12
  • sanyicks
    #1
    nócázért? Kell a pöcsnek...
  • Ulkesh
    #2
    Ez egy érintőképernyős netbook, billentyűzet nélkül. A netbookok összes hátrányával (desktop rendszer, lassú működés, rövid üzemidő) és a tabletek előnye nélkül (gyorsaság, azonnali üzemkészség, tablet funkciók és alkalmazások, hosszú üzemidő).
    Anno és dicsértem a HP-t, hogy nem jelentette meg ezt a készüléket, hanem megvárják a WebOS-t, hogy normális rendszerrel adhassák ki. Úgy látszik valamelyik vezető lecserélődött és mégis kidobták, hogy addig is legyen valami cuccuk ezen a piacon. A gond az, hogy ezzel csak lejáratják magukat.
  • globint
    #3
    Ne merj engem pöcsnek nevezni. OK?
  • Darth Sith
    #4
    androiddal jó lenne, de win7 sztem nem tabletre való.
  • Ferrer
    #5
    "A netbookok összes hátrányával (desktop rendszer, lassú működés, rövid üzemidő)"

    A desktop rendszer hátrány? Nem mindenki szeret egy minimalista Ipad appon dolgozni.
    A netbook mint olyan miért eredendően lassú? Lásd új Macbook Air, amibe jól belepakolták a cuccokat.
    Rövid üzemidő? Az enyim kibír 9 órát netezéssel, az rövid? Attól függ, mihez képest.




  • MsUser
    #6
    Ha lemegy az ára a 160.000-ról jó alternatíva lehet, de nem hiszem hogy annyira elterjedne hogy megfizethető legyen.
    Amúgy már elmondás alapján is használhatóbb mint egy AlmaPad, jól látják ez köszönhető a Win7 alapnak.
  • joebacsi
    #7
    Ha lenne rajta videó kimenet és netbook árban lenne (100 huf körül), akkor vennék is egyet.

    Jöhetnének már tömegesen az olcsó táblák.
  • Thaison
    #8
    Nekem nagyon bejön a Slate, mint külsőre mint pedig tudásra. Ezeknek nem az a lényege hogy nagyon gyors legyen hanem el tudj rajta végezni alap dolgokat amire egy üzleti felhasználónak szüksége van. Nem mindennapi emberekre van tervezve ez az árból is látszik. Szóval szerintem ennyiért megéri annak akinek erre az üzleti életben szüksége van...!
  • Balumann
    #9
    Elég régóta létezik a rendszerekben olyan, hogy "hibernáció". Netbookomon 10-15 másodperc alatt kb. feléled - jelenleg Windows XP, és már használhatom is. Aztán ha van idő, időnként újraindítom. Win7 -el még stabilabban működik ez a dolog, csak ahhoz kell 2 giga memória.És ebben az esetben még csak aksit se fogyaszt.
    Lassú, de mégis több mindenre használható, mint egy mobilos oprendszer, billentyűzetnek köszönhetően még írni is lehet rajta, közel olyan könnyen, mint billentyűzeten. Képernyő kicsi, de mégis nagyobb, mint a mobiloké, ráadásul ha van monitor akkor ráköthetem (gyakran csinálom suliban).
    Az én netbookom csak 3-4 órát bír, szerintem pont elég, de lehet kapni hosszabb üzemidejűt is persze.
  • Ulkesh
    #10
    "A desktop rendszer hátrány?"

    Egy desktop gépen nem, de egy tableten igencsak az. Kicsit nehézkes egy olyan rendszer és olyan alkalmazások használata, ami egérre és billentyűzetre van optimalizálva.

    "A netbook mint olyan miért eredendően lassú? Lásd új Macbook Air, amibe jól belepakolták a cuccokat."

    Az Air nem netbook, hanem subnotebook, más kategória teljesítményre és árra is.

    "Rövid üzemidő? Az enyim kibír 9 órát netezéssel, az rövid?"

    Nézd meg ezeket a Windowsos tableteket, jó, ha 3-4 órát elmennek akkuról.
    (A netbookod, ami 9 órát elketyeg picit nagyobb, vastagabb és nehezebb, mint egy tablet.)
  • Ulkesh
    #11
    "Amúgy már elmondás alapján is használhatóbb mint egy AlmaPad, jól látják ez köszönhető a Win7 alapnak."

    Légy szíves sorolj már fel legalább egy tucat olyan Windows 7-es alkalmazást, ami tablet használatra készült. Ha nem megy, akkor sajna rá kéne jönnöd, hogy oltári nagyot tévedsz (ezt egyébként még a Microsoft is elismerte, mert szerintük is majd csak 2011 2., 3. negyedéve körül lesz tablet használatra alkalmas a rendszerük, ugyanis addigra készül el az a layer, ami ezt elő fogja segíteni).
  • Ulkesh
    #12
    "Netbookomon 10-15 másodperc alatt kb. feléled - jelenleg "

    Egy tablet azonnal működik, nem mérhető az éledési sebessége.

    "Lassú, de mégis több mindenre használható, mint egy mobilos oprendszer"

    Szinte semmire nem jó, mert az alkalmazások nem ilyen környezetre készülnek. Közel 1,5 évig használtam olyan subnoteszt, ami működött tabletként is (Travelmate E110), de ismerősöknek demózáson kívül soha nem használtam tabletként, mert kényelmetlen volt (főleg, hogy az XP még kevésbé volt ilyesmire alkalmas, mint most a Seven).