27
Távirányító hiba
  • SovereignX
    #1
    Üdv emberek!

    Remélem van vkinek vmi ötlete a problémámra. Thomson ROC4238 típusú távirányítóm van. Rendben működött kikapcsoltam a tévét, letettem majd mikor később kapcsolnám be semmi. Nem reagál. LED világít elemet kicserélem semmi. Majd kis idő után újra működött megint.
    Vmi ötlet miért hülyült meg? És nem ez volt az első eset.

    Előre is köszönöm a segítséget.
  • spy803
    #2
    Próbáld meg kitakarítani. Szétszed, kimos, kiszárít, összerak.
  • akyyy
    #3
    telefonnal n ézd meg hogy küld e jelet az infra. ha nem küld, akkor ezzel van gond. ha küld, a tv-vel lesz a gond, vagy esetleg szólj az előtted állónak, hogy apád nem volt üveges.
  • [HUN]FaTaL
    #4
    Passzolom, nekünk Thomson tv-nk van, egyszer ezt csinálta a távirányító. Beleraktam új elemet, szar volt. Fél óra múlva megint és jó lett.
  • matyi0323
    #5
    Nekem samsung tv van, egy ideje ( 3 éve van meg a tv, és kb. 6 hónapja ) nekem se megy a távirányító.
    Elem csere megvolt.. mégsem.


    Ez a szétszedés..kimosás... laikusként semmi hozzáértéssel merjem szétszedni és szó szerint kimosni?? ( arra vagyok kíváncsi, hogy ettől nem lehet nagyobb "baja" ? )
  • gergely1991
    #6
    ez nem valamiféle interaktív távirányító (pl.:rendelkezik kijelzővel,stb)?
    esetleg azt tudnám tanácsolni (ez esetben) hogy ilyenkor vedd ki az elemet majd kb 5 perc múlva tedd vissza:D
  • gergely1991
    #7
    szerintem már rozsdás az elemel való érintkező:D
  • bon
    #8
    Miért nem cserléd ki? Kapható külön távirányító, típus azonos, vagy univerzális pl. Logitech Harmony család valamelyik tagja.
  • spy803
    #9
    Nyugodtan ess neki, szappan meleg víz kefe, kirakod a radiátorra száradni reggel, este már működik.
  • norbi4567
    #10
    Nekem orion TV van, meg távirányító. Néha nekem is ezt csinálja. De ha rábaszok1et a távirányítóra megjavul
  • 12346
    #11
    neee. életképtelen-e vagy.
  • matyi0323
    #12
    Ilyenem van, ergo a hátulján ( meg sehol ) nincs egy árva csavar sem ahol nekikezdhetnék.
    Szélénél fekete-szürke résznél próbáljam meg szétfeszíteni?
    "Cigánymunkában" nem nagyon bízok, azért kérdezősködök..
  • LSSAHPAUL
    #13
    Csak áramellátási hibád lesz, vegyél 2db vadi új elemet illetve kapirgáld meg a távirányító elem-csatlakozóit.
    Én most kurvára megszívtam. Philips tv-ém van az eredeti távkapcsoló már rég szarrá ment, vettem egy univerzálist de azzal csak az alap funkciók mennek, közben a gyerek kirágta a kikapcsoló gombját is, de ezt megoldottam egy ócska philips video távirányítóval :P. A gond az hogy nem tudok csatornát keresni mert se a tv-én nincs rá gomb, az univerzális távkapcsolón a 40 gomb egyikse jó hozzá :p. Az lenne a jó ha lehetne valami potméterrel szabályozni a frekvenciát és előbb utóbb hátha eltalálnám :D Valaki csinálhatna már egy igazi univerzális távirányitót, pl hátulján lyukak a potméterekhez..
  • Airbus A380
    #14
    Szerintem inkább szakszerű segítséget kérj mielőtt ilyet csináls FŐLEG HA AZT SE TUDOD MIT csinálsz. Én sose fürdetném meg a távirányítót. Én már láttam ilyet tisztítani és nem nekiestek szappannal meg vízzel.... hanem szépen alkohollal meg fülpiszkával...

    de persze ahogy gondolod, nem az enyém de én a helyedbe az sg fórum helyett szakértő szerelőhöz vinném, jó lehet hogy pénz de még úgy gondolom minig olcsóbb ha megjavítja mint 1 vadi új.
  • Inquisitor
    #15
    A távirányítót szét kéne szedni. A burkolaton kívül ált. két része van. A gumigombok, amit szappanos meleg vízben jól ki lehet mosni, illetve a nyák az elektronikával és elemtartóval. Utóbbihoz vízzel véletlenül se nyúlj. A gumigombsor alján vannak kis érintkező lapocskák, ott azoknak kell nagyon tisztának lenni. A nyákon meg a gombokhoz tartozó kis kör alakú részeket kel letisztítani. Mondjuk orvosi tiszta alkohollal. Szakszerűen IPA-val kéne, de az elég mérgező, kezdők inkább ne piszkálják. Az alkohol gyorsan párolog, de a víz nem. Takarítás után szárítani kell a gumi részt, aztán összerakni és kipróbálni. De egyben mosni nyilván hülyeség.
  • Inquisitor
    #16
    Egyébként van egy bolt a weben ahol (állítólag) bármilyen GYÁRI távirányító megrendelhető, persze árulnak univerzális irányítókat is, ha semmi nem segít.
  • Jakuza001
    #17
    Aram ellatas nelkuli allapotban a nyakot is siman lelehet mosni. :D
    Ezerszer csinaltam mar kb a taviranyitommal. Igaz utana mindig hasznalom a hajszaritot, hogy ne maradjon nedvesseg az elektromos alkatreszek korul, mert az ugyebar zarlatot okozna.

    Altalanossagban elmondhato hogy a gumilapok erintkezoi es a nyak szokott rosszul erintkezni, mert egy ido utan lerakodik benne valamilyen ragacsos massza, meg annelkul is hogy valaki beleontene egy pohar gyumolcslevet.

    kb egy masfel evente szokott nalam bekovetkezni az az allapot, amikor szet kell szedni a taviranyitot, persze ez a hasznalat gyakorisagatol is fugg.

    Ha nincs csavar, ami azert nagyon ritka, a hatoldalon azert rogziteni szoktak a muanyag hazat a taviranyitonak, akkor muszeresz csavarhuzval nagyon finom mozduatokkal kell az illeszteseknel szetbontani a muanyaglapokat, mert az oszetarto lamellak nagyon kenyesek erre a muveletre es egy kettore letornek, utana meg maximum a szigeteloszalag marad mar csak mint illeszto eszkoz. :D
  • bon
    #18
    Ajánlom a Logitech Harmony családját, interneten keresztül programozható fel, a készülék típusát kiválasztva, és minden funkció elérhető lesz. De olcsób megoldásként érdemes megnézni, hogy a készülékhez lehet e kapni utángyártott távírányított, ami kicsit gyengéább minőségű mint a gyári, de a gombok kiosztása és a szoftver is teljesen azonos, anyámék már több éve használják a Pana tv-jüket egy utángyártottal.
    Én meg egy Logitech Harmony 555 boldog tulajdonsosa vagyok már lassna két éve, nagyon profi cucc, nagyon jól testreszabható.
  • TomBond
    #19
    Menjetek be egy MédiaMarkt-ba és cseréljétek ki! Ott úgy is ki vannak rakva kipróbálni!
  • kifli
    #20
    megoldva, zárható
  • Inquisitor
    #21
    "hasznalom a hajszaritot, hogy ne maradjon nedvesseg az elektromos alkatreszek korul,"
    Ez ilyen egyszerű? Ehhh. Hülye melóhelyemen meg minden alkatrészt kisütnek sütőben a levegő párája miatt, és X sütés után kuka, mert szerintük szétmállik később a francba a víztől ... szárítással meg anélkül ;)
  • Jakuza001
    #22
    Igen ilyen egyszeru egy nedves mososzeres szivaccsal siman lelehet tisztitani a nyomofeluletet, nem kell gorcsolni.
    De persze minek ha alkoholba fjtod a banatat es meghajszaritozod te is ?
    Az egyszerubb ? :DDD Vagy a detoxba viszed minden egyes tisztitas utan ?
  • Inquisitor
    #23
    Alkohol pillanat alatt elpárolog nyomtalanul, IPA pláne, és viszi magával a koszt meg az összes maradvány vízmolekulát. Ellenben nem rongálja a nyák és forrasztás/érintkezők anyagát.
  • Jakuza001
    #24
    Mert az alkohol nem rongalja az erintkezok anyagat, jah.
    Ne etessel, az is oldoszer ugyanugy rongalja a femet, mint a kb 2 secig a feluletrol elparologtatott viz.
    Te most nem arrol beszelunk am hogy evekig az oceanba dobott nyakot halaszunk ki a vizbol, hanem vizzel az erinto feluletek lepucolva es utana hajszaritoval elparologtatva, ami utan ugyanugy nem marad viz.
    Biztos a korrozio megeszi ezekutan a nyakot, amit amugy sem hasznalsz max 15 evig, mert mar elavult lesz addigra.
  • alcotb
    #25


    szétszed...mindent befúj a fent látható sprével...új elem...s láss csodát...
  • alcotb
    #26
    jah...kb 1000Ft

    és merd nyugodtan szétszedni...pár csavar...csak óvatosan odafigyelve mi hol volt...és persze elemet legelőször távolítsuk el...
  • Attila8805
    #27
    Ez tökéletes megoldás és kb 5 perc volt az egész!
    Köszi a tippet!
    Ja és sokkal olcsóbb mint egy új távkapcs:D