
  • robotnyk
    #23
    full kínai, ez az anyagokban meg is mutatkozik, viszont olcsó.
  • jazzy
    #24
    Függetlenül lehet venni ezt a telefont?
  • Metalmilitiakid
    #25
    Igen ezt próbáltam, csak nem egészen értem hogy van felosztva az 5 oldal, mert a 960 nem 5 részre van osztva az tuti. A középső a legszélesebb, de hogy a többi mekkora ??
    #21 De sajnos pocsék a füles, a T-Mobile nem agybadugóst ad. Sima egyszerű kis fülest.
  • Metalmilitiakid
    #26
    Angliában már biztos:D Magyarországon még nemtudom, nézz utána valami árusító oldalon (teszvesz, vatera...).
  • Pretorian
    #27
    WiFi is jó. Egyébként attól hogy kínai, elég jó minőségű anyagokból lett összerakva. A kijelző üvegből van, max gyémánttal vagy kvarccal fogod összekarcolni. Az illesztések nagyon jók, a műanyag ház is jó minőségű.
    Az enyém majdnem 3 hetes, és nincs rajta 1 karcolás sem, pedig zsebben hordom, és már el is dobtam egyszer.
  • Pretorian
    #28
    Jah, összekavarodtam, a füles tényleg nem agybadugós volt, csak szinte nem is használtam a gyárit, hanem egy új agybadugósom van hozzá kb. első naptól fogva, ezért ment ki a fejemből.
    Na, ebben nem tudok segíteni. MoDaCo fórumban ha bedobod a kérdést, biztosan segít valaki.

    @24 1-2 GSM üzletben lehet már kapni itthon is, de 45 körül. De mivel az androidos teló függetlenítése nem nagy művészet, inkább érdemes a T-nél venni. Mondjuk akkor meg a gari ugrik.
  • robotnyk
    #29
    most néztem, xxlgsmen 43k. de ahogy jobban beleolvastam a cikkbe, azért van bőven hátulütő. a gagyi műanyag mellett a szoftver lassú, és gyatra az aksi is.
  • jazzy
    #30
    Azt olvastam hardverapron, hogy páran árulnak már függetlent, de nagyon kevesen, kifejezetten a zte bladeről beszélek, gondolom ők is T-nél megvették és kiüttették. Engem az érdekelne főleg, hogy ha megveszem a T-nél mennyire nehéz kiüttetni, esetleg van-e valakinek erről valami tapasztalata?

    Barátnőmnek venném karácsonyra, csak ő nem T-s.
  • Metalmilitiakid
    #31
    Hát a szoftver lassúra annyi, hogy lehet hogy egy IPhone 4 után az, de egy SE P1i után repül mint a szél :D Fogása lehet kicsit gagyi a hátuljának, de ezt így most megmondva, leszarom :D Aksiról mivel 1 napos nem nyilatkozom :D
  • jazzy
    #32
    Ezt az oldalt kerestem, nem jutott eszembe a neve! :D

    43 kicsit drága, bár az xxlgsm sose volt olcsó..
  • Pretorian
    #33
    Függetlenítést otthonról meg tudod csinálni. MoDaCo-t javaslom Neked is.
  • desigo
    #34
    Egy 100 fontos telefonnak miből kellene készülnie?
    Az illesztések hibátlanok,egyáltalán nem recseg ropog.
    Semmivel sem gyengébb minőségű a burkolat mint egy kétszer drágább Nokia vagy Samsung telefon.
    Melyik szoftverrel lassú?
    Csak mert nekem hibátlanul fut facebook,msn,twitter,trillian,gmailes és céges email,iGO,Opera,angry bird,online poker és további nem kevés app...
  • sapkafej
    #35
    na akkor most mi a helyzet a képernyőhibákkal, rémhírekkel?
    SE x8-at meg lg optimus gt540-et vehetnék hasonló árban az előfizumhoz most, de azok ugye kisebb, és nem kapacitív kijelzősek

    rohadt nagy dilemma. adjatok tanácsot!
  • desigo
    #36
    Képernyőhibákról:
    többen említettek pixelhibát és kijelző elszíneződést
    szerencsére én egyiket sem tapasztalom a T-mobiloson de ha baja lett volna akkor azonnal vittem volna vissza és vagy csere vagy visszakérem az árát
    Optimus is egész korrekt,X8 nekem nem bejövős...
  • Hajnalcat
    #37
    ZTE szurkolók biztos előnyben fogják részesíteni ezt a telefon márkát.
  • Narxis
    #38
    :-)

    Te is ZTE szurkoló vagy?
  • sapkafej
    #39
    x8-at már elvetettem a fehér szín miatt

    optimus vs zte maradt
  • Rainbow15
    #40
    Nekem ma hozta a DHL, bekapcsolás után tökéletes, 5 perc múlva elég sok pixel hibás volt, és a gradiens hiba is előjött. Kiraktam a hidegre, azt mondták, attól megjavulhatnak a hibás pixelek. Nem javultak meg, de a gradiens hiba eltűnt. Aztán amikor használtam a telefont, újra előjött a gradiens, gondoom hőm. függő :)
    Holnap visszaviszem, kérek másikat, ami nem pixel hibás.