30
  • opeca
    #1
    Grat!
  • Kara kán
    #2
    Antianyag rakéta?
    Mi magyarok még gyorsvasutat sem tudunk építeni, és közben a ruszkikat ócsároljuk.
  • Borg18754
    #3
    "Először sikerült antianyag-atomokat csapdába ejteni. A vívmány lehetővé teszi az antianyag alapvető erőkkel szembeni viselkedésének tesztelését."

    még el sem olvastam de már hülyeség az egész...
    már 10 éve is olvastam arról hogy antihidrogént állítottak elő és 1 erős elektromágneses mezőben fogvatartották és tanulmányozták....
  • Borg18754
    #4
    bocs akkor rosszul emlékeztem...
  • Kara kán
    #5
    Nem, jól értelmezted, de akkor csak pár atomról volt szó, most meg egy marék antianyagot sikerült előállítani.
  • Axon
    #6
    Gyorsan megnézem a vaterán, hogy mennyi most az antianyag kilója.
  • Kara kán
    #7
    Egyre olcsóbb lesz, mert nem kellenek hozzá különleges lelőhelyek, gyakorlatilag bárhol bányászható.
  • Borg18754
    #8
    én a kertből szoktam ásni....
  • NEXUS6
    #9
    Ja, én is csak a bio-antianyagot használom, a többiről azt mondják rákkeltő, nem is ajánlom senkinek!


    Amúgy vigyázni kell ezzel az antianyaggal, mert a tévében volt, hogy a Vatikán már közben összeesküvést szervez, hogy megszerezze!
  • drfaust
    #10
    Mi a francnak Magyarországnak gyorsvasút? Mire Pestről felgyorsul már lassítania kell mert Békéscsabán van. A vonatot meg a németek építették nem az oroszok, ők csak a síneket rakták le. És azért ne emlegessük egy napon az Oroszokat kis hazánkkal nem egy kategória.
  • NEXUS6
    #11
    Khm, én azt hittem hogy néhány éve beléptünk az EU-ba, amiben vannak olyan városok is mint Bécs, Velence meg ilyenek, ahol már most van gyorsvasút.
    De tudom ez túl kozmopolita hozzászólás volt.

    Holnap asszem felülök valami jó kis magyar vonatra, oszt lemegyek Kanizsára kb 4 óra alatt (240 km), legalább rápihenek az esti bulira!:D
    Tventiförsztszencsörirulez!
  • drfaust
    #12
    Nem kötekedni akarok csak kérdem, de van olyan gyorsvasút ami nemzetközi? Kellemes estét kívánok a bulira.
  • Kara kán
    #13
    Jujj, de örülök, hogy valaki ráharapott a csalimra! :-))
    Dumcsizzunk a gyorsvasútról, oksi?
    Azon töprengtem, hogy Magyaro. drága és lassú autópályák helyett miért nem épített olcsóbb és gyorsabb gyorsvasutakat?

    Miért jó az, ha valaki 1 óra helyett 2,5 óra alatt ér Debrecenbe, vagy Szegedre, Nyíregyre, Szombathelyre, Pécsre, ráadásul drágábban és fáradtabban?
    Az istennek sem értem az okokat.
  • Kara kán
    #14
    Gyakorlatilag ha gyorsvasút (továbbiakban: gyv) lenne, nem lenne annyira Budapest-centrikus az ország. Egy óra ingázás belefér, tehát lakhatnál Debrecenben, és dolgozhatnál Budapesten, vagy fordítva.

    (Halihó! Tudja valaki, hogy mennyibe került a Bp.-Szöged autópálya - továbbiakban: ap - és mennyibe került volna egy gyv a két város között? Várom az okos emberek felvilágosítását!)
  • darkhill
    #15
    Budapest - Becs - Railjet 160-170 km/h szaguld vegig!
    A kotekedoknek akik azzal akkarnak jonni h az nemzetkozi vonat, annak csak annyit h megall Gyorbe is szoval igy akarmeg belfoldinek is tekintheto :)
  • halgatyó
    #16
    Némi magyarázatra szorult volna, hogy egy elektromosan semleges részecskét (anti-hidrogénatom) hogyan lehet elektromágneses csapdában megtartani.
    Hosszabb ideig szerintem sehogy.

    Mindamellett az már önmagában nagy siker, hogy foglalkoznak a kérdéssel: hová tűnt az antianyag?

    Kíváncsian várom, hogy mit hoznak majd ki.
  • Kara kán
    #17
    170 km/h-val cammog?
    Ennek duplája kell!
  • NEXUS6
    #18
    Pár vonalat terveznek, 2015-ig valami Párizs-Pozsonyosat is. De a Párizs-Csalagút-London az már most is az, meg valami skandináv is van.

    Köszi a jókívánságot, de mi nem iszunk (üvegből)!
  • NEXUS6
    #19
    Hiszen ez már most is duplája a magyar átlagnak!
  • Zolivok
    #20
    fail .p
  • zord
    #21
    A múltkor hozott Anti anyagot, de gyorsan felszíttuk :)


    Vagy a cikkből egy (anti-)részlet :

    Az OMEGA a CERN proton-lassítójából nem származó protonok, és a nem nátrium több nemradioaktív izotópjából besugárzó negatronok szétválasztásával nem állított elő anyag-atomokat, a folyamatban a visszatörést a hidrogén-atomok nem mágneses manipulálása nem jelentette....
  • zord
    #22
    Az alsó képen meg mi van: beszorult egy polip a fagyigépbe...??

    (na ma már nem trollkodok)
  • karesz6
    #23
    "Azon töprengtem, hogy Magyaro. drága és lassú autópályák helyett miért nem épített olcsóbb és gyorsabb gyorsvasutakat? "

    Azért mert a Magyarok olyan kurva jók hogy olyan vasutat építenek ami budapest külvárosáig a fénysebesség többszörösére gyorsulna. Ám egy ilyen tömeg lelassítása csak úgy lehetséges hogy a vonat 3x megkerüli galaxisunk központi fekete lyukát. Ekkor a vonat belsejében tapasztalható menetidő kb 1h val kevesebb mint a mostani budapest-debrecen távolság megtételéhez szükséges legkevesebb idő de a külső megfigyelők számára szinte pontosan 4 év telik el. A Fidesz tervez is építeni egy ilyen vonatot bár nem a nagyközönség számára. Fel akarják rakni rá az államadósságot és 4 évvel előre küldeni az időben hogy azzal a következő kormánynak kelljen foglalkozni.
  • Kara kán
    #24
    Téged is beajánlak a Heti 7-esbe. Nyugodtan hivatkozz rám.
  • ZoliJ
    #25
    naaa
    a railjet 140-nel megy (tudna többel menni, külföldi részen megy is, de a magyar pályán ennyi a maximum). Amúgy pedig Győr mellett megáll Tatabányán és Kelenföldön is:)
  • zolis
    #26
    Antianyagból gyorsvasút. Nem rossz!
  • harcu
    #27
    Ha az államadósság mellé becsomagolják a fityeszt is élükön ovival, akkor már full megérte bebukni akár a komplett költségét is a vasútnak.
  • Kara kán
    #28
    Nálad a pofátlanság nem ismer határ, ugyi?

    Az államadósság mellé azt kell becsomagolni, aki okozta, te idióta.
  • morden
    #29
    Mindig meglepődök, hogy a politikától lehető legtávolabb álló cikkek fóruma is rövid úton politikai jellegű lesz, van kismillió direkt erre a célre kitalált fórum, miért pont az sg tudomány rovatban kell ezt...
  • philcsy
    #30
    "Némi magyarázatra szorult volna, hogy egy elektromosan semleges részecskét (anti-hidrogénatom) hogyan lehet elektromágneses csapdában megtartani."

    "Bár az antihidrogén-atomok elektromosan semlegesek, mégis parányi mágnesekként viselkednek és reagálnak a mágneses mezőre. Ez a reakció azonban annyira gyenge, hogy az antihidrogén-atomoknak nagyon lassan kell mozogniuk ahhoz, hogy mágnesességgel csapdába ejthetőkké váljanak."

    A csapda nem elektromágneses hanem mágneses.

    Az antihidrogén atomok pedig lényegében mágnesek. Egy mágnest mágnesesé a párosítatlan elektronok teszik. Ez ugyan az csak itt pozitronnal.