221
FSV Mainz 05
  • green6k
    #1
    A téma adott,egy szimpatikus csapat,egy magyar támadóval a soraiban.
  • bakkerman
    #2
    ennyi? aki esetleg nem ismerné a csapatot,azok számára tudnál adni valami infót,bemutatót?
  • Lacee86
    #3
    Legalább egy Wiki linket illett volna beböfögni... :/
  • green6k
    #4
    Teljes csapatnév 1. Fußball- und Sport-Verein Mainz 05 e.V.
    Becenév Die Nullfünfer (05-ösök)
    Alapítva 1905
    Stadion Stadion am Bruchweg
    Vezetőedző Jörn Andersen
    Elnök Harald Strutz

    1903-ban már próbálkoztak sikertelenül egy labdarúgócsapat megalapításával Mainzban. Két évvel később 1. Mainzer Fussballclub Hassia 1905 néven jött létre a mai csapat jogelődje. Az új csapat Dél-német Ligában játszott. Pár év múlva egyesült az FC Hermannia 07-tel (régi nevén Mainzer TV 1817),aminek eredményeképpen jött létre az 1. Mainzer Fussballverein Hassia 05 elnevezésű klub. 1912 augusztusában elhagyta a nevéből a "Hassia"-t.
    Az első világháború után, 1919-ben újabb egyesítés történt, ekkor a Sportverein 1908 Mainz olvadt be. A klub új neve 1. Mainzer Fußball- und Sportverein 05 lett.
    Ezen időszakban számos regionális bajnoki címet nyert, mikor 1921-ben beindult a nemzeti bajnokság sikeresen kvalifikálta magát a sorozatba.
    A késői húszas- és a korai harmincas években értékes eredményeket ért el Majna/Hessen Körzeti Liga Hesseni csoportjában, köztük 2 első helyet 1932-ben és 1933-ban. Ezek alapján az eredmények alapján jogot nyert arra, hogy újraszervezett bajnokságban a Gauliga délnyugati csoportjában induljon, ahonnan az első évükben rögtön kiestek.
    1938-ban felső nyomása egyesültek a Reichsbahn SV Mainz-al és a második világháború végéig
    Reichsbahn SV Mainz 05 néven szerepeltek.

    Út a Bundesligáig:
    A csapat 2002-ben és 2003-ban is nagyon közel állt a feljutáshoz. Utóbbi alkalommal eggyel rosszabb gólkülönbségük miatt nem jutottak fel. A rivális Eintracht Frankfurt az utolsó pillanatban szerzett góllal jutott fel a német labdarúgó-bajnokság legmagasabb osztályába. Egy évvel később azonban sikerült felkerülniük, megelőzve az Energie Cottbust.

    Liftezés a Bundesliga és a másodosztály között:
    A 2005–06-os bajnokság során a középmezőnyben (11. helyen) végzett a Mainz, ám a látszólag magabiztos bennmaradás közel sem volt olyan egyértelmű. (a kieső helyektől mindössze 5 pont választotta el a csapatot) A következő szezonban azonban leesett az eddig csak rezgő léc, mivel a gárda mindössze 8 megnyert meccsel, a 16. helyen végzett a 18 csapatos bajnokságban, ezzel véget vetve a három évig tartó Bundesliga tagságuknak.
    A 2007/08-as évadot így a Bundesliga 2-ben kezdte a csapat, és egy rendkívül izgalmas hajrá után a szurkolók körében csalódást jelentő negyedik pozíciót szerezték csak meg, így nem sikerült az azonnali visszajutás. Ami nem sikerült akkor, az sikerült a 2008/09-es bajnokságban, ahol az Mainz végül a bajnok SC Freiburg mögött a második helyen zárt, így két év másodvonalbeli szereplés után a 2009/10-es évadot újra a legjobbak között kezdheti.

    Újra a legjobbak közt:
    A vezetők célja a biztos bennmaradás kiharcolása a Bundesligában, ennek szellemében a csapat - 7 távozó mellett - 8 új játékossal erősödött eddig. A két legnagyobb fogás kétségtelenül a Panathinaikósztól érkező, az "osztrák Beckhamnek" tartott Ivanschitz, valamint a legutóbb a spanyol Getaféban szereplő, német U-21-es válogatott Eugen Polanski. Mostmár Szalay Ádámmal a keretükben, aki a Real Madrid Castillából érkezett kölcsönbe.


    /forrás:wiki/
  • green6k
    #5
    Minden kezdet nehéz.Ne öljetek meg
  • green6k
    #6
    Stadion am Bruchweg (20 300 férőhely)


  • green6k
    #7
  • Mor3llo
    #8
    Majd aztán májusban is pörögjön a top
  • green6k
    #9
    Még most sem pörög.
  • geo91
    #10
    +fav, hajrá szalai!
  • karajjj
    #11
    dejó, max februárig húzzák úgyis
  • bakkerman
    #12
    és? úgyis úgy fognak emlékezni már erre a szezonra,hogy megvertétek 2010,és 2009 bajnokát is...Hajrá Szalai!
  • Tominho94
    #13
    +1
    Bruchweg Boys ;)
  • IXEMGabeo
    #14
    na végre megvan a topik:) nagyon megérdemelték:)
  • IXEMGabeo
    #15
    hozzáteszem beállították az 1994/95-ösBayern és a 2001/02-esKaiserslautern szezon kezdeti rekordját, vagyis a 7 győzelmi sorozatot kapásból, ami 21 pontot eredményezett idén a csapatnak.
  • passatgt
    #16
    hát ennyi ponttal már kiesni tuti nem fognak, úgyhogy többi meccsen ki sem kell állniuk, mehetnek pihenni kb:)
  • Tominho94
    #17
    21 pont még kevés a bennmaradáshoz.
  • IXEMGabeo
    #18
    innentől könnyebb dolguk van nincs rajtuk akkora nyomás, attól félek azt fogják csinálni, mint a Hoffenheim vagyis belazulnak egy remek őszi szezon után:S pedig hamár idáig duzzadtak az önbizalomtól egy nyomás mentes idényből, ilyen kezdet után taktikázva simán bajnok lehet lenni, innentől már a játékosoknak kell fizikailag és agyilag bírnia a kiképzést. És azt képzeljétek el, ha a Mainz betudja tartani ezeket a kritériumokat, amiket mondtam akkor BL-t érő helyen is végezhetnek, de én azt mondom ennek a csapatnak még az EL hely is érték lenne, pénzben mindenképp jól jönne nekik.
    Szalainak is egy elégtétel lenne, ha mondjuk neki köszönhetően nyerne bajnokságot a Mainz a Realnak egy üzenet lenne, hogy úristen kit engedtek el a B csapatból:D:D:D
  • Tominho94
    #19
    A Hoffenheim nem belazult, hanem visszavetette őket Ibisevic sérülése, ha úgy vesszük, Ibisevic húzta a szekeret a góljaival.
    A Mainz pedig remélem dobogós lesz. :)
  • IXEMGabeo
    #20
    az nyomós ok volt igen...ezért nem jó 1 játékosra építeni. Azért ne aggódj a Mainzot se fogják elkerülni a sérülések ez a mai futball...nincs azért akkora cserepadjuk, mint mondjuk a Bayernnek:)
  • Tominho94
    #21
    Ha megnézed erre a néhány játékosra épülő csapatra a legjobb példa a Wolfsburg volt, Dzeko, Grafite, Muslimovic és Benaglio csúcsformában játszottak, bajnokok lettek, tavaly szenvedtek az ászok, a csapat is visszaesett.
  • king82
    #22
    Jó reggelt!

    Na érdemes volt ma is körbe nézni Sg-n hisz megtaláltam ezt a topikot. Remélem nem fog elcsendesedni és a felejtés homályába kerülni. Úgy gondoltam egy jó kis banner feldobná az indítást.
    Ezt sikerült összehoznom meló alatt remélem indításnak jó lesz.

  • IXEMGabeo
    #23
    nagyon jól csinálod ezeket, mivel szoktad? PS-al?

    azért egy Wolfsburgot idegenbe, Brémát és Bayernt idegenbe megverni nem sok csapat tudna a Bundesligában...arra leszek kíváncsi, ha mondjuk bajnok lesz a csapat mennyi divatdrukker jön ide:D idén nekem a Mainz, Hercules, és a Kaiserslautern is kellemes meglepetés
  • IXEMGabeo
    #24
    tegnap hozták létre kb a topikot:) már húztam 1-2 ember fülét, hogy kéne mégiscsak napjainkban egy úgymond ingázó Bundesliga csapatról van szó, akik idén nagyot alkotnak...

    amúgy a Hamburg nem lesz könnyű, azok, ha kifognak egy jó napot még a döntetlennek is örülni kell:D
  • king82
    #25
    Gimppel készítem.
  • Tominho94
    #26
    Szép munka!
  • king82
    #27
    Köszönöm a dicsérő szavakat! Sajna nem a legjobb, de bármi variálható rajta. Nem biztos, hogy a későbbiekben is ki kell írni az összes eredményt. Ha valakinek lenne jobb háttérképe azt szívesen használnám. Bárkinek bármilyen ötlete van azt vesse fel és megpróbáljuk megoldani. Jó lenne ha kialakulna egy koncepció és későbbiekben csak az aktuális fordulóra kéne ráhangolni.
    (Nem vagyok valami nagy szakértője a rajzolásnak, de próbálkozok. Esetleg más is segíthetne, ha tényleg úgy érzitek, hogy a topiknak kell banner.)
  • IXEMGabeo
    #28
    ez a transzparens a stadionban állandó bannerként elmenne csak egy picit összébb kell húzni, mert a bannernek elég szűknek kell lenni...talán a kép mellé 1-2 játékost oda lehetne tenni...
  • king82
    #29
    Egy jobb minőségű háttérképből megoldható a kicsinyítés. Sajna már ez is egy kicsit homályos. Játékos igen jó lenne rá. Talán Szalai, de más igen fontos tag is jöhetne rá.
    Szerintem a topik neve lehetne egyben link is a hivatalos csapat honlaphoz.
  • IXEMGabeo
    #30
    Noveski a csapat legrégebbi tagja, talán őt kellene beilleszteni:) utolsó sor jó ötlet, de sajna ezekhez a fajta HTML kódokhoz nem értek geo91, Mcfrost ők a profik ebben...
  • king82
    #31
    Azért vagyunk itt többen is, hogy megoldjuk a problémákat. Karajjj is tud segíteni.
  • bakkerman
    #32
    remélem meglesz minimum az 5. hely nekik,azis EL-t ér :)
  • green6k
    #33
    Jó lett.:)Tényleg pár meghatározó játékos elférne rajta köztük Szalaival.
  • king82
    #34
    Ma nem leszek a saját gépemnél így legközelebb talán kedden de legkésőbb szerdán tudok a képpel foglalkozni.
    Majd jöhetnek az ötletek és megpróbálok valami frankót összehozni belőle. Nekem valami olyan is az eszembe van, hogy a szurkolói kép és egy másik mondjuk mérkőzésből való kép összemosása ami lehetne a későbbi háttér. Rá helyezve néhány általunk kiemelt játékos képe. Ez lenne az alap és erre helyezném el az aktuális forduló logóit, mérkőzés után pedig eredménnyel kiegészítve. Viszont ehhez kéne a bannerban elhelyezhető kép mérete.
    (Általatok gondolt képeket linkeljétek be vagy küldjétek át üzenetben.)
  • king82
    #35
    Vajon, hogy most felgyógyult Lőw a sérüléséből be tud kerülni a kezdő csapatba és két honfitársunknak is örülhetünk?
  • Tominho94
    #36
    Hááát..
    Nem tudom, most, ebbe a bombaformás Mainzba pokolian nehéz lesz.
    Plusz a hosszú kihagyás után újra formába lendülni, de azért hajrá.
  • IXEMGabeo
    #37
    az a baj, hogy a Hoffenheimben is mikor feljutott a csapat, be sem tette Ramnick:D addig kellett amíg a másodosztályban volt a csapat...Löw mindig jó helyre igazol csak nem tudja kihasználni az adódó lehetőséget és mindig akkor sérült...viszont a fizetésére sztem ennek ellenére nem lehet panasz:O basszus amit keres jól jönne nekem itthonra minden gondunk megoldódna és értitek csak padozik
  • banok
    #38
    azért én még ezek után is meglepőnek tartanám ha bajnokok lennének. Kicsit olyan most a Mainz mint két éve a Hoffenheim volt.
  • Tominho94
    #39
    Nem csak Te hidd el. :)
    Sajnos szerintem előbb-utóbb visszaesnek, de azért egy EL helyre jók lehetnek.
  • Murder3
    #40
    sztem ebbe az évbe a bundesligába nincs semmi ami meglepő lenne már ezek után:D