27
Sony Ericsson J108i(Cedar)
  • WinStar
    #1
    Újabb környezetbarát mobiltelefonot mutatott be a japán-svéd gyártó, mely a GreenHeart kezdeményezés jegyében nagyrészt újrahasznosított műanyagból készül, rendkívül kompakt, újrahasznosított papírból készített csomagban kerül forgalomba, méghozzá nyomtatott használati útmutató nélkül, rendkívül hatékony töltővel. A Sony Ericsson igyekszik a teljes működését környezettudatosabbá tenni, ugyanakkor egy-egy GreenHeart készülékével külön is hangsúlyozza, hogy technikai téren viszonylag fejlett „zöld” mobilok megalkotása sem lehetetlen. A frissen bemutatott Sony Ericsson Cedar például másodpercenként 30 képkocka sebességű 640x480 képpontos videók rögzítésére is alkalmas, valamint Microsoft Exchange és ActiveSync támogatással is bír, a világháló felfedezéséhez pedig NetFront 3.5 böngészőt kínál. A készülék ezen túlmenőnen 2,2 hüvelykes, 240x320 képpontos kijelzőt, VGA felbontású videók rögzítésére alkalmas 2 megapixeles kamerát, RDS FM rádiót, sztereó Bluetooth modult, HSDPA átviteli képességet, microSDHC kártyahelyet, microUSB és 3,5 milliméteres fülhallgató csatlakozót, valamint 2G hálózatokon 12,5, 3G hálózatokon pedig 5 óra beszélgetést biztosító 1.000 mAh kapacitású akkumulátort kapott. A 111x49x15,5 milliméteres és 85 grammos Sony Ericsson Cedar várhatóan a harmadik negyedév során kerül a boltok polcaira fekete-ezüst illetve fekete-vörös színekben.


    Frekvenciasáv HSUPA + GSM 4 band (global roaming)
    Telefonkönyv db 2000
    Memória MB 280
    Memória bővíthetőség T-Flash (microSD)
    Magyar nyelvű menü Van
    Flight mode Van
    Operációs rendszer Nincs
    Készenléti idő óra 415
    Beszélgetési idő óra 3
    Súly g 84
    Méret mm 111*49*16
    Akkumulátor Li-Pol
    Kijelző pixel qVGA (240*320)
    Színes kijelző TFT
    Színárnyalatok száma db 256k (18 bit)
    GPRS Van
    EDGE Van
    Generáció 3,7G
    WAP v2,x
    EMS push eMail
    MMS Van
    Infraport Nincs
    Bluetooth A2DP
    WLAN Nincs
    Blackberry Nincs
    Vibra jelzés Van
    Kihangositás Van
    Hanghívás Van
    Hangjegyzet Van
    Csengőhang letöltés Van
    Dallamszerk. Nincs
    Polifonia MIDI
    MP3 Music Player
    Rádió RDS
    Kamera CMOS
    Kamera felbontása 2,x Mpixel
    Video Video Player
    GPS Nincs
    Java 2,x MIDP
    Push to Talk Nincs
    RotaS Nincs
    TV be vagy kimenet Nincs
    Brand GreenHeart
    Limited Edition Nincs
    Egyebek YouTube, Facebook, MySpace, Twitter apps, Organizer, Widget manager, teljes neve - Sony Ericsson Cedar GreenHeart
    SAR N/A
    Státusz Aktív (Megvásárolható)
    [URL=http:
  • WinStar
    #2
    S.E Cedar-Természetes egyszerűség(TESZT A MOBILARÉNÁN!!)
    Képek:



  • WinStar
    #3
    Én holnap veszek eggyet a vodafonnál.Amúgy a tartozékokról: töltő,doboz,papírok.
    De pl. a Media markt-ba 1390-ért lehet venni egy tökéletes Maxell agybadugós fülhallgatót hozzá.Adatkábelt se nehéz szerezni mert MICRO USB-s.Akinek van iylenje attól várom a véleményt,hasonló mint az Elm,csak annak a butitott változata :)
  • karajjj
    #4
    és ebben most mi olyan érdekes, hogy topicot kellett neki nyitni?
  • WinStar
    #5
    talán hogy sehol sem beszélnek róla,hátha egy kicsit beindul itt,nem kell egyből bejönni és kötözködni....millió egy topik van melynek értelme nulla,mégis beszélgetnek benne.Nah mind1.
  • theone91
    #6
    Engem már elcsábítottak az okostelók így ilyen kavics telót már tuti, hogy nem vennék, de jó látni, hogy vannak akik szeretik az egyszerűséget. :)
  • Alexease
    #7
    Akkor telefonban, en vagyok a legegyszerubb.
    Az elmult ~15 evben, amiota van mobilom, 2 (ketto) telefonom volt: az elso valami feltegla Ericsson, a mostani meg valamilyen Nokia, igen hitvany, semmit sem tud, de tokeletesen lehet vele telefonalni:))) Igy a teljes osszeg, amit eddig mobilra koltottem, ha jol emlekszem, ~15000 (tizenotezer) jo magyar forint, amiben benne volt valami elso elofizetesi dij is:DDDDDD
  • PeeTeR
    #8
  • pxxl
    #9
    akkor te nagyon nem vagy menő semmi ájfón szridzsí, tácsszkrín :/
  • Büdös Bohóc
    #10
    azok a maxxel bedugós fülhallgatók szart se érnek, vettem 2500-ért tavaly egyet, semmi basszus. Vettem panasonicot helyette, eredetileg 4k körül adják azokat a típusokat, amiket néztem, de 2,5kért vettem (tehát egy áron van a maxxellel) és akkora basszus van benne, hogy még most se hiszem el, hogy létezik ilyen. Kis apró szar fülhallgató és szétszáll a fejed tőle, olyan. Szal ajánlom, hogy panasonicot nézzetek, vagy sonyt, a maxxel nem ér semmit.
  • bakkerman
    #11
    semmi szuper led amoled kijelző,vifi,fészbúk mobájl...
  • WinStar
    #12
    hát,de legalbáb nem halják amit hallgatok...ez már fél előny :D
  • WinStar
    #13
    én az okostelókért nem vagyok oda....semmivel sem okosabbak mint az emberek,és minden funkcióját meg én speciel úgysem használom ki,hiába vagyok fiatal még.Nekem cska pár dologra kell egy teló: fm rádió,zenehallgatás,internet(msn,meg egyéb dolgok megnézése a neten néha,néha),sms,telefonálás
  • Büdös Bohóc
    #14
    bedugósaknál szinte alig van kihallás, tényleg ne gondolkozz maxxellben. Tudok ajánlani oldalt, ahonnan olcsón tudsz rendelni panasonicot akár, ha érdekel, én onnan szereztem az enyémet, haverral rendeltünk közösen 2-t, postaköltség máris csak 500 Ft-tal emelte meg az árat.
  • Blum
    #15
    Amit még nagyon szeretek,az a SE agybadugós fülese. Abban is iszonyatos basszus van,és van hozzá átalakító. :)
  • karajjj
    #16
    az én panasonicom jobban szólt a walkman mobillal, mint a SE gyári fülese :D pedig egy SE füles árából két panát is lehet venni, vagyis akkoriban, 5 évvel ezelőtt még úgy volt, 5 év után elszakadt, addig napi szinten órákat használtam a géphez
  • WinStar
    #17
    sajnos nem Cedarom lett hanem Samsung Chmp és ahoz a maxell füles nagyon jó....legalábbis télleg kiemeli a basszust benne...nekem legalábbis bőven jó :)
  • Narxis
    #18
    Mé nem valami androidos telót vettél?
  • WinStar
    #19
    mert nem volt rá pénzem,de ha androidosat vennék akkor LG GT Optimus 540 vagy Vodafone 845 :D
  • Büdös Bohóc
    #20
    csak egy kérdés, mennyit telefonálsz el havonta?
  • Narxis
    #21
    zte blade van 35-ért T-nél :D
  • WinStar
    #22
    elég sokat....4000-et kb. vagy 5000-et...de változó,6000 fölé nem szoktam menni.
  • WinStar
    #23
    annyim nem volt,tanuló vagyok s a havi keresletem cukrász tanulóként havonta 12 000....abból szülőknek is perkálni kell...plussz a teló számla,nem sok marad arra hogy telókat vegyek magamnak.De a Champel nagyon megvagyok elégedve:)
  • Büdös Bohóc
    #24
    Akkor jó okos vagy, hogy ilyen telefont vettél, tudok olyan szolgáltatót, ahol 1 év hűségnyilatkozat mellett 5 és fél ezer körül kell fizetni havonta előfizut úgy, hogy teljesen lebeszélhető és ezért kapsz 10 vagy 20 ezerért (nem emlékszem melyik volt) Samsung Galaxy S-et
  • Büdös Bohóc
    #25
    jut eszembe nem tudom hogy hogy a rákba is csinálta :-| ezt megkérdem mert nekem is gyanús volt de szerintem a cégen keresztül vevés miatt... inkább akkor meg ignoráld a szavaimat

    szerk: meg is van, felső kategóriás üzleti tarifával 9990 Ft de ez nem tűnik valami olcsó előfizunak
  • WinStar
    #26
    nem akarok csúcs telefont,nem arra hajtok hogy mindenszipi szupi benne legyen....
  • Büdös Bohóc
    #27
    de ha egyszer úgyis mindig 5k körül telefonálsz, akkor nem értem, hogy miért nem veszel egy média mánia s előfizut például. 5 ezer forint, lebeszélhető teljesen, 60 ingyen sms mellé, 500 mega 3g internet mellé, 10 óra mobil tv. Minden hónapban érvényesek ezek. És akkor vehetsz 27 körül 1 év hűséggel, vagy 2 év hűséggel 19-ért bladet