72
  • hangulati
    #1
    hat, ezzel merjetek meg a lazatokat, ne azt, hogy kinek milyen a problemamegoldo kepessege, kedves brit tudosok. eleg egy mellekatt, aztan dol az egesz. kapjatok be. ezen kivul, ebbol a tesztbol max annyi fog kiderulni, hogy ki a szuletett angol. kicsit kormonfontabban is lehet fogalmazni, es akkor biztosak lehetunk abban, hogy kizarolag angol anyanyalvuek kepesek egyaltalan megcsinalni ezt a szart. masodszori probalkozas nem er. mint, ahogy elesben sem.valahol a nyolcadik lepes utan jutottam el idaig. megis kimondom: rohaggyatok meg. lehetoleg ott, ahol vagytok. most nekiallok masodszor is. mert, amugy a teszt konnyu, csak ugy kene megcsinalni, hogy fair is legyen. de nem az. kar.
  • Zsolek123
    #2
    Már megint a Brit tudósok...
  • nylaccc
    #3
    Szóval aki nem tud angolul, annak kicsi az IQ-ja.
  • feri79
    #4
    Egyedül a nyelvtani teszthez, kell jobb angol tudás a többi simán megoldható
  • Fregat
    #5
    Hat aki annyit nem ert angolul hogy ezt vegig csinalja annak tenyleg nem tul sok az IQ ja :) a vegen a kerdesek lenyegtelenek csak a 12 lepes a fontos.

    Amugy a teszt jo mert nem igenyel matek vagy foldrajzi vagy egyebb altalanos muveltseget. Hasonlit a mar reg hasznalt Raven tesztre amit a katonasag is alkalmaz.
    Talan hianyolom a vegso Iq hanyadost amit az egeszbol atlagolna:P
  • n3whous3
    #6
    ez egy kalap szar, pedig jól tudok angolul
  • fjoska
    #7
    Ezek szerint az angol nyelvtudás része az intelligenciának, aki nem tud angolul, annak kicsi az IQ-ja? Az egyéb általános műveltség viszont nem része az intelligenciának? Ezek szerint egy műveletlen embert, aki nem képes eligazodni a világ dolgaiban, intelligensnek lehet mondani? Egyébként az intelligens társalgást, az emberismeretet elég nehéz számokban kifejezni. Sőt megkülönböztetnek zenei és mozgási intelligenciát is például. AZ IQ csak egy csekély részét méri az intelligenciának.
  • hangulati
    #8
    igen. a muveletlen embert lehet muveletlennek mondani ( mihez kepest?), de attol meg lehet intelligens. mint, ahogy egy csomo muvelt ember egyaltalan nem intelligens. vannak ilyen visszassagok. talan ez az egyik baj itt korulottunk. egyebkent elvegeztem a tesztet csak ugy, ossze-vissza kattintgatva, es eleg jo eredmenyem lett.
  • Desiderata #9
    írjatok hivatalos Mensa IQ tesztet most szombaton, én már írtam, jó móka! :)
  • pasi29uk
    #10
    Mensa sok éve megy de még mindíg nagyon kevesen vannak sajnos
  • z99999
    #11
    úgy tűnik néhányan nem tudják elviselni a vereséget
    szerintem szórakoztató, főleg a harmadik :D
  • Kara kán
    #12
    mensa IQ tesztet nekünk kell megírni? Nincs nekik ilyen?
  • Grr1234
    #13
    Pont van arra elég idő, hogy megtaláljam a PrtScrn gombot, és bemásoljam paintba... :D
  • Gurren
    #14
    ennyi erővel te is picsahülye vagy, mert mondjuk japánul nem tudnád kitölteni.
  • Tetsuo
    #15
    Óemdzsí.
  • Szeszmester
    #16
    Néhány helyen kicsit pontatlannak tartom a cikket.
    Az IQ-ra tényleg nem létezik egzakt definíció, viszont pontosan mérhető.
    Az is tény, hogy bizonyos feladattípusokbon jobban teljesít, akinek magas az IQ-ja.

    A Mensa tesztírás része egy előadás az IQ-ról, szerintem kifejezetten érdekes és tanulságos. Írjátok meg ti is a tesztet, hajrá :)
  • Sir Ny
    #17
    Az IQ az hülyeség. Én is töltöttem ki IQ tesztet, ki is hozta, hogy 70 alatti az IQ-m.
  • norbre
    #18
    öööö.. ezt nem értem egészen.. pontosan tudnak mérni valamit, csak nem tudják pontosan mit mérnek? :) így azért vicces kicsit
  • Kornan
    #19
    Szerintem ez egy jó teszt. A többi IQ teszt amivel eddig találkoztam az többnyire nagyon selejt volt. Fejbe számolás időre, közmondások értelmezése... A végén fizetős SMS-t kérőkről ne is beszéljünk, csak a hülyék töltik ki. Meg ahol ilyen rohadt nagy számok annak és fejben kell számolni ezres nagyságrendben egy órán keresztül, attól mindig elalszok kb, jó altatónak.

    Ráadásul a legtöbb olyan, hogy nagyon gyakori feladatok annak, és ha már láttál olyat, akkor könnyen megoldod. Szóval aki tapasztalt, az egy sokkal szűkebb tartományon belül gondolkodik mint, aki most lát először olyat, ergo gyorsabban megoldja a feladatot és azt az eredményt, amit várnak. A másik probléma, meg , hogy sok esetben sokféle megoldás lehet, de csak egyet fogadnak el, különösen az ilyen kakukktojásnál. És mivel nincsenek megadva szabályok, ezért azt is jónak kéne elfogadni, ha leírja miért gondolta azt.. A harmadik probléma, ha csak ilyen webes tesztekről beszélünk, hogy másodszorra ugyanazok, ez a teszt meg újra kitölthető, sőt a végén biztatnak is. Továbbá ezt csak minimális angoltudást igényel, tulajdonképp csak a feladat megértéséhez kell a legtöbb, de egy csöpp IQ-val magad is rájössz, de akkor persze újra ki kell tölteni, amikor már tudod mi a feladat. Illetve a második részhez kell még egy minimális, az szerintem a nem angoloknak rosszabbul is megy elsőre.

    Eredményem: 8,11,27,15,7,33,144,10,31,7,46,8

    Szerintem lehetett volna jobb is, a nagy koncentrációt igénylőket elcsesztem, kicsit lassú voltam, majd vmikor kitöltöm még1*. Szerintem ha napi rendszerességgel csinál az ember ilyen teszteket, akkor ez felfogható egyfajta agytornaként is. Segít késleltetni az öregkori elhülyülést és valamilyen szinten fejleszti a gondolkodási képességeidet is.
  • tttttom
    #20
    Én ezt az iq tesztet töltöttem ki a múltkor és 108-as lett az IQ. :)Itt nem kérdésekről, hanem kép összehasonlításról szól. :)

    http://www.iqtest.dk/main.swf
  • Kornan
    #21
    Hát nemtom, egyszer nézegettem ezt a mensa-t, mert a csillagkapuban is mondták ,hogy jó, szal híres. De elkezdtem kitölteni egy ilyen előzetes tesztet a oldalukon, de a felénél abbahagytam. :P Abba volt ez a fejbe számolás időre meg közmondások értelmezése. Szerintem kicsit régimódi. Régen kellett sokat fejbe számolni, gondolom azoknak jobban is megy, a közmondásokat szerintem meg 100 féleképpen lehet értelmezni és aki ismeri az tudja mit jelent....
    De majd megnézem még még1*, hátha elhamarkodottan ítéltem meg.

    Azt biztos, hogy egy ilyen teszt sem képes megmondani, hogy mennyire vagy "okos",de azért egyes részképességeket tudnak mérni, pl memória.

    Szerintem valamilyen nagyon egyedi és komplex problémáknak kéne lennie a feladatoknak és ezeket kéne megoldani. Lehetőleg minél érdekesebb, valamilyen flash vagy 3d-s alkalmazás formájában minél több képpel/ hanggal... , nem csak szöveges feladat. Mondjuk nagyon nehéz ilyet csinálni, ami nemcsak bináris, tehát vagy megoldod vagy nem. Szal az biztos sokkal durvábban mérné, nem annyira pontosan, de ugyanakkor szerintem több mindent mérne, talán az "okosságot" is, nemcsak ezeket a részfunkciókat.
  • andersh
    #22
    a számokat meg le lehet írni lapra
  • Shakata
    #23
    Én kitöltöttem. Hát... az eredmények alapján én sajnos csak közepesen értelmes ember vagyok. :) Ami meglep, tekintve, hogy nekem pszichológus is végzett el IQ tesztet, és ott 133 lett. Hmm, hmm....
    Az angol néha zavaró, még angoltudással is.
    Egy szó, mint száz: nem ugranék ki az ablakon, attól mert rossz az eredményem. :)
  • Sir Ny
    #24
    Na, ez az IQ test már jobban tetszik. Itt 115 lettem.
  • Doktor Kotász
    #25
    "Hat aki annyit nem ert angolul hogy ezt vegig csinalja annak tenyleg nem tul sok az IQ ja :) a vegen a kerdesek lenyegtelenek csak a 12 lepes a fontos."

    Az IQ-nak semmi köze az angol nyelv ismeretéhez.
    Neked ugyanúgy fogalmad nincs az intelligenciáról, mint annak a nénikének, aki azt hiszi, hogy az az intelligens, aki jó hangosan köszön neki előre, és operába jár
  • Doktor Kotász
    #26
    "Az IQ az hülyeség. Én is töltöttem ki IQ tesztet, ki is hozta, hogy 70 alatti az IQ-m."

    De nem is vagy sokkal okosabb. :-D
  • duke
    #27
    Engem is teszteltek mar regebben, de szerencsere negativ lett :)
  • Alfa Of NS
    #28
    Nekem 133 jött ki, aszondja Mensa szint
  • Sir Ny
    #29
    Boldogok a tudatlanok, nem nyomja a sok IQ súlya a vállukat! Ám ti hogy bírtok el ennyi IQ-t? Mer én nehezen. Ezéris vigyázok én az IQ szintemre. Mióta a Fazekas matekszakán tanulok, nem emelkedett jelentősen az IQ-m! Ezt napi sok óra SG olvasással tudtam csak elérni! Nálatok nem műxik?
  • Fbn Lx
    #30
    7, 15, 43, 12, 7, 51, 156, 9, 21, 6, 63, 7

    ez így átlagolva csak egy gyengén átlag fölötti eredmény :C
  • Fbn Lx
    #31
    attól hogy van már számológépünk, a fejbeszámolás még fontos képesség.
    például van már autód amivel levezetsz 200 kilométert, de attól még nem elhanyagolható, hogy 500 méter vagy 20 kilométer kocogástól esel össze
  • Kornan
    #32
    Lényegtelen , hogy fontos vagy nem fontos, szerintem nem sok köze van az IQ-hoz.
    Nyilván alapvető szinten hasznos, hogy nem kell mindig magaddal vinni a számológépet. Főleg aki pénztáros vagy más aki pénzel dolgozik és visszajárót számol...

    Példádat meg nem vágom, kocogásnál max sebességet számolok, de hogy mennyitől esek össze azt nem :P
  • Rotyoka
    #33
    A fejszámolásnak most komolyan, mi a pöcsöm köze van az IQ hoz?... Ennyi erővel kérdezzék azt hogy 1276 Január 6. án mit ünnepeltek Angliában
  • droidka
    #34
    A fejszámolási képességnek meg a memóriagyakorlatoknak szerintem sincs túl sok köze az IQ-hoz, mert ezek bárkinél, teljesen átlagos képességű embereknél is nagy mértékben fejleszthetőek, csak nagyon sokat kell gyakorolniuk.
  • Fbn Lx
    #35
    igen, és az IQ-ról meg köztudott, hogy elég nagymértékben fejleszthető.
    akkor hol az ellentét?
    #33: a történelem, irodalom, földrajz stb. műveltségi kérdés.
    minden egyéb dolog, aminél az agy nem a tudásbázisához, hanem a csoportosító-tervező-logikai képességeihez nyúl, azt az iq magában foglalja.
    a fejszámolás is ilyen, egy lexikális tudást nem igénylő tervező folyamat, pl 136-ot és 249-et úgy adsz össze, hogy először a százasokat, aztán a tizeseket, majd az egyeseket... vagy bármiféle más algoritmus alapján csoportosítod a számokat, az iq a módszer hatékonyságát teszteli, ami alapján az agyad a problémákat megoldja. a térbeli forgatás is ugyanez a kategória, hogy milyen hatékonyan vetíted le a látott pontokat egy képzelt, másféle szögben álló testre
  • Sir Ny
    #36
    "minden egyéb dolog, aminél az agy nem a tudásbázisához, hanem a csoportosító-tervező-logikai képességeihez nyúl, azt az iq magában foglalja.
    a fejszámolás is ilyen, egy lexikális tudást nem igénylő tervező folyamat, pl 136-ot és 249-et úgy adsz össze, hogy először a százasokat, aztán a tizeseket, majd az egyeseket..."

    ööö...nem. 135-öt adsz össze 250-nel.
  • Desiderata #37
    tévedés, az IQ nem fejleszthető! éppen ez a lényege hogy veled született dolog, amit nem tudsz tuningolni
    a Mensa IQ teszt a "melyik forma illik a sorba"-szerű tesztet jelenti, ezt egy busman bennszülött is megérti, vagyis nem kell hozzá műveltség vagy bármi (pl. nyelv) tudás
    a számolás meg magában semmi, az autisták is jó fejszámolók, az IQ-juk pedig mélyen 100 alatt van
  • Sir Ny
    #38
    Van olyan autista, amely jó fejszámoló. Maradjunk ennyiben.
  • SirAlo
    #39
    En is vegig csinaltam a tesztet es a Planningba voltam legjobb :D ahol szamokat kelett sorba tenni, ott bele estem a 15%-ba de a legtobbnel az elejen sokat hibaztam amig ra nem jottem hogy epp mit kell csinalni:D
  • dyra
    #40
    Meguntam a felénél a tesztet. Magyarul unalmas szar teszt. IQ nulla volt aki kitalálta.