75
  • opeca
    #1
    Mert mi a baj az USB 3-al? Igencsak ideje lenne már! Nézzék már meg ezek a lúzerek, hogy mennyi usb-s csatlakozóval ellátott eszköz van a piacon...

    Nagyon kéne már a hordozható vinyók piacán a 3-as szabvány...
  • NullZ3r0
    #2
    A hordozható SSD-kről nem is beszélve.
  • gemihu
    #3
    Pedig erőltetni kéne,mert azért van pár cucc ami igényli külső hdd,külső digitalizáló stb. Viszont egyértelmű,hogy a többi eszköz sebesség igényét már lefedi a többi verzió is.
  • Vanek úr
    #4
    Szerintem ez a cikk így ahogy van nem egy 'nagy igazság'.
    Nem erőltetik? Hát persze, hogy nem, mivel egy rakat olyan cucc van (pendrive-tól kezdve vinyókig), ami 2.0-s, így az ilyen termékek gyártóinak nem éri meg az azonnali teljes körű átállás.
    Emellett az elterjedés folyamatos, mert amint megvolt az NEC vezérlője, az alaplapgyártók már be is pakolták a hardverekbe (sok alaplap azonnali 'A' utótagú frissítést kapott az USB3.0 támogatás miatt). Hogy csipkészlet szinten még nem támogatja senki? Az AMD nem tudta már integrálni a saját megoldásába, mert ahhoz későn adta ki az Intel; az Intel meg majd csak később veti be, hogy ezért is ismét cseréljen mindenki gépet, és újra vegyen alaplap+proci kombót.
  • Tikal #5
    nem erőltetik persze, hisz ott a közös gyerek az intel-el: lightpeak. gyorsabb az usb-nél és nem terheli a procit.... ezek az usb-s vinyok nagyon szarok, ha tehetem firewire....
  • Tikal #6
    egyébként az USB-t a Pepsi támogatja? érdekes színválasztás, design :)
  • duke
    #7
    "nem erőltetik persze, hisz ott a közös gyerek az intel-el: lightpeak. gyorsabb az usb-nél és nem terheli a procit.... ezek az usb-s vinyok nagyon szarok, ha tehetem firewire...."

    Ja az intel ezt a 10 Gb-es optikai szabvanyt akarja elterjeszteni, ezert szarik az usb 3-ra. Hulye buzik, tok foloslegesen vettem 3.0 usb-s lapott tavaly, mikor meg valoszinuleg jovore sem fog elterjedni.
  • 5c0rp330n
    #8
    steve jobs is elmehet mar a gecibe az idiota begyoposodott baromsagaival. nem o fogja eldonteni hogy egy technologia kell-e az embereknek vagy sem. illetve az emberek egy csekely reszerol tenyleg dond, olyanokrol akiknek tipikusan annyi agya van mint a seggemnek.
  • Attila1234
    #9
    A fene egye meg ezt a sok újdonságot meg fejlesztést! Csak megfájdul tőlük az egyszerű ember feje. Maradjon minden úgy, ahogy volt.

    (BTW van annak valami bája, hogy egy olyan faszi mondja meg a frankót egy PC-s technológiáról, akinek a cégének kb. 6% a penetrációja a szegmensben. :P De biztos igaza van, hisz ő Steve Jobs. Térdre hitetlenek!)
  • Tikal #10
    és akkor ki dönti el hogy usb 3 kell az embereknek? szerintem kapják be azok is... nehogy már ők dontsék el hogy mostantol usb 3.0 kell....

    egyébként kicsit utánanéznél, rájönnél hogy a lightpeak kicsit jobb mint az usb 3.0... szóval lehet még jól is járnál, persze te roppant okos vagy, neked ne mondja meg senki..
  • Tikal #11
    Már most kétszer gyorsabb...párhuzamos adatátvitel is....
  • sanyicks
    #12
    Ja meg egy kicsit drágább, kicsit nem ismeri 5453454353453453 eszköz, kicsit más kábel kell hozzá...
    Ja és a megvásárolandó jelfeldolgozó chip ára mellé még egy kövér licenszdíjat is lehet fizetni a zintelnek...
  • Yv@n
    #13
    Kompatibilitás? USB3-ra rákötsz visszamenőleg bármilyen eszközt, ezekről pedig elmondható, hogy van belőlük jónéhány.

    Nekem épp mindegy, nyilván nem tűnik el az usb port a gépek valagából egy jó darabig, ha megjelenik mellette plusz egy csatlakozó, abból nem lesz sok gond, viszont olvasva a leírást ez optikai kábelt használ, ami viszont sérülékeny. Nem igazán tudom mennyire lesz egyszerű megértetni a sötét balfaszokkal, hogy ezt a kábelt nem lehet be gyűrni a táskába, mert a kialakításából adódóan van egy maximális ív, amin túl nem szabad megtörni.
  • Tetsuo
    #14
    Az USB3-nak nem vetelytarsa, mert teljesen mas arfekves...
  • Tikal #15
    Ja bocs srácok, nem tudtam hogy már lehet kapni, de ti még az árát is tudjátok, jó drága :DD


    sanyicks: az USB 3.0át hány eszköz ismeri ma? 5453454353453453? Aham, persze. Nem gondolod hogy majd lesznek eszközök is ha beválik a technologia?


    "For now, Intel says that Light Peak can co-exist with USB 3.0 as Light Peak cables could be plugged in through the USB port."


    Yvan, ajánlom figyelmedbe azt a 30méteres optikai kábelt amit a kezébe vesz a csávo... nekem elég flexibilisnek tünik... ez már nem az a kábel amit 5 éve a hifidhez vettél...

  • Yv@n
    #16
    Hifihez nem vettem, csak optikai háló kábelt szorongattam. Nem szabad megtörni, mert tönkremegy, jóval sérülékenyebb, mint a hagyományos kábelek, és emellé picsa drága is. De majd meglátjuk.
  • Tikal #17
    Minden uj technologia drága... azt viszont nem tagadhatod hogy nem veri az USB-t... és ahogy nézem a videokat, elég hajlékony már ez az kábel, hajszál vékony, ahogy mondja is a csávó...
  • narumon
    #18
    Pont ezt írtam kb 1-2 hete egy másik threadbe, hogy az iphone5-re esetleg a 6-ra bőven ráérnek majd usb3-at rakni mert jelenleg csak felesleges sallang, annyira nincs senkinek. Majd szép lassan terjed ez is mint a többi, most senki nem fog azért alaplapcserére rohanni hogy legyen neki usb3 (főleg hogy a nagy alaplap gyártók még rá sem rakták)
  • Alaktomos
    #19
    Barom állat Steve Jobs! Éppen azért nem veszek új laptopot mert nincs rajtuk USB 3.0. Azt képzeli hogy az USB 2.0 28MB/sec korlátjával akarok szenvedni egy új több százezr forintos laptoppal?
  • Tikal #20
    Épp arról beszélgetünk hogy egy olyan csatlakozot akar ami 10GB/sec sebességre képes minimum, emellett pedig még az általad várt USB 3.0 elméleti maximuma is csiga lassu....
  • Tikal #21
    Egyébként életszerű hogy azért nem veszel 400ezres macbookot mert nincs rajta USB 3.0 :)
    Mihez kell egyébként?
  • 5c0rp330n
    #22
    az usb 3.0 sebessege boven minden piacon kaphato vinyo sebessegenek tobbszorose, tehat "meg" annak is a toredeket tudna csak kihasznalni a legtobb ember valos hasznalat kozben. nem mellesleg visszafele is teljesen kompatibilis a cucc igy ha tenyleg annyira nem terjedne el (ami igencsak valoszinutlen, es ami pont az olyan seggek miatt lenne mint jobs), akkor is kivaloan hasznalhato lenne usb-s eszkozok milliohoz (ami ma gyakorlatilag teljesen egyeduralkodo), tehat nem is lehetne semmi hatranya ha lenne benne, ellenben ha a light peak bukik el, akkor azon kivul hogy lesz minden gepukon 1-2 lyuk ami semmire nem lesz hasznalhato, meg olyan altalanos portja sem lesz a gepnek amin nagysebessegu adatatvitel lesz megvalosithato. semmi erv nem szol az usb3 ellen, legfeljebb a nemi plusz koltsege amit jobs szivesebben tenne zsebre es meg kozben ki is magyarazza mintha tenyleg jot akarna. szanalom netovabbja.
  • Tikal #23
    Szerinted Jobs képes arra a kis cégével hogy keresztbe tegyen az USB 3-nak? :)
    Neked nem az LP nem tetszik, csak zsigerből utálod az Apple-t, ezért nem lehet erről vitázni veled... de.. ha megnézted a videot akkor hallhattad hogy a LP-nek a csatlakozoja univerzális lesz.. és nem konkurálni akar az usb-vel, hanem kiegésziteni, LP-n keresztül ugyanis mehet minden: usb, display port, internet stb egyszerre!
  • visnait
    #24
    Én 1 hónapja vettem egy ASUS N61jV -t és van benne USB3 csak b@szhatom, mert nincs hozzá semmi.
  • narumon
    #25
    Na erről van szó, ez itt a lényeg; nekem egy kumma eszközöm sincs ami usb3 lenne. Gépet mostanában nem tervezek cserélni, netbookot sem, a médialejtszóm szintén usb2 és azt sem tervezem cserélni. Jön ez majd, senki sem mondja hogy nem fog jönni csak egyelőre nem kell kapkodni mert nincs mire.
  • Yv@n
    #26
    "Minden uj technologia drága... azt viszont nem tagadhatod hogy nem veri az USB-t..."
    Nyilván veri, ez egy percig sem volt kérdés. Az SCSI is bőven verte mindíg is az IDE meghajtókat, mégsem volt túlságosan jellemző az otthoni gépekben az utóbbi. Ha pedig valami egy olcsó technológiát próbál meg leváltani, akkor nem lehet túlzottan fölé árazni.

    "és ahogy nézem a videokat, elég hajlékony már ez az kábel, hajszál vékony, ahogy mondja is a csávó..."
    Az optikai kábel remekül hajlítható, nem ez a gond vele, hanem mint már mondtam az, hogy nem törhető meg. Tehát hajlíthatod egy bizonyos pontig, de ha csak úgy marokra kapod és begyűröd a táskába, akkor lehet szopás lesz a végeredmény. Fogalmam sincs ez most épp milyen megoldás, meglátjuk majd hogy mennyire strapabíró.

    "Épp arról beszélgetünk hogy egy olyan csatlakozot akar ami 10GB/sec sebességre képes minimum, emellett pedig még az általad várt USB 3.0 elméleti maximuma is csiga lassu...."
    Szerintem neki az a problémája, hogy USB3 vezérlő már kereskedelmi forgalomban létező dolog, tehát nem lenne akadálya a használatának, ha vennék a fáradtságot a gyártók a beépítésre. Lightpeak ezzel szemben jelenleg még nincs. Ettől kezdve többre menne egy létező "lassú" usb3-al, mint egy papírformában és kutatólaborok mélyén megtalálható csudagyors, de amúgy elérhetetlen szabvánnyal.
  • Yv@n
    #27
    Jobs nyilván kell lökje a süketet, hisz ahogy a cikk is írja, az intel egyelőre nem szállítja a chipseteibe integrált usb3 vezérlőt, ettől kezdve az még jódarabig apple gépeken nem lesz alapban elérhető(gondolom külső vezérlővel ők sem akarnak szüttyögni). Más kérdés megintcsak, hogy pl. egy iPhone-ba vagy bármi egyéb ilyen eszközbe ugyan mi a bánatos picsának kéne usb3, mikor az ember még annak is örülhetne, ha az usb2 határait feszegetné velük...

    Ez amúgy ugyanaz mint amikor az nvidia CEO kiált megmagyarázni, hogy a Dx11-es kártyákra semmi szükség, hisz a közelében sem voltak annak, hogy saját megoldást toljanak a piacra. Aztán amikor pár hónappal később kiadták az új terméket, hirtelen egyből fontos volt a dx11. Itt is ez lesz, ha terjedőben lesz a cucc, akkor Jobs majd megint kiáll, és megmagyarázza a világnak, hogy az ő usb3 implementációjuk piacvezető, és egyedülálló. :)
  • Madve
    #28
    Hogy rohadjon meg az ilyen idióta, mint ez a dzsobsz. Majdnem minden hónapban olvasok egy cikket, hogy mi nem kell szerinte az újabb, vagy a már elterjedt technológiákból. Usb 3.0 minek? Bluetooth 3.0 sem kell. Flash nélkül is fasza az élet. Ennek az embernek tényleg csak a cuccok külső megjelenése számít. Nem véletlen, hogy az apple oldalán nem lehet egy részletes specifikációt találni semmiről sem, csak ilyen szövegeket hogy az adott hardver vagy funkció jobb mint bármelyik másik (pedig nem). Ráakaszt egy pofátlanul elméretezett árcímkét a csilivili elavult és buta de újonnan kiadott termékére, azt megmagyarázza, hogy miért jó, hogy nincs benne ami nyugodtan benne lehetne azért az árért, ha meg elsz*rnak vmit az adott cuccban, akkor te vagy a hülye hozzá, nem ők hibáztak. Dzsobszot kéne már fejleszteni néhány kilónyi ólom beépítésével, ebben az esetben a fegyver lehetne régebbi verzió is, csak hogy dzsobsz boldog legyen még az utolsó pillanatban is.
    Amúgy meg épp tegnap rendeltem meg az usb 3-as racktokot, meg a nec chipes pcie kártyát (3-6 rugó között van ebayen) és már alkudok egy usb 3-as kártyára a laptopomba, szóval érdekes, hogy ez a cikk pont most jelent meg. A kártyákkal meg a rackkel csak annyit akarok mondani, hogy nem kell gépet, vagy alaplapot cserélni az usb 3-hoz, és kék kábel is van bőven ebayen. Az tény hogy rackeken kívül még én sem találkoztam más 3-as cuccal...
  • Tikal #29
    Itt most akkor nem az van hogy az Intel nem erőlteti a dolgot, ezért mondja SJ is, hogy igen, akkor várjunk mi is... hiába mondaná SJ hogy kell az usb ha az intel nem szállít neki... egyébként se veszt vele senki semmit egy darabig... egyesek itt ugy csinálnak mintha az apple mondaná meg a PC iparnak hogy merre az arra. ha neked kell usb 3 akkor vegyél olyan notit amiben van, vagy olyan pc-t amiben van.
  • Tikal #30
    milyen specifikáciokat nem tudsz meg az apple oldaláról?
  • 5c0rp330n
    #31
    jah, kis cegevel, ami nagyobb a microsoft-nal.
    jah, zsigerbol utalom az apple-t, azert van apple telefonom.
    hulyeseget beszelni azt tudsz. te vagy aki zsigerbol imadja az apple-t, igy akivel felesleges vitatkozni az pontosan te vagy kis baratom.
  • Madve
    #32
    Például: Menj a nokia oldalára, keress rá pl. a nokia N8 adataira (teljes leírás a telefon dimenzióval kezdődően a hardverelemeken, és funkciókon át a doboz tartalmáig) erre csak azért van szükség, hogy lásd mit keresek. Ha ez megvan menj fel az apple oldalára, és találj nekem egy ugyanilyen részletes leírást az iphone 4-ről, vagy bármelyik elődjéről. Miután ez nem sikerült, menj a sony ericcson oldalára és keress rá teszem azt az xperia x10-re, hogy lásd nem csak a nokia készít részletes leírást. Még mielőtt bárki elkezdené fikázni bármelyik telefont, vagy gyártót akiket felsoroltam, csak szólok, hogy nem flame kezdeményezésére soroltam fel őket, ezek csupán olyan telefonok, amikre rákerestem az utóbbi fél évben...
  • aronvirginas
    #33
    Melyik iPhone specifikációjit hiányolod? Linkeltem párat, kb. 10 másodpercbe került megtalálni őket a "Support" oldalon:
    http://support.apple.com/kb/SP495 (3G)
    http://support.apple.com/kb/SP565 (3GS)
    http://support.apple.com/kb/SP587 (4)
    Megjegyzem, a mindenkori legújabb iPhone specifikációja itt is elérhető (kicsit kevesebb részletességgel): http://www.apple.com/iphone/specs.html
    Lehet ideológiákat gyártani az Apple ellen vagy mellett, de a tények makacs dolgok, így az utolsó két hozzászólásod igazságtartalma konvergál a zéróhoz.3G
  • farxis
    #34
    rohadjatok meg! a lightpeak jobb! steve jobs amit mond az úgy van! ő egy okos ember aki ért a teknológiákhoz!
    usb=pécészar
  • farxis
    #35
    igénytelen malyom vagy a minősség az első minden más utána jön!!! ezért veszek apple cuccot, mert azokkal nem leheccséges hogy probléma legyen!!!!!!!
  • Tikal #36
    Elovetted a szokásos stílusod.... A telefonod meg talán kaptad, ha jól emlékszem, onszantadbol biztos nem vettél volna :)


    A kis cégének az értéke lehet hogy most epp nagy a részvenyarak miatt, de az Apple piaci részesedése elég kicsi világszinten.... De SJ most örülne ha hallana téged :))
  • Tikal #37
    Te meg menj mar el az Apple oldalára legalább egyszer... Aztán linkeld azt az oldalt ahol epp nem találod mi van a dobozban, vagy epp mekkora a telefon , aztán majd segítek...
  • Tikal #38
    Szerintem itt elég infót találsz, bár lehet téged még ennél is reszltesebb adatok érdekelnek, én mar tudnék ez alapján dönteni.... Lap alján meg azt is megtalálod mi van a dobozban:
    http://www.apple.com/iphone/specs.html
  • FoodLFG
    #39
    ültesse már valaki dzsobszot seggre, mi a faszér pattog ez mindenhol?
    XD
  • Madve
    #40
    Ha körülbelül még 10 másodpercet rá szántál volna a dologra, akkor rákerestél volna az iphone-okon kívül a másik két általam példaként felhozott telefonra, (mondjuk azok többek között flasht is használó oldalak, lehet, hogy ez okozott problémát, és hogy értelmezd azt amit írtam, akkor felfogtad volna, hogy nem az a problémám, hogy nincs,vagy nem találtam, hanem azok részletességét hiányolom. Csak hogy segítsek:
    Nokia N8
    Xperia X10
    Az utóbbi egy kicsit hanyagabb, mesélősebb, de rövid böngészéssel minden infót megkapsz az oldalon.

    Most, hogy láttad ezeket, és ha nem vennéd észre a különbséget, akkor próbáld meg beleélni magad abba a helyzetbe, hogy éppen telefon vásárlás előtt vagy, nem fogtad még egyiket sem kezedben, és csak nagy vonalakban hallottál az említett telefonokról, szóval rájuk kerestél, hogy képet kapj róluk, és összehasonlítsd őket.
    Például ezek a leírások alapján + az általad belinkelt (mellékesen általam is megtalált) próbáld meg pl. az adott telefonok kameráit összehasonlítani bármelyik iphone kamerájával (és nem csak a pixel számít).
    Majd tudj meg bármit bármelyik iphone bluetoothjának korlátairól.
    Ezek után próbálj meg nagyvonalakban képet alkotni bérmelyik iphone specifikációja alapján, hogy körülbelül mit tudsz kezdeni azzal a telefonnal, gyári telepítéssel, mindenféle extrák hozzáadása nélkül (még mielőtt belekötsz, sokaknak ez is számít, nem véletlenül emelnek ki reklámokban is néhány előtelepített alkalmazást).
    Ez csak néhány példa, mélyebben is bele lehet merülni.
    Ha ezeken túl vagy, és mindezt képes vagy elvakultság nélkül objektív módon végrehajtani, akkor te is beismerheted, hogy elég felületes, és hiényos az iphone-ok leírása. Ha meg jobban belemerülsz, akkor akár arra is rájöhetsz, hogy a tudásuk is ugyanilyen felületes, az egész csak a látszatra van építve.
    Nem azt mondom, ettől még lehetsz boldog vele ha a te igényeidet tökéletesen betakarja.