25
Enjoy Brand-new Movie experience with DAPlayer // http://www.digiarty.com/
  • Rotyoka
    #1
    Megérkezett a legújabb szuper médialejátszó: a DAPlayer a VLC-hez hasonlóan beépített dekóderekkel rendelkezik (320-féle video, és 120-féle audiokodeket tartalmaz), így különálló kodekcsomagok telepítése nélkül képes lejátszani hang- és videofájlokat, illetve DVD-, és Blu-ray-lemezeket is. Az ingyenes alkalmazás komoly előnye, hogy alapból képes bármilyen régiókódú - például Amerikából vagy Ázsiából rendelt - lemezt lejátszani anélkül, hogy a felhasználónak különböző segédprogramokat kellene bevetnie ehhez.


    A programot kifejezetten úgy optimalizálták, hogy a lehető legkisebb legyen az erőforrásigénye, próbáink során elég fürgén töltötte be, és játszotta le a HD-felbontású filmeket is, kezelőfelülete pedig tetszetős, így mindenkinek ajánljuk kipróbálását.

    http://letoltendo.postr.hu/
  • Dzsini
    #2
    na, így egy gyors kipróbálás után:
    - a procihasználata ugyanannál a videónál kb. 20-30%-al több, mint a KMPlayer-é, így a sima 720p-s mkv-t nálam már nem bírja akadás nélkül lejátszani (a betöltés és indítás is lassú volt)
    - nem konfigurálható a billentyűzet és egérkezelés, szegényes beállítási lehetőségek
    - nem lehet egész mappát rádobni, hogy abból betöltse a fájlokat (csak konkrét filet) - ebből adódóan zenelejátszónak használhatatlan.
    - elég butácska feliratkezelés, ha nem pontos a filenév, nem veszi be, rádobni se lehet
    - állandóan megjelenő, kikapcsolhatatlan felső 3 gombocska, amelyek villognak a video felett
    - lejátszólista kezelés kritikán aluli.

    végeredményben uninstall.
  • passatgt
    #3
  • kemszi2
    #4
    akkor nem cserélem le rá a KMplayert:)
  • MeoH #5
    En is probaltam, nalam hang nem volt :)
  • Narxis
    #6
  • Jim Morrison
    #7
    köszi, megmentettél fölösleges fél órától : D
  • matyi0323
    #8
    KmPlayer (Y)(L)
    zárható. :)
  • [HUN]FaTaL
    #9
    Akkor marad a home cinema :D
  • Dzsini
    #10
    Próbálgatok, hogy a fejlesztésekkel nagyon megszorult KMPlayert le tudja-e váltani valami, de még az eredeti programozó új programja, a PotPlayer se áll annyira kézre, van pár butasága (ami javítható). Viszont tényleg kisebb gépigényű, néhány szempontból már fejlettebb, és előbb-utóbb könnyen lehet, hogy használhatóbb lesz.
  • Pio
    #11
    KMplayer fejlesztése sajna többé-kevésbé halott, Potplayert ajánlom, ott él tovább a projekt.
    További részletek a kmplayer topikban. :)
  • Malakai
    #12
    PotPlayer jó lesz, de vannak csúnya bugok, programdizájn (nem külső) probléma. Én habár ideiglenesen, de elég hamar visszatértem KMP-re, viszont valószinüleg elöbb-utóbb megéri majd áttérni.
  • passatgt
    #13
    és a vlc-t miért nem használja senki?
  • passatgt
    #14
    kicsit úgy érzem, mintha a kmplayer lenne a menő és a trendi
  • Aquir
    #15
    mert nem jobb?
  • Dzsini
    #16
    mert a vlc még annyira se szabadon konfigurálható, mint a PotPlayer - hiányzik belőle csomó minden, ami 1-2 billentyűnyomásra elérhető, a playlist kezelése pedig problémás (bár legalább bírja a mappák rádobálását, és streamelésben még mindig az egyik legjobb).
    zenelejátszónak megintcsak nem túl hatékony, az pedig, hogy a design nekem nem jön be, az az én bajom (egyébként vlc+külön zenelejátszóról váltottam KMPlayerre, egy időben vastagon az volt a legjobb, legsokoldalúbb), egy külön kitérővel az akkor nagyon feljövő, végre GUI-s akkor még magyar fejlesztés MPlayerre.

    az MPC(-HC)-nek meg a playlist kezelése gyakorlatilag nulla, plusz az nem codec-független, így sokkal több memóriát eszik, és telepíteni kell hozzá minimum egy ffmpeg-et.

    nálam ez nem menőség-trendiség kérdése, folyamatosan nézelődök, de a leghatékonyabb és legkényelmesebb számomra jelenleg a kmplayer.
  • Pio
    #17
    Malakai: mondj pár példát, nekem nem jöttek elő. :D

    passatgt: miért lenne ez trendiség kérdése? Az utcán nem járok kmplayeres/potplayeres pulcsiban. Egyszerűen ezek a legjobban használható, legsokoldalúbb lejátszók, ennyi.

    Amúgy én alapvetően azért álltam át potplayerre, mert van belőle 64 bites verzió, ezt leszámítva a kettő kábé teljesen ugyan azt tudja.

    De ha mégis trendi, akkor:
  • JoeFromHun
    #18
    Számomra .. buta és randa a VLC! Egy előnyös tulajdonsága van amit egyik sem tud az pedig az,hogy a fileserveremről streamként meg tud úgy nyitni egy videó-t,h nem húzza át a gépre.. a többi része a VLC-nek ... hát nem is tudom.
  • Dzsini
    #19
    - skinezhető kedvedre, vannak nagyon jól kinéző felületei.
    - butának végképp nem buta, bőven benne van a 3 legokosabb között
    - streamelésben meg verhetetlen.

    plusz a VLC tud stream szerverként dolgozni, és abban nagyon jó.
  • Montanosz
    #20
    nekem idáig mindent lejátszott a crystalplayer/vlcplayer kombó...mp3-ra meg ott a 1by1 player,annál kisebbet meg gyorsabbat nem találtam))
  • Rotyoka
    #21
    De miért videó lejátszót akar mindenki zenére használni? Zenére ott a Winamp vagy Audiocius vagy akármi
  • Pio
    #22
    Mert a két kategóriát nem szükségszerű elkülöníteni.
    Nekem tökéletes zenére is a potplayer. Sokáig winampot használtam, de már feleslegesnek érzem.
  • Dzsini
    #23
    mert nem videólejátszó, hanem médialejátszó - a KMPlayer is pl. külön felületre vált zenejátszásnál (ha jól rémlik a PotPlayer is, bár ott nem találtam kedvemre való skint).

    De ugyanazt használom streamelésre is, online TV/rádióhallgatásra is... ha tud mindent, minek használjak külön szoftvert?
  • MerlinW
    #24
    Én VLC + Gom Player

    VLC 1.2dev jóságos lett nagyon.
  • Malakai
    #25
    Nálam indított azzal, hogy első két nap használat alatt 3 egyébként hibátlan videofileal (egy másik playernek sincs legalábbis velük gondja) adódtak problémái, abból egynél konkrétan minden hibaüzenet nélkül kifagyott.

    És amit szeretek KMPlayerben az a konfigurálhatóság a felületen keresztül. :) Mai napig egyetlen bajom vele az, ahogy méretezi a feliratokat, de meg lehet vele békélni (PotPlayerben már értelmesebb). :)

    Zenére én meg foobar-t. ^_^